Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski bir rum köyü şirince ve öz kültürlerimizden esintiler ile kazak vadisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    geçenlerde nişanlımın nöbet ertesini fırsat bilip kahvaltı yapmaya şirinceye gitmeye karar verdik.oradan da kuşadasını gezmeye ve denize girmeye gidecektik.ama yolda giderken nişanlım ata binelim dedi ve rotamızı değiştirip kemalpaşa'ya kazak vadisine yol aldık..işte resimler..

karacam otoparkında yatarken..

bu da nişanlım özge..

işte yola çıktık..

nişanlım yolda resim sanatını geliştiriken

yolda mola verdik.

selçuk ilçesine geldiğimizde hemen bir kale kaşılıyor bizi..

şirinceye dönüyoruz selçuk'tan..

şirince yolu dar ve bol virajlı ama çok zevkli ve bol manzaralı..

nihayet geldik.

karacayı gölge bir yere koyup hemen kahvaltıya koştuk.

mekanımız oldukça konforlu ve dinlendiriciydi..

manzarası da güzel.köydeki tarihi rum evlerinin çoğu artık restoran ve pansiyon olarak iş görüyor..

işte yeme de yanında yat denilebilecek,sadece ve sadece kuş sütünün eksik olduğu şahane kahvaltımız..

karnımızı tıka basa doyurmamıza rağmen hala bitiremediğimiz kahvaltımızı bırakarak köyü dolaşmaya ve alışverişe gidiyoruz..

bu arada yolumuzun üzerideyken karacayı bıraktığımız yere gidiyor ve demir atımızı kontrol ediyoruz.karacam ve ben..

bu arada dolaşırken bir restoranın girişindeki bu orjinal vazolar dikkatimi çekti ve resimledim oldukça hoş olmuş dimi?

özgem ve köyün güzel manzarası..

köyün içindeki kiliseye geliyoruz.aslında köyde iki tane kilise var.birincisi köyün girişindeki levhanın hemen sağ üstünde duran yıkıntı kilise.restorasyon zamanını bekliyor.diğeri ise köyün girişinde ve restore edilmiş..köyün içindeki kilisenin girişi..

girişteki küçük havuz ve ortasında meryem ananın küçük heykeli.dediklerine göre havuza atılan bozuk para eğer dipteki delikten geçerse o zaman atanın dileği gerçek olurmuş..

kilise oldukça tahribata uğramış.ama restore edilirken geriye kalanları koruma altına almışlar.

artık şirinceyi geride bırakıp kuşadasına gidecekken nişanlımın ata binelim demesi üzerine rotayı kemalpaşa'ya çeviriyoruz.torbalıdan kemalpaşa'ya geçelim diyorum.

yolda yer yer yapım çalışması olmasına rahmen zevk alarak aştık yolu..

yine mola veriyoruz fotoğraf çekmek için..

özgenin yorgun ve hadi yeter artık yola devam edelim bakışı ile arka tarafta yolumuz ve manzaramız..

işte sonunda türk kardeşlermizin gelip kurduğu kazak vadisine geldik.demir attan inip gerçek ata binmek ve öz içkimiz kımızın tadına bakmak vee öz evimiz,otağımızı görmek fırsatını bulduk ve burayı çok beğendim.herkese muhakkak tavsiye ederim kazak vadisini..

işte ata biniş resimlerimiz..

işte atlar.bu arada yarım saatlik veya bir saatlik parkurlar varmış çevrede.ve atlar ile oralara gidilip gezilebiliyormuş.ama bizim vaktimiz kısıtlı olduğu için biz sadece içeride bindik.

vee son olarak restoranda kımız içerken dikkatimi çeken bir yazıyı herkesle paylaşmak istiyorum.o kadar güzel yazılmışki.keşke hepimiz bu yazıdaki yazılanları tepeden tırnağa benimseyecek kadar bilinçlensek..

artık eve dönüş vakti geldi..hiç durmadan eve gidiyoruz ve karacayı otoparkına bırakıp dinlenmeye geçiyoruz..
    bizi yolda hiç üzmediği için teşekkürler ve maşallahlar karacaya..

veeee bütün gece uyumayıp bebeklerin dünyaya gelmesine yardımcı olan ve ertesi gün tüm yorgunluğuna rağmen beni yalnız bırakmayıp bana katılan sevgili nişanlıma sonsuz minnettarlar ve teşekkürler..
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF
    Çok güzel bir gezi olmus =)

Şirince çok güzel yerdir en son okulla birlikte gitmiştim(sanırım geçen sene) Şaraplarından tatma fırsatım oldu (nasılsa şöförlükle işimiz yok) Eger Şöför olarak gitmeyen birisi olursa şaraplarını denemelerini öneririm.

Kahvaltınız Şahane görünüyor gecenin bu saatinde onlar bulup yiyesim geldi =)

At çiftliginede ailemle gitmiştik fakat kınızın tadına bakma cesaretini bulamadım kendimde bu konuda zaten biraz seciciyimdir etraftakiler(gerek ailem(babam hariç) gerek diğer müşteriler)'in beğenmemesi üzerine vazgeçtim.

Birde Benim Atın Sineklerle aşırı sorunu vardı heralde 2 adımda bir sinek yüzünden durup sallanıyordu =)

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    maşallah allah nazardan saklasın. çok güzel bir gezi olmuş. paylaşım için teşekkürler

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Güzel bir gezi ve güzel bir yazı,teşekkürler
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

protdeaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kşın inşallah..
    Çok güzel bir gezi olmuş. Tekerinize, elinize sağlık.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel birliktelik, paylaştığın için teşekkürler.
    atla gezmek nasıl bir şey, acaba motor kullanan ata daha rahat alışır diyebilirmiyiz
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezdiğin gördüğün yerler senin olsun Benim merak ettiğim bir şey var, kahvaltı. Şirincede bu kahvaltıyı nerde yaptınız mekan ismi verebilirmisin ve ne kadar ödediniz.
    Eğer fiyat uygunsa bende bir gün Muğla'dan kahvaltıya gideyim diye düşünüyorum...
    Africa Twin
    lntoftheotherworld.blogspot.com

:D gerçektende güzel gezi ve güzel kahvaltı :D
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl bir kahvaltı sofrasıdır o yaaa

Tekerinize sağlık

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hersey super helede o sofrada gözüm kaldı hemde yemek saati :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi niyetleriniz için teşekkürler arkadaşlar.
    kahvaltıyı şirincede nereye gitseniz hemen hemen aynı standartlarda yapabilirsiniz.kişi başı 15-20 tl gibi bir ücreti var.yani şöyle diyim;iki kişi gidecekseniz bir kişilik kahvaltı ısmarlayın.fazlasıyla yeter.elemanlar kaç kişilik kahvaltı istiyorsunuz diye sorunca biz iki kişilik dedik.halbuki o kahvaltıyla 4 kişi rahatlıkla karnını doyurabiliyor.zaten bir sürü yiyecek arttı,yiyemedik.ama insanın önce gözü doyması gerekiyor galiba

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gezi muhtemelen süperdir ama resimlerin ufalmasını beklemek 20 dakka alacak
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tekerinize sağlık kahvaltı sofrası çok hoş duruyor valla

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    teşekkür ederim arkadaşlar ama geziden çok kahvaltı dikkat çekti yaw ama yinede teşekkür ederim..

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim arkadaşlar ama geziden çok kahvaltı dikkat çekti yaw ama yinede teşekkür ederim..
    eğlenceli güzel bi gezi olmus. emeklerinize saglık.yengeylede birbirinize cok yakışıyorsunuz allah mutlulugunuzu daim etsin

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Paylasim için tesekkurler.

Tarihi mekanda elde pet sise biraz enteresan olmus.

Dogu-bati sentezimi desem,
    modern klasik sentezimi bilemedim.

Allah nesenizi bozmasin.
    Birbirinize çok yakismissiniz.
    Sonu dugun olur insallah.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Güzel gezi olmuş tebrikler.Yalnızzzz o kahfaltı konusuna bende takıldım. Hakketen süpermiş. Bir hafta sonu Rize'den gelmek lazım

Bu arada şu fotoğraf boyutlarınada biraz dikkat etsek hiç fena olmazmış beaa.Forum kurallarında belirtildigi gibi forumdaki max. fotoğraf boyutu 640*480

Motosikleti
    Artık Yok...
    gezi güzel yollar güzel yemekler güzel keyfiniz güzel daha ne olsun daha nice gezilere yalnız o kahvaltı sofrasında gözüm kaldı tok adamı acıkdırır maşalah kuş sütü eksik :D

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar hepinize iyi niyetleriniz için çok teşekkür ederim.
    inşallah hepimiz sevdiklerimiz ile bür ömür boyu birlikte oluruz..
    elint imsageshack olayını yeni yeni öğreniyorum.bir daha ki sefere daha çok dikkat ederim.

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Çok güzel bir gezi yapmışsınız.Mutluluğunuz daim olsun.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler