Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Adana Barj Gölü Kenarından Manzaralar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Pazar günü daha önce gezi olmayacağı kararlaştırılmıştı. Ben de zaten olsa da gidemeyeceğimi söylemiştim. Ancak 1 Nisan Pazar günü öğleden sonra başka yapacak bir işim kalmadığı için, daha önce defalarca gezdiğim halde fotoğraf çekemediğim güzel Adanamızın baraj gölü kenarından manzaralar çekip yayınlayayım dedim. Çünkü biliyorum ki şu an Adana'da olmayıp Adanayı özleyenler; Adanayı görmeyip merak edenler; Adana'da oturup ta belki bu bölgeyi daha önce gezemeyenler var. Bu düşüncelerle motoruma binerek toplam 40 km'yi bulan geziye tek başıma başladım. İlk olarak beni bu yolda sırtında taşıyacak motorum.

Gezeceğim gölün, üzerindeki köprünün ve göl kenarına inmeden önce Süleyman Demirel bulvarından çevre manzaraları

Artık göl kenarına biraz daha yaklaştım.

Gölün üzerindeki ilk ve en uzun köprünün başlangıcında bir uçurtma satıcısı vardı. İnsanlar ayrıca günün tadını çıkartmak için göl kenarında piknikteydiler. (klasik Adana pazarı)

ve köprüdeyim..

Köprüden Adana'nın görüntüsü..

Köprünün diğer tarafından manzaralar. Daha geçilecek biri kısa diğeri uzun iki köprü var.
    Orda bir köy var uzakta...

Uzaktan diğer köprü...

Karşı tarafta gölden manzaralar... ufukta Adana...

Artık ikinci uzun köprüdeyim. Yani Adana'nın Kuzey doğusu..

Burada tarlalar da yemyeşil. Gölün mavisi ve tarllaların yeşili birbirine karışmış diyebiliriz.. Haa bir de oralarda yapılan villa inşaatları!!!!

Yine de hala el değmemiş (inşaat anlamında) yerler var...

Geldiğim istikametten bir manzara

Artık gölü geride bırakıp Balcalı istikametine doğru devam ediyorum.

Uzaktan Adana, Merkez Camii ve şehrin silueti

Nihayet Çukurova üniversitesi Balcalı kampusune varıyorum. Biraz da kampusten göl manzaraları...

Daha sonra otobandan eve dönüyor ve 40 km'lik geziyi bitirmiş oluyorum. Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhanay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 650
    bravo hocam benim de ailem 100. yıl da oturuyor ben ist. da öğrenciyim memlekete gitmiş kadar oldum eyvallah

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    hocam durmamışsınız bu hafta.
    ben hala ben hala bekliyorum.......

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Sürprize ne oldu Erhan? Hayırdır?

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    hocam en iyisin yapmışsınız nedir o evde kahvede oturanlar tebrik ediyorum sizi biz cenaze yerindeydik özden arkadaşımızın babası vefat etti geçen hafta pazar günü yalnız bırakmak istemedik onu. ben konu açmıştım ama gözünüzden kaçmış olmalı yoksa tanışıyorsunuz.
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    hocam cok güzel resimler.
    ben hep barajın diger yakasını merak ederdim hiç görme fırsatı olmadı, çok güzel yerler varmış.
    eline saglık.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Güzel resimler, paylaşım için teşekkür.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ahmetnr, airman ve rainboss arkadaşlarım, teşekkür ederim.
    Ahmet bu arada başınız sağ olsun. Özdenin de başı sağolsun. O yazını okumadım ama şimdi hemen bakıyorum. Allah rahmet eylesin.

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    eşsiz manzaralar paylaşımın için saol
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Veysi hocam selam selam selam.

Hani nasıl derler. Şansız motorcunun otobanda zincirine deniz kumu kaçarmışya?

4 ay uğraştım. Kasa çift renk boyandı. Metalik yeşil. Sticker çalışmasını bilgisayarda bitirdim. Çarşambaya onları alıp yapıştıracaktım. Kendi tasarımım.

Motor ayarları harika. Sadece sübablar biraz boşluklu olmuştu. Hafif şıkırtılı da olsa harika çalışıyordu. Gaz ayarı mükemmel.

Real'e gidip motor yağı aldım. Yağı biraz eksikti. Otobandan geldim. Hafif yokladım. Gaz yemesi muhteşem.

Ön dişli orjinal 14 idi. Ben 16 yapmıştım. Şimdi 15'e düşürdüm. Hızlanma harika.

Yolda arkamda bir motor. hafif yarış derdinde. Bende yokladım tabi. Geçtimde... Adam habire selektör yapıyor. yol istiyor. Sonunda pes etti.

Eve bir geldim. Sol paçam yağ içinde. Motor bizde üsten egzantrikli ve zincirli. Zincir gergisini üst kapağa bağlayan civata yerinden çıkıyor. Gergi plastiği üst kapaktan aşağı kayıp zinciri sıkıştırıyor. Motor civatadan bir yağ atıyor sormayın.

4 ay... hayalini kurdum hocam. Sizlerle beraber gezilere gelecektim. Dağ taş doğayla iç içe.. özgür ama evine yakın, asi ama saygılı, hızlı ama temkinli, güçlü ama şefkatli

Sonuç. Motor indi. Allahtan bir sorun yok. Sadece gergi plastiğini tutan civata biraz farklı. Onun tornada açılması gerek.

Z eytin dalda salınır
    E lma yardan alınır
    A llı yeşilli gidonun
    L al olur elime yapışır
    S akın ha yolda kalmayasın
    U mutlarımı suya atmayasın
    N e olur bir daha bozulmayasın Zealsun

hocam gezi harika olmuş. Şaka bir yana arızayı çabuk gideririm. Hafta sonu gezilerinize katılmak dileğiyle

Ahmet kardeşim bu arada başınız sağolsun.

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    @teknikhoca dostlar sağolsun ilgili konuyu daha önce açmıştım oraya mesaj atarsanız arkadşımız daha çok memnun olur
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    süper yerler yaa cok hoş resimler.. Bi kaç tane resmide Microsofta satalımda masaüstü temasını bunlardan birini kullansın..
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Veyis hocam iyi etmişsiniz gezmişsiniz. Fotoğraflar güzel. Bende Yumurtalıkta güzel gezdim. Çarşamba bakarız fotoğraflara.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    süper resimler adana amma değişmiş yaa
    9 sene adanada yaşamıştım yüzüncü yıl Çağrıbey lisesi mezunuyum ben 1990 senesinden 1999 yılına kadar balcalı askeri loj sepici askeri lojmanlar hey gidi günler hey
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    veyis hocam,harika resimler elinize sağlık.ben de geçen hafta sizler gezideyken aynı turu yapmıştım.(hemde corvusun mp3'ünde müzik ziyafeti eşliğinde 30-40 hızla).fakat sizin de gördüğünüz gibi 3.köprüden sonra yol epey bozuk.keşke haberim olsaydı bende katılırdım.neyse sağlık olsun,bir dahaki sefere.bu arada yeni fot.makinenizi de deneme fırsatı bulmuşsunuz.güle güle kullanın.saygılarımla.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.
    Tolga arkadaşım. Geçmiş olsun. Ama Allahtan önemli birşey olmamış. Sen halledersin onu yine. Bu arada şair yönün de ortaya çıkmış.
    Önce Çarşambayı sonra da Pazarı iple çekiyorum (her hafta olduğu gibi). Selamlar.

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel resimleriniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim
    selamlar

Hocam elinize sağlık gezi çok harika olmuş fotolara diyecek bişi yok zaten daha önce bahsetmiştiniz karşı tarafın güzelliğinden bir ara cekecem foto diye nehayet hocam burdaki paylaşım içinde ayrı teşekkür ederim gözüşmek üzere...

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    VEYSİ HOCAM Gezmişşin iyisinden. Adana baraj gölü idealimdeki yerleşim yeri baraj etrafları dolmadan arsa almak kısmet olmadı inşallah olur.paylaştığın için sağolasın geçen hafta bende oradaydım bol fotolar çektim yayınlamadım adanalılara saygısızlık etmeyelim dedik bekliyordum bir adanalı çıkar diye özelikle adaşım HASAN(MAKİNE) den ama kısmet sizeymiş .

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    Hocam aynı gün bende aynı güzergahı gezdim. Sizi görsem uzatırdık geziyi biraz. Fotolar çok güzel. Ellerinize sağlık.
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)