Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

HAYAT GEZİNCE GÜZEL-32- ( KLE 500 - SUZUKİ İNAZUMA)

Motovento
    REKLAM ALANI
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çamur dolduğundan söktük, çünkü ön teker dönmüyordu artık, dolayısıyla motor yan yatıyordu, mecburiyetten yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesur abi inazumanın çamurluğu kırıldı mı yoksa çamur dolmasın diye mi söktün
    selam dostum, hayır dostum çamurluğum kırılmadı , YUSUF HOCAMIN da dediği gibi ön teker çamur sardığı zaman tekerlek dönmüyor ve dolayısıyla bizde hareket edemiyorduk ,ben ve yusuf hocamda yolumuza devam edebilmek için ön çamurluğu söktükki yolumuza devam edebilelim, su herşeyi temizler , benzinlikte 1 tl verdinmi tazyikli su tüm çamuru temizler, selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger kamp a gidiyorsan yola cikacagin motor
    Kesinlikle inazuma değil bunu yaşayarak ogrenmen iyi olmuş hocam
    Tekerinize saglik
    valla dostum inazuma kampa gitti, uzun yoldada gitti, ben gayet memnun kaldım, dikkat edersen inazumanın başına gelen kawasaki kle 500 ün de başına geldi onun için,ben kendime sıkıntı etmiyorum,benim için önemli olan iki teker üzerinde olayım yeter,selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hepimizin amacı aynı
    fakat kullanım amacımız farklı
    mesela ben 18000 k nc 700 kullandım şimdi 660 tenere aldım
    daha önce alsaymışım keşke çünkü tenere bozuk yolda arazide nc den 10 gömlek üstün
    yoksa bakarsan hepsi motor yani..

Motosikleti
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yayla evi ve ortamı için bu maceraya çıkılır ve çamurla mücadele edilirmiş. Sonuna kadar yorulmanıza değmiş.

Yan çantaları merak ettim, orjinal mi yoksa el yapımı mı?

Selamlar.
    selamlar ,buradan eskişehirden hataya selamlar.... benim unutamayacağım bir gezi oldu bu,ve yayla evi ortamıda çok hoştu doğrusu, ortamda teknolojiden uzak ve televizyon yok ama muhabbet çoktu,benim yan çantaları merak etmişsiniz , yan çantalar ve motorun üzerindeki diğer aksesuarların çoğu benim kendi el emeğim kaynak işlerinden biraz anlarım, sadece çanta değil, çantaların taşıyıcılarıda benim kendi el emeğim,senin gezilerinide takip ediyorum, bazen keşke senin yerine ben yaşasaydım hatay veya mersinde diye kendi kendime söyleniyorum, çünkü tanıdığım yani sanal ortamdan tanıdığım büyük motorcu abilerim var oralarda,örneğin GÜVEN ABİ, ADANALI ABİM BOZ YAZIDAN MEHMET ERCAN HOCAM ve daha niceleri, yorumun için teşekkürler eskişehirden selam olsun...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar ,buradan eskişehirden hataya selamlar.... benim unutamayacağım bir gezi oldu bu,ve yayla evi ortamıda çok hoştu doğrusu, ortamda teknolojiden uzak ve televizyon yok ama muhabbet çoktu,benim yan çantaları merak etmişsiniz , yan çantalar ve motorun üzerindeki diğer aksesuarların çoğu benim kendi el emeğim kaynak işlerinden biraz anlarım, sadece çanta değil, çantaların taşıyıcılarıda benim kendi el emeğim,senin gezilerinide takip ediyorum, bazen keşke senin yerine ben yaşasaydım hatay veya mersinde diye kendi kendime söyleniyorum, çünkü tanıdığım yani sanal ortamdan tanıdığım büyük motorcu abilerim var oralarda,örneğin GÜVEN ABİ, ADANALI ABİM BOZ YAZIDAN MEHMET ERCAN HOCAM ve daha niceleri, yorumun için teşekkürler eskişehirden selam olsun...
    Çok guzel olmuş çantalar, elinize saglik.

Aralık ayı içerisinde kimbilir belki Kütahya'ya gelme ihtimalim var, #1000motorcu1000cocuk etkinligi icin bir köy okulunu ziyaret edecegiz. Eskişehir yakın diye biliyorum oralara, kim bilir görüşmek de kısmet olur.

Sıtkı Başkan ile neredeyse her hafta, Mehmet Ercan hocamla da kamptan kampa görüşürüz. Sizi de bekleriz bir kampımıza. Hamok un sayfasina üye olup takip edebilirsiniz.

Selamlar hocam.
    mesut hoca bunu beğendi.
    Mustafa Kara

www.facebook.com/yollarvefotograf

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesut Hocam enduro arıyorsan çok uzağa gitme, bak hemen yanında ki bu iş için hiçte fena sayılmaz, ha paraya kıyarım derseniz tabi ki daha yeni daha güzelleri var. Ama 50 yaşına bile gelse hastası olacağım motorlardan biri de KLE 500 dür.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok guzel olmuş çantalar, elinize saglik.

Aralık ayı içerisinde kimbilir belki Kütahya'ya gelme ihtimalim var, #1000motorcu1000cocuk etkinligi icin bir köy okulunu ziyaret edecegiz. Eskişehir yakın diye biliyorum oralara, kim bilir görüşmek de kısmet olur.

Sıtkı Başkan ile neredeyse her hafta, Mehmet Ercan hocamla da kamptan kampa görüşürüz. Sizi de bekleriz bir kampımıza. Hamok un sayfasina üye olup takip edebilirsiniz.

Selamlar hocam.
    selam dostum, aralık ayı içerisinde kütahyaya gelme ihtimalin olduğunu yazmışsın, ben aslen kütahyalıyım ,bu 1000 motorcu 1000 çocuk etkinliği için hangi köye gideceğinizi bilmiyorum , ama aralık ayında kütahyaya gelmenizi hiç tavsiye etmem çünkü geceleri aralık ayı ve kış boyunca -5 ten tutunda -15-20 lere kadar düşebilir sıcaklık hele birde çadırda kamp yapacağınızı düşünürsek o zaman daha kötü olur, ama köyde bizim buralarda köylerde köy odaları olur, köyün muhtarı ile irtibata geçerseniz siz değerli dostlara bir köy odası ayarlarsa işte ozaman tadından yenmez unutamayacağınız bir anı'nız olur,eğer bu etkinlik bir hafta sonuna denk gelirse seve seve gelir sizlere eşlik ederim,malum iş kendi işim değil kamuda çalışıyorum, hafta sonuna gelirse motorla gelemesem de arabamla gelir yinede gelirim,eskişehirden selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    selam dostum, aralık ayı içerisinde kütahyaya gelme ihtimalin olduğunu yazmışsın, ben aslen kütahyalıyım ,bu 1000 motorcu 1000 çocuk etkinliği için hangi köye gideceğinizi bilmiyorum , ama aralık ayında kütahyaya gelmenizi hiç tavsiye etmem çünkü geceleri aralık ayı ve kış boyunca -5 ten tutunda -15-20 lere kadar düşebilir sıcaklık hele birde çadırda kamp yapacağınızı düşünürsek o zaman daha kötü olur, ama köyde bizim buralarda köylerde köy odaları olur, köyün muhtarı ile irtibata geçerseniz siz değerli dostlara bir köy odası ayarlarsa işte ozaman tadından yenmez unutamayacağınız bir anı'nız olur,eğer bu etkinlik bir hafta sonuna denk gelirse seve seve gelir sizlere eşlik ederim,malum iş kendi işim değil kamuda çalışıyorum, hafta sonuna gelirse motorla gelemesem de arabamla gelir yinede gelirim,eskişehirden selamlar...
    Soguk önemli degil, uyku tulumlarımız eksi 30 lara kadar dayanıklı. Önemli olan yagmur, kar olmasın.

İnşallah görüşmek üzere. Selamlar.
    mesut hoca bunu beğendi.
    Mustafa Kara

www.facebook.com/yollarvefotograf

Motosikleti
    Soguk önemli degil, uyku tulumlarımız eksi 30 lara kadar dayanıklı. Önemli olan yagmur, kar olmasın.

İnşallah görüşmek üzere. Selamlar.
    bu zamanda pek kar olmaz, yağmurda pek yağmaz ,ama yinede ALLAHIN işi yağacağı tutar, dediğim gibi hafta sonu etkinliği olursa ,sizde buradan bana geleceğiniz zamanı özel mesajla bildirirseniz, mutlaka gelmek isterim,saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Tebrikler çokta keyifli geçmiş ne mutlu size hayata güzel anılar eklemek lazım siz yapmışsınız tekrar tebrik ederim
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Emreköktürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler çokta keyifli geçmiş ne mutlu size hayata güzel anılar eklemek lazım siz yapmışsınız tekrar tebrik ederim
    selam EMRE KARDEŞİM,bu geziler sayesinde kafama rest atıyorum,huzur buluyorum , güzel fotoğraflar çekip kışın geziye çıkamadığım zamanlarda, o gezi fotoğraflarıma bakıyorum ve mutlu oluyorum tavsiye derim ! sizede gönlünüze göre bir motor bulmanızı diliyorum eskişehirden selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Gece gece canım çekti ya
    mesut hoca bunu beğendi.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Bol çamurlu ve maceralı bir gezi olmuş mesut hocam.
    Paylaşım için teşekkürler.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesut Hocam enduro arıyorsan çok uzağa gitme, bak hemen yanında ki bu iş için hiçte fena sayılmaz, ha paraya kıyarım derseniz tabi ki daha yeni daha güzelleri var. Ama 50 yaşına bile gelse hastası olacağım motorlardan biri de KLE 500 dür.
    merhaba METEHAN, dediğin gibi KLE 500 bu iş için biçilmiş kaftan, ama şu sıralar bir ev meselem var ,o işi bir halledebilirsem ,işte o zaman paraya kıyıpbir tenere almak geçiyor içimden,tabi hayılısı bu işler nasip işi,selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    resimlere bakarken biraz sonra bu iki motorda çamurdan dolayı hareket edemicekler , çamurlukları sökücekler dedim ve edemediler söktüler ama olsun bu işin zevki burada zaten KLE nin ne kadar az mesafesi varmış... Gerçi gaga falan yapıyolardır onlara ayrıca.

Ellerinize sağlık her ikinizinde çok güzel bir gezi olmuş
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece gece canım çekti ya
    benimde canım çektiği zaman geziye çıkıyorum, selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol çamurlu ve maceralı bir gezi olmuş mesut hocam.
    Paylaşım için teşekkürler.
    teşekkürler MEHMET kardeşim, sivasa selamlar...

Motosikleti
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlere bakarken biraz sonra bu iki motorda çamurdan dolayı hareket edemicekler , çamurlukları sökücekler dedim ve edemediler söktüler ama olsun bu işin zevki burada zaten KLE nin ne kadar az mesafesi varmış... Gerçi gaga falan yapıyolardır onlara ayrıca.

Ellerinize sağlık her ikinizinde çok güzel bir gezi olmuş
    dediğin gibi BERK KARDEŞİM, çamurlukları söktük ve rahat ettik,inan bu mücadele çok zevkli ve adrenalin dolu idi,unutamayacağım bir gezi ve tecrübe oldu bana,selamlar...
    berkcigdem bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepimizin amacı aynı
    fakat kullanım amacımız farklı
    mesela ben 18000 k nc 700 kullandım şimdi 660 tenere aldım
    daha önce alsaymışım keşke çünkü tenere bozuk yolda arazide nc den 10 gömlek üstün
    yoksa bakarsan hepsi motor yani..
    NC 700 le tenere 660 ı kıyaslanmazki ama . Biri(NC700-750) şehir içi,konfor ve ekonomi ağırlıklı bir motor.Diğeri (Tenere660)Arazi öncelikli torku öne çıkaran tek silindirli güçlü bir motor. Teneredeki titreşim Nc yi aratır

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

BİLGİ İÇİN TEŞEKKÜRLER AMA NE GİBİ BİR FAYDASI OLUR BİRAZ AÇA BİLİRMİSİNİZ
    Bu havada böyle bir gezi planlamak cesaret ister cesaretli adamları da tebrik etmek gerekir. Fotoğraflar güzel elinize sağlık. Çamur konusu tecrübe olmuş ama ön çamurluğu evdeyken söküp çamurluksuz gitseydiniz hiç sıkıntı yaşamazdınız.
    mesut hoca bunu beğendi.
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC 700 le tenere 660 ı kıyaslanmazki ama . Biri(NC700-750) şehir içi,konfor ve ekonomi ağırlıklı bir motor.Diğeri (Tenere660)Arazi öncelikli torku öne çıkaran tek silindirli güçlü bir motor. Teneredeki titreşim Nc yi aratır

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Bu havada böyle bir gezi planlamak cesaret ister cesaretli adamları da tebrik etmek gerekir. Fotoğraflar güzel elinize sağlık. Çamur konusu tecrübe olmuş ama ön çamurluğu evdeyken söküp çamurluksuz gitseydiniz hiç sıkıntı yaşamazdınız.
    dediğin gibi çamurluğu toprak yola girmeden sökmek gerekiyordu ama ya radyatörün gözenekleri çamurla dolar korkusu vardı içimde ,yinede sökmek durumunda kaldıkya,ALLAHTAN radyatör muhafazası vardı o çamurdan birazda olsa korudu radyatörü, benim asıl merak ettiğim pet şişeyi çamurluğun arasına koy demiştin, pet şişeyi çamuluğun arasına koyunca ne gibi faydası olur , selamlar...
    altora bunu beğendi.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dediğin gibi çamurluğu toprak yola girmeden sökmek gerekiyordu ama ya radyatörün gözenekleri çamurla dolar korkusu vardı içimde ,yinede sökmek durumunda kaldıkya,ALLAHTAN radyatör muhafazası vardı o çamurdan birazda olsa korudu radyatörü, benim asıl merak ettiğim pet şişeyi çamurluğun arasına koy demiştin, pet şişeyi çamuluğun arasına koyunca ne gibi faydası olur , selamlar...
    Sizinki imrendiğim bir cesaret hocam tebrik ederim bu havada bu geziye çıkmanızdan dolayı. Bahar aylarında yapmayı düşünürseniz yağmurluda olsa katılmayı düşünürüm istanbuldan. Petşişe yi ben demedim nayken81 nikli arkadaş söylemiş ama bence çamurluğu kırabilir. inazumanın çamurluğuda eh yani az para diil .. ben kendi çamurluğuma yükseltme aparatı yapıcam bu gibi yağmurlu çamurlu geziler için 6-7 cam yükseltsem yeter herhalde Yükseklik miktarı konusundaki görüşlerinizi bekliyorum sizce kaç cm ideal olur.
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)