Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

YBR ile 2700km ege-akdeniz turu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Arkadaşlar geçen sene çin malı scooterım la 2 arkadaş akçaya sorunsuz fakat yavaş gitmemiz bizi heveslendirmiş ve seneye yazın daha iyi bi motor ile daha uzun bir yolculuk yapmaya karar vermiştik.bu amaçla yazın arkadaşın 1 haftalık iznini fırsat bilip güzel bir ege-akdeniz rotası yaptık ve görmediğimiz yerlere gittik.ybr nin 1000km bakımını yaptıktan sonra tek başıma yaptığım ank-ist yolculuğunun ardından artçımı da alıp 12 ağustos günü yenikapı dan bandırmaya doğru düştük yollara...

Bandırmadaki kahvaltıdan sonra lapseki üzerinden çkale ye geçip öğle yemeği yedik, çkale yi gezdik azda olsa ve truva ya doğru yola çıktık.truva yı da ziyaretin ardından assos da denize girip dinlendikten sonra gece konaklayacağımız ayvalığa doğru yola koyulduk.akşam 21.30 gibi ayvalıkdaydık ve camping alanı bulduktan sonra en fazla yol yaptığımız (455km) günü geride bırakarak uykuya teslim olduk.

Ertesi gün sabah sarımsaklı plajını gördükten sonra foçaya doğru yola koyulduk.eski foçaya öğleden sonra vardık ve rock tatili festivali için günlük biletimizi alıp festival alanında(ingiliz burnu) denize girdik.akşam konserlerden sonra yine daha önceden çadırımızı kurduğumuz camping alanımıza geldik.

3.gün yine uzun bir yol bizi bekliyordu.izmirde yapılan kahvaltının ardından kuşadasına doğru yola çıktık.kuşadasına vardığımızda öğlen olmuştu ve denize attık hemen kendimizi.sanırım gittiğimiz tatil beldelerinden en hoşlanmadığımız kuşadası oldu.plajda yer bulmak bi yana sahil ve deniz oldukça kirliydi.fazla kalmadan didim e doğru yol aldık.akşamüstü 16.00 sularında didim-akbük koyunda hem dinlendik hemde kuşadasından sonra güzel bir denize girmiş olduk.konaklayacağımız yer bodrum olmasından dolayı fazla oyalanmadan yollara düştük ve akşam 20.30 sularında bodruma vardık.

bodrumda 2 gece konaklamanın ve vücudu dinlendirmenin ardından ege yi bitirdiğimize karar verip akdenize daha doğrusu antalyaya devam ettik.bu arada 1000km deki yağ değişimi sonrası 2200km olduğunu fark ederek motorun yağını değiştirdim.castrol koymayı istedim ama bulamadığımdan shall advance 15w 50 yağ koydum.ilk durağımız marmaris içmeler oldu.deniz ve manzara muhteşemdi.oradan sonra geceyi geçireceğimiz fethiye-ölüdenize doğru yola çıktık.akşamüstü ölüdenize vardık ve yine kendimize sessiz sakin bir camping alanı ayarladık.gün batımında denize girdikten sonra akşam çarşıyı gezerek ölüdenizi noktaladık.

6.gün tatilin son günüydü tabi dönüş yolunu saymazsak...ölüdenizden yola çıktıktan sonra kahvaltımızı kalkana 10 km kala güzel bir tarihi ve turistik yer olan patara da yaptık.sahil alabildiğine büyük ve temizdi.pataradan sonraki durağımız kaş oldu.güzel ve temiz bir koy bulup denize girdikten sonra antalyaya varmadan önceki son durağımız olan olymposa doğru yola çıktık.akşam 18.00 civarı olymposa vardık ve 19.30 da kapanan sahil olayına son anda yetiştik yine gün batımı deniz zevkinden sonra fotoğraflar çekerek olympos u tamamladık ve çok geç olmadan antalyaya varmaya çalıştık.gece farlar çok net göstermediğinden biraz zorlansak da ant-kemer yolunun çift şerit ve geniş olmasından dolayı hızlı bir şekilde saat 21.00 sularında antalya otogarına vararak tatili bitirmiş olduk.arkadaşımı istanbula uğurlamak zorunda olduğumdan otogardan biletimizi aldık ve o gece arkadaşım ista döndü ve dönüş yolunda yalnız kaldım

6 günün sonunda yorulduğumu farkedip antalyada 2 gün konaklamaya karar verdim ve 2 günün sonunda yola çıkıp manavgat üzerinden konya ya orada da bir gece konakladıktan sonra 20 ağustos öğlen 12.30 civarında ankaraya vardım.

yorucu fakat güzel bir tatil oldu bizim için hemde hedeflediğimiz bir tatildi. yolculuk boyunca ybr den hiç bir şekilde bi sıkıntı yaşamadık.sadece benzini bittiğinde benzin doldurduk ha bu arada 2700km de 265tl lik benzin yaktık ki 2 kişi olmamıza ve motorun nerdeyse full yüklü olmasına göre normal sanırım. Gezi fotolarını aşağıya ekliyorum...saygılar...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Monero 250 cmx a Hedef Custom Chopper !
    Ybr 125 Yavaş Fakat cok saglam işçilik !

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Daha iki hafta önce bende benim kanki ile ve 125cc lik bir düldülümle bandırma-assos yaptım.

Önceklikle tebrik ederim bu kadar uzun bir yolu, 125 cc bir motor ile ve artçıyla birlikte almak oldukca zordur. İyi cesaret

Çok yorulmuş olmanı tahmin etmek hiçte zor değil ama değdiğine de eminim

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city

bandırmada kahvaltı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:25 PM ----------

motorun yolculuk boyuncaki hali...)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:30 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:28 PM ----------

lapseki civarları-ilk molamız...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:30 PM ----------

öğlen saatlerinde çanakkale ye vardık.boğazdan güzel bir görüntü ve "dur yolcu" heykeli...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:33 PM ----------

kısa bir öğle yemeği molası...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bu yükle ve artcıyla seyir hızın 60 km felan olmalıdır dogrumudur rampalarda epey zorlandıgını dusunuyorum bırde ruzgar varsa cok daha yavaslıyosun tebrık ederım ama güzel bir yol ve gezi yapmıssın gezi fotolarını 800 600 yapıp yuklersen bizlerde gezmiş kadar oluruz..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:37 PM ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yükle ve artcıyla seyir hızın 60 km felan olmalıdır dogrumudur rampalarda epey zorlandıgını dusunuyorum bırde ruzgar varsa cok daha yavaslıyosun tebrık ederım ama güzel bir yol ve gezi yapmıssın gezi fotolarını 800 600 yapıp yuklersen bizlerde gezmiş kadar oluruz..
    yok 60 demiyelimde 70-80 civarı düz yolda ama yokuş aşağı ivmelendiğimizde birkaç kere 120 yi gördük ama açıkçası 2 kişi o hız riskli denge açısından...rampalarda haklısın özellikle eğimi normal fakat uzun süren rampalarda baya zorlandık.2.vites 50-60 civarı dediğin gibi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:39 PM ----------

Alıntı enginalcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha iki hafta önce bende benim kanki ile ve 125cc lik bir düldülümle bandırma-assos yaptım.

Önceklikle tebrik ederim bu kadar uzun bir yolu, 125 cc bir motor ile ve artçıyla birlikte almak oldukca zordur. İyi cesaret

Çok yorulmuş olmanı tahmin etmek hiçte zor değil ama değdiğine de eminim
    sağol evet baya yorucuydu sadece ben kullandım motoru artçım motorcu olmadığından ve gerçekten antalyaya gelene kadar baya yorulduk.ama yinede zevki başkaydı değdi yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:40 PM ----------

feribot iskelesi-çanakkale....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:42 PM ----------

söylemeye gerek yok truva yada diğer adıyla troia...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:21 PM ----------

assos (behramkale) girişi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:23 PM ----------

heykeli geçip aşağıya doğru devam edince güzel bir manzara fakat kötü yollardan sonra limana ulaşıyosunuz fakat biz heykele gelmeden sola sapıp yaklaşık 8-9 km sonra kadırga koy una (tavsiye üzerine) ulaştık.yollar yine kötüydü fakat sahil çok güzeldi biz de tavsiye ediyoruz...

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    helal olsun 125 cc ile.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    yamaha ybr 125 :)
    helal olsun en azından farklı bazı şeyler yapmışsınız buda güzel...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    yorum yapan herkese teşekkürler...evet 125 cc biraz yordu çok eğlenceliydi fakat yine yaparmısın deseler 500cc lik olmadan çıkmam yola kesinlikle )

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Paylaşım için teşekkürler.
    Foto bu kadarmı ç.kalede kaldık.
    Gerisi nerde?

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    önce sizi,sonra da ybr'yi kutluyorum.eğer amaç gezmek görmekse,hangi motor olursa olsun,zevk alınır,ki siz bunu ikinci kez ispatlamışsınız,gezilerde herşey yüksek cc yada sürat değildir.tebrikler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    maaşallah tebrikler arkadaşlar bodrum resimlerini de bekliyoruz
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Güzel gezi olmuş. Ayrıca km. tecrübesi ve uzun yol tecrübesi olarakta iyi bir fırsat.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    acıdım motora
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    helal olsun bence bu ısın yorgunlugu yok.500 km de olsa zevkle gıdıcemı dusunuyorum.ama tek başına sarmıyor.bende ybr 125 kullanıyorum ama 200 km den sonrasına guvenemıyorum yolda kalma korkusu var.fakat grup halınde bır gezı olsa [sakarya cıvarında] dusunmeden katılırdım

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun bence bu ısın yorgunlugu yok.500 km de olsa zevkle gıdıcemı dusunuyorum.ama tek başına sarmıyor.bende ybr 125 kullanıyorum ama 200 km den sonrasına guvenemıyorum yolda kalma korkusu var.fakat grup halınde bır gezı olsa [sakarya cıvarında] dusunmeden katılırdım
    bence güvenmelisin bende aslında yola çıkmadan önce senin gibi düşünüyodum daha önce çinliyle yolda çok kaldığımdan...ama ybr gerçektende kalitesini ispatladı bi kere bile tık demedi o kadar km den sonra.kesinlikle makinene güvenmelisin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:01 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 AM ----------

Alıntı kadir_3483 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maaşallah tebrikler arkadaşlar bodrum resimlerini de bekliyoruz
    gelecek resimlerin devamı...yalnız niye özellikle bodrum resimlerini bekliyosun onu merak ettim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:03 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:01 AM ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce sizi,sonra da ybr'yi kutluyorum.eğer amaç gezmek görmekse,hangi motor olursa olsun,zevk alınır,ki siz bunu ikinci kez ispatlamışsınız,gezilerde herşey yüksek cc yada sürat değildir.tebrikler.
    sağol abi evet bizde aynen böyle düşündük maksat hızlı gidelim motoru ispatlayalımdan ziyade tatil yapalım kafamıza göre duralım konaklayalım maksatıyla yola çıktık ama sonuçta ybr de kalitesini ve dayanıklılığını ispatladı...

vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    güzel gezi olmuş abi tebrik ederim 125 cc bnde bizimki ile bazı yollar yaprm ybr deil bnmki cok yorucu ya sıkılıom yolda allah kaza bela vermsin abim
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Çok güzel bir gezi olmuş.İnşallah ileride benim de bunun gibi bir gezi yapma fırsatım olur.Kazasız sorunsuz nice sürüşler.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

YBR 125 ile;

- 2 kişi,
    - Tam yüklü,
    - Üstelik 2.700 km. Doğrusu tebrik ederim. Bu cesaretin ödülü de güzel anılar. Devamını dileriz. Yüreğinizdeki ateş sönmesin, tekeriniz düz bassın.

işte gençlik böyle birşey.tebrik ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler