Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletle Güney Thailand Turu ( Bölüm 8 )

Motovento
    REKLAM ALANI

AO PHANGNGA milli parkındaki daki gezimi bitirdikten sonra sabah kahvaltısı sonrası KRABI ye doğru yola çıkmak için marşa bastım.

Depoyu fulleme.

Yerleşim yerlerinden geçerek KRABI ye doğru yol alıyorum.

Krabiye geldiğimde tekrar kalabalık şehir ortamına girdim. Cadde üzerinde gördüğüm bir kaç turizm acentasından aldığım bilgiler doğrultusunda otel aramaya başladım. Ertesi gün Phi Phi adasına gideceğim için motoru emniyetle bırakabileceğim, bir park yeri olan otel aramaya başladım.

Araştırma sonucu kapalı ve güvenli otoparkı olan bir otel bulup yerleştim. Krabinin nüfus yoğunluğunu müslümanlar oluşturuyor.

Kaldığım otel.

Otele yerleştikden sonra, limanın yerini öğrenip, motorla limana gidip, phi phi adasına kalkış saatlerini öğrenip kendime ona göre bir program yaptım. ve tekrar otelime dönerek biraz dinlenip akşam yemeği için Krabiyi dolaşmaya çıktım.

Krabi limanındaki bilet işlemleri.

Sabah kalktığımda, motorumu otelde bırakıp bir motortaksi kiralıyarak, limana doğru yola çıktım. ve biletimi aldım.

Daha sonra vaktim olduğu için liman bünyesinde bulunan lokantadan yine buraya özgü yemeklerle kahvaltımı yaptım.

Krabi limanı.

Kalkış saati geldiğinde tekneye doğru uzun bir iskeleden geçerek yürümeye başladım buradaki sularda, gelgit olayları çok olduğu için iskeleler çok uzun.

Daha sonra bilet kontrolünden geçerek 2 saat sürecek olan yolculuğuma başlamak üzere sürratli teknede yerimi aldım.

Rotamız.

ve yola çıktık.

Thailandlı balıkçılar.

2 saat 15 dakika süren bir yolculuktan sonra yavaş yavaş dünyanın sayılı turistik bölgelerinden biri olan PHI PHI adasına yaklaştık.

Phi Phi sokakları.

Burada dalış turizmi çok revaçta.

Adadan görüntüler.

Yöreye özgü gezi tekneleri.

Restaurantlardaki canlı deniz ürünleri çok çok ucuz.

Sokak ressamları.

Bungalowlar.

Daha sonra, buranın en yüksek tepesi olan view point olarak adlandırılan yere doğru yola çıktım. Sıcaklık yaklaşık 36 derece. ve buraya ulaşmam için en az 500 basamaklı merdivenlerden geçeceğim. Adada motorlu araç yok.

Bu adada da tsunami tehlikesi mevcut, 1994 de hint okyonusundaki, deprem sonucu meydana gelen tsunami burayı da oldukça fazla etkilemiş ileride ki fotoğraflarda tepeden görülen manzarada iki plaj arasında bulunan bölgeyi yerle bir etmiş.

Yola devam ediyorum.

Görüntüler muhteşem. Kendimi bir an Amerikan filmlerinde seyrettiğimiz, Vietnam savaşındaki bölgelerde hissettim.

Kısmetse seneye de programımda motorla Vietnamı dolaşmak var.

Daha merdivenler bitmedi.

Çoğu kişli yarıyolda sıcaktan ve basamaklardan dolayı vazgeçiyorlar ama ben kararlıyım tepeye ulaşacağım.

Tekrar tsunami tabelaları.

Bu arada güzel bitki dokusunun fotoğraflarını da çekmeden yapamıyorum.

Ve nihayet tepeye ulaştım.

Tsunamiden etkilenen plajlar..

Yapılacak tek şey soğuk su ile duş almak.

ve kana kana kaybettiğim suyu geri almak

Daha sonra aşağıya inerek denize girmek için plaja gittim. Her yer isveçli, ingiliz ve alman turist dolu.

Thai masajı için masörler her an hazır.

Arzu edenler için çevredeki adaları dolaşmak için sürrat tekneleri. 4 x 225 Hp.

Denize girme sonrası acıkınca ilk durak restaurantlar.

Daha sonra adanın diğer tarafını keşfe çıktım, dolaştıkça kalorileri taze meyva ve hindistan cevizi suyundan aldım.

Akşam üstü adanı tamamını gezdikten sonra tekrar hızlı gemilere binerek krabiye geri döndüm.

9. Bölümde buluşmak üzere...
    Güneş Karaçetin
    MARMOK Başkanı
    [url]www.marmok.com[/url]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XT.600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT600
    geziler ve fotolar manzara mükemmel abi insan orda yaşlanmaz herşey doğal güzelliklerle dolu emeğine sağlık
    Dağda Kurt Yollarda XT600

Paylaşım için teşekürler.

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    bu bölümde diğerleri gibi güzel olmuş gerçekten harika ötesi manzaralar var.Bu arada adanın adıda güzelmiş yani PhiPhi

mkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200
    Ellerine sağlık hocam buralarda 2 aylık gezinin maliyeti nedir acaba?

Alıntı mkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık hocam buralarda 2 aylık gezinin maliyeti nedir acaba?
    Sevgili arkadaşım, ben 3 hafta kaldım, alış veriş hediyeler ve tüm masraflar dahil 5000 dolar civarında bir harcama oldu. Biz kısmetse nisan ayı içinde min 8 max. 12 kişi ile sınırlı olmak üzere, MARMOK olarak, aynı turu düzenliyeceğiz, sanırım 2000 euro civarında olacak ve de 12 aya kadarda taksit imkanı sağlamayı düşünüyoruz. hazırlıklarımızı yapıyoruz.
    Thailandda da çoğu yerde kredi kartı geçiyor ve hiç bir sorun yaşanmıyor.

Marmaristen sevgiler.
    Güneş Karaçetin
    MARMOK Başkanı

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı motorcucelebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım, ben 3 hafta kaldım, alış veriş hediyeler ve tüm masraflar dahil 5000 dolar civarında bir harcama oldu. Biz kısmetse nisan ayı içinde min 8 max. 12 kişi ile sınırlı olmak üzere, MARMOK olarak, aynı turu düzenliyeceğiz, sanırım 2000 euro civarında olacak ve de 12 aya kadarda taksit imkanı sağlamayı düşünüyoruz. hazırlıklarımızı yapıyoruz.
    Thailandda da çoğu yerde kredi kartı geçiyor ve hiç bir sorun yaşanmıyor.

Marmaristen sevgiler.
    tüm masraflara uçak dahil midir. ?
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Evet uçak dahil, ama yemek hariç, çünkü herkezin ne yiyeceği belli olmaz, yemekte çok ucuz, tıka basa doy 100 baht 4.5 ytl.
    Yakında detayları sizlerle paylaşacağım.

Marmaristen sevgiler
    Güneş Karaçetin
    MARMOK Başkanı

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suyun berraklığı hoşuma gitti

Güneş Abi, mülteci kabul ediyolarsa ben varım, kaçak kaçalım oraya
    Bu dikiz aynası teknede bir işe yarıyo galiba,kaptan dikizci miydi

Thailand'a vize yok , al pasaportunu git hiç sorun yaşamıyorsun. Gülen ve mutlu insanların ülkesi Thailand.

Kaptan konusunda, haklı olabilirsin.
    Güneş Karaçetin
    MARMOK Başkanı

Paylaşım için
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)