Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[MT Gaziantep] Rum kale ve Tekne Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Gaziantep MT bildiğiniz gibi geçen hafta ilk geziye 2 kişi çıkmıştı. Bu hafta toplam 5 kişi çıktık. Ve bomba gibi bir gezi yaptık. Hepimiz çok eğlendik. Kötü taraflarıda oldu tabiki. Ve bol bol resim çektik. Artık bakmaya usanacak ohoo dün bir bugun iki haftaya neler yapacaksınız deyişinizi duyar gibiyim.

Benim Dükkanın önü ve çıkmaya hazırız.

Ve ilk durağımız Yavuzelinde bir kırathane. Çaylarımızı içtik ve biraz dinlendikten sonra yola devam. Bizi bekle Rum Kale Seni Feth etmeye geliyoruz..

Hey Hey Gülmeyin herkes yolu kaybedebilir.

Ve ali abinin u dönüşü

Yaklaşık 100 km sonra Rumkaleye vardık. Ali abi hemen şişleri çekti saplamaya başladı.

Ve bizde kasap önünde et bekleyen kediler gibiyiz.

Nasıl mangalımızı beğendinizmi ali abi icat etti

Yukarıdan Motorlar, Kebap ve biz

Yemeğimizi yedik ve Artık tekne gezisi.

Samimiyeti ve güler yüzlülüğü ile Tüm tekne gezisi boyunca bizi yanlız bırakmayan Mehmet abi.

Kimsenin birbirini tanımadı halde herkes karşı tekneye el sallıyordu. Bizlerde onlara salladık.

Yıllar önce yarısından çoğu baraj suyu altında kalan Halfeti köyü

Buda farklı bir açıdan

Ve yarısı sular altında kalan bir camii

Sadece o yörede yaşayan kuşlar.

Ve halfeti köyündeki çay partimiz

Yöre insanına göre biraz tuhaf duran bi amca.

Ve işte Rum Kalesinden görüntüler.

Tepeden Bakış Rum Kalesi ve fırat nehri.

Rum Kalenin tarihi hakkında bize bilgi veren tabela

Ve Rum Kalesinin girişi Zaman aşımına uğramış merdiven basamakları

İçerisinde oturma yerleri ve odaları olan bir mağara. İçerisi çok karanlık olduğundan resim çekme imkanımız olmadı

Kalenin üzerindeki evler.

Farklı bir açıdan kale.

Helezonik Su Kuyusu

Kale Tarihi hakkında bize bilgi veren tabelayı okuduysanız. ne kuyusu bee demişsinizdir. İşte o bu kuyu. Kuyu tamamen el yapımıymış. İnsanın aklı almıyo.

Kuyunun Yukarıdan görünüşü daha fazla eğilemedik. Malum 75 metre.

Buda farklı bir açisi merdivenleri görünce aşşağıya nereden iniliyor acaba dedik.

Kuyunun girişi dar be boğucu bir havası var. İlk başta tereddüt ettik girsekmi girmesekmi diye. Merak başa bela

Geçen zamanın yıprattığı basamaklar baya kaygandı.

İn in bitmiyorki.

Ve işte kuyunun dibi tabi bizim inebildiğimiz kadar olan kısmı. 35 metre daha iniyor normalde fakat sular altında kalmış.

Motosikletlerimiz Ve Biz

Soldan Sağa Tekne Kaptanımız Mehmet abi, Aydemir(Ali abi) Arkasındaki Mehmet Ali, SaLToN(Yani Ben Gökhan) ve cycle27 (Yahya) Mehmet abi tekne motorunun çalışma prensibini Yahya'ya anlatırken

Mehmet Ali, Ali Abi, Yahya, Gökhan

Aksilik olduğu için geziye katılamayan Mehmet Abi. Son anda ani kararla geziye katılabildi. Kaynanası kendisini seviyormuş yemeğin üstüne geldi

Ve işte Küheylanlarımız.

Ve Artık Dönüş Yolundayız

Saat 16:30 oldu Ve artık yola koyuluyoruz. Önümüzde 100 km den fazla yol var.

İntikal Halindeyken. Bir köyden geçiyoruz.

Hayranım Mehmet abinin fotoğraf yakalamasına.

Ve Yolda talihsiz bir kaza geçiriyoruz. Mucurlu ve keskin olan virazlardan birisini dönemeyen Yahya, yolunda kaygan olması nedeniyle motorla beraber sürüklenmeye başlıyor.Çok şükür korumaların etkisiylede kazayı en ufak bi sıyrık dahi almadan atlatıyor. Sadece bacağında biraz şişlik var umarız bir an önce iyleşir. Ve kask bir faciayı daha önlüyor. İşte Motosikletin son hali.

RUM KALEDEN GÖRÜNTÜLER

Resimler Bitti Sanmayın farklı makinalarla çekildiğinden hepsini ekleyemedik.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Öncelikle kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun. Umarım son kazası olur.

Gezinizi çok beğendim. Etler süper gözüküyor
    Manzara gerçekten çok hoşuma gitti. Türkiye'yi karış karış gezmek istiyor insan

vınvın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oldukca keyifli güzel bir gezi olmuş. Paylaştığınız için teşekkür ederim. Gün geçtikce kalabalıklaşan, paylaşımların ve dostlukların arttığı nice geziler dilerim

cycle27 geçmiş olsun

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    evet gercekten cok güzel bir gezi oldu baya eglendik güldük kebab sa bı harika olmuştu cok iyi bir hafta sonu gecirdik tek üzüntumuz cycle27 (yahyanın) kaza yapmasıydı allahtan fazla birşeyı yoktur tekrar gecmiş olsun yahya gezilerimiz inşallah devam edecek

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gercekten cok güzel bir gezi oldu baya eglendik güldük kebab sa bı harika olmuştu cok iyi bir hafta sonu gecirdik tek üzüntumuz cycle27 (yahyanın) kaza yapmasıydı allahtan fazla birşeyı yoktur tekrar gecmiş olsun yahya gezilerimiz inşallah devam edecek
    Alıntı vınvın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldukca keyifli güzel bir gezi olmuş. Paylaştığınız için teşekkür ederim. Gün geçtikce kalabalıklaşan, paylaşımların ve dostlukların arttığı nice geziler dilerim

cycle27 geçmiş olsun
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun. Umarım son kazası olur.

Gezinizi çok beğendim. Etler süper gözüküyor
    Manzara gerçekten çok hoşuma gitti. Türkiye'yi karış karış gezmek istiyor insan
    hepinize çok teşekkür ediyorum.sağolun . dün sizden ayrıldıktan sonra hastaneye gittim. film çektiler çok şükür sadece kas ezilmesi varmış. bugün daha iyiyim ilçalarımı kullanıyorum. cana gelen mala gelsin ne yapalaım. allah kaza bela vermesin kimseye bu arada kafanızdan kaskı eksik etmeyin,kasksız yola çıkmayın . kafam yere değdiği halde hiç bir şey olmadı.eğer kask olmasaydı şu an bi yoğun bakımda yada mezarda olabilirdim allah korusun.
    yolunuz , farınız açık;kaskınız başınız da olsun
    gerçekten güzel gezi oldu. bendeki tekne fotoğraflarını da atarsak inşallah daha da şenlenecek fotolar.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Kaza yapan arkadaşımıza geçmiş olsun. En kısa zamanda iyileşmesini diliyorum.

Güzel fotoğraflar çekmişsiniz. Kebap'ta sabah olmasına rağmen içimi kıydı. Öğlen yiyeyim bari (dün sanki et yemedik)

Gaziantepi takip ediyoruz. İnşallah Adana MT ile Gaziantep'de güzel geziler yaparız. Bodrum Kale'yi gezmeyi çok isterim.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

gürkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşım için teşekkürler.en beyendiğim foto kebabların piştiği foto afiyet olsun sevgili dostlar. kaza yapan kardeşime geçmiş olsun.bidahakine daha dikkatli olur inşallah selamlar
    bir zamanlar benimde bir dl 1000'im vardı:salut:

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Paylaşım için teşekkürler güzel ve keyifli bir gezi olmuş.Kazayı saymazsak tabii.Arkadaşa çok geçmiş olsun...

Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Güzel fotoğraflar çekmişsiniz. Kebap'ta sabah olmasına rağmen içimi kıydı. Öğlen yiyeyim bari (dün sanki et yemedik)

Gaziantepi takip ediyoruz. İnşallah Adana MT ile Gaziantep'de güzel geziler yaparız. Bodrum Kale'yi gezmeyi çok isterim.

Görüşmek üzere.
    Alıntı gürkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşım için teşekkürler.en beyendiğim foto kebabların piştiği foto afiyet olsun sevgili dostlar. kaza yapan kardeşime geçmiş olsun.bidahakine daha dikkatli olur inşallah selamlar
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler güzel ve keyifli bir gezi olmuş.Kazayı saymazsak tabii.Arkadaşa çok geçmiş olsun...
    teşekkür ediyorum sağolun. kebabı ali abi koyun etinin en güzel yerinden seçmiş almış.. gerçekten çok güzeldi.
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Görüşmek üzere.
    Teşekkürler hasan abi. Sizleride G.antep'e bekliyoruz. İşallah seninle beraberde bir kebap partisi yapacağız.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    salton,cycle27,mehmet ali ve aydemir hepinizin eline emeğine sağlık.bir çıktınız pir çıktınız.resimlere bakarken ağzım bir karış açık kaldı.memleketimizin her yeri başka bi cennet.harika oğlu muhteşem bir gezi olmuş.ahh şu aramıdaki mesafeleri kısaltan can dostları.hepinize teşekkürler.daha nice gezilere.

yahya kardeşimizede çok geçmiş olsun.

muğla mt den hepinize selamlar
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Bravo arkadaşlar...Gezinize bayıldım.Resimlere büyük bir keyifle baktım.Çok teşekkürler.Kaza geçiren kardeşimize de geçmiş olsun diyorum.Belli mi olur ,bakarsınız günün birinde Muğla mt şıp orada
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı sahinbirinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salton,cycle27,mehmet ali ve aydemir hepinizin eline emeğine sağlık.bir çıktınız pir çıktınız.resimlere bakarken ağzım bir karış açık kaldı.memleketimizin her yeri başka bi cennet.harika oğlu muhteşem bir gezi olmuş.ahh şu aramıdaki mesafeleri kısaltan can dostları.hepinize teşekkürler.daha nice gezilere.

Saol Şahin dediğin gibi bir çıktık pir çıktık. birkaç hafta sonra soluğu muğlada alırsak şaşmayın Muğlaya sevgiler.

Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo arkadaşlar...Gezinize bayıldım.Resimlere büyük bir keyifle baktım.Çok teşekkürler.Kaza geçiren kardeşimize de geçmiş olsun diyorum.Belli mi olur ,bakarsınız günün birinde Muğla mt şıp orada
    Saol Mes Gaziantep mt olarak ikinci gezimiz olmasına rağmen baya güzel geçti ve uzun yol katlettik. Gerçekten memleketlerimiz birer cennet. Gezmek dolaşmak keşvetmek lazım.

Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı sahinbirinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim arkadaşlar umarım kimse böyle kaza geçirmez. yolun kenarındaki mucur motoru bu hale getirdi. allahtan kaskı kafamdan eksik etmem. en kısa mesafede bile kaskımı takarım.
    ayrıca gaziantep mt arkadaşlarıma bir müjde gaziantep teki motor giremeyen caddelerle ilgili yasaklar kısmen de olsa yavaş yavaş kalkacak sadece şehir merkezi kalacak motora yasak olan eskisi gibi. bunada şükür.duyduğum duyumlara göre ki sağlam kaynaktan yarında itibaren yavaş da olsa kısmen tabelaları kaldıracaklar.haydi hayırlısı
    gökhan kardeş ellerine sağlık,resimleri güzelyerleştirip; güzelde yazı oturtmuşsun

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel yerler baba ,öyle güzel bi göle gitmişsiniz insan bi kaç olta götürür.hazır mangal yanmışken atar balıkları üstüne .vallaha helal olsun çok güzel

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    arkadaşlar gerçekten şahane gezi olmuş
    daha nice kazasız belasız gezilere

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun öncelikle. Gezi ve fotolar güzeldi. Hele o kuyu çok ilginç geldi bana. Paylaşım için teşekkürler.

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Kaza yapan arkadaşımıza geçmiş olsun. Gezecek görecek ne çok, ne güzel yerler var canım ülkemde..
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

sertacım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda spayc 110

işte etkinlik budur...

öncelikle kaza geçiren arkadaşımıza çok geçmiş olsun.allahtan kendisine bişey olmamış.geziyse gerçekten bir harika olmuş kimbilir nasıl eğlenmişsinizdir,bir antepli olarak orada olup katılmayı çok isterdim,ben istanbul trafiğinde motor kullanma zevki alamıyorum.orda kimbilir ne keyifli olmuştur, resimler sayesinde gitmiş kadar olduk.hepinize sevgiler selamlar..
    Büyük Adam Olman Gerekmez Adam Ol Yeter...

Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel yerler baba ,öyle güzel bi göle gitmişsiniz insan bi kaç olta götürür.hazır mangal yanmışken atar balıkları üstüne .vallaha helal olsun çok güzel
    Alıntı lordskeldan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gerçekten şahane gezi olmuş
    daha nice kazasız belasız gezilere
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun öncelikle. Gezi ve fotolar güzeldi. Hele o kuyu çok ilginç geldi bana. Paylaşım için teşekkürler.
    Alıntı rainboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan arkadaşımıza geçmiş olsun. Gezecek görecek ne çok, ne güzel yerler var canım ülkemde..
    Alıntı sertacım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle kaza geçiren arkadaşımıza çok geçmiş olsun.allahtan kendisine bişey olmamış.geziyse gerçekten bir harika olmuş kimbilir nasıl eğlenmişsinizdir,bir antepli olarak orada olup katılmayı çok isterdim,ben istanbul trafiğinde motor kullanma zevki alamıyorum.orda kimbilir ne keyifli olmuştur, resimler sayesinde gitmiş kadar olduk.hepinize sevgiler selamlar..
    teşekkür ederim sağolun artık daha da iyiyim. aman kafanızdan kaskı eksik etmeyin. farınız yanık yolunuz açık olsun

bunlarda benim cep telofonumdan çektiğim resimler

aşağıda zamanında köylülerin yaşadığı mağaradan bir kesit

birazda manzara koyalım

aşağıdaki resimde baraj suyunun altında kalmış olan köye ait bir elektrik direğinin resmi

bulanık resimleri zumlamak zorunda kaldığım için öyle çıktı artık idare edin
    kalın sağlıcakla

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)