Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

delimavi ile 1750 km ( Ankara, Yalova, İstanbul, Kırkağaç, Alaşehir, Pamukkale Afyon)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)

21 mart 2008 cuma sabahı başladı yolculuk. Pek çok kişi böyle bir gezi için erken değil mi diye sormuştu. Erken de olsa ihtiyacım vardı buna ve bir daha böyle bir zamanım olmayabilirdi. Hava kapalı belliki iyi bir yağış olacak ama şimdilik damla bile yağış yok. Bu mesafede ilk seyahatim olduğu içinde heyecanlıydım. Gittiğim pek çok yeride ilk defa göreceğim. Eşyalarım geceden hazırdı ve motorada yüklemesini tamamlayınca artık yola çıkmak için engel kalmamıştı

yola çıktıktan yaklaşık 80 km sonra radara yakalandım halbuki çok süratli kullanmadım. Lakin bir araç solla ması yaparken hızımı arttırdım doğal olarak ve 108 km hız ile yakalandım birde motosiklet için hız limiti 70 olduğundan üst limitte ceza yedim 235 YTL

Cezadan sonra artık bir kahvaltı yapma zamanı geldi diye Beypazırı girişinde durdum tam o sırada yağış başladı ve Yalova'ya kadar olan bölümde neredeyse hiç durmadı

Kahvaltıdan sonra yola devam. Ancak bu bölümde pek öyle kayda değer görüntüler olmadığı için yorum eklemeden bir kaç fotoğraf ekleyerek geçiyorum

ağış şiddetini iyice artırdı. Artık yağmurluk şart ve kısa bir sigara molası. Bolu'nun ilçelerine girdiğim belli artık. ağışla birlikte yeşilde kendini iyice hissettirdi

Etrafımı izleyim motor mu kullanayaım gerçekten o kadar güzelki seyre doyum olmuyor. ağış olmasa çok daha fazla fotoğraf çekebilirim aslında. Fotoğraf makinesi biraz ıslandı ama neyseki bir arıza çıkarmadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Paylaşım için tşk.

Bu arada biraz ıslak bir gezi olmuş sanırsam

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Her mevsimin kendine göre güzellikleri farklıdır.Yağmurda sürmek kendine has bir güzellik kaska vuran her damla sana seni hatırlatır.

Güzel geçtiğini düşünüyorum.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    evet çok güzel bir yolculuktu sadece Bandırma Kırkağaç arası hariç şiddetli lodos yüzünden büyük birde tehlike atlattım ilerleyen bölümlerde daha detaylı anlatacağım. 1750 km nin nerdeyse 1000 km si yağmur altında geçti

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    Güzel gezi olmuş, fakat cezaya üzüldüm. Daha nice kilometrelere, kazasız belasız..
    Sibop ayarı:mrgreen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    burası Göynük. Okadar güzel bir yerki. Bu yolculuk sonrasında burda konaklamalı bir gezinin hayallerini kurmaya başladım. Fotoğraf kareleri buranın güzelliğini anlatmaya yetmiyor.

Burasıda en az Göynük kadar güzel Geyve civarı. Alabildiğine yeşil. Bu çeşmeyi yaptıranlardan Allah razı olsun. Su içmedim ama sanki beni düşünmüşler ve üstünü kapatmışlar. Islanmak umurumda değil ama makineyi ıslatmadan fotoğraf çekebilmek derdim. Gerçi o güzelliği fotoğraf karelerini bir türlü yansıtamadım. Karelerde görünenlerden çok daha güzel yerler

Burdan aşağılara doğru inesi geliyor insanın. Çok daha güzel yerlerdir eminim.

Yol çok tatlı kıvrımlara sahip virajlar yolculuğu dahada keyifli hale getiriyor. Şimdi bu raporu bile hazırlarken o günün pisikolojisine girdim. Kafamda tek bir sorun kalmamıştı

Geyve sonrası pekte güzel değil. İznik gölüne kadar kamyonlar tırlar arabalr yoğunlaşan trafik yolculuğun bu bölümünü zevksiz hale getirdi. Eh tabiki gülü seviyoruz dikenine katlanacağız
    İşte İznik gölünden bir kaç fotoğraf.

Orhan Gaziden Yalovaya girekken kayaların içinden fışkıran sıcak su vardı. Orayı yağmurun şiddetini artırmasından dolayı çekemedim. Yalova'da bana yardımcı olan İbrahim'e ve beni tanıştıran Yusuf'a (delimengi) teşekkür ederim. Otele yerleştim yemekten sonra pek bir şey yapasım gelmedi. Hava değişikliği üzerimde tatlı bir yorgunluk bıraktı. Biralarımı alıp odama çekildim içemeden uyumuş kalmışım.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    ıslak gezinin ıslak fotoları
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    abi yaaa, sırılsıklam aşk diye buna derim ben...

tekerine sağlık.... sayenizde tüm ülkeyi buradan görebiliyoruz...

güzel bir ülkede ve güzelllikler içindeyiz....

sevgiyle kalın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Çok güzel bi gezi olmuş ,baylıyorum şu içinizdeki gezme aşkınaa,seviyorum benim gibi adamları emeğinize sağlık

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    İşte budur

Yüreğine sağlık
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ertesi sabah uyanamadım. Halbuki çok erken yatmıştım. Demekki yol oldukça yormuş. Sabah 8:00 da usufla Kadıköyde buluşup Fatih ormanına geçecektik aradım yetişemeyeceğimi söyledim. Şimdi rota doğru Topçulardan vapurla Gebze ordan da İstanbul Fatih ormanı.
    Yalova'ya veda

motor yerleştikten sonra artık martılara simit ikramı başladı onların havada simit parçalarını kapmalarını izlemek çok keyifli

Gebzeden sonra Levent'e kadar hiç durmadan devam ettim. Sonrasında Yusuf'la bir kaç telefon görüşmesiyle yer tarifi aldım. Bir ara yolu kaybettim neyseki sonunda Fatih ormanına gelmeyi başardım. İstanbul trafiğinden arınmış sakin ve çok güzel bir yer. Yusuf, Taner abi Uzay ve eşi sizlerle tanıştığıma çok sevindim

Ateşimizde vardı.

fuarda olmaktansa burda olmak çok daha güzeldi. Gerçi ertesi gün fuarada gittim ama fuardan hiç keyif almadım sanırım bir dahada fuara gitmem

Yusuf ve Taner abi transalpleriyle çamurda biraz antreman yaptı. Benim ön lastiklerin kötü olması sebebiyle bu antremana katılmadım zira kendimi henüz çamurada hazır hissetmiyorum

ormanın sessizliğini kuş cıvıltıları bozuyordu ve çok güzeldi insan huzurla doluyor burda

Bahar kendini arık hissettiriyor

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Tekerine sağlık Murti.Denizliye gidişte kullandığın güzergahı pek çok kez kullanmışımdır İstanbula geliş gidişlerimde.Daha doğayla iç içe bir rotada yada önünüzden Yalova Bursa üzerinden Orhan eliden çıkıp Simaz Selendi Kula istikametine geçen dağ yoludur.Süratinizi 70 üstüne pek çıkaramazsınız virajlar yüzünden 50-100 km de bir otomobile rastlarsınız.Manisa sınırına doğru dağlar ar beyazına döner yaz ayında kar yağmış zannedersin...Offff bu bacakta tam krılacak zamanı buldu sezon başı :(

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    her şarta motorculuk işte binicilik böyle olmalı emeğeni sağlık
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    murat abi tebrikler süper gezi olmuş , ankara mt den bir endurocu çıktı sonunda be

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kutluyorum,Allah kaza bela vermesin..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ateşimiz baya büyüdü

ne yazıkki hava kararmadan çıkmam lazım zira İstanbul'da kaybolmak istemiyorum karanlıkta ve Fatih ormanının son fotoğrafı

Otel'e yerleştikten sonra etrafta kısa bir yürüyüş ve ardından duş aldım kıyafet değiştirip MT eğlencesine katıldım. Sonrasında Ankara MS arkadaşlarla buluştuk otele dödüğümde gece yarısıydı

Pazar sabah'ı bu manzara ve dalga sesleri eşliğinde kahvaltı gerçekten çok keyifli

kahvaltıdan sonra fuara doğru eziyetli bir yolculuk. Pazar günü bu nasıl trafik, kaçacak yer bile yok. Ortaköy'de çay ve sigara molası verdim

işte fuardan bir kaç moto fotosu sıkıldım o yüzden fazla foto çekmedim transalp orda hoşuma gitmişti şimdi fotosuna bakaınca beğenmedim nedense

yine yoğun bir trafikte Eminönü'ne kadar geldim. Balık ekmek yemeden olmaz. Nasıl oldu anlamadım balık ekmekten sonra tekrar yola çıktığımda kayboldum. Yolu bulana kadar hava iyice karardı. Yapacak bir şeyde kalmadı ve trafik çok yordu erkenden yattım ertesi gün yola çıkacaktım

lakin pazar günü İDO ya telefon açmıştım feribot saatini ya ben yanlış anladım yada yanlış söylendi bilmiyorum sabaha uyandığımda Bandırma feribotunun çoktan hareket etmiş olduğunu öğrendim. Salıyı beklemekten başka çare yoktu. Rüyamda ön lastik sorun açmıştı belkide Ysuf'da ön lastiğimin çok kötü durumda olduğunu söylemesinden dolayı bilinç altıma yerleşmiş olacakki bari dedim ön lastiği değiştireyim iyiki değiştirmişim zira salı günki yolculuğmda eski lastiklerim motor üzerinde olsaydı şimdi belkide bu raporu yazıyor olmayabilirdim. İşte eski lastiklerimle veda anı ve p.tesi günü yaptığım tek şey bu oldu Sirkecide ön lastiğim değişti.

Salı sabahı 05:30 motor hazır ben hazırım. Yolculuk başlıyor Yenikapıdan Feribotla Bandırmaya geçeceğim. İstanbul uyuyor ve İstanbul uykudayken çok daha güzel.

gece yağmur yağmış şu an ise şimdilik bir şey yok. Sadece yerler ıslak güzel bir yolculuk olacağını düşünüyorum ama yanıldığımı Bandırma'ya indikten sonra anlayacağım

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam çok güzel, ve yorucu bir gezi olmuş, paylaştığın için teşekkürler.
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

okan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRİLİA CAPONORD ETV1000-APRİLİA PEGASO 650 İE
    tabrik ederim gerçekten çok güzel ve motorcu ruhuna yakışır bi gezi olmuş...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Süper gezi olmuş tebrikler. Topigin takipçilerindenim. Sanırım fotoların devamı gelecek

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Hocam hoşbir gezi olmuşBöyle geziler biraz bütçe isteyen bir organizasyon oluyor.Belki zamanla bizde böyle geziler yapabiliriz.Tebrikler
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)