Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaklık Mağarası,Denizli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Herkese Merhaba,hayırlı cumalar !

İki Ekim gecesini,üç Ekim gecesine bağlayan gece otobüs yolculuğu ile sehir dışına çıkacaktım,tabi insanın içini bir hüzün kaplıyor,çikinimden ayrı kalacağım beş günü düşününce...Ne yapsam derken tabiki de sürmem gerekirdi.Daha önce tek başıma gerçekleştirdiğim iki üç gezinin hiçbirini kayda almamıştım,ilk defa dün cep telefonumla birkaç resim çektim.Sürüş yaparken de bir an önce uygunundan kamera almam gerektiğini iç geçirip,sürüşte karşılaştığım makas atarak ilerleyen tır şöförleri mi dersiniz, yoksa seyir halinde sag şeritte ilerlerken,arkamdan gelen aracın beni sollaması için yol müsaitken bile,korna yapıp resmen "önümden çekil" diyişini mi dersiniz,ara ara kendi kendime bulunduğum hatırlatmaları hiç söylemeyeyim,inanılmaz anlar kesinlikle iki ayak üzerindeyken değil,iki teker üzerindeyken daha keyif veriyor ! En yakın zamanda kamera alırsam , mutlaka kesit kesit paylasılası,koleksiyon yapılası anlar ..Belki de bir bakmışım ömrümden ömür geçmiş,çoğu şeyi tüketirken gülüşlerim baki kalmış..

İzleyeceğim istikamet, alttaki gibidir.

Bu resimleri sonradan aldım,daha öncesinden kaklık tarafına ufak bir keşif-sürüş yapmıştım,mağaranın nerede olduğunu biliyordum ancak içeri girip gezmemiştim.Rotam belliydi,kaklık mağarası..

Denizli,kaklık mağarası yol ayrımına kadar ana asfalt üzerinden seyir halindesiniz.Durup bir yerde resim çekmek istedim,Denizli il sınırı tabelasının önünde Tehlikeliydi yoğun bir trafik vardı ve akıyordu ,durmayı düşünmedim..Yola dair akılda kalacak tek şey trafik canavarları idi.

Yolu biraz daha geriden alsaymışım,daha iyi olurmuş,elektrik direklerinin konumundan yol tahmini yapmak,bir acemi için,Amerika'yı keşfetmek gibiydi.. çok heyecanlı değil mi ?

Hadi ama..gelemedim mi daha ?

Az kalmış olmalı..

Ve park ettik !

Giriş ve araç park alanını görebilirsiniz,aşağıdadır.

Hatta aracınızın koruyucusu bile var

Hemen girişte sizi,üç sevimli ördek karşılayacak..ve horlayan bir adam Girişte bilet kesen adamcağız,yorulmuş olmalı ki,park yerine park ettiği arabasının kapılarını açmış ve uyuyordu.Aracın yanından geçtim ve ben görevli olduğunu düşünmemiştim.

Yolun sol tarafında küçük bir havuz ve içerisinde üç ördek var,biri kömür biri pamuk,biri bıcırık

Magaraya girmeye başlıyoruz,daha dogrusu inmeye

Magaranın en çok sevdiğim kısmı

kesinlikle en sevdiğim yerdi

kırlangıç yuvaları olurmuş burada..

en sevdiğim yer kesinlikle..

en çok burayı çektim

Ante, kdiner, mesut hoca ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir mekanmış.Paylaşım için teşekkürler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Gitmek lazım... Güzel gezi olmuş.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Güzel yerler eline sağlık

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Harika bir mağara, çok beğenmiştim. Yalnız daha mağaraya gelmeden başlayan kesif bir sülfür kokusu var. İlk başta rahatsız etse de sonradan alışılıyor. Fotoğraflarda pek net çıkmamış ama mağaranın içindeki travertenlerde çok güzel. Denizliden geçen herkes uğramalı bence.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir mekanmış.Paylaşım için teşekkürler.
    Ne demek, paylaşmak,paylaşımı hazırlamak en az sürmek kadar keyifliydi .

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmek lazım... Güzel gezi olmuş.
    Gidilmeli,çok büyük bir yer değil fakat görülmeli.

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel yerler eline sağlık
    teşekkür ederim
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir mağara, çok beğenmiştim. Yalnız daha mağaraya gelmeden başlayan kesif bir sülfür kokusu var. İlk başta rahatsız etse de sonradan alışılıyor. Fotoğraflarda pek net çıkmamış ama mağaranın içindeki travertenlerde çok güzel. Denizliden geçen herkes uğramalı bence.
    Resimleri cep telefonumla çektiğim için net çıkmadılar,gerçekten dediğiniz gibi traverttenlerde çok güzeller.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    MT-25
    Yaaaa cok güzeldi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    hakikaten güzel yermiş ,güzel memleketimde daha ne güzellikler var,teşekkürler kardeşim gönlüne sağlık , selamlar
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    MT-25
    Yaaaa cok güzeldi. Ilk gezim olmassa da paylaştığım ilk gezi idi. Insanın yaptığı 30-40 km için bile heyecanla kalkıp hazırlandığı, titizlikler, yanıma aldigim ekipmanlar, usuyünce eller, çıkan kislik eldivenleri giymeden once cikinin uzerinde yayilmis oturarak kahve ve kurabiye keyfim.

Gecenin köru uyku tutmayinca , sabah oladursun diye camın önünde bekleyip hazırlanıp güneşin dogusunu izlemek icin o karanlıkta yola çıkıp sürdüğüm güzergahlar...

Civril golünü goreyim diye hazırlanıp çıkıp , usağa gitmem golü göremeden geri dönmem...

yola çıkmak icin sebep aramaya gerek yok, çünkü sebep çokmus ... iyi anladım!

O kadar ozlemisimm ki... yaptığım kampları,molalarda motor uzerinde uzanarak dinlenmeyi , egzoz sıcaklığı ile isinmayi, büyük titizliklerle zincir temizlemeyi aya çıkan ilk turk vari önemle gerçekleştirmeyi, bazen sadece kenara çekip kaskı cikartmadan ağlamayı dahi özlediğimi farkettim.
    Vazgecilmiyor namussuzdan.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ben de gezmişidim orayı, dikkatli misafirler için bonus olarak suyun içinde yengeç ve kurbağa var.
    gezin mübarek olsun...

önemli not: ağlarken kaskı çıkarınız, vizöre bulaşan salya-sümükleriniz görüşü engelleyebilir.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Oluröyle, böyle paylaştıkları daha sık yapmalisin.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de gezmişidim orayı, dikkatli misafirler için bonus olarak suyun içinde yengeç ve kurbağa var.
    gezin mübarek olsun...

önemli not: ağlarken kaskı çıkarınız, vizöre bulaşan salya-sümükleriniz görüşü engelleyebilir.
    tavsiyeyi dinledim
    Tesekkurler
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oluröyle, böyle paylaştıkları daha sık yapmalisin.
    Cok yer gezdim, canim iki tekerlerimle .. hic kayıt almadim. Bir nevi Inzivadaydim
    Bu paylasimi yaptigim vakitler , hevesliydim kayitta alip paylasim yapmaya..

Motosikleti
    SYM JET 14
    Ankara dan o kadar Denizli iline iş için seyahete geldim hatta kaklık mahallesine kadar geldik bu tabelayı nasıl kaçırdık anlayamadım. Bir sonraki Denizli seyahetinde kesinlikle uğrayacam. Pamukkale dışında bilinmeyen bu güzel yerleri de fotoğraf arşivime koymalıyım teşekkürler tekerin düz bassın.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Hep merak ettim ama daha mağara gezmek nasip olmadı.Güzel olur mutlaka yeryüzünde görmenin imkansız olduğu oluşumlar. daha güzellerini görüsünüz umarım.Okul bitti herhalde (kuzuyaylada geçen sene kamp yerine uğramıştınız.Ben ordaki en ihtiyar Amca yım hatırlarsın belki )
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı smtpulsar150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara dan o kadar Denizli iline iş için seyahete geldim hatta kaklık mahallesine kadar geldik bu tabelayı nasıl kaçırdık anlayamadım. Bir sonraki Denizli seyahetinde kesinlikle uğrayacam. Pamukkale dışında bilinmeyen bu güzel yerleri de fotoğraf arşivime koymalıyım teşekkürler tekerin düz bassın.
    Merhaba
    Çok teşekkür ederim

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep merak ettim ama daha mağara gezmek nasip olmadı.Güzel olur mutlaka yeryüzünde görmenin imkansız olduğu oluşumlar. daha güzellerini görüsünüz umarım.Okul bitti herhalde (kuzuyaylada geçen sene kamp yerine uğramıştınız.Ben ordaki en ihtiyar Amca yım hatırlarsın belki )
    Merhaba,
    Evet hatırlamaz mıyım hiç Hatırlıyorum tabiki Nasılsınız
    Evet okul bitti Motorla gittiğim her yer nedense en güzel yerler, güzel geliyor bana bakkala,markete bile gitsem. Keyfi apayrı.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben bu seyahati kıskandım.
    oluroyle bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Guzel yermis zevklerimiz ayni tavsiyem kaz daglarinada bir bakmaniz muhtesem yerdir hasan boguldu selalesi vs

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu seyahati kıskandım.
    Çünkü ilk defa şehrin dışına çıktığım gezimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel yermis zevklerimiz ayni tavsiyem kaz daglarinada bir bakmaniz muhtesem yerdir hasan boguldu selalesi vs
    Günün birinde gitmediğim yer kalmayacak motosikletle , böyle de büyük konuşuyorum.

Sonraki gezilerimin hiç birini kayıt altına almadım.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü ilk defa şehrin dışına çıktığım gezimdi
    Ancak betimler ve resimli hikaye tadındaki fotoğraflar, tecrübeli ellerden çıkmış gibi. Öyle ki, içimde bir coşkuya sebep oldu; her an kendimi tutamayıp yollara düşebilirim.
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak betimler ve resimli hikaye tadındaki fotoğraflar, tecrübeli ellerden çıkmış gibi. Öyle ki, içimde bir coşkuya sebep oldu; her an kendimi tutamayıp yollara düşebilirim.
    o zaman için 35 km ne uzak gelirdi bana
    Şimdi, betimlemeler ve resimli hikaye tadındaki fotograflar diyince,tekrar okudum cidden temiz anılar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)