Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ödemiş - Denizli - Muğla - Marmaris - Datça - 1 Hafta

Motovento
    REKLAM ALANI
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayram sonrası Denizlide kız arkadaşımla buluşacaktık ki Datça'daki arkadaşım da yazlığına davet etti.
    Reddeder miyim
    3 gün Denizli'de 4 gün Datça'da güzel bi tatil yapmış, 1000 km ile kendi en uzun gezimi de gerçekleştirmiş oldum.
    Deniz, orman, rüzgar, virajlar, dağlar vb. görsel olarak enfes bi gezi oldu.
    İleride muhakkak daha detaylı geçilmesi gereken bi rota, bu seferki biraz hızlı oldu
    Ayrıca başka bi mevsim gidilmesi daha da güzellik katar bence oralara çünkü sıcak biraz bezdirdi, bu sebepten de epey güzel yerde duramadım.

Gidiş rotam aşağıdaki gibiyken dönüş rotamdaki tek değişiklik Ödemiş'e Nazilli'den geçişim oldu.

3 Ağustos pazar sabahı çıktım yola, Denizli'de okuduğumdan olsa gerek biraz heyecansız başladım yola, onlarca kez aynı yolu geçtim çünkü.

Depomu doldurup, tripmetrenin birini sıfırlıyorum

Taşıma işini yeni aldığım çantayla çözüyorum, aslında arka koltuğa arka çantaya bağlı bi şekilde küçük bi çanta daha bağlayacaktım ama 45lt çantam zorlayınca herşeyi içine aldı

İlk mola Afşar barajı

Sonrasında Denizli'deyim, 2 gün geçirdikten sonra salı sabahı Datça istikametine doğru tekerleği döndürüyorum, değişiklik olarak motosiklete fotoğraf makinesini monte ediyorum. Direksiyona çantayı güzelce bağladıktan sonra tüm yol boyunca çok kullanışlı hale geldi, rahat ettim.

Km saatini görmemi de kesinlikle engellemedi

Denizli'den çıkarken tatlı bi heyecan başladı, hiç gitmediğim yerlere gitme heyecanı
    Çıkarken bi iki kare alıp uzun süre durmuyorum

Muğla'ya kadar ormana doyuyorum Ege standartlarını göz önüne alırsak, oksijenden burnumun yandığını hissettim

Muğla'da çok oyalanmıyorum, biraz atıştırıp devam ediyorum.
    Şehirden çıkıp epey yol aldıktan sonra İki viraj Üç viraj derken bi virajı daha geçiyorum ki ileri bakınca gözlerime inanamıyorum, çok hoşuma gidiyor manzara gökyüzüyle deniz birbirini karışmış..

Biraz sonra Akyaka'yı gören güzel bi köşede herkesin durduğunu görüyorum bi iki kare alıp devam ediyorum.
    Akyaka kamp yapacaklar için 4 4'lük bi yer, önünden geçmiş olsam da bi çok insan oraya kamp için giriyordu.

İki tarafımı da saran çam ormanlarının eşliğinde serin serin Marmaris'e doğru virajlara kendimi kaptırmaya başladım ta ki son bi viraj daha geçip sıcaklığın bi kaç saniyede iki katına çıktığını hissetmemle nolduğumu bilemedim ana kadar :D
    Marmaris gözüktü.

Marmaris'e dönüşte uğramaya karar veriyorum, Datça tarafına dönüyorum

Marmaris Datça arası 70 km tam bir doğa harikası, arkadaşım Aktur sitesinde kalıyor, Datça'ya 30 km kala çok naif bi site.
    Çadır için kamp alanı da var, memnun olmayan kimse duymadım.

Yorgun olduğumdan dolayı ilk gün site içinde küçük çaplı gezdiriyor beni arkadaşım, ertesi gün Datça'ya gideceğiz, sonraki günlerse siteyi yerlisiymişcesine öğrenecek kadar gezip tozacağım

Zamanında bi hevesle alınmış terk edilmiş motosikletlerle karşılaştım ama iki tanesini çekebildim

İki tane güzel koyu var Aktur'un, biri küçük koy diğeri büyük koy. Birinde daha çok gençler zaman geçirirken diğeri biraz daha sakin.

Ertesi gün Datça'ya doğru yola çıkıyoruz, Datça'ya 8 km kala yel değirmenleri bizi karşılıyor, biraz vakit geçiriyoruz.

Datça küçük ama çok güzel bi yer, motosiklet kullanımı zirve yapmış durumda, denizi müthiş temiz, tekne turu çok popüler, Bodrum'a bir bir buçuk saatte tekneler aracılığla gitmek mümkün. Ama koca Datça'da d-smart yok, Beşiktaş Feyenoord maçını kimse vermediği için başka yollar bulduk izlemek için, burdan da Demba ba'ya selam olsun
    Çok geç olmadan yola düşüyoruz Aktur'a doğru tekrardan, güzelce dinlenip ertesi gün çevreyi çok iyi gören, siteye yakın bi zirveye yürüyeceğiz.

Sitede o kadar çocuk olmasına karşın çağımızın illeti teknoloji yüzünden parklarda pek görülmüyorlar

Başlıyoruz ucundan kıyısından tırmanmaya, yükselmeye başladıkça koylar birbirinden ayrılıyor
    Büyük koy

Küçük koy

Geri döndüğümüzde akşam olmuştu, yemeğimizi de yedikten sonra biraz yüzüyoruz ve inzivaya çekiliyoruz, malum ertesi gün yolculuk var dinlenmek gerek.
    Çok güzel vakit geçirdiğim Aktur'a veda ediyorum, çıkar çıkmaz bi foto ve Marmaris'e doğru yolculuk

Marmaris'e gelir gelmez Çin ya da Hindistan vari trafiğiyle boğuşuyorum.
    Kişi başına düşen motosiklet sayısı ülke genelinde ilk sırada dahi olabilir.
    x-max,x-city, pcx cenneti gibi resmen
    Motosikletimi park ediyorum sahilde bi yere ama zabıtalar devamlı burdan çekilebilir deyip tedirgin ediyorlar, 20dk fotoğraf çekeyim geleyim göz kulak ol burda oturuyorsun nasılsa desem de ben karışmam diyip dikleniyorlar.
    Her yer motosiklet olduğundan bişey olmaz diyip cesaretlendiriyorum kendimi bırakıp gidiyorum bi yere, zaten yollarda oyalanmamdan dolayı güneş tepeye çıkmış vaziyette, sıcaktan çok gezemeyeceğimi anlıyorum.

Güzel bi çarşısı vardı, sıcaktan dolayı tenhaydı sanırım

Marmaris'te daha nice gezilecek yerler olmasına rağmen vaktim biraz kısıtlı olduğu için ayrılmak zorundayım. Daha gideceğim yüzlerce km var
    İstediğim kadar çok kalamasam da kordonu, limanı, çarşısı bile güzel vakit geçirmeme yetti de arttı bile.
    Hoşçakal Marmaris diyerek ayrılıyorum, yola çıkalı çok olmamışken Gökova yakınlarında çınarlı bi yol dikkatimi çekiyor ve giriyorum.

Küheylanla bi fotoğrafımız olsun

Bundan sonra pek durmuyorum daha doğrusu fotoğraf çekmiyorum, Muğla'dan sonra çektiğim son fotoğraf

Toplam 990km yapmışım ve buna karşın 170 lira benzine harcamam olmuş. Yani 100km'de ortalama 3.1 - 3.2lt benzin tüketimim olmuş. Motosikletimin performansı takdire şayandı açıkcası, virajlarda ve %10'a yakın yokuşlarda dahi beni hiç üzmedi istediğimi verdi.

Okuduğunuz için teşekkürler
    gökhan70, ilkervirlan, PSK ve 20 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dekarator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobilet minsk honda titan planet3 xtz NX 250 DOMİN
    Güzel bir gezi olmuş önceden haberim olsa idi alaşehir bir çayımı içirmeden salmazdım.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    merhaba dostum!öncelikle gezini çok beğendiğimi söylemek isterim, 10 numara,motorun 100 km de 3.1-3.2 lt ben zin yaktığını yazmışsın,,benim cbf 150 motorum var,benim gönlümde ise hep bir enduro motosiklet var, diyeceğim o ki,bu crf 250 hiç denedinmi bilmiyorum ,ama düz yolda son kaç km hıza ulaşıyor,mesela en son hızı nedir? size bunu soruyorum çünkü artık bir enduro tarzı motosiklet istiyorum,ve sizin vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli ve yakıtı hız artınca ne kadar artıyor,aslında daha büyük cc bir enduro almak istiyorum,2.el ama modelide çok düşük olsun istemiyorum vergileri ve trafik sigortası çok yüksek çıkıyor,bu yüzden 250 cc bir enduro olacak gibi, benim derdimden sonra gelelim senin bu güzel gezine ,olağan üstü güzellikte fotolar var,ben datçaya gitmedim ama marmarise ,akyakaya , fethiyeye ,antalyaya bende geçtiğimiz haziran ayında gittim,dediğiniz gibi en beğendiğim yer akyaka idi,kamp alanı mükemmel olan biryerdi, sizin resimlerinizde datça'nın tüm güzelliğini gördüm ,inşallah bir dahaki kamplı gezim oraya olacak,bu değerli gezi paylaşımı için teşekkürler,HAYAT GEZİNCE GÜZEL,saygılar.
    designer79 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Çok güzel. Özelikle Datça on numara.

Alıntı dekarator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş önceden haberim olsa idi alaşehir bir çayımı içirmeden salmazdım.
    inşallah bi dahaki sefere
    Yavuz Sultan Selim Han

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    süper resimler....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba dostum!öncelikle gezini çok beğendiğimi söylemek isterim, 10 numara,motorun 100 km de 3.1-3.2 lt ben zin yaktığını yazmışsın,,benim cbf 150 motorum var,benim gönlümde ise hep bir enduro motosiklet var, diyeceğim o ki,bu crf 250 hiç denedinmi bilmiyorum ,ama düz yolda son kaç km hıza ulaşıyor,mesela en son hızı nedir? size bunu soruyorum çünkü artık bir enduro tarzı motosiklet istiyorum,ve sizin vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli ve yakıtı hız artınca ne kadar artıyor,aslında daha büyük cc bir enduro almak istiyorum,2.el ama modelide çok düşük olsun istemiyorum vergileri ve trafik sigortası çok yüksek çıkıyor,bu yüzden 250 cc bir enduro olacak gibi, benim derdimden sonra gelelim senin bu güzel gezine ,olağan üstü güzellikte fotolar var,ben datçaya gitmedim ama marmarise ,akyakaya , fethiyeye ,antalyaya bende geçtiğimiz haziran ayında gittim,dediğiniz gibi en beğendiğim yer akyaka idi,kamp alanı mükemmel olan biryerdi, sizin resimlerinizde datça'nın tüm güzelliğini gördüm ,inşallah bir dahaki kamplı gezim oraya olacak,bu değerli gezi paylaşımı için teşekkürler,HAYAT GEZİNCE GÜZEL,saygılar.
    Teşekkür ederim öncelikle
    Hızı tabi ki denedim bi kaç defa, öne doğru eğilirseniz düz yolda 130 civarı bi hıza ulaşıyorsunuz, eğimli yolda en yüksek 154 yapmışlığım var.
    Lastikleri değiştirirseniz hızı değişecektir muhakkak, ama 100km hız ile rahat yolculuk yapılıyor.
    Ben ortalama 100 105km hız ile yol aldım, öyle kullanıldığında 3.0 3.2 gibi değerlere ulaşılınıyor.
    120 130 ile giderken en az 3.6lt yakıyor, yakıt çok değişmese de konfor müthiş azalıyor.
    Pişman olacağınızı sanmam, alırsınız inşallah
    mesut hoca bunu beğendi.
    Yavuz Sultan Selim Han

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Çok güzel bir gezi olmuş manzaralar süper.Paylaşım için teşekkürler
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Walla motorlarımız aynı, çantalarımız aynı, şehirlerimiz aynı. Hatta benim nüfus kütüğü Ödemiş Emmioğlu mahallesine bağlı. Keşke beraber yola çıksa imişiz. Güzel bir manzara olurdu. Bende Selimiye taraflarına gitmeyi planlıyordum. 2 kişi sürmek keyifli olabilirdi. Bir daha ki sefere haber ver bizde eşlik edelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız için benim ekleyebileceğim şu ki,

İzmir Narlıdere otobanda (düz yol) tek kişi 136 km/saat gördüm, iki kişi 133 km/saat yaptık. Limontepe otobandan Balçova ayrımına yokuş aşağı inerken 145 km/saat çok rahat gördü. Genelde motoru 100-110 km/saat arası kullanıyorum çünkü bu aralıkta 6. vites çekişi güzel. 90'a inersen motor bayılıyor. En ekonomik 85-90 km/saat hızlarda 5. vites diyebilirim. Ben genelde 6 lt ile fulleyip 170-180 km rahatlıkla yapıyorum. 3,2 - 3,4 civarına denk geliyor. Buda 18 kuruş falan veriyor ama paradan hesaplayınca 19 kuruş buluyorum. Ufak litre hataları olabilir.
    designer79 bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

teşekkürler beğeniler için
    Machair birlikte de inşallah yol alırız keyifli olur

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Çok güzel bir gezi olmuş. Ancak o güzel motorunla hep asfalttan gitmişsin. Mesela Denizli Çamlık'tan Tavas'a 22 kmlik bir kestirme yol var. Hem de tam motorunun ağzına layık.

Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş. Ancak o güzel motorunla hep asfalttan gitmişsin. Mesela Denizli Çamlık'tan Tavas'a 22 kmlik bir kestirme yol var. Hem de tam motorunun ağzına layık.
    Tesekkurler, o yolu iyi bilirim bisikletle az tirmanmadim ama cantayi fazla yukledigimden dolayi araziye girmek istemedim
    designer79 bunu beğendi.
    Yavuz Sultan Selim Han

Forumdan Uzaklaştırıldı
    teşekkürler,tatile gidemediğim halde gitmiş gibi oldum,eline ayağına sağlık
    gökova yakınlarındaki çınarlı yol eski Marmaris yolu,ilk kez 1987 de gitmiştim,çok uzun yıllar kullanıldı,sanıyorum 10 12 yıl önce güzergah değişti. O zamanlar da çok güzeldi.
    designer79 bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Çok güzel yollardan gidip, çok güzel fotoğraflar çekmişsin arkadaşım. Mükemmel bir gezi olmuş, paylaştığın için teşekkürler. (Küçük bir not: O yolun adı okaliptus yolu sevgi yolu olarak da bilinir. )

beğendiyseniz ne mutlu, bilgiler için teşekkürler

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum çok güzel bir gezi yapmışsın. İnsanda yollara düşme isteği uyandıran cinsten. Emeğine sağlık dostum umarım daha keyifli gezilerin olur
    forza46 bunu beğendi.

Lidyalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda İnnova + 2013 Honda CRF250L
    Çok güzel bir gezi yapmışsın. Bize yakın olduğundan Ödemiş'e sık sık uğruyoruz.Bende de Crf250l var, Manisa-Turgutlu'dayım. İnşaallah buluşup tanışmak isterim. Birde Arka çanta demirini nerde yatırdığını merak etmiştim.
    forza46 bunu beğendi.

Alıntı Lidyalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi yapmışsın. Bize yakın olduğundan Ödemiş'e sık sık uğruyoruz.Bende de Crf250l var, Manisa-Turgutlu'dayım. İnşaallah buluşup tanışmak isterim. Birde Arka çanta demirini nerde yatırdığını merak etmiştim.
    çanta demiri bi arkadaştan hediye

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok güzel bir gezi yapmışsın. İnsanda yollara düşme isteği uyandıran cinsten. Emeğine sağlık dostum umarım daha keyifli gezilerin olur
    Senin gibi bi gezginden övgü almak gurur verici

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    Paylaşım için teşekkürler..........

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok güzel fotoğraflar paylaşımlar için teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler