Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dağ havası

Motovento
    REKLAM ALANI
    StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    selamlar,

Gezdiğiniz yerler çok güzelmiş gerçekten. 26 derecelik havanın verdiği motivasyon insana yeter de artar zaten bu mevsimde :p

şaka bir yana akrabalarına bakan dedenin azmine hayran kaldım.

Eğer yolun alanya-mahmutlar'a düşüyorsa mahmutlar merkezden geyik dağlarına çıkan konya dağ yolu var. (hadım,konya tabelasını takip ediyorsun)
    yol asfalt ve inanılmaz güzel. vadilerin kenarından geçiyorsun, sıra dağların oluşturduğu ufuk görüntüsü tarif edilemez güzellikte. Çam ormanlarının yaydığı miss gibi koku ve sadece cırcır böceklerinin sesleri.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Güzel gezi olmuş..

harduro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM-SkyTeam
    Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer yolun alanya-mahmutlar'a düşüyorsa mahmutlar merkezden geyik dağlarına çıkan konya dağ yolu var. (hadım,konya tabelasını takip ediyorsun)
    yol asfalt ve inanılmaz güzel. vadilerin kenarından geçiyorsun, sıra dağların oluşturduğu ufuk görüntüsü tarif edilemez güzellikte. Çam ormanlarının yaydığı miss gibi koku ve sadece cırcır böceklerinin sesleri.
    O yolu ne zamandır yapmak istiyorum..

Bakalım kısmet ne zamana..!
    www.harduro.com

Motosikleti
    YBR 125
    Güzeldir dağ havası, bu sefer hüzün de katılmış.
    Tekrar gidip gelince yapabileceklerimiz konusunda
    bize bilgi verirseniz sevinirim, gönlünüze sağlık.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda 600RR Hannspree
    Gezinin çok keyifli olduğu her resimde belli. Ama Mustafa amcamın o durumdayken bile yüzünde tebessüm görebilmek beni çok duygulandırdı. Hayatta ne kadar da şanslı olduğumuzu bir daha düşünebiliriz! Bende yapılacak yardıma seve seve katılırım ve elimden geleni yapmaya çalışırım. Devletimize de bu konuda büyük görev düşüyor. Bu insanlar ve onların gibi durumda olanlara devletimizin destek olması gerekir. Biz neden vergi veriyoruz ki aksi taktirde?? Bizde elimizden gelen yardımı yapalım, bu konuyu da yetkili makamlara bildirelim.
    ilk göz ağrım: Kawasaki ER6F
    ikinci göz ağrım: Honda 600RR
    bakalım 3ncü ne olacak? :)

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel manzaralar içinde süper bir gezi olmuş tebrikler
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    çok güzel kareler abicim enduro zaten bir başka.eline sağlık abi.
    MoToCroSS RuLeZZ

Motosikleti
    150 ZC
    çok güzel bi gezi ama gördüğüm iki amca ve imkansızlıklar içinde süren yaşamları içler acısı ve zamana inat gülümseyen yüzleri gözlerimizi doldurmaya yetti çocukken hep çok param olsun isterdim hayalim hep zengin olmaktı gönlüm zenginmiş annem babam sorduğunda ne yapacaksın çok parayı diye her birine ayrı ayrı bölüştürürmüşüm tevekkele değil hala zengin değilim ama ben hala elime geçen parayı başta aliem ve çevreme bölüştürüyorum, bu memleketin hatrı sayılır iş adamları bu aileleri tespit edip ayda cüzzi bir miktar para bağlasa sizce benim kadar fakirleşirler mi?

harduro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM-SkyTeam

Pazar gününe kadar bekleyemedim, bugünkü boşluktan yararlanıp ihtiyarların yanına koştum..
    Yanımda kazak, yün fanila, atkı, yün çorap gibi birkaç giysi de götürdüm..
    "Bende de var kazak, kışın giyiyorum." dedi Bayram.

Mustafa amca gururlu, "Şurada ihtiyacı olan birkaç köylü var, onlara ver bunları." dese de Bayram, giysileri beğenmiş olacak ki "Yok yok, ben giyerim onları, kalsın." diyor.

Söylediklerini biraz zor anlasam da, keçilerini dolaştırmaya çıkmış bir çoban anlatıyor hikayelerini.

Yürüme özürlü olan Bayram ve görme özürlü olan Kazım kardeşler.
    Mustafa amca ise amca çocuğu.
    Mustafa amca biraz aşağıdaki evde yaşıyor.
    "Ölünceye kadar bakacağım." diyen Bayram' da kardeşi Kazım'la bu evde kalıyor.

Kazım ormanda ağaç kesme işinde çalışırmış ama 6-7 yıl önce kör olunca çalışamaz olmuş, 4 yıldan beridir de burada yataktan pek çıkmadan küskün bir şekilde yaşarmış.

Devletin verdiği mağdur maaşı ile geçiniyorlar.

Üzerinde bu birkaç binanın da olduğu 5-10 dönüm arsa diğer 3 kız kardeşle ortak. "Kız kardeşlerim kocaya kaçtılar ve bir daha dönmediler, anama ölene kadar ben baktım 25 sene. Burayı satalım sizi de huzur evine koyalım dediler ama bu arsanın satışından da pay istediler. Zaten Kazım, satmak ve buradan gitmek istemiyor. Ben yemek yapıyorum, Mustafa da yardım ediyor zaten, geçinip gidiyoruz işte." diyor Bayram.

Elektrikleri var ama su yok. Yakındaki bir çeşmeden su taşıyorlar..
    TV yok, kardeşi Kazım görmediği için TV istemiyor Bayram.
    Bir tane pilli radyosu varmış. Bir daha ki gelişimde pil getirmemi istedi.
    Bir de üzerimdeki pantolona bakıp; "Kot pantolon mu o?" diye sordu..
    "Evet." dedim.
    "Varsa bir de kot pantolon isterim ama boyu kısa olsun." dedi benim uzun boylu olmamdan dolayı..
    Ben de "Paçalarını keseriz, sen dert etme." dedim..

Her cümlesinin sonunu "Başka da bişey yok." diye bitiren Bayram, başka da birşey istemiyor.
    Mustafa amca 2 gündür kayıp olan koyunu yeniden aramaya çıkarken ben de yanlarından ayrıldım..

www.harduro.com

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Çok güzel yerlermiş Tekerine sağlık.

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    hayat işte bu olsa gerek, güzel bir dag gezisi sırasında hayatın bide öte yakasındaki insanlarla karsılasmak.... deli çerkes abimle aynı duyguları hissettim şuanda, içim buruldu... harduro ALAH senden razı olsun inşallah, yazın antalyaya gelmeyi düşünüyorum, nasib olursa senden o evi bulmak için yardım isteyebilirim.... gercekten gelemesekte bizde bişeyler yapalım onlar için, mesela bn hastanede göz bölümünde stajer doktorum acaba Kazım bey amca neden gözleri görmez olmus öğrenebilir misin? yabancı bi madde falan mı gelmiş yoksa farklı bi sebepten mi? akdeniz ünv. tıp fakültesinden bi iki arkadasımla irtibata gecip bişeyler yapmaya calısabilirim belki...
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    selamlar tekrardan,

eğer mahmutlar'dan konya yoluna girerseniz bir uyarıda bulunmak istiyorum. Geceleri yaban domuzları yola inebiliyormuş! Yaban hayatın olduğu bir bölge olduğu için. yolların kenarı uçurum ve karşı yönden araçlar gelebliiyor

zaten işin güzel yanı riskli heyecanlı olması değil mi? :p

keyifli sürüşler.

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Alıntı harduro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar gününe kadar bekleyemedim, bugünkü boşluktan yararlanıp ihtiyarların yanına koştum..
    harduro, yüreğine sağlık!

Bir hesap numarası verirsen, bu amcaların ihtiyaçlarını karşılamada sana destek olmak isterim. Maalesef elimden başka birsey gelmiyor, gönül isterdi ki sana yol arkadaşı olabiliyim.

Senin gibi çevresine duyarlı insanların sayısı oldukça azaldı. Çok teşekkürler.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harduro abicim eline,bileğine,yüreğine sağlık.Her başlığın birer gönül penceresi açıyor.Harikasın.

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketimden insan manzaraları (Nazım Hikmet'in kitabıdır)... Ailenin durumu iç parçalayıcı. Onlar için birşeyler yapabilir miyiz? Maddi destek te olabilir. PM ile cevap verebilirsiniz abi..

Çok güzel resimlemişsiniz abi. Teşekkürler. Sizin bu güzel yazılarınız yüzünden endurocu olacak millet...

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel resimler. hele hele o aileyi görüpte duygulanmamak eldemi ?

Mustafa amca kendisi bakıma muhtaç bir haldeyken birisi görme diğer yürüme engelli iki akrabasına bakıyor.büyük ihtimalle yataktaki inleyende görme özürlü olan.ev evlikten çıkmış. bu insanlar ne yer ne içer ? içim parçalandı.ülkede bu halde ne kadar insan vardır Allah bilir.

İnanın elim ayağım boşaldı arkadaşlar.bu insanlar için lütfen bir şeyler yapalım.
    Bu konuda sizlerle aynı görüşteyim abilerim.Bende elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım.

Alıntı harduro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mustafa amca gururlu, "Şurada ihtiyacı olan birkaç köylü var, onlara ver bunları." dese de Bayram, giysileri beğenmiş olacak ki "Yok yok, ben giyerim onları, kalsın." diyor.

Söylediklerini biraz zor anlasam da, keçilerini dolaştırmaya çıkmış bir çoban anlatıyor hikayelerini.

Yürüme özürlü olan Bayram ve görme özürlü olan Kazım kardeşler.
    Mustafa amca ise amca çocuğu.
    Mustafa amca biraz aşağıdaki evde yaşıyor.
    "Ölünceye kadar bakacağım." diyen Bayram' da kardeşi Kazım'la bu evde kalıyor.

Kazım ormanda ağaç kesme işinde çalışırmış ama 6-7 yıl önce kör olunca çalışamaz olmuş, 4 yıldan beridir de burada yataktan pek çıkmadan küskün bir şekilde yaşarmış.

Devletin verdiği mağdur maaşı ile geçiniyorlar.

Üzerinde bu birkaç binanın da olduğu 5-10 dönüm arsa diğer 3 kız kardeşle ortak. "Kız kardeşlerim kocaya kaçtılar ve bir daha dönmediler, anama ölene kadar ben baktım 25 sene. Burayı satalım sizi de huzur evine koyalım dediler ama bu arsanın satışından da pay istediler. Zaten Kazım, satmak ve buradan gitmek istemiyor. Ben yemek yapıyorum, Mustafa da yardım ediyor zaten, geçinip gidiyoruz işte." diyor Bayram.

Elektrikleri var ama su yok. Yakındaki bir çeşmeden su taşıyorlar..
    TV yok, kardeşi Kazım görmediği için TV istemiyor Bayram.
    Bir tane pilli radyosu varmış. Bir daha ki gelişimde pil getirmemi istedi.
    Bir de üzerimdeki pantolona bakıp; "Kot pantolon mu o?" diye sordu..
    "Evet." dedim.
    "Varsa bir de kot pantolon isterim ama boyu kısa olsun." dedi benim uzun boylu olmamdan dolayı..
    Ben de "Paçalarını keseriz, sen dert etme." dedim..

Her cümlesinin sonunu "Başka da bişey yok." diye bitiren Bayram, başka da birşey istemiyor.
    Mustafa amca 2 gündür kayıp olan koyunu yeniden aramaya çıkarken ben de yanlarından ayrıldım..

Ve gönül adamı Harduro abim ilk adımı atmış bulunuyor.Uzun süre dayanabilen bakliyat ve yağ,un,tuz,şeker gibi gıdalarının tamamlanması,yaklaşan kış ayı için ilaç gibi gelecektir.Şu kot pantalon işini halletmemizde iyi olacak.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Harduro nun de ikinci resimlerde yaptığı açıklamanda anlaşılacağı gibi o yakınlarda yardıma ihtiyacı olan başka kişilerde var.

Harduro bir banka hesabı açsa ve buraya o hesap numarası ile birlikte bir kargo adresi verse , isteyen maddi veya ayni yardım yapsa. kullanılmayan giyisi olur.ayakkabı olur . yürüme özürünün hangi safhada olduğunu bilmediğim bayram için güzel bir baston veya koltuk değneği olur. kazım için adaptörlü bir radyo olur. artık arkadaşlar,imkanlarınız doğrultusunda aklınıza ne gelirse.

zaten zor şartlar altında yaşayan ve hayatlarının sonbaharında olan bu insanların yüzünü bir nebze olsun güldürebilirsek, bir hayır dualarını alabilirsek ne mutlu bize.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    bir kargo adresi olursa bende bir şeyler göndermek isterim ama tabiki gereksiz şeyler olmamalı onun için tam bir ihtiyaç listesi çıkartmak mümkün olursa belkide bu malzemeleri paylaşabiliriz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)