Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HAYAT GEZİNCE GÜZEL-38-

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Selam olsun tüm dostlara,
    HAYAT GEZİNCE GÜZEL işte böyle gezerek yoluna devam ediyor, 38. Geziye gelmişim be, yıllık izindeyim kendime gezecek yol arkadaşı bulamayınca bende tek tabanca düştüm yollara daha önce buraları gezmiştim, ama o gezdiğim zamanda ekim ayının sonuna denk gelmiş ve dağın zirvesinde kar yağışı başlamış ve ben görmek istediğim yerleri tam olarak görememiştim, ve ben ,bu gün, o bir türlü göremediğim dağın zirvesindeki göleti görmeye gittim, yol boyunca gördüğüm yaşadığım güzellikleri sizlerinde görmesi için buradan sizlerle paylaşıyorum, yol haritamızdan başlayalım

İşte benim yolculuk rotam,

Buraya kadar , yani şehrin çıkışında buraya kadar , hiç fotoğraf yok demeyin, olmayışının nedeni bu güzellikleri beton yığınları ile bozmak istemiyorum,burası yukarı kalabak köyünden ormana girişin noktası,bundan sonrası doğal güzellikler,

Ben gölcük denilen yere gideceğim, dağın zirvesindeki gölete,

Orman yolu asfalt olacak değil ya, tabiki toprak yol olacak değilmi?

Güzellik adına, ne buldumsa fotoğrafını çektim arkadaş  ,

İşte bir güzellik daha,çam dallarının arasındaki güzelliğe bakarmısınız, yahu o benim motormuş, hay ALLAH  ,

Zamanında bir dağ çeşmesi varmış burada ,artık akmıyor, yanınada ağaçtan oluk gibi birşeyler yapmışla kışın gelen yağmur-kar suyunu akıtsın diye galiba,

Acaba hangi taraftan gitsem diye düşünüyorum,şaka şaka ,artık benimde akıllı bir telefonum var,tuşlu telefondan kurtuldum nihayet, gps ile buluyorum artık yolumu ,internet olmasada bana tüm yolları gösteriyor artık

Galiba kaskı değiştirmek lazım 5 senedir kullanıyorum, aslında alacağım yeni bir kaskta para istiyorlar, yok ki söyle hayrına veren 

Millet söğüt gölgesinde ben çam gölgesinde, etrafta da, in , cin top atıyor,ne olacaktı ki herkes işinde gücünde ,bense öylemi dağ taş gezip duruyorum ,yıllık iznimi değerlendiriyorum, insanların yapmak istediği fakat zamanlarının olmadığı için yapamadıklarını yapıyorum, GEZİYORUMMM 

Sanırsınız elemanları kontrole geldim, şaka bir yana arkadaş kese kese bitiremediler şu ormanları, peki neden mi böyle diyorum ,buraları gezdiğim diğer gezilere bakın hepsinde de böyle kesilmiş ağaçları göreceksiniz

Ormanın içerisindeki ,orman işletmesinin ,yaptığı orman evi, uzaktan güzelde görünüyor yani,

Güllüdere köyünün inekleri ,başlarında kimse yok, önümüz kurban bayramı , imkan olsa da buralardan alsak kurbanı eminim çok lezzetlidir ,galiba karnım acıktı benim ,

picture upload sites

İşte daha önce görmeye gelipte göremediğim güzellik burada ,buraya GÖLCÜK diyorlar, burada acayip kamp atılır , sabaha kadar ne güzel uyunur, bu sefer kamp için gelmedim buraya, günü birlik gezi bu,

Aha Gölün kenarında kaçak bir yapı ,sizi yakaladım, benden kaçmaz arkadaş ,fotoğrafıda çektim, sonradan öğrendim de köyün merası içerisinde olunca kimse bir şey demiyormuş,

Burasıda BOZ KUŞ YANGIN GÖZETLEME KULESİ , yukarıya çıkayım dedim , gözüm yemedi ,çıkmak belki de, inmek daha zor tabi, ulen altımızdaki motora bakıp ta kros motor mu bu ,Allah Allah

Burası gerçekten de kamp için muhteşem bir yer,

screen shot on pc

Gölün etrafındaki güzellikleri birkaç fotoyla sizlere göstermek istedim,

Dağ evinin oradaki, çeşmeye su doldurmaya gelen delikanlı bulmuş bu yavruyu,ne kadar tatlı ve masum değilmi ?

Saat öğleni geçeli baya olmuş yavaş yavaş dönüşe geçiyorum,

Bir belgeselde görmüştüm ,ormandaki zararlı böcekleri yiyen kırmızı karıncalar,bunları buralara orman bakanlığı getiriyor,

Belki 10 tane fotoğrafını çektim en net olanı bu resimdi, bildiğimiz ağaç kakan, ama bu kuşu belki hayatında ilk defa görenlerde vardır,

İşte tamda burada ,ben ne yapıyorum orada ,çam ağaçlarının rüzgarla olan dansını sesini dinliyorum, size bu sesi nasıl anlatsam bilemiyorum, anlatılmaz yaşanır,

Bu görüntü bize ne anlatıyor, tabi ki huzuru, bu gün oksijenden zehirlenmezsek iyi, müthiş hissediyorummm,

Bunlarda bu günün nasibi, teraf’ta baktım ki kara kara böğürtlen ler, hemen su şişesini boşaltıp ezilmesinler diye içerisine koydum ,evde çocuklar beni bekler, baba, ne getirdin , demek ki yatan aslandan gezen tilki iyidir sözü bunun gibi bir şey olsa gerek,

Bunun ne olduğunu kaç kişi biliyor bilmiyorum,bunlar erik değiller,bunlar nohut büyüklüğündeki bu meyvelere bizim buralarda( gövem) resmiyette( karamık) denir, biraz ekşi bir tadı vardır,

Uzaktan yağmurun izleri görünüyor,biraz gaza basmak lazım gibi ,yoksa ıslanacağım,

Bunlarda ormandan nasibimize düşenler, benim için güzel bir gezi oldu, geçen yıl fazla gezememiştim ama bu sene inşallah daha çok yerleri gezeceğim, tabi nasip olursa,
    Bu günlük bu kadar, bir başka gezide görüşmek umuduyla ,selamlar…
    HAYAT GEZİNCE GÜZEL

share images
    bursalıali, DusenAdam, emrb ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Keyifle okudum gezilerinizin devamini dilerim. Kazasız belasız nice gezilere
    mesut hoca bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Evet Mesut Hocam aynen yazdığın gibi ; anlatıl( a )maz yaşanır. Her zaman ki gibi tam da Mesut Hoca vari bir gezi . Olursa bu kadar olur . Yine muhteşem ötesi lezzette bir anlatım . Harikulade fotolar. Hocam Rabb'im sana çok uzun ve sağlıklı ömür nasip etsin.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifle okudum gezilerinizin devamini dilerim. Kazasız belasız nice gezilere
    teşekkürler arkadaşım,ALLAH sağlık verdiği sürece gezmeye devam,eskişehirden selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesut hocam on numara beş yıldız 100 puan.1000 maşallah
    mesut hoca bunu beğendi.

Tebrik ederim Mesut Hoca, sende bizim gibi doğaya ve yalnız yolculuğa düşkünsün..Fotoğraf çekimlerin her zamanki güzel..
    Bak bak doyamıyorum, harika gezi ve harika fotolar, gitmiş kadar oldum..

Allah motorunla nice hayırlı kazasız,belasız,arızasız gezmeler nasip etsin.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hocam gezi çok güzel tekerine sağlık
    detaylı rota bilgisi alabilir miyim?

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Mesut Hocam aynen yazdığın gibi ; anlatıl( a )maz yaşanır. Her zaman ki gibi tam da Mesut Hoca vari bir gezi . Olursa bu kadar olur . Yine muhteşem ötesi lezzette bir anlatım . Harikulade fotolar. Hocam Rabb'im sana çok uzun ve sağlıklı ömür nasip etsin.
    ilginiz için size çok teşekkür ederim ALİ bey,ALLAH sizede sağlıklı ve hayırlı bir ömür nasip etsin,eskişehirden selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut hocam on numara beş yıldız 100 puan.1000 maşallah
    yusuf hocam teşekkürler,mesajını aldım,telefondan size mesaj da gönderdim,zamanı ve kamp yerini bana bildirmen yeterli,nasip olursa gelirim,selamlar
    bursalıali bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)