Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İzmir'den İstanbul'a bir NC 750 macerası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Selamlar arkadaşlar. Geçtiğimiz pazartesi son aldığım inazumaya müşteri çıktı. Aslında satmak taraftarı değildim ama son saniyede İzmirde bulduğum motosikleti almak için satalım dedik.
    Macera da burada başladı aslında..İstanbul pendikteyiz.
    Gençler geidi motosikleti gördü beğendiler notere gittik.
    Notere evrakları verdik çekildik kenara bekliyoruz. Memur bana seslenip bu emotion plus mu diye bana göre garip kendince haklı bir soru sordu..Ne emotionu yahu dedim.İnazuma bu.. Motosiklet... Suzuki..
    Hayır dedi bu araba.. Ruhsatı uzattı bir baktım ki arabamın ruhsatı.. pardon dedim müsaade istedim bir koşu gidip evden arabadan arabanın ruhsat kabındaki motosiklet ruhsatını aldım,araba ruhsatını koydum. Demekki aylardır arabada motosiklet ,motosiklette de araba ruhsatıyla dolaşıyormuşum..

Hayır memur sormasa inazumayı 4te 1 fiyatına satmış olacak,hatta belki yinede farketmeyecek ve gençler motosikleti alıp araba ruhsatıyla gideceklerdi.. ucuz atlattık..

Neyse hemen eve dönüp İzmir'e uçak biletlerini aldım.Oğlumla birlikte gidip sabah 07 de inecek arkadaşla buluşacak satışı alıp motosikletle geze geze döneceğiz..hesap böyle..

Gece sahur vakti komşum bizi havaalanına bıraktı sağolsun .Gündüz bizi yakan kavuran hava kışa dönmüş,soğuk fırtına yağmur ne ararsan vardı..Üzerine birde biz check-in yapmakta gecikkince bize uçağın en arkasındaki en son sıra koltuktan yer verdiler.. aha da dedim başlıyoruz hayırlısı...

Uçağa geçtik,kalktık ama garip bir şekilde türbülans var ve biz durmadan sağa sola sert bir şekilde sallanıyor savruluyoruz,arada bir aşağı düşüyor bir havalanıyoruz,neredeyse yolculuğun %75 süresi bu şekil geçti.İzmire inmeye hazırız ama halen beter sallanıyoruz. Oğluma ön koltuğa yasla elini şimdi sert fren yapacak demiştim ki piste teker koymamızla tam gaz yaparak tekrar havalanmaya başlamamız bir oldu..

haydaaa dedik niye pass geçti ki şimdi? bir 20 dakika daha sallana sallana dolaştıktan sonra ikincide indik ama Oğlum neredeyse kusacaktı,fena oldu ama neyse çabuk atlattık.

İzmirin izbanına binip bize verilen yerde Burak kardeşim sağolsun bizi karşıladı.
    misafirperverlik adına olması gereken neyse fazlasıyla yaptı teşekkür ederiz.

motosikleti de beğendik satışı aldık bizi uğurladı yola çıktık.
    hava günlük güneşlik..

Otobana girmek istemedik nasılsa aynı hızda gideceğiz geze göre döneriz dedik. iyiki öyle yapmışız..
    İlk başta yağış yoktu.Daha doğrusu yağış önde biz arkada kovalıyorduk.

Manisaya vardığımızda halen hava güzel ama sert rüzgarlar vardı ve beni yoruyordu savuruyordu..

Sonra durup sorduğumda balıkesir bigadiç de olduğumuzu öğrendiğimiz yere kadar sadece motosikletin bize yani ayaklarımıza ve arkada oğlumun oturduğu yere fışkıran sular vardı,paçalar dize kadar ıslanmıştı ama çok sorun olmaz dedik demez olaydık.
    burdan sonra doğal olarak fotoğraf çekmek aklımdan çıkmıştı.
    yola devam ederken yoldaki ıslaklıklar artmaya önden giden ki hemen sollayıp geçtiğim kamyonların kaldırdığı çamurlu sular benim vizörün kirlenmesine ve görüş mesafemin azalmasına sebep olmaya başladı.
    bir süre böyle idare ederiz dedik ama idareden çıkmıştı iş artık. Yarım saatte bir durup benzincide mola vermeye başladık.
    bir ara yalovaya yaklaşık 100 km var dediler orada bir umut doğdu ama yalancı umut olduğunu bilemedim tabi..

ellerim artık hissetmiyor ayaklarım da dizlerime kadar sırılsıklam ıslak ve sular damlıyordu.titremeye başladık. arkadaşım bana bursadan otobana gir şehir içine bulaşma daha çabuk ulaşırsın dedi ve biz otobana girdik neyse iki gişeden çıktık karşımda iki tabela.. sola gidersen feribot sağa gidersen hızlı feribot..
    aha da sıçtık dedim. o üşümeyle beyin fonksiyonlarım durmuş gibiydi. 5 dakika sonra pendikteki hızlı feribot yazıları geldi gözümün önüne ve biz daldık sağ tarafa.. git git ne yol bitiyor ne feribot tabelası var.
    biryerde soralım diyorum ama yollarda in cin top oynuyor. vatandaşın birini gördük sorduk burası orhangazi 25 km uzaktasınız deyince o 25 km yi fazladan geldik geri dönmemiz lazım sandım bastım kalayı. adam sağolsun bakkala girdi sordu geri döndü hemen ve düz devam edin dedi. biraz rahatladık. sonuçta feribota binince ısınacaktık.
    ancak yalova iskele önüne geldik ama iskele kapalı ve son gemi 19.00 da imiş. saat 20.30. oraya düşüp kalasım geldi.
    baktım polis karakolunu gördüm hemen önüne çapraz parkedip daldım içeri oğlanla.. hop hemşerim oraya parketme falan dediler ama dinleyen kim..

yahu ben de askerim izmirden geliyoruz donduk. düşüp kalıca biraz ısınıp gideceğim dedim. sağolsunlar hemen ilgilendiler çay getirdiler ama çayı tutabilene aşkolsun. tir tirtitriyoruz.

orada yarım saat kadar yalandan ısındık ve topçular feribotunun sürekli çalıştığını öğrendik. ya nasip deyip bastım topçulara..
    Allahtan orada çok durmadık yaklaşık 5 dakika içinde gemiye girdik ve hemen birer kalorifer peteğine sarıldık.titreme durdu bir süre sonra.. kurumadık ama ısındık yani. geminin yanaşmasına 5 dakika kala oğlum inelim aşağı alışalım dedim. indik giyindik ve karayolundan eve 20 dakikada vardık.eve geldiğimizde artık üşümüyorduk.

bütün bu macera üşengeçliğimiz yüzünden başımıza geldi. ilk başlardaki kuru havaya aldandık sonra ise ha şimdi geliriz ha birazdan derken sucuğa dönmüştük. ona rağmen 110-120 km den aşağı düşmediğimi farkettim. şimdi hadi yine deseler yapamam saanırım.
    eve vardığımızda 3,9 ortalama ile geldiğimizi gördük. evdeki sıcak pardon kaynar duşun ardından herşey mazide kalmıştı..

bu km nin üzerine 500 km daha eklendi ama ömrümden gideni bir ben bilirim.

2014 model kazasız boyasız kayıtsız NC 750 S evimize gelmiş oldu.
    Cyan, retox70, yec ve 20 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hayirli ugurlu olsun allah kaza bela vermesin

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Samet, kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim.

Gece gece fena kahkaha attım

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    NC'ler değişik bir motor. Zamanında benim de vardı. Çok uzun ömürlü ve inanılmaz az yakan bir motor bloğuna sahiptir. DCT değilse sık vites değiştirmeniz gerekir. Oğlanla gitmeniz iyi olmuş. Keyifli sürüşler. Tekeriniz daima düz bassın.
    blueway2 bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun Samet Ağır.
    Maceralı bir yolculuk olmuş ama, oğluna birlikte kazasız belasız ve akılda kalacak bir seyahate imza atmışsınız. Güzel olmuş.

Motosikleti
    Alıntı tnjşhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayirli ugurlu olsun allah kaza bela vermesin
    Allah razı olsun.
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samet, kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim.

Gece gece fena kahkaha attım
    Teşekkür ederim abi, bide bana sor. Ama dönüp ısındıktan sonra tabi..
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC'ler değişik bir motor. Zamanında benim de vardı. Çok uzun ömürlü ve inanılmaz az yakan bir motor bloğuna sahiptir. DCT değilse sık vites değiştirmeniz gerekir. Oğlanla gitmeniz iyi olmuş. Keyifli sürüşler. Tekeriniz daima düz bassın.
    Dct den korktum açıkçası.Arıza çıkarırsa diye.. manuel tercih ettim.
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun Samet Ağır.
    Maceralı bir yolculuk olmuş ama, oğluna birlikte kazasız belasız ve akılda kalacak bir seyahate imza atmışsınız. Güzel olmuş.
    Teşekkürler abim. Uzun zamandır yol arkadaşı aramıyorum.
    Guven bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ıslanmış olmanız, üzerine de havanın soğuk olması büyük talihsizlik olmuş. İnsanın kemikleri sızlıyor soğuktan, bir kere bana da olmuştu. Motorun üzerinden kasılmış halde inmiştim.

Hayırlı olsun güle güle binin.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun,İnazumanın üzerine en doğru tercih olmuş,nc inazumadan bile az yakıyor ama artçı konforu zayıf

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Hayırlı uğurlu olsun
    Küçük oğlumla sonbaharda Çorumdan İneboluya gitmiştim, o geldi aklıma. Oğlum daha 11-12 yaşlarındaydı. Güya kalacaktık bir gece ama iç açıcı bir otel keşfedemedim. Çaresiz dönme kararı aldım. Ilgazı geçerken hava çok sisli ve soğuktu, çocuk üşüdü. Akşama kaldık ve oğlumun arkada uyuyabileceği endişesi kapladı içimi. Oğlum dedim, 3-5 dakikada bir yandan bana elinle dokundur ki uyumadığını bileyim. Bazen unutuyordu, elini çekiyordum...🥲..Hey gidi..Eve vardığımızda ben neysede çocuk buz kesmişti, anne aldı, sıcak banyo vs...Bi ton da laf yedim tabi. 🙂

Ama şu var, otelde kalsaydık anı bu kadar kıymetli olmayacaktı. Şimdi 21 oldu maşallah, arada anar güleriz.

Bende çoktur hava durumuna bakmadan yola çıkıp sırılsıklam olmalar, donmalar..🙂

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abi hayırlı olsun güzel motosiklet almışsın allah kaza bela vermesin

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motorunuz hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın inşallah. Fotolarla birlikte keyifle okudum, size de baya baya macera olmuş.

Ekipman sağlam değilse ıslanmak ve öyle sürmek gerçekten işkence, sizi çok iyi anlıyorum benimde başıma gelmişti. Islananın halini en iyi ıslanan anlar
    Artık hava yaz ortası da olsa eğer şehir dışına çıkacaksam yanıma mutlaka yağmurluğumu da alıyorum.

Nc750 güzel motor, yeniden hayırlı olsun.

Hayırlı olsun. Ümraniye'den Üsküdar'a giderken içlik+korumalı pantalon üstüne su geçirmez yağmurluk pantalonu giyen biri olarak sizi takdir ettim. Güzel anı olmuş. Keyifle binin.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullanın , hocam navigasyonu henüz keşfedemedik mi yahu ne stres yaşamışsın okurken bende gerildim :D birde kıyafetleri sitenin en tecrübeli kullanıcısına yakıştıramadım 500 km yol hocam bayada hızlı gelmişsin Allah korusun da affına sığınarak yazmak istedim :(

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ıslanmış olmanız, üzerine de havanın soğuk olması büyük talihsizlik olmuş. İnsanın kemikleri sızlıyor soğuktan, bir kere bana da olmuştu. Motorun üzerinden kasılmış halde inmiştim.

Hayırlı olsun güle güle binin.
    Teşekkür ederim. Sağolasın.
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,İnazumanın üzerine en doğru tercih olmuş,nc inazumadan bile az yakıyor ama artçı konforu zayıf
    Yakıt tamam ama diğeri bize öyle gelmedi hatta daha iyi gibi dedi artçım. Teşekkürler.
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun
    Küçük oğlumla sonbaharda Çorumdan İneboluya gitmiştim, o geldi aklıma. Oğlum daha 11-12 yaşlarındaydı. Güya kalacaktık bir gece ama iç açıcı bir otel keşfedemedim. Çaresiz dönme kararı aldım. Ilgazı geçerken hava çok sisli ve soğuktu, çocuk üşüdü. Akşama kaldık ve oğlumun arkada uyuyabileceği endişesi kapladı içimi. Oğlum dedim, 3-5 dakikada bir yandan bana elinle dokundur ki uyumadığını bileyim. Bazen unutuyordu, elini çekiyordum...��..Hey gidi..Eve vardığımızda ben neysede çocuk buz kesmişti, anne aldı, sıcak banyo vs...Bi ton da laf yedim tabi. ��

Ama şu var, otelde kalsaydık anı bu kadar kıymetli olmayacaktı. Şimdi 21 oldu maşallah, arada anar güleriz.

Bende çoktur hava durumuna bakmadan yola çıkıp sırılsıklam olmalar, donmalar..��
    Macera plansız olursa maceradır zaten..teşekkürler.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hayırlı olsun güzel motosiklet almışsın allah kaza bela vermesin
    Sağolasın kardeşim. Buluşma olmuyor artık ama olsun yinede..
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın inşallah. Fotolarla birlikte keyifle okudum, size de baya baya macera olmuş.

Ekipman sağlam değilse ıslanmak ve öyle sürmek gerçekten işkence, sizi çok iyi anlıyorum benimde başıma gelmişti. Islananın halini en iyi ıslanan anlar
    Artık hava yaz ortası da olsa eğer şehir dışına çıkacaksam yanıma mutlaka yağmurluğumu da alıyorum.

Nc750 güzel motor, yeniden hayırlı olsun.
    Teşekkürler ekipman sağlam. Eksik olan yağmurluktu. O da sadece dizlere kadar olsa yeterdi.
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Ümraniye'den Üsküdar'a giderken içlik+korumalı pantalon üstüne su geçirmez yağmurluk pantalonu giyen biri olarak sizi takdir ettim. Güzel anı olmuş. Keyifle binin.
    Teşekkúr ederim,sağolasın.
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullanın , hocam navigasyonu henüz keşfedemedik mi yahu ne stres yaşamışsın okurken bende gerildim :D birde kıyafetleri sitenin en tecrübeli kullanıcısına yakıştıramadım 500 km yol hocam bayada hızlı gelmişsin Allah korusun da affına sığınarak yazmak istedim :(
    Navigasyon cepte ona da bakmadık ki.. yol düz gidiyoruz işte dedik. Kıyafetler dışardan òyle görünüyor. Deri korumalılar içte,dışta kutup montları.. haa bot dersen haklısin hata orada oldu..o yüzden zaten sadece ayaklardan ve el parmaklarımdan ıslandığım ićin üşüdüm. Battal boy çöp poşeti geçirip koli bantıyla sarsam ayakları.a böe olmazdı işte ama üşengeçlik..Teşekkür ederim.
    F54 bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Motor ile 5 bin km gezmek ne kadar keyifli ise 300-400 km üzeri bir yere gitmek için sürmek ise o kadar eziyetli .
    Hele yağmur soğuk falan ise katmerli
    zihnigonen bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hayırlı olsun.

Oğlunuzla güzel macera olmuş. Bir süre geçince gülerek anlatacak anı olmuş.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hayırlı olsun.Zor yolculuk olmuş.

Motosikleti
    250r
    İkiniz içinde unutulmaz bir macera olmuş.
    İyi günlerde kullanın, tekeriniz düz bassın.

rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    hem hayırlı olsun hem geçmiş olsun. kazasız belasız varmışsınız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)