Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

EGEYİ BİTİRDİK (1500km) :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    doans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişiyler
    Uzun zamandır bende gezdikleri paylaşayım insanlar fikir edinsin diyordum ama fırsat olmuyordu birazcık geçte olsa gezimi paylaşmak istedim olayın kahramanları 2 motosiklet delisi ünv yıllarımda ortak motosiklet (kanunibs100) alıp okula balığa... gidip geldiğimiz ortağın cbf250 (kendisi katır ismi vermiştir) ve benim cbr250 (canavar) ile ufak bir turumuz..
    sadece tek bir planımız vardır oda plan yoktur

01.09.2015 Balıkesir - Menemen yolculuğuma çanta ve kask (Muğla'dan bir arkadaş menemene gelecektir ve beraber Muğla'ya gidilecektir.) istifleme işlemi ile tamamladım. yola çıkmaya hazırım

rotama bakıyorum

yükümüz bir racing motor için fazla Akhisar - Manisa arası bir sigara molası

İzmir cennetine eşyaları bıraktım Muğla'dan gelen (propick) arkadaş otogardan alınır ve menemene geri dönüldü güzel bir rakı sofrasının ardından (resim yok) ertesi gün Muğla'ya hareket için öğlen saatlerinde uyanıldı çantalar katıra yüklendi propick artçım olarak yola çıkmaya hazırız

rotamıza bakıyoruz gayet güzel otoban harika

Aydın da bir sigara molamız lastiklerim hiç bu kadar ısınmamıştır kararmamıştır propick arkadaş 110 kilo bende 75 motorun max yükleme noktasındayız lastikler zaten son model İRC

akşam saatlerinde Muğla'ya giriyoruz akşam bir kaç keşif Muğla'yı turluyoruz. Sabah propick arkadaş iş hayatı yüzünden bize hafta sonuna kadar katılamayacağını bildiriyor ama Akbük Koyunu öneriyor neden olmasın diyoruz tekrardan rotamıza bakıyoruz

Muğla Marmaris yolunu bilen birçok arkadaş vardır o virajlar irc verdiği tüm olasılıklar hesaplanarak ilerleniyor...

Seyir Tepesi bu yolda burada durmamak ayıp olur "manzara bir harika dostum"

Gökova kavşağından itibaren dağ yolunda ilerliyoruz yolun bir bölümü tek şerit virajlar doğa yeşillik yolun bir bölümü deniz kenarından ilerliyorsunuz sağ aynadan yemyeşil dağlar tepeler sol aynadan masmavi dalgalar başka bişiy isteyen aradığınız motosiklet zevkleri yaşıyoruz gizli vadi ve Akbük koyuna varıyoruz.

o sıcaktan kendimizi denize atıyoruz böyle bir temiz koy olamaz (favorilerimde 1 numara) oluyor yüz oyna hopla zıpla

bu adam işi fazla biliyor yada resim çeken adam çekmeyi iyi biliyor yorum sizin

akşam olması yorgunluk Muğla merkeze geri dönüyoruz kısa bir dinlenme güzel bir akşam yemeği ve oturduğumuz mekanda biraları yudumlarken yarın nereye gidelim muhabbeti çok farklı yorumlar geliyor bir ara Antalya konusuda geçiyor Fethiye Ölüdeniz'e bağlanıyor.
    Rota hesaplanıyor hemen

bu sefer erken kalkıyoruz hedef Ölüdeniz de daha fazla vakit geçirmek yollara düşüyoruz
    her yer bir başka güzel her bir koyun manzarası durmamalıyız dönüşe saklıyoruz resimleri diyerek devam ediyoruz
    (katır neymiş arkadaş bütün yükü alıyor ben ise günlük gezideyim gibi atlıyorum canavarıma yollarda dans ederek ilerliyorum )

Göçek tüneli gişeleri görünce duruyoruz 1.5 tl cash

Ölüdenize varıyoruz beklentilerin altında çıkıyor ölüdeniz ikinciye gelinmez ama gittin mi gittin denilir ölüdeniz için yeterli bence ama Babadağ için bir daha gelmeye karar veriyoruz soruyoruz soruşturuyoruz Hisarönü'ne gidin diyorlar biraz eğlencenin dibine vuruyoruz
    Ertesi gün Muğla'daki arkadaş ile akşam Marmariste buluşup ertesi gün datçaya karar veriyoruz ...
    Sabah otelin önünden ayrılmadan önce bir foto

yola çıkıyoruz planda Marmarise gitmek var ama düz gidermiyiz tabiki hayır bu rota nasıl çıktı derseniz yolda gelirken iztuzu tabelası görüyorum ben bizim ortakda görmüş ve dikkatini çekmiş tabelanın yanında durduk ve akşama daha çok var dedik döndük

İztuzuna inmeden önceki son virajlardan bir tanesinde manzara ve sigara molası

İztuzu'na varıyoruz deniz kum güneş keyfimiz yerinde akşam üstü olmasını bekliyoruz ki yola çıkalim Marmaris ve propick bizi bekler rotamızı google macaya soruyoruz böle gidin diyor tabiki evet diyoruz çıkıyoruz yola

Marmaris yolunda önceden bilgimiz vardı ilk çevirme ehliyet ruhsat sakin sürüş devamında ikinci çevirme radar aklınızda bulunsun...

Marmarise giriyoruz yemeğimizi yerken otelleri tek tek arıyoruz konum önemli değil sadece boş yer yarı sezon sonu aradığımızı buluyoruz dinlenmemiz lazım sabah Fethiye öğlen İztuzu akşam Marmaris geceye enerji lazım birde propick otogardan alınacak telefon çalar propick bla bla bla sonuç ben gelemiyorum siz devam edin... bırakıyoruz Marmaris gecelerine kendimizi gecenin sonunda alkolun etkisiyle oteli bulabiliyoruz :D sabah bakıyoruz Datça' da yol bitiyor geçtiğimiz yerden aynı yolları bir daha gitmek istemiyoruz ne yapsak derken bizim ortak denizden gideriz demesi olayi bitiriyor Datça - Bodrum feribot keşfediliyor haydaa!!! rota yapılır katıra eşyalar yüklenir

bütün yükü çekti be nede olsa honda

feribot yeri bulunur biletler alınır hareket saati 17:00 daha limandan kalkmasına 5 saat vardır ne yapılır derken Palamutbükü önerisini büfedeki yaşlı amcadan sigara alırken öğrenilir. Hatta Datça merkeze girmeden güzel bir rota söyler tşk eder hemen harekete geçilir süre kısıtlı denize girmemiz lazım
    viraj yeşil mavi bıkabilir misiniz ???????

bu resim olmadan gezi eksik kalırdı sanırım

rotamız 2.5 saat sürmekte enerjimizi kaybetmeden en rahat egede ilerliyoruz

oyuncaklarımızı ro-ro ya yükledik ben bu kadar küçük bir feribota bu kadar araç yüklendiğini görmedim alt kata b segment araba alıyorlar

Bodrum iniyoruz direk Gümbet diyorlar artık gezinin son günü ama taktiği öğrendik yemek yerken otelleri arıyoruz sonunda bir yer bulup biraz dinlenme arkasından kendimizi Gümbet gecelerine bırakıyoruz her şey yerli yerindeyken acı haberi "16 şehit dağlıca" duyuyoruz moral kalmıyor hayat duruyor o anda sessizce otele dönüp dinleniyoruz sabah erkenden yola çıkıyoruz yolda ufak bir rota değişikliği ortaklarda meşhur çöp şiş yemeden geçmeyin

İzmir girişinde ortakla ayrılıyoruz Balıkesir yoluna devam ediyorum eşyalar ise ne zaman istersen ver kargoya

Yazım hatalarını kontrol ettim ama gözümden kaçanlar için affola....

gezinin eksisi: aksiyon kamerası ve çantam olmaması
    gezinin artısı: biz 7 günde bu kadar yaptıysak bize 15 gün vermesinler

okuyanların gözlerine sağlık
    potasyum, yüksel66, uday.31 ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Maşallah ne diyim darısı bizim başımıza inşallah

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ne güzel olmuş,2 arkadaş vermiş kafa kafaya şahane bir gezi yapmışlar.bravo.ADANA'dan selam olsun.

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Çok güzel paylaşım için tşkler. (Alkole hayır )

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Güzel gezi olmuş.. Herhangi bir zorunluluk olmadan kafanıza estiği gibi gezmeniz daha da güzelleştiriyo geziyi Paylaşım için teşekkürler..

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Paylaşım için teşekürler
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Güzel gezi, tekerinize sağlık ..

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkürler

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Harika bir gezi elinize sağlık

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Sezon bitmeden assolist gezisi yapmışsınız resmen tebrikler dostum
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

doans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişiyler
    Begenen butun motosiklet tutkunu arkadaslara tesekkur ederim...
    Bundan daha iyi geziler sizin olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler