Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletin Temeli Bisiklet Kültürü mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Nisan ayının son pazar günü İstanbulda idim.Elazığ Özel Bilgem Okulları'nın AB Eğitim projesi gereği İtalya'ya gitmek için havaalanına hareket ederken, İstanbul'da hangi motosikletleri göreceğim acaba diye gözlerimi açıp çevreme dikkatlice bakarken, fazla bir şey göremedim.Ya o saatte bana kimse pek rast gelmedi ya da motosiklet sayısı nüfusa göre çok az.Sahi her 500 araca karşılık 1 tane motosiklet var mıdır acep ?

Neyse, konumuz bu değil; şimdilik. Sağ selim vardık Milano bölgesinin Reggio Emilia şehrine.Ziyaret ettiğimiz lisenin önündeki motosiklet garajını görünce mıknatıs gibi çekildim oraya tabi.Hem de öğrencilere aitmiş.Ne güzel.

İtalyan öğretmene ülkenizde ehliyet alma yaşı nedir diye sorunca-yanlış anlamadıysam eğer- Küçük cc motorlar için 14, diğerleri için 17 yaş olduğunu söyledi.Türkiye'de de ehliyet alma yaşının düşürülmesi gerek. Böylece hem motosiklet yaygınlaşır hem de gençler zaten geziyor, bari trafik kurallarını bilerek,ehliyetli gezerler.

Bütün sınıflarında yazı tahtasının üstünde çarmıha gerilmiş Hz.İsa figürünü görünce hayrete düştüm.

Bizde olsa laiklik elden gider, ama burada gitmiyor demek ki...

İlköğretim okulu müdürümüz ve dahi kız kardeşim Oya'nın İngilizce öğretmeni olması çok işime yaradı.İngilizce ile tarzancayı biribirine karıştırdığım anlarda ona dönüp, HELP HELP dedim çünkim.

İşte size şehir merkezinden motosiklet manzaraları

RESİM=129

Motosiklet kültürünün bu kadar yaygın olmasında baş aktörün bisiklet olduğu kanaatine vardım. Biz, öncelikle bisiklet kullanımını nasıl yaygınlaştırabiliriz diye düşünsek iyi olur. Sadece İtalya değil, Hollanda gibi ülkelerde de yaygın olarak kullanıldığını hatırlıyorum.

İşte böyle arkadaşlar. Gördüklerimin bir kısmını sizlerle paylaşmak istedim.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler

yazdıklarının bir çoğuna katılıyorum... sayımızın artması temmenisi ile...

bu arada benim bisikletim de var

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Teşekkürler Serdar abi
    Tüm okul yılımı bisiklette geçirdim ben, inatla etek giymeden okula bisikletle giderdim, kumda nasıl acaba diye merak ederdim sürerdim... Bisikletle başlıyor bence iki teker merakı, yürümeyi sırf iki tekere binmek için istedin sen dedi annem bana Yanlış da değil..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla hocam.. taktir edilmesi gereken bi motor aşkınız var.. orda bile otor aramış gözleriniz....
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

ooo7000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bisiklet istanbul da pek mümkün değil açıkçası . yeditepe durumu. çok fazla yokuş var. o yüzden bölgesel yaygınlık var sadece.

motor trafiğin bir parçası haline geldikçe insanlar da motora binenlere çılgın ya da kurye die etiket yapıştırmaktan vazgeçerler . böylece gelecek nesil motosiklet kullanıcısı da daha çok olur ve daha iyi yetişir. zamanla bi dengeye oturur.

motosiklet için ayrıcalık tanınmalı. köprü daha ucuz olmalı vergi daha ucuz olmalı. ötv kalkmalı. şehir içinde kilitli motosiklet park alanları olmalı.
    büyükşehir belediyesi böyle bir tutum belirlerse yolumuz açık olur.

ha bide motosiklet çalmayın ya. ne bilm araba çalın. onların kaskosu oluo kesin. o yüzden korkarak alıyo motor alanlar çalıncak diye.(bkz: ufak yerleşim alanlarında çoğu kişi birbirini tanır ve hırsızlık olayı çok daha azdır, aynı bölgelerde motor da çok olur)
    yolun hakkını ver!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    güzel bir anlatım olmuş. teşekkürler
    ayrıca dikkatimi çeken; italyadaki çin motorlarının fazlalığı. acaba oradaki öğrenciler bizdeki bazı arkadaşların yaptığı gibi seninki çin malı benimki italyan diye gırtlak gırtlağa gelip kendini komik duruma düşürüyor mu zannetmem..

Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bütün sınıflarında yazı tahtasının üstünde çarmıha gerilmiş Hz.İsa figürünü görünce hayrete düştüm.

Bizde olsa laiklik elden gider, ama burada gitmiyor demek ki...
    Laiklik dünyada sadece bizde tartışma konusu. Dünyanın hiçbir yerinde ne böyle anlaşılıyor, ne de tartışılıyor. Zaten bir bizde bir de Fransa'da var ))))

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    avrupada (fransa dahil) laiklik "kendiliginden" var. orada cikip kimse "camiler kislalarimiz, minareler süngülerimiz olacak" gibi geri zekali laflar etmiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupada (fransa dahil) laiklik "kendiliginden" var. orada cikip kimse "camiler kislalarimiz, minareler süngülerimiz olacak" gibi geri zekali laflar etmiyor.
    Bahsettiğin "geri zekalı" laf Ziya Gökalp'in şiiridir. Ve Ziya Gökalp İstiklal Savaşında Kemal'in en büyük destekçilerinden biridir. Cehalet böyle birşey olsa gerek

bravo serdar bey tebrik ederim italyada bile motosiklet olayları erken haber etseydiniz bu geziye bende eşlik edecektim hayırlısı artık kulübümüzün açılışını orda kutlarız...
    [CENTER][B]Motosiklet Satış Servis Yedek Parça[/B][/CENTER]

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin "geri zekalı" laf Ziya Gökalp'in şiiridir. Ve Ziya Gökalp İstiklal Savaşında Kemal'in en büyük destekçilerinden biridir. Cehalet böyle birşey olsa gerek
    kimin siiri oldugu önemli degil. ne amacla söylemis oldugu önemli.

Motosikleti
    beklemede
    hımmm... çok güzel abim, paylaşımın için teşekkürü yerinde buluyorum...
    ve şunu da belirtmek isterim... bizim okullarda bırak dini bir figürün yer almasını atatürk fotoğraf ya da resminin bulunmaması vatan hainliği sayılıyor...
    okullardan geçtik resmi yerlerde bir dua tabelası bulunması da nedendir bilinmez aşırı dincilikle suçlanılıyor...
    Allah'a (c.c.) Emanet Olun...
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    sagolun hocam paylaşiminız icin teşekürler sayende bilgilendik adamlar bazi şeyleri aşmiş biz hala kendimizle kavga edıyoruz fotolara bakınca ne kadar özgür bir ülke oldugu belli olyor bir anda bizdeki yasaklar aklıma geldi onlar motosikleti bisikleti yaygınlaştırmak icin yeni yollar yapıyor bizimkilerde yasakliyor aradaki farka bakarmisiniz tekrar teşekürler hocam...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

hurricane77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SW 600 ABS
    İtalya da motorlar için özel park yerleri var hemen hemen her sokakta sarı çizgilerle belirlenmiş,birde 75 yaşındaki teyzenin elektrikli bisiklete binmesi beni epey şaşırtmıştı
    Oyun bitince Şah da Piyonda aynı kutuya konur...

SW 600

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tekere bebekken başlıyorlar ne güzel
    serdar23_Bilgem
    Hocam fotolar için çok teşekkürler. Comenius kapsamında mı gittiniz?

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    İtalya cennet gibiymiş. Biz de bu cehaletle daha alacak çook yolumuz var...
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ay esnemesini yerim ben onun
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimin siiri oldugu önemli degil. ne amacla söylemis oldugu önemli.
    Ben özel yetenekli niyet okuyucusu arkadaşları görünce gıpta ile bakıyorum. Keşke benim de böyle özel yeteneklerim olsa. medyumluk veya falcılık gibi ek özellikler de var mı ? merak ettim

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı spormotosiklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam.. taktir edilmesi gereken bi motor aşkınız var.. orda bile otor aramış gözleriniz....
    Teşekkürler Ali. Bu aşk, sizin gibi değerli motor dostlarını tanıyınca gittikçe büyüdü.

Alıntı oktay_dal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo Serdar Bey, tebrik ederim. italya'da bile motosiklet olayları. Erken haber etseydiniz bu geziye ben de eşlik edecektim. Hayırlısı artık kulübümüzün açılışını orda kutlarız...
    Teşekkürler Oktay.
    Elazığ Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü ve Derneği'nin lisanslı yarışçısı olarak katılacağın yarışları beraber kutlarız inşallah.

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tekere bebekken başlıyorlar ne güzel
    serdar23_Bilgem
    Hocam fotolar için çok teşekkürler. Comenius kapsamında mı gittiniz?
    Evet Elazığ Özel Bilgem Okulları'nın Comenius projesi kapsamında gittik.

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalya cennet gibiymiş. Biz de bu cehaletle daha alacak çook yolumuz var...
    İtalya belki bisiklet ve motosiklet cenneti olabilir ama diğer bütün yönlerden Türkiye gerçekten bir cennet. Bu ülkeyi ve insanını beğenmeyenleri, götürüp Avrupa ülkelerinde 15 gün bulundurup sonra geri getireceksin ki kıymet bilsin.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Motosikleti
    Dream Rider
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben özel yetenekli niyet okuyucusu arkadaşları görünce gıpta ile bakıyorum. Keşke benim de böyle özel yeteneklerim olsa. medyumluk veya falcılık gibi ek özellikler de var mı ? merak ettim
    Sevgili hemşerim bu medyumluk falan değil, ülke gerçeklerinden haberdar olmak yeterli bu yargıya varmak için. Zaten yüce türk adaleti de bu konuda son sözü söylemiş gereken gerekli cezayı almış bu söylemde bulunduğu için. Lafı dallandırmaya gerek yok değil mi ?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    güzel paylaşımlar...

İtalyayı hep görmek istemişimdir...ne mutlu sana...başka fotolarda bekleriz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)