Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Zeugma/belkıs antik şehri,birecik'te,kelaynaklar ve g.antep gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Aylardır,NİZİP'li,sevgili motorcu abimiz,güzel insan,SABRİ USTA'nın,israrlı davetine,bir türlü fırsat bulup da gidemiyordum.P.tesi sabah,ani bir kararla,yola çıktım,önce NİZİP'te,SABRİ USTA'yı,sonra da,BİRECİK KELAYNAK KUŞLARI'nı,ZEUGMA'nın çıktığı yerleri görmek istiyordum.Ayrıca G.ANTEP'teki diğer eski motorcu abilerimizi ziyaret etmek için de iyi bir fırsattı.Beni 2 gece,3 gün ağırlayan,sevgili SABRİ USTA'ya ve ailsine,buradan özellikle teşekkür etmek istiyorum.
    ADANA'dan,3 saatlik sakin bir sürüşün ardından,NİZİP'E SABRİ USTA'nın dükkanına geldim.hiç soluklanmadan,BİRECİK'e,meşhur patlıcan kebabı yemeye ve kelaynak kuşlarını ziyarete gittik.
    ADNAN MENDERES tarafından,FIRAT üstünde yaptırılan birecik köprüsü bizi karşıladı.

birecik sokaklarından görüntüler

birecik'te,buram buram tarih kokuyor.her tarafta,tarihin derin izleri var.

vee meşhur FIRAT NEHRİ.

BU DA MEŞHUR PATLICAN KEBABI

kelaynak kuşlarının koruma alanı

sabri ustanın dükkanının önünde dinleniyoruz ve yaptığı nefis baklavaların,dondurmaların tadına bakıyoruz.

vee beklenen an geldi,ZEUGMA'ya doğru yola çıktık.km.lerce boyunca,dağlar,taşlar,her taraf görülmeye değer,tarihi kalıntılarla dolu.şuan zeytinlik olan arazinin neresini kazarsanız kazın altından tarih fışkırıyor.3 bin yıl önce burada çok büyük bir uygarlık varmış.yoldan birkaç tarihi eser,kaya mezarları görüntüleri.

sabri ustanın motorlarından birisi,

henüz yeni bulunmuş bir mozaik

8-10 köyü yutan,birecik barajının görüntüsü.

zeugma'da gün batışı,

eskiden yiyecekleri soğutmal ve vahşi hayvanlardan korunak için yapılmış,kuyular.

harabeleri koruyan,korucularla ve KELEŞ'i ile bir fotoğraf,

merak edenler için,G.ANTEP'in meşhur fıstıkları,henüz tam olgunlaşmamışlar.

bugünü,G.ANTEP'teki tüm motorcu abilerimizi ve kardeşlerimizi ziyarete ayırdık.bize sabri ustanın kendisi gibi motorcu ve tatlıcı olan kardeşi,mustafa abimiz de eşlik etti.önce sevgili motorcu kardeşimiz,ali'yi ziyarete gittik.kendisi meşhur G.ANTEP konukseverliğini göstererek,bize şahane bir yemek yaptırıyor.kendisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

tam yemeğimizi yerken,zaten az sonra ziyaretine gideceğimiz,motor tamircisi,orhan usta da geldi.kaynanası seviyormuş.

orhan ustayı,dükkanında ziyaret ediyoruz.bu arada,kendisinin küçük bir motoru var.benim denememi istiyor,cüssesine göre oldukça performanslı bir motor.orhan ustaya da teşekkür ediyorum.

daha sonra,baharat işiyle uğraşan,eski motorculardan,yılmaz abimizi ziyaret ediyoruz.kendisinin,1993 model,kawasaki GPZ 500'ü var.

ayrıca yılmaz abimizin küçük birde kolleksiyonu var.sizlerle paylaşmak istedim.mobiletler.1970 model (amortisörsüz)ve 169 km.deki ,orjinal mobilet km.li,1977 model.yılmaz abimize de buradan teşekkür ediyorum.

oradan,baklavacı ve motorcu,sevgili hayali abimizi ziyarete gidiyoruz.yaptığı enfes tatlılardan ve dondurmalardan ikram ediyor.kendisine buradan teşekkür ediyorum.

oradan da,G.ANTEP'in tanınmış tornacılarından,ali kardeşimizi ziyaret ediyoruz.işlerinin arasında bizimle ilgilendiği için teşekkür ediyorum.

ertesi gün de,marangoz ustası olan,eski motorcu mehmet abimizi ziyaret ediyoruz.kendisinin,1990 model bir MZ motoru var.hala pırıl pırıl.ilgisinden dolayı,mehmet abimize de teşekkür ediyorum.

öğle saatlerinde,fırıncılıkla uğraşan,eski motorculardan mehmet ustayı da ziyarete gidiyoruz.bize yine,sabri ustanın kardeşi mustafa abi,yılmaz abi ve kardeşi,hayali usta da eşlik ediyor.mehmet usta,bize bir antep lahmacunu yapıyorki,ben hayatımda bu kadar ince ve lezzetli bir lahmacun yemedim.ellerine sağlık mehmet usta.

eveeet,birazcık kültür,epeyce boğaz ağırlıklı bir geziyi daha sonlandırdım.beni ağırlayan,ilgilenen ve dostluklarını unutamayacağım,tüm motorcu abilerime,kardeşlerime,tekrar buradan teşekkür ediyorum.
    rahat bir yolculuktan sonra,SUZİ'min evin önündeki hali ile bitiriyorum.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paylaşım İçin Teşekkürler

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Paylaşım için teşekkürler..Fıstık ağaçları heryerde..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Abi sende garanti kurt var. Hem de var ya öyle böyle değil. Ejderha kallaviliğinde bir kurttan bahsediyorum.15-20mt vardır. Kurt dökme ilacı neyim al bence. Ya da bırak senin yediğin ona yarasın. Yoksa bu kadar yemeye yarım ton çekmen lazımdı, sen hala bi deri bi kemiksin. Tek korkum birgün içindeki ejderin çok fazla büyüyüp seni de sindirmek suretiyle açığa çıkmasıdır.

Motosikleti
    değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bora abi çılgınsın valla seni sevmeyen ölsün diyorum ne güzel yerler, arkadaşlar. iyiki şu fotoğraf makinaları var gidemesek bile görüyoruzz. Teşekkürler abi ellerine sağlık.

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    olmaz olamaz birileri bunların fotoşop olduğunu söylesin lütfen ne yapmışsın bora abi böyle harika gezi olmuş sabri abi hayali abi aydemir erkengel ve diğer abi ve kardeşlerime selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebriker ; cok güzel
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

bkatlav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    paylaşım için teşekkürler nice kazasız gezilere

Motosikleti
    cbf 150
    bora abi süper bi gezi olmuş demiyorum süper bi yeme olmuş tokken insan acıkırmı ya öldürdün bizi. antep çıkışının 20 25. km sinde sen beni 95 100 arası geçtin sıcakta durdurmaya kıyamadım.

Motosikleti
    Alıntı osmx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bora abi süper bi gezi olmuş demiyorum süper bi yeme olmuş tokken insan acıkırmı ya öldürdün bizi. antep çıkışının 20 25. km sinde sen beni 95 100 arası geçtin sıcakta durdurmaya kıyamadım.
    evet zaten 100-110 km.süratle gittim geldim.hem çok ekonomik,hem çok emniyetli,hem de çok keyifli oldu.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    paylaşım için teşekkür ederiz.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Ybr
    Tebrik ederim mobiletler harika

Motosikleti
    suzuki gn250
    abicim nemutlu sana bizim böyle bir abimiz var süpersin allah kaza bela göstermesin öptüm abicim
    gn 250 suzuki :bounce:

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    güzel insan bora abi ne iyi ettınde geldın ne kadar senınle fazla ilgilenemesemde ziyaretıme geldıgın için teşekürler...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    helal sana bora manyak yerler gezmişsin ama sen bildiğim kadarıyla taşlık kayalık yerleri sevmezdin,başına taşmı düştü yoksa,patlıcan kebabını ne gğzelde sokmuşsun ağzına o lahmacunları sermişsin masaya hepsini tek mi götürdün yoksa baklavalar tatlılar herhalde 5 kilo almışsındır dönüşte hiç tartıldınmı bak bakalım ne kaaa olmuşsun

speedy46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok :(
    abi ellrine yaaklarına sağlık sabri usta gerçekten çok iyi birisi umarım bi gün bende ziyaret edebilirim...
    GöLgELErDe ıŞıKlAr kaDaR ÖnEmLiDiR.

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    abim sen iyice kopmuşsun olayı bitirmişsin resmen yaw...
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sende garanti kurt var. Hem de var ya öyle böyle değil. Ejderha kallaviliğinde bir kurttan bahsediyorum.15-20mt vardır. Kurt dökme ilacı neyim al bence. Ya da bırak senin yediğin ona yarasın. Yoksa bu kadar yemeye yarım ton çekmen lazımdı, sen hala bi deri bi kemiksin. Tek korkum birgün içindeki ejderin çok fazla büyüyüp seni de sindirmek suretiyle açığa çıkmasıdır.
    yaa,evet şu kurt işinden bende şüpheleniyorum.

Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bora abi çılgınsın valla seni sevmeyen ölsün diyorum ne güzel yerler, arkadaşlar. iyiki şu fotoğraf makinaları var gidemesek bile görüyoruzz. Teşekkürler abi ellerine sağlık.
    canım kareşim yusufum,seni de sevmeyen ölsün.

Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz olamaz birileri bunların fotoşop olduğunu söylesin lütfen ne yapmışsın bora abi böyle harika gezi olmuş sabri abi hayali abi aydemir erkengel ve diğer abi ve kardeşlerime selamlar
    yok kardeş,birebir orjinal.

Alıntı timur01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim nemutlu sana bizim :rendeer:böyle bir abimiz var süpersin allah kaza bela göstermesin öptüm abicim
    allah razı olsun,amin hepimizden uzak olsun kaza/bela.

Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel insan bora abi ne iyi ettınde geldın ne kadar senınle fazla ilgilenemesemde ziyaretıme geldıgın için teşekürler...
    aliciğim,sevgili kardeşim,olurmu hiç,o tavanın tadı hala damağımda,sağolasın.

Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal sana bora manyak yerler gezmişsin ama sen bildiğim kadarıyla taşlık kayalık yerleri sevmezdin,başına taşmı düştü yoksa,patlıcan kebabını ne gğzelde sokmuşsun ağzına o lahmacunları sermişsin masaya hepsini tek mi götürdün yoksa baklavalar tatlılar herhalde 5 kilo almışsındır dönüşte hiç tartıldınmı bak bakalım ne kaaa olmuşsun
    yok kardeş,sabri usta,buralara kadar gelmişken,görmen lazım dedi,ondan. lahmacunları,baklavaları,dondurmaları hep beraber götürdük.

Alıntı speedy46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ellrine yaaklarına sağlık sabri usta gerçekten çok iyi birisi umarım bi gün bende ziyaret edebilirim...
    sağolasınmustafacığım,gitmeni tavsiye ederim.hepsi güzel insanlar,çok çok misafirperverler.

Alıntı zion1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abim sen iyice kopmuşsun olayı bitirmişsin resmen yaw...
    eveeeet.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi motoruna sağlık diyeyim.ne güzel yapmışsın, tüm arkadaşlarıda gezip görmüşsün, hepsine selamlar, nice kazasız gezilere olsun
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler