Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Moto-solo gezilerim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldivenim yoktu ellerim üşüdü. Kot pantolonum vardı bacaklarım üşüdü. Ekstra bir ekipmanım yok. Normal montla sürüyorum. Ama üşüyen zaten üstüm değil altımdı bugün ve de tabii ellerim.
    Kışın kot pantolonla heleki Ankarada değil moto sürmek, sokağa bile çıkılmaz (en azından benim için öyle).
    Eldivenin yoksa eller fena üşür. Hatta bilek bölgesinden montada rüzgar girer, içinde üşür.
    Yaş kaç bilmiyorum ama, hadi korumalı kıyafet yok diyelim ama bari hasta olmamak için kotun içine uzun don falan giy bari.
    Eldiven olarakta uzun bileklikli ucuz kışlık eldiven.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Bugün Ankara'da Güneş yüzünü gösteriyor... Açık ve ılıman bir gün. Tıpkı bir bahar günü gibi. İşte bu havada çıktım Mobidikle dolaştım biraz. İyi geldi. Motosikletimi seviyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün de Mobidik'imle dolaştım Angara caddelerinde...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Bugün yine Mobidikimle gezdim. Bir Eczane işim vardı onu hallettim.
    espresso bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Özendim yahu. Ben de yazacağım. Cumartesi akşamı köpeğim Lattenin tüyleri aşırı uzadığı için onu traş ettim. Bu havada üşümemesi için makina traşı değil de makas traşı yapmayı tercih ettim. Cumartesi akşamı hali ile banyo yaptık. Pazar günü hava çok güzel olunca kahvaltıdan sonra mont giydirmeden dolaşmaya çıktık. Latte tüyler kısalınca mı yaptı neden yaptı anlamadım, birden toza toprağa belenmeye başladı. Ama ne belenme, çılgın gibi sürünüyor yerlere. Üstü başı perişan oldu. Eve getirince tekrar banyo yapmamız gerekti. Banyo sonrası tam da kurumadan kapalı otoparkta 2 haftadır çalıştırmadığım motosikletimi çalıştırmaya gittim. Motosiklet çalıştı ama akü zayıfladığını da belli etti. Ben de normal mont ve bere ile biraz dışarı çıktım. Şarj etsin diye 20-30 km hızla 15 dakika falan dolaştım. Eve geldiğimde epey keyiflenmiştim ama soğuk bereye rağmen alnıma sert sert vurmuştu. Neticede şimdi sinüziti düzeltmeye çalışıyorum. Adam gibi kaskını montunu giy öyle çık, değil mi ama! İş işte...!
    arican ve espresso bunu beğendiler.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Bu akşam 20.30 gibi yola çıktım, 10-12 gündür motor çalışmıyordu, bir gezeyim dedim.

Bursa merkezden Kurşunlu'ya kadar gittim, Kurşunlu'ya girip geri dönüş yaptım.

Dönüşte bir benzincide mola verdim, çıkış tarafında sağa çektim sigara içiyorum. Eski kasa bir Doğan yanaştı yanıma bir süre sonra. Şöför indi, "Ağbi, kalorifer/radyatör musluğundan anlar mısın bunun?" diye sordu.

Dedim, "İnan hiç anlamam arızalardan, hayrola n'oldu?"

Dedi, "Daha dün sanayide başka bir yerini tamir ettirdim, onu tamir ederken kaloriferi bozmuşlar, içeri şakır şakır su akıtıyor", ve sağ ön koltukta yeri gösterdi, sırılsıklam olmuştu.

Dedim, "Benzinci arkadaşlara sorsan, belki anlayan vardır?"

Dedi, "Sordum, yok onlar da bilmiyor."

Bu arada kaputu açtı, bakınıyor falan.

Ben internetten bakmaya çalıştım Tofaş kalorifer/radyatör musluğuna, bir şey bulamadım.

Dedim, "Su koysan, eve kadar götürmez mi?"

Dedi, "Bursa'ya kadar gitmez bu şekilde."

Ben Kurşunlu'da oturuyor zannetmiştim, meğer o da Bursa'danmış.

Sonra başka bir araç daha yanaştı, onlar da "Hayrola?" diye sordular, bizimkisi izah etti, sonra o arabadan biri indi, beraber bakmaya başladılar.

Ne oldu bilmiyorum, sonra ben benzin istasyonundan ayrıldım.

Yolların berbat oluşuna bir kez daha ana-avrat sövdüm. Her taraf yama, her taraf yama, motorun habire kıçı-başı oynuyor öyle yamalı yerlerde; hele bir yerde yokuş aşağı frezelemiş durumdalar bayağı bir yolu (Kurşunlu'ya yaklaşırken), ki düşmemek şans işi: Resmen motorcu katili o frezeli kısımlar.

Sonra Bursa'ya döndüm, yarım saat kadar da şehir içinde turladım, kafayı iyice boşaltmış şekilde evime girdim.
    arican, tommygun, MCV ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nice kazasız belasız geziler dilerim.
    arican bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bugün de Mobidik'imle dolaştım Angara caddelerinde...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Bugün yine Mobidikimle gezdim. Bir Eczane işim vardı onu hallettim.
    İstanbul'da bu güzel yağışsız havalarda işten güçten fırsat bulup gezemiyorum, Angara soğuğunda gezebiliyorsunuz ne güzel.
    Voltaren ve arican bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hava çok soğuk. Mobidiki yerinde on dakika kadar çalıştırdım bugün.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mobidikimi 10dk yerinde çalıştırdım. Dün de çalıştırdım ama yazmamıştım. Deprem bütün yazma isteğimi öldürdü.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün Mobidik'i on dakika kadar yerinde çalıştırdım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bugün Mobidik'i on dakika kadar yerinde çalıştırdım.
    Ben de Karakaçan'ımı pazar günü 10dk yerinde çalıştırayım dedim, akü ölmek üzereydi zaten havalar az ısınsın kadıköye gidip yeni akü alıp taktıracaktım, şubat ayına bütçe ayırabilmiştim anca. Neyse, motorun yanına indim, brandayı kaldırdım, marşa bastım ama çalışmadı, göstergede akü düşü uyarısı çıktı, marşa basınca da göstergenin elektriği kesilmiş gibi gitti geldi ama marş dönmedi bile.
    Akü 11.3Volt gösteriyordu, belki marş basar da biraz çalıştırır aküyü doldururum demiştim ama canı bu kadarmış. şimdi 9.12V gösteriyor, akü geberik yani. Pazar günü hemen N11'den yeni akü siparişi verdim, Cumartesi günü takacağım artık.
    arican bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlısı olsun. Pedalla çalıştırma yok mu sizde?

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hayırlısı olsun. Pedalla çalıştırma yok mu sizde?
    Malesef pedalla çalıştırma yok. Akü bittiyse yolda kalınıyor.
    Arabadan takviye yapmak aklıma geldi ama akünün yerine ulaşmak için çok fazla sökülmesi gereken şey var diye girişmedim. Sökmüşken komple yeni akü takarım dedim. Yeni akü şimdi evde duruyor, şarj edip göndermişler, haftasonu takarım, hava güzelse bir iki tur atarım etrafta.
    Cyan ve arican bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef pedalla çalıştırma yok. Akü bittiyse yolda kalınıyor.
    Arabadan takviye yapmak aklıma geldi ama akünün yerine ulaşmak için çok fazla sökülmesi gereken şey var diye girişmedim. Sökmüşken komple yeni akü takarım dedim. Yeni akü şimdi evde duruyor, şarj edip göndermişler, haftasonu takarım, hava güzelse bir iki tur atarım etrafta.
    Pideye gidelim veya benzer bir şey. :D Benim de rodajı bitirmem gerekiyor artık...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Uzunca bir aradan sonra bugün, Mobidik'i çıkartıp biraz gezdim. Hava güzeldi. Bu nedenle hiç üşümedim.
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bugün hava harika. Öğleden sonra kotumu altıma çektim önce Mobidik'imi güzelce ıslak bez ile sildim. Sonra da onunla bir tur attım. Motorumu çok seviyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

tecrube0, espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Geceleri motorumla hiç gezmiyorum. Gece bu karanlığın içinden bir köpek çıkabilir mesela. Sonra yollardaki bozuklukları da geceleyin görmek zor. Ben Mobidik'imi her zaman en iyi şartlarda sürmeye çalışıyorum.

Motosikleti
    Bugün Perşembe. Motosikletimden uzak... Gel haftasonu geel...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Bugün Cuma,
    Biraz Mobidik'le gezdik Angara caddelerinde...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Havalar epey ısındı. Motosikletle gezmek çok zevkli. İnşallah yarın daha çok gezeceğim. Tabii eğer yağmur yağmazsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Bugün yine hava kapalı ama sıcaklık yüksek, güzel bir hava vardı. Mobidikle çıkıp Sokullu'daki ablamlara kahvaltıya gittim. Sonrasında yine mobidik'ime atlayıp Bahçeli 7. caddeden de geçerek evime geldim. Güzel bir gezinti oldu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün yine güzel bir havada Mobidik'imle turladık...

Motosikleti
    Bugün yine Mobidik'imle Gazi Mahallesi, Beşevler, Bahçeli 7 turu yaptım. Mobidikimi çok seviyorum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)