Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

600F ile 2300 Km. Batı ve Orta Karadeniz.Tek tabanca

Motovento
    REKLAM ALANI
    RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Ve işte sabırla beklediğim yıllık 1 hafta olan izin zamanım geldi. Motorumu haftalar önceden bu keyifli gezi için hazırladım. Yolculuk için gerekli ekipmanlarımı edindim. Hedef memleketim Amasya'daki yöresel yayla şenliğimiz. Fakat güzergah biraz değişik. İstanbul’dan Kastamonu'ya hareket Kastamonu’da 1 gün konaklama tarihi ve dini mekanları gezmek. Oradan da Sinop ve Samsun üzerinden Amasya. Cuma gecesi son hazırlıkları yaptım Sabah erken saatte yolculuk var.

Motorumun üstünü örttüm oda bende güzel bir uyku çektik

Motora atladım annem arkamdan su döktü.İlk mola Kurtköy opet.Hep gurbetçi vatandaşlarımızla dolu bir tesisti o saatte. Çimlerde uyuyordu bir çoğu.

Daha sonra otobanda 3 motorlu kafadara takıldım beraber 4 motor bayağı keyifli bir yol yaptık. İşte alttaki resimde de onların kahvaltı ve yakıt ikmali için durduğumuz tesis.Tanıştık biraz lafladık. Yolculukları Antalya'yaymış. Vedalaştık aynen devam.

Bolu tünelinden geçilirde resim çekilmez mi.Adet yerini buldu yola devam.

Otobandan Kastamonu karayoluna girişte çok uzun bir KGS kuyruğu vardı sanırım arıza falan vardı motor olmanın vermiş olduğu avantajı kullanıp bütün araçlardan sıyrılarak otobandan çıktım.

Çok güzel doğa harikası manzaraları görerek yol almanın keyfi bambaşka

Karabük'e gelmeden Eskipazar'da da bir yakıt ikmali yaptım. Sürekli İstanbul'da yaşadığımdan mıdır bilinmez Anadolu insanı ne güzel karşılıyor müşterisini. Her benzinlikte çay ikram edildi kısa bi sohbet ve bilindik o muhabbet "abiciğim deli misin sen bu şeytan arabasıyla onca yol gidilir mi"-"gidilir abicim gidilir hem de ağa gibi hem de paşa gibi gidilir" deyip helalleşip yola devam.

Ve Karabük girişi. Bu fotoğraftan 10-15 km sonra yanılmıyorsam. Bir polis megafonundan tiz bir sesle “motor yavaş lan yavaş” dedi birisi. Dikiz aynasında döner bir lamba görür gibi oldum sanırım

Demir çelik fabrikasına yanaştığımı anladım. 6.hissimden mi yoksa havanın iyice kirlendiğinden mi bilmem. Ama cidden tesisin çevresinde hava inanılmaz kötü Çokta büyük bir yatırımmış gerçekten gittim gördüm

Bir ara yahu neden artık etrafımı net göremiyorum diye kaskımı çıkarıp baktığımda toplu bir katliam yaptığımı fark ettim zavallı sinekçikler

Velhasıl kelam sabah 06:00 dolaylarında ayrıldığı İstanbul Fatihteki evimden 12:00 dolaylarında Kastamonu'nun merkezine vardım. Sağ olsun arkadaşım hemen geldi ve atladık motora ilk iş karnımızı yörenin meşhur yemeği etli ekmekle doyurmak oldu. Porsiyon o kadar büyük ki hepsini yiyemedim

Ve karnımızı da doyurduktan sonra başladık güzel memleket Kastamonu'yu gezmeye.Kareler Kastamonu'dan iyi seyirler..

bu tarz evler o kadar hoşuma gidiyor ki

Bu resimde sırtımda sanki bir kambur var motordan mı acaba

İşte burası da Kastamonu Kalesi

Kaledeki eski silahlar ve biranda askerlik yıllarını hatırlayan ben

Kastamonu'da motorla geçmedik sokak bırakmış mıyızdır? Abartıyorum sanırım. Evet bırakmışızdır.

Bu Karaçam dilimi 1997 yılında tam 478 yaşında kesilmiş. Çok büyükmüş yahu

Akşam olduktan sonra eve geçip gün içinde yitirdiğim enerjimi toplamak için istirahata geçtim. Daha sonra Kastamonu merkezden arkadaşımı Devrekani'ye bırakarak saat 06:00 dolaylarında Sinop Samsun üzerinden Amasya yoluna koyuldum.

Yine çok güzel ve İstanbul'da karşılaşması zor manzaralara karşı fotoğraflar çektim. Seyahati tek tabanca gerçekleştirdiğimden mecbur hep motoru çektim Ben yokum ya doğru dürüst

Ve yine bayağı bir yol yaptıktan sonra Boyabat'a vardım. Baktım karşımda çok babayiğit bir kale var bide resim çektim oh süper oldu.

Burası da benzin ikmali için durduğum Durağan'daki bir başka benzinci
    Resimdeki arkadaşta Cbf150 sahibi bir motor aşığı.Benzinlikte çalışıyor. Beraber fotoğraf çekindik çay içtik biraz sohbet ettik kendisine MT’den bahsettim bu resimleri gezi yazıma ekleyeceğimi belirttim memnun olacağını söyledi. Adaşım aynı zamanda onun adı da Recep. Ve 600RR alacağından falan bahsetti helalleştik yola devam ettim. He bide ilerde baraj yolu çok virajlıdır dikkat et adaş dedi. Eyvallah kardeşim dedim Motorculuğu seviyorum ya

Sıcaktan suyu çekmiş herhalde biraz Kızılırmak’ın. Oysaki levhayı gördüğümde Türkiye’nin en uzun ırmağını görecem diye heyecanlandım. Nil nehri gibi falan bekliyordum

Ne güzel sessiz sakin yerler

Ve işte baraj kenarındaki virajı meşhur yollar ve baraj manzarası

Buda içerisinde hiç bi aydınlatmanın olmadığı 500 metrelik Kocakaya Tüneli. Dalga geçmeyin ama bu tünelden geçerken tırstım 3-5 saniye

Bu resmide arkadaşlarla eğlenmek için çektim " ya kanka yolda sesin akrabaları gördüm selamları var.Resimlerini falan çektim" diye gösteriyorum.

Yine bayağı bir yok gittim Samsun Vezirköprü barajı

Tarlalara karşı cıbırım

Yayla şenlikleri başlamıştı ben hala yoldaydım gazı açtım ve sabah 06:00 dolaylarında çıktığım yolculuğum Amasya'nın Ormanözü köyüne doğru uzandı işte köyümüzün eteklerinde yer aldığı ve Amasya’nın en yüksek dağı olan AKDAĞ

Yorgunluğun her halimden belli olduğu bir kare. Semaver çayı içerek bir nebze yorgunluk atıyorum

Şenlik alanı ve hemşerilerimiz

Yolculukta bayağı bir kirlenen cıbırımı köy çeşmesinde temizlerken

Artık kafamı koyduğum yerde uyuyordum. Buda onlardan biri

İşte şehzadeler şehri Amasya’nın doruklarından bir kaç görünüm bu tepelere motorla çıkarken inanın sanki motoru sırtımda ben taşıdım viraj viraj virajjjj

Kızılırmak’a verdik veriştirdik ama bizim Yeşilırmak’ta yazın sularını çekiyormuş

Burası da Amasya'nın ilçesi Suluova. Hayvancılık ve çiftçilik yapacağım emekli olunca kafaya koydum. Şimdiden başladım çalışmalara

Buda geleceğin motorcusu Mustafa (lakabı hızlı mıstık)

O kadar şirin ki

Ve bir haftalık tatilimin 4 günü bitti.Artık İstanbul’a dönme vakti geldi. Dönüş yolu biraz transit olduğu için çok fazla foto çekemedim ama çektiklerimi paylaşayım yine.Yine sabah 06:00 dolaylarında yola çıktım.

Tosya'nın pirinç tarlaları bir hayli sinekli oluyormuş Temizlik için durmam şart oldu çünkü yolu göremiyorum

Burası sanırım otoban üzerindeydi tam kestiremiyorum

Yakıt ikmalinden çıkarken. İstanbul'a epey yanaştım

Ve Yolculuk sona erdi eve geldiiimmm.

Evet tam olarak 2296 km yol yaptım. Gezdim gördüm. Çok keyifli oldu. Hesaplarıma göre yaklaşık 500 YTL (+/- 20 YTL) yakıt masrafı ile bu keyifli ve güzel gezimi tamamladım. Umarım beğenmişsinizdir.

Yine başka bir gezide görüşmek üzere

Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi olmuş paylasım için tesekkurler pc biraz kastı ama bütün resimler güzeldi

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay vay ne güzel olmuş gezi.emeğine sağlık.
    motorun neredeyse görmediği yol kalmadı

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Hesaba göre 200kuruşdan fazla yakımış km de.Yani arabdan fazla 600cc almasakmı ne yapsak.Fakat değmiştir muhakkak.Böyle uzun gezilerde RACE motorla zor olmuyormu?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hesaba göre 200kuruşdan fazla yakımış km de.Yani arabdan fazla 600cc almasakmı ne yapsak.Fakat değmiştir muhakkak.Böyle uzun gezilerde RACE motorla zor olmuyormu?

en uzun bi oturumda 2 saat kullanabildim fazlası adamın poposunu ve belini fena kasıyo

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Fotolara bakarken Anadolu'yu nekadar özledigimi farkettim. Gitmeyeli uzun zaman oldu.

Paylaşım için çok çok sagol arkadaşım. Oralara gitmeyeli uzun zaman olsada sayende görme fırsatımız oldu.

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Tebrikler, çok güzel bir gezi yapmışsın. İki sene önce aynı güzergahları kapsayan tam bir Karadeniz turu yapmıştım, 4500 km ama tabi otomobille. Motor üstünde ne kadar yorulduğunu tahmin edebiliyorum.

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler, çok güzel bir gezi yapmışsın. İki sene önce aynı güzergahları kapsayan tam bir Karadeniz turu yapmıştım, 4500 km ama tabi otomobille. Motor üstünde ne kadar yorulduğunu tahmin edebiliyorum.
    hayatımın keyifli yorgunlarından biriydi. İstanbula dönünce bi gece uyudum bütün yorgunluğum geçti ama vu gezinin keyfi bi ömür sürer inş.

helal olsun bende yapabilirim inşallah böyle bir gezi

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun bende yapabilirim inşallah böyle bir gezi
    inşallah sanada nasip olur dostum cidden çok keyif verici oluyo. Ama çok dikkatli olmak lazım

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Tebrik ederim abi.Çok güzel bir gezi yapmışsın.Kazasız sorunsuz sona ermesi de çok güzel olmuş.Yalnız sineklerden çok çekmişsin belliki.Saygılarımla.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim abi.Çok güzel bir gezi yapmışsın.Kazasız sorunsuz sona ermesi de çok güzel olmuş.Yalnız sineklerden çok çekmişsin belliki.Saygılarımla.
    o sinekler gezinin tuzu biberi oldu. Yav o tosyanın pirinç tarlaları civarı sabah saatleri hakikaten fena sinek oranın halkı nası yatıp uyuyo benim aklım şaştı. şeltox satışalrı o yörede tavan yapıosur heralde

Kanka Sen Busun Ya Aferin Sana

KANKA BİR DAHA BÖYLE BİR SEYAHAT YAPINCA İZİNLERİMİZİ AYNI ANA GETİRELİMDE BERABER KACALIM YA BÖYLE OLMUYOR... RESİMLER MÜTHİŞ

Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Alıntı yavuz coskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KANKA BİR DAHA BÖYLE BİR SEYAHAT YAPINCA İZİNLERİMİZİ AYNI ANA GETİRELİMDE BERABER KACALIM YA BÖYLE OLMUYOR... RESİMLER MÜTHİŞ

inşallah kardeşim. Bidahaki yıllara denk getiririz umarım.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu motorla bu yoL sarmaz mı be kardeşim Tebrikler
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Müthiş bir gezi olmuş.Tebrik ederim
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    Cok Güzel Gezi Olmuş Darısı Bizim Başımıza Artık
    O BİR HAYATTIR

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süperr olmuş tekerine sağlık.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    güzel bi gezi olmuş......sayende görmediğimiz yerleri gördük saol
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Ve 600RR alacağından falan bahsetti helalleştik yola devam ettim

bu yazıya koptum,600rr alacağını söyledi,ee o zaman şimdiden helalleşelim dedin gibi olmuşş :D

emeğine sağlık keyifli bi yazı olmuş,resimlerde güzel ....
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler