Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adana - suriye sınırı sıfır noktası Yayladağı önerileriniz .....

Motovento
    REKLAM ALANI
    yelkoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAOJIN 125 T
    merhabalar.

Sonunda bende bir geziye karar kıldım.

Evet rota hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. Hatta her türlü konuda.

rota
    GİDİŞ
    1.Adana - yumurtalık
    2.yumurtalık-iskenderun
    3.iskenderun-Arsuz
    4.Arsuz-Samandağ (BU YOL HAKKINDA ACİL BİLGİYE İHTİYACIM VAR.)........
    5.Samandağ-Yayladağı (suriye sıfır noktası) (yayladağı sınır kapısı aslında lazkiye yede giderdim ama motor için formalite çok.)

DÖNÜŞ.

5.Yayladağı - harbiye
    4.Harbiye - belen (belen geçidinden geçmek yerine alternatif dağ yolunu kullanacağım.)
    3.belen-iskenderun
    2iskenderun-yumurtalık
    1.Yumurtalık-karataş
    0.karataş -ADANA (karataş harbişde fener civarında bira içip güneşi batıracağım .)

Evet arkadaşlar rota bu şekilde ortalama 550 km yol motosikletim haojin 125t (sakın gülmeyin 23350 km de) SÜRE 36 SAAT

yakıt tüketimimi 20 litre civarı hesaplıyorum.

not:aslında ayrıntılı haritalar var ama bir türlü yükleyemedim buraya.

Önerilerinizi bekliyorum...

http://www.mapquest.com/maps/main.adp?countrycode=TR

ARKADAŞLAR burada tüm motorculara ve maceracılara lazım olabilek haritalar mevcut

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Hımm

Güzel bir rota. Tek mi gideceksin? Hiç tavsiye etmem. Ne zaman çıkmayı düşünüyorsun yola? Yol haritalarını hazırladın mı? Ayrıntılı bilgi lütfen.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yelkoma yazılanları okuyunca bu geziyi tek başına yapacakmışsın gibi bir düşünceye kapıldım.Eğer niyetin bu doğrultudaysa bence vazgeç.Tek başına bu tür bir gezi çok zor ve tehlikeli olur.

Motosikleti
    Şunu eklemek isterim Samandağ civarlarında terör olayları var. Özellikle sınır civarları bayağı tehlikeli. Zaten jandarma bölgesine girdiğinde muhtemelen izin vermeyebilirler ilerlemene.

Motosikleti
    HAOJIN 125 T
    Aslında evet tek gideceğim bu yolculuğa Adana arsuz ve hatay bir sorun olsa bile yardım edecek çok akrabam var. Ama beni korkutan arsuz - samandağ arası arsuzdan sonraya hiç gitmedim.Geçen hafta iskenderunda bir kaç kişiye sordum arsuz samandağ arasını daha önceleri karokol varmış ama şimdi kaldırmışlar ve terör olayları kesinlikle yokmuş yol stabilize gibi bir şeymiş ama motosikletle rahatlıkla gidilebilirmiş. Yinede son kararımı sizlerin görüşünü aldıktan sonra vereceğim.

ZEytUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1973 LAMBORGINI
    terorun nerde ne zaman karsina cikacagini asla bilemezsin kardes o yuzden rotanda duzenlemeler yapsan iyi olur sanirim hele bide tek gidiyosan samandag tarafi pek tekin olmayabilir yalniz biri icin diye dusunuyorum,bide bleni mumkunse dag yolundan gecme cunku oralardada zorkun yaylasinda oldugu gibi teror tehl1kesinde olabilir nede olsa zorkuna yapilan baskinlardan sonra o tarafa kacmis olabilir serefsizler...

simdiden iyi geziler
    ALLAH FREN TAKIMLARINIZA ZEVAL VERMESIN
    ZEytUN KiSS

Ewet , yelkoma ; o bölge son zamanlarda terör tehlikesiyle karşı karşıya , bundan dolayı rotanda değişiklik yapmanı şiddetle tavsiye ederim.
    Bir de , buradan bütün motorcu arkadaşlara tavsiye ; yapacağınız solo gezilerde mutlaka yanınızda sizi takip eden / izleyen 2. bir araç olsun...
    Tabi bu araç eğer bir motosiklet olursa bunun tadı daha başka olur...
    Güney ve güneydoğu da terör olayları arttı.Tabi bu yeni yapılan güvenlik harekatının bir yan etkisi olarak görülmekte.Yani kendini güvende hissetmeyen terörist grupları sürekli yer ve bölge değiştiriyor.Bu gezme esnasında geçtikleri yerlerde de zararlı olabilirler...

chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    yahu arkadaşlar ne alaka ya geçen motorcu arkadaşlarla samandağa gittik ve dün samandağda deniz kenarında balık yemeğe gittik ne terörü ya ...çok güldüm bu laflarınıza..karakol yokmuş olmaz olurmu ya 2 jandarma karakolu ve samandağ merkezde polis karakolu mevcut.. merak etmeyin orada güvenlik konusunda asla şüpheniz olmasın. işim olmazsa bende katılabilirim size..ama gezin görün.. eğer hafta sonu giderseniz terör var dediğiniz yerde göreceğiğniz piknik yapmaya gelen ailelerden ve denize girenlerden boş yer bulabilirseniz şanslısınız.. hatta deniz kenarında çevlik bölgesine motorlar giremiyo motoru jandarma karakoluna bırakıp deniz kenarında yürüyorsunuz.ama diğer taraflara motor rahat girebiliyo..

Motosikleti
    Arkadaş için güzel haber.

Alıntı chkaralama adlı üyeden alıntı
    yahu arkadaşlar ne alaka ya geçen motorcu arkadaşlarla samandağa gittik ve dün samandağda deniz kenarında balık yemeğe gittik ne terörü ya ...çok güldüm bu laflarınıza..karakol yokmuş olmaz olurmu ya 2 jandarma karakolu ve samandağ merkezde polis karakolu mevcut.. merak etmeyin orada güvenlik konusunda asla şüpheniz olmasın. işim olmazsa bende katılabilirim size..ama gezin görün.. eğer hafta sonu giderseniz terör var dediğiniz yerde göreceğiğniz piknik yapmaya gelen ailelerden ve denize girenlerden boş yer bulabilirseniz şanslısınız.. hatta deniz kenarında çevlik bölgesine motorlar giremiyo motoru jandarma karakoluna bırakıp deniz kenarında yürüyorsunuz.ama diğer taraflara motor rahat girebiliyo..
    Olabilir abi.Biz Tukiye'nin bir ucundan , diğer ucu hakkında duyduklarımızı söylüyoruz.Sen gitmiş görmüş biriysen , o zaman şüphe yok.
    Madem ki sorun çıkmaz , işin yoksa sen de katıl arkadaşlara ,toplayın grubu , hatta gitmişken bizim yerimize de eğlenin...

Motosikleti
    HAOJIN 125 T
    Alıntı chkaralama adlı üyeden alıntı
    Selam dost

benim merak ettiğim arsuzdan samandağa kadar olan kısım.Zaten samandağ yada çevlikte terörde olmaz teröriste halk barındırmaz .

arkadaş yol hakkında bilgin varmı .

arkadaşlar

rotadan arsuz-samandağ geçişini silmek zorunda kaldım .gayri resmi tavsiye güvenlik güçlerinden aldığım.kesinlikle grub harici dışında o yolu kullanmamam.

mecburen en iyi bildiğin belen gecidini kullanacağım ama yine güvenli ve yüzlerce defa geçtiğim ana yola paralel dağ yolundan geçeceğim.

tabi yine çevlik ve yayladağı gideceğim yerler arasında.

herkese teşekkürler.

Arsuz - Samandağ Arasi Yol Kesinlikle Motosiklet Için Uygun Bir Etap Degil.tavsiye Etmiyorum özelliklede Tek.yayladağ Harbiye Arasi Ise Görünen Km Den çok Daha Zorlu Bir Mesafe .kesinlikle Yanliz Gitme .tecrübe Konuşuyor

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    bu konuda size en iyi bilgiyi ben ve merih askerde olduğumuz için hakan abi yani ^Thunder^ verebilir. özellikle iskenderundan sonraki rotada severek yardımcı olur hatta size katılabilir.
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    alooooo çok ayıp oluyo cok ayıp oluyo oralar benden sorulur hey yavrum hey..iskenderun arsuz aras köyler her gün gidiyorum nerdeyse...arsuz samndağ yolu patika yol asvalt bozuk... tek kesinlikle gitme teksas oralar....ama deniz kenarı yol mükemmel tavsiye ederim..ben yazın 3 motor o yoldan samandağına gidecem... bana ulaşın iskenderuniçin mehmetkilic31@hotmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler