Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Midilli'den Amsterdam'a

Motovento
    REKLAM ALANI
    uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    aslinda daha iyi fotograflarla anlatim yapmak isterdim ancak, resimleri aktardigim cdyi Almanya da unutunca cep telefonumdakilerle yetindim... cd elime ulasinca gezdigim kale, muze ve motosiklet fotograflarini buraya ekliyecegim...

21 subatta, gezime Ayvalık'tan Yunanistan'in Midilli adasina gecerek basladim, Ayvalık Midilli arasi yaklasik 1:15 dakika suruyor...Ada da dikkatimi ceken ilksey hemen hemen butun genclerde supermoto olmasiydi, gidenler bilirler; ada surekli virajli yollarla dondugu icin bu motorlarin daha uygun oldugunu soyluyorlar... ve hakkatten yunanlilar bu isi iyi yapiyorlar...
    Ayvalık'tan Midilli'ye gecerken...

MIDILLI

ertesi sabah limanin karsi tarafinda zaten merkezi kabul edilen yerde adali bi arkadasla, bi cafe de oturup bir kac saat deli gibi motor kullanan gencleri izledim, bence hepsi mukemmel kullaniyor, zaten ktm ve husqvarna'dan gecilmiyor... o biriki saat icerisinde kendimi motoshow izliyor havasinda buldum...

O gun aksami adayi rahatca gezebilmek icin ben de bi motosiklet kiralamistim, o gunu anlamsizca kafe barlarda gecirdikten sonra ertesi gunu sabahtan aksama kadar adayi turladim...

ilk isim dukkanlari gezmek oldu zaten, bi kac arkadasinda yardimiyla bizim sanayi sitesi seklindeki dukkan ve servisleri gezdim, bazi kucuk dukkanlarda kafa grenajlari ya solmus ya tozlanmis ya da depoya atilmisti bi cogumuzun arayipta bulamadigi turden...

adanin tepeden goruntusu,

Ertesi gece 12 de ferrybota binerek tam 15 saat yol alarak cuma gunu saat 15:00 civari Selanik'e vardim... Ferrybot oda dahil 45 euroydu ve muhabbet guzeldi...

Selanik in bu yapisi bana İzmir'i animsatiyor, tek fark sahildeki cafe barlar pazartesi bile dolu...

Selanik'e varip arkadaslarla hasret giderdikten sonra Amerikali ama Selanikte yasayan bi arkadasimin motosikletini alarak sehirde bi kac tur atma firsatim oldu...(Zaten gide gele avucum ici gibi biliyorum oralari) her ne kadar avrupa birligi de olsa, Yunanistanda da sokak kopekleri pesinize takılıyor kendimi evimde hissettim, az kalsin kaptiriyorduk bi parcamizi...

Osmanlilar'dan kalma Beyaz Kule,

Cosmos alisveris merkezi ve oralar da turladiktan sonra diger arkadaslarla bulusmak icin gittigimiz Funkey rock bar...

ertesi gun Sam'le ayilmadan onceki halimiz...

Subat ayinin 23 den 27 sine kadar Selanik'te guzel zaman gecirdikten sonra Almanya'nin Dusseldorf sehrine uctum... o gunu dinlendikten sonra carsamba gunu Duselldorf'u gezmek icin disariya firladik ama ben kalkana kadar saat 15:00 olmustu...

biraz muhabbetten sonra yolda bi alman i gorup bi tur versene diye rica ettim, Alman bu verir mi motorunu, ama verdi, ozgurlukculerdenmis...

geceyi de bi barda noktaladiktan sonra, ertesi gunler Koln ve civarini gezdik,

bende ki resimler net olmadigi icin, son iki tanesini netten koydum...

bi arkadasimin istegi uzerine Amsterdam'a ufak bi kacis yaptik... yaptik ama kız arkadasim'in kulagina gittigi icin ertesi gun tekrar gerisin geriye donmek zorunda kaldik... Amsterdam-Dusseldorf oradanda Manhaim ve Heidelberge dogru gidip hatuna hesap verdim

Ceza olarakbu sefer kiz arkadasimla gerisin geriye ayni yolu surduk ve Rotterdam, Amsterdam, Den haag ta birer gun gecirip, tekrardan Heidelberg'e geldik...

Rotterdam

ROTTERDAM

DEN HAAG Scheveningen

surf yapan biri

Amsterdamdan donerken mola da,

bu arada, Amsterdam merkezde nereye park ederseniz edin otopark ucreti saati 4 euro, benim gibi bilmeden 12 saat birakirsaniz hesabi dusunun

Heidelberg, bence Almanya nin bozulmamis nadir yerlerinden biri...

donusumu Frankfurt uzerinden tekrar Selanik'e yapip iki gun daha Yunanistan da kalip 17 mart gecesi Turkiyeye guzel anilarla donmus oldum... bi kısmı motosiklet, bi kısmı ucak, bi kısmı ferrybot ve geri kalanida arabayla gecen bi yolculugumu da boylece tamamlamis oldum... amacim 18 Martta Canakkale Sehitliginde olmakti ancak bazi sebeblerden dolayi kısmet olmadi...

Selanik'ten İstanbul'a donus yolumun uzerinde olan Kavala' dan bi kac resim... kırmızı araclarin park ettigi, arkadaki sari lacivertli ev, ALİ ŞEN in evi...Annesi hala daha orada yasiyor...

VAKİT AYİRİP BAKTİGİNİZ İCİN TESEKURLER... aslinda daha iyi fotograflarla anlatim yapmak isterdim ancak, resimleri aktardigim cdyi Almanya da unutunca cep telefonumdakilerle yetindim... cd elime ulasinca gezdigim kale, muze ve motosiklet fotograflarini buraya ekliyecegim...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Resimleri bir an önce tamamla da tadını çıkaralım.

Ellerine sağlık. Önceki yıl Manhaim tarafına gittim. Türk mahallesi çok hoşuma gitmişti. Kendimi ÜLKEMDE HİSSETTİM.

Manhaime gelmeden yolda yengen ve enişten şeklinde okuduğumuz iki tabelaya rast gelmiştik.
    Biz bakalım başka hangi akrabalara rastlıycaz derken Kaynın diye bir tabelaya daha rast geldik ve koptuk.
    Tabii yazılışları böyle değildi ama okunuş olarak yaklaşık bu şekildeydi.

Harika bir gezi ki ağzımın suyu akar gibi oldu. Süper değil mega bir gezi

Motosikleti
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimleri bir an önce tamamla da tadını çıkaralım.
    evet ya, benim de canim sıkıldı o konuya, ama postalarlar yakında...
    ne guzel, amsterdam da coffeeshoplarda ve redlight ta resimlerim vardi bi ton

Manhaime gelmeden yolda yengen ve enişten şeklinde okuduğumuz iki tabelaya rast gelmiştik.
    Biz bakalım başka hangi akrabalara rastlıycaz derken Kaynın diye bir tabelaya daha rast geldik ve koptuk.
    hakkatten iyiymis yaw...
    VALLA HOCAM aynen dedigin gibi, de ilk defa Manhaim daki Turk mahallesini seven biriyle karsilastim aslinda sonradan Almanya ya gidenler icin rahat oluyor, hic Almanca bilmeden 5-6 sene yasayanlar var, hayret ettim...
    Manhaim in icine bi kac cafe haric pek takılmadim ama yakınındaki kasabalar ve ozellikle Heidelberg cok hosuma gitti...
    bi sonraki geziyi de Fransa ya dusunuyorum, ne de olsa Fransa mt den sen varsin

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    sercan abicim nerden buluyosun bu kadar zamanı ve parayı

çok güzel yerler yaaa inşallah nasip olacak bir gün bizede ...
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmrendim valla.Süper gezi olmuş.Öbür fotoları eklede bi daha gezelim şuraları
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Fotolar için teşekkürler gezgin kardeş.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Muharrem1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBX 250 TVİSTIR
    sercan cok güzel gezi olmuşpaylaşım icin teşekkürler

Motosikleti
    kırmızı ramzey 250

gezi

Sercan çok güzel gezi olmuş eline sağlık Fotoğraflar için teşekkürler

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bu fotoğrafları görünce ağabeyimin italya gezisi aklıma geldi.Kızlar ağırlıklı bir albüm yapmıştı
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir gezi olmus paylasım için teşekkürler

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Arkadaşım, bizi de oralara götürüp gezdirdiğin için sana çok teşekkür ediyorum.Resimlerin devamını bekliyorum.Sevgiler
    Motosiklet aşkına

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    gerçekten süper gezi olmuş ellerine saglık... bu arada gümrüklerde sorun oldumu? vize olaylarını nasıl halletin. masrafın yaklaşık nekadar oldu?

hiç pasaportu dahi olmayan birisi gemi ile avusturalya ordan berlin için gümrüklerde sorun yaşamamak adına neler yapmalı..

maşallah çok az soru sordum

Motosikleti
    Alıntı lodos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sercan abicim nerden buluyosun bu kadar zamanı ve parayı
    valla Serkan abicim zamanim var cunku issizim parayi da geziye cikmadan 2 gun evvel, gittardando ve sercedando dan 20 ser ytl borc alip cıktım
    Mecit isin sirrini cozdu abi

çok güzel yerler yaaa inşallah nasip olacak bir gün bizede ...
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmrendim valla.Süper gezi olmuş.Öbür fotoları eklede bi daha gezelim şuraları
    evet, aslinda elimde daha foto var ama hep gece aleminden bi de kızlarda var, simdi sobelenmekten korkuyorum ama gelecek olan cd de guzel manzaralar var....

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolar için teşekkürler gezgin kardeş.
    tesekurler abi,

Alıntı Muharrem1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sercan cok güzel gezi olmuşpaylaşım icin teşekkürler
    biliyosun muharrem abi geziyi Havran da noktalamistim...

Alıntı havranlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan çok güzel gezi olmuş eline sağlık Fotoğraflar için teşekkürler
    abi nisanin ikinci haftasi yurtdisina cikmaktan vazgectim, gezelim ya da cesme alti Gureliye baskın yapalim....

Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fotoğrafları görünce ağabeyimin italya gezisi aklıma geldi.Kızlar ağırlıklı bir albüm yapmıştı
    bende de arsiv genis ama dedim ya sobelenmekten korkuyorum

Alıntı deer_152 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi olmus paylasım için teşekkürler
    sagol deer...

Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, bizi de oralara götürüp gezdirdiğin için sana çok teşekkür ediyorum.Resimlerin devamını bekliyorum.Sevgiler
    insallah Mayis ayindan ekime kadar islerim icin tekrardan Bodrum da olacagim, o zaman bol bol gezeriz beraber... Bodrum toplantilarina katilirim ben de...

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten süper gezi olmuş ellerine saglık... bu arada gümrüklerde sorun oldumu? vize olaylarını nasıl halletin. masrafın yaklaşık nekadar oldu?

hiç pasaportu dahi olmayan birisi gemi ile avusturalya ordan berlin için gümrüklerde sorun yaşamamak adına neler yapmalı..

maşallah çok az soru sordum
    vizeyi yunanistan konsoloslugundan aldim, surekli oradan aldigim icin problem yasamiyorum 3 yada 6 aylık istedigimde 1 gunde yada maximum 2 gunde veriyorlar... zaten girisi yunanistana yaptiktan sonra istedigin avrupa birligi ulkesine gecebiliyorsun, araba ya da motosikletle gectigin zaman kimlik kontrolu dahi cok nadir yapiliyor...
    ama ucakla gececeksen biriki soru sorabiliyorlar, o yuzden yanindaki kredi kartiyla cevap veriyorsun

hic pasaportun yoksa sende yoksun demek, sanirim gemide calisiyorsun ama gemi adami cuzdani senin sadece uluslararasi deniz yolunda serbest dolasimini saglar, ancak gemi sirketinin ve kaptanin sorumlulugunda karaya ayak basabilirsin...
    eger ki avusturalya vatandasi isen isler tabi ki daha da kolaylasir...

masrafa gelince; ikinci el bi touring alirsin

Motosikleti
    Var
    Alıntı uglychild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkatten iyiymis yaw...
    VALLA HOCAM aynen dedigin gibi, de ilk defa Manhaim daki Turk mahallesini seven biriyle karsilastim aslinda sonradan Almanya ya gidenler icin rahat oluyor, hic Almanca bilmeden 5-6 sene yasayanlar var, hayret ettim...
    Manhaim in icine bi kac cafe haric pek takılmadim ama yakınındaki kasabalar ve ozellikle Heidelberg cok hosuma gitti...
    bi sonraki geziyi de Fransa ya dusunuyorum, ne de olsa Fransa mt den sen varsin
    Buyur gel beklerim.

Türk mahallesi eğlenceliydi.
    Burada Almanya gibi çok Türk yok. Öyle olunca Manheim gibi Türk mahallesi de yok. İnsan gurbette olunca o ambiansı özlüyor.

Ben mahallede pavyon gibi bir yerin yanındaki otoparka arabayı park edip gezmeye çıktım. Az ilerde bir halıcı dükkanının önüne arabasını park etmeye çalışan bir almana bizim türklerden biri TÜRKÇE olarak
    - hoop kamyon gelecek oraya park etme diye bağırdı.
    yanındaki "abi o alman türkçe anlamaz" deyince,
    öteki;
    - öğrensin P....k
    şeklinde beni dumura uğratan bir cevap verdi.
    Ben kendimi tutamayıp gülmeye başlayınca da bana dönüp,
    Abi salak bunlar üç kelimeyi zor ezberliyolar diye de ekleme yaptı....
    Benim canım memleketim.

Neyse topiğini bozmadan senin cd gelene kadar Manheim dan ben bir iki fotoğraf koyayım.
    Arkadaşlar idare etsinler.

Motosikleti
    ellerine saglik patriote,
    ama dialoglar hakkatten dedigin gibi, gulmekten olduruyorlar beni, dedim ya belki bi bi kısmı 5-6 senedir o mahallede ve daha almanca bilmiyolar...
    hele kahve muhabbetleri daha bi baska
    Fransanin neresindesin? Heidelberg ten yada Manhaim dan kac saat yol almak gerekir? tahminim 3 saati gecmez diye dusunuyorum...

Motosikleti
    Var
    Alıntı uglychild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine saglik patriote,
    ama dialoglar hakkatten dedigin gibi, gulmekten olduruyorlar beni, dedim ya belki bi bi kısmı 5-6 senedir o mahallede ve daha almanca bilmiyolar...
    hele kahve muhabbetleri daha bi baska
    Fransanin neresindesin? Heidelberg ten yada Manhaim dan kac saat yol almak gerekir? tahminim 3 saati gecmez diye dusunuyorum...
    Maalesef biraz uzağım.
    yaklaşık 5-6 saat sürüyor.
    Strazburg üzerinden gelmen gerekiyor.
    Manhaimden Strazburg fazla sürmüyor.
    Oradan Dijon'a geçersen (1-2 saat) oradan seni alabilirim.
    Yeterki benim için uygun bir zamanda gel.

Motosikleti
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef biraz uzağım.
    yaklaşık 5-6 saat sürüyor.
    Strazburg üzerinden gelmen gerekiyor.
    Manhaimden Strazburg fazla sürmüyor.
    Oradan Dijon'a geçersen (1-2 saat) oradan seni alabilirim.
    Yeterki benim için uygun bir zamanda gel.
    5-6 saat benim icin cok yol degil gezmeyi sevdigim icin, ya motorla ya da arabayla gelirim, maksat benim oralari gormem ve bulusup bi kahve icmemiz... aslinda nisanin 2.ci haftasi gelecektim ama erteledim, hem burdaki arkadaslarimla ve abilerimle takılayim hemde ekonomik olarak toparlanayim diye bekliyorum... bakarsin bi supriz yapariz benim hatunla...

Motosikleti
    Var
    Nisan ayı içerisinde müsaitim.
    Mayıs da ve sonrasında yoğun bir çalışma tempom olacak.

Gelebilirseniz bekleriz.
    Yerimiz yurdumuz müsait.
    Eşim ve ben,
    Sizi ağırlamaktan zevk duyarız.

Bulunduğum şehirin adı Nevers.
    Paris'in güneyindeyim.

Tabii gelmek isteyen tüm dostlar için teklifim geçerlidir.

Bir başka organizasyonda Mayıs ayı içerisinde yapılacak olan Fransa MotoGp.

Avrupadan ve Türkiye'den gelmek isteyen arkadaşlar var.

Ben ancak yarış günü katılabileceğim ama zevkli bir gün geçireceğimizden eminim.

Bu konuda istekli arkadaşlar varsa görüşebiliriz.....

Motosikleti
    Misafirperverligin beni cok mutlu etti, ben de Manisa mt ve İzmirden Gittardando yu alip gelmeyi dusunuyorum

İnsallah nasip olacak o taraflara dusundugum gezi, ama benden once siz bu taraflara gelirseniz muhakkak ki Bodrum'a beklerim...
    gorusmek dilegiyle,

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)