Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Batum'a niyet Yusufeli'ne Kısmet - 26.07.2014-03.08.2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ramazan bayramı niyeti ile Batum yapalım dedik ama ulaşamadık Yusufeli 2 günümüzü yedi İstanbul çıkışı bayram trafiği nedeni ile sıkıştık. Bilenler için tarif Küçükçekmece - Avcılar Trafiği İstanbuldan Gerede'ye kadar devam etti :(

Yol arkadasları @UNdocab ( Hyo gt650 ) , @Pulsar ( Hyo gt250 ) ,Ben ( NC700x ) ve Levent ( NC750X ) yolda 4 farklı motor olmasına karşılık yakıtlarımız aynı olduğundan beninz molaları ortak zamanlarda alındı baya zaman kazandırdı Toplam 4000 km gibi yol gidildi. Benim motorun yakıt durumu Link ten erişebilirsiniz.

Uzatıp baymadan Fotolara gecelim ;)

Hedef buydu ama kelalaka yerlere gittik gunu sonunda bu rotayla bir alakamız kalmadı :D

Evden cıkmadan bir gün önce depo fullenir

ilk Mola

Çok gidemeden benim lastik patladı :D Yenımızda ekipman vardı tamir tadilat yapıldı.

Gerededen kurtulunca bir soluklanmak icin durduk. Trafiğin bittiği yerde sagnak yagmur başladı videoya aldık yükleyince paylaşırız ;)

İlk gün hedef Tokat Niksar'da yayalada konaklamaktı ama biz Ancak Kırıkkale'ye ulaşabildik. Kendimizi Öretmen evine attık Memur 25 sizil 37 TL oda kahfaltı

Ordan niyet Sivas Zara'ya gidip orda kalmak Yada Kemaliyeye gitmekti direk ama yol üzeri ( Yozgat'ta) Alacahöyük tabelasını görünce ben daha once gitmiştim ama arkadaşlar gitmedi gidelim diyince kesin gitmelisiniz dedim ve gittik Hattussa ve Alacahöyüğü görmüş olduk :D

Taze nohutumuzuda yedik ayrıldık

Tabi bizim planlar yine şaştı En yakın Sivas merkez vardı yolda yagmura yakalnadık yakalanacaz derken Sivas Merkeze attık kendimizi
    Yoldaki durum

gece gece Sivas

gündüz gündüz sivas :D

Ordan Divriği Ulu camiye gidip Kamaliyede konaklamıyı niyetlenerek yola cıktık
    Sivasa hasta oldum merkezi cok modern dagları havası cok guzel yoldan bir iki kare

Zara yolu üzeri daha iyimiş sanirim biz Kangal üzerinden gittik yolda yol calışması bayya bozuk yolda gittik ama yılmadık :D

sonunda Divriği Ama Kangal Divriği arası dag geciti var super güzel manzara yol var tabi sürüş halinde keskin viraj ve benzin bitti bitecek kaygısı ile foto cekmedik :D

Divriği kendi başına belgesel konusu fotoları cekmeye doyamadık foto makinesi dışındaki fotolar bunlar cep telefonu ile cektiğimiz fotolar fırsat varsa gidin görün yoluda güzel Divriğinin kendiside. Ulu Camii de;)ORdan Kemaliye taş yolundan gecip Erzurum erzincan kalcaktık ama Taş yol karanlık kanyon zor oldugu kadar Ilıca tarafından oraya ulaşmak ayrı zordu :D

Taş yolun girişi fırat kenarı Karanlık kanyonda video cektik foto cekmedik sanirim hic :( umarım videolar iyidir :D

Tabi hava kapadı yorulduk bir Kemaliyeden ileri gidemedik o gece orda konakladık ögretmen evi varmış kişi başı 20 TL tek oda kaldık.

Sabahını Kemaliyeyi dolanıp tahıl corbası ictik :D Lök yiycektik yiyemedik :(

Corbayı ictiğimiz yer :D

Kemaliye çıkışı kaybettiğimizi kazanmak icin bu günü yol yapalım dedik ve Ağrıya gitmeden direk Kars Ani harebelerine gitmeye karar verdik tabi plan yine tutmadı :D yoldan kareler

Kemah'ha giderken

İlginc toprak ilginc bir çoğrafya

Erzurum civarları benim mide bozuldu :D bulanmaya başladı bakıyoruz gecikicez Karsı bilmiyoruz Sarı kamışa kamp kuralım dedik :D yeme içme erzak aldık Sarıkamışa yollandık.

Ben cancekişirken :D

Yollar boyle süremeye dolamasınız :D

Tabi doğa ana bize süprizini yaptı Sarıkamışta dolu yagmış 2 dk once yol bozuk zaten zor birde dolu buz gibi hava :D yerdeki beyazlık dolu :D

Allahtan ögretmen evi varmış orda da hemen sığındık. Motorcu dostumuzun dostu Aytekin Abi bizi orda buldu allah razı olsun balık yemege götürdü benim mide alak bulak oldugundan cok tadına varamadım ama arkadasların agzı kulaklarındaydı :D Ben cekmeyince kemiseninde aklina gelip bir foto almadık. O gece sıcak banyo iyi bir uyku iyi geldi sabahı daş gibi uyandım :D
    Sabah tavsiye üzerine Bayrak tepeye cıktık. 2600 Rakım tepeden ziyade oraya giden yolu daha cok sevdim

Sarıkamıştan çıkıp Kars Ani harebelerine gittik çok güzel yer bir o kadarda sıcak :D

Nehrin karşısı Ermenistan sınırı yıkık köprüde eski ipek yolu

Ordan ayrılıp Kars Merkeze girdik Kaz eti yiyelim diye iki yer varmış en yakındakine girdik yarım porsiyon 25 TL tam Porsiyon 50 TL ben aman aman super diyemedim :D gitmişken yemek gerekir diye yedik foto falan cekemedik paylaşamıyoruz o yüzden ordan çıkıp Şavşat karagöle gitmekti niyetimiz tabi ama düşündüğümüz gibi kolay bir yolmadı yolda sagnak yagmur fırtına ya yakalandık Ardahan/Hasköyde mecburi mola verdik. Fotolar sakinleşince cektik ama durumlar kotuydu bazı arkadasların cataldan su indi :D

Ardahan Şavşat yolu mutlaka gündüz gecilmeli diye not düştüm kendime gec kaldık karanlıktı mola verip Şavşat'ta yola cıktık Gece bir gibi göl kenarına cadır kurduk Çadır başına 20 TL aldılar. Sabah uyandığımızdaki manzara

Karagölün tadını cıkaralım diye gec cıktık 12-13 gibi ordan ayrıldık Artvine gidelim ordan Batuma geceriz dedik.

Sonunda Artvine geldik ama Batum Hayal oldu denize girsek hava kapayacak şehri gezsek foto cıkmaz birsey görünmezgece Artvin yada civarinda kalip sabah erkenden Batum'a geceriz dedik. İşte tam o arada gezinin seyrini değiştiren fikir ortaya cıktı.

Yusufeli sular altında kalcak kalmadan gidek mi?

Haritaya baktık otoban 150 km saatte 17:00, 20:00 bilemedin 21:00 de ordayız.
    Oraya gecmeden Artvin den bir kac foto

Türkiye'deki en büyük Atatürk heykeli çok görkemli.

Arvinden ayrılıp Yusufeli'ne yola cıktık yolda tuneller hız kontrolleri 30-50 km hız sınır yol calışması mıçır deli gibi giden harfiyat kamyonları hayatımızdan bezdik Yusuf eline geldiğimizde geri mi dönsek dedik saat 21:30 oldu bu saate dönsek ne olcak birde o yoldan gece gitmeyelim tehlikeli olur dedik bari geldik yaylaya gidelim cadır kuralım dedik. yerli halka sorduk arada ile 1-1,5 saate cıkıyor sorun degil yer yer bozuk ama betn yolu var dediler. Yusufeli merkezde kalcak yer yok bari Yaylaya cıkalım dedik. Demez olaydık yayla Yaylalar köyü yol 52 km 3 saate gittik bir taraf ucurum deli gibi akan Çorh nehri bir taraf sarp kayalıkyllar kotu taş çukur mıcır kum ne ararsanız var orası bizim iki günümüzü yedi en uzun kaldıgımız yer en az foto olan yer oldu cünkü uyuz olduk cikalim burdan kurtulalım oldu bu nedenle Batum yalan oldu. Ha birde o yollarda benim topcase demiri kırıldı yarım günde sanayide zincir bakimi falan için ayırmak gerekti.
    Gündüz gözü ile fotolar ;)

Millet uyurken ben motorla gezmeye cıktım :D

Yola fikir verir

Sonunda kurtulduk Arvahi Konaklayıp ordan Uzungöle gittik Tranbzon Honda 3 e kadar gelin elaman gidiyor dediğinden ordan bakima gittik ordan da Sümelaya geldik bakim uzadı Hamsiköy Yalan oldu Yusufelide kaybettiğimiz zaman yüzünden de Ayderede gidemedik :(

Uzungöl

Sümela ve dönüş artık:D

Buda son nokta

Buda Bonus Mutlaka bunada bakın ;)
    https://plus.google.com/u/0/10214401...d0a147a28ab5a9
    enxdesign, puser, RuzgarSA ve 20 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Elinize, ayağınıza, motorlarınıza sağlık. Güzel ve dolu dolu bir gezi olmuş.
    zenon bunu beğendi.

Yine oturduğum yerden kilometrelerce gezi yapmış oldum, elinize sağlık

(kask üzerinde beyaz SJ1000 gördüm çekimler ona'mı ait?)
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Yok daha videoları yüklemedik Bunlar genelde Telefonla cekildi.
    Carbondioxid bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    dedik size o kadar rota çok diye dinletemiyoruz ki
    zenon bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok beğendim.Keyifle inceledim.Resimler çok güzel.İlk başlarda renkler oldukça canlı ama sonra farklılaştı birden.Sanırım farklı telefonlar ile çekildi.
    Lastik olayı kötü olmuş.Nasıl patlamış?Tamir seti mi yoksa tamir köpüğü ile mi çözüldü olay.
    Yayla rotası çok stresli olmuş,macera.
    Paylaşım için teşekkürler
    zenon bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Muhteşem bir gezi olmuş resimlerden anladığım kadarıyla. Bilgilendirme yaptınızmı gezi hakkında, bizde gelirdik arkadaş
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedik size o kadar rota çok diye dinletemiyoruz ki
    Napak :/ Fare giremediği deliğe g... kabak bağlar girmeye çalışırmış :D

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok beğendim.Keyifle inceledim.Resimler çok güzel.İlk başlarda renkler oldukça canlı ama sonra farklılaştı birden.Sanırım farklı telefonlar ile çekildi.
    Lastik olayı kötü olmuş.Nasıl patlamış?Tamir seti mi yoksa tamir köpüğü ile mi çözüldü olay.
    Yayla rotası çok stresli olmuş,macera.
    Paylaşım için teşekkürler
    Fitil vardı yanımızda köpük kullanmadık fitil atıp şişirip devam ettik hic sorun yasatmadı çok şükür. HTC 3D Evo ve Iphone ile cekildi fotolar fotoların kararması havanın kararmasından Foto makinedileri daha yüklemedik sıcağı sıcağına bunları koyalımda devamını sonra ekleriz dedik ;)

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhteşem bir gezi olmuş resimlerden anladığım kadarıyla. Bilgilendirme yaptınızmı gezi hakkında, bizde gelirdik arkadaş
    Valla ne desen haklısında fark ettiğin gibi biz ne yapcağımızı bilmiyorduk odan oraya sürüklendik rotaya biz degil yol karar verdi :D oraları bilen birileri olsa dur yapmayın etmeyin derdi güzel olurdu :D
    TAYFUNBORA ve tr_select bunu beğendiler.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Çok güzel bir gezi yapmışsınız.Sayenizde bizde gezmiş oluyoruz.
    Sivas ve Divriğiyi beğendiğinize sevindim.Gerçekten Divriği ulu camii muhtemeşem bir eser.
    Paylaşım için teşekkürler.
    zenon bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    güzel ve yorucu bir geziydi. vaktin az, uğranacak yerlerin çok olmasın dolayı zamanın çoğu motosiklet üzerinde geçti.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Çok çekmişsiniz hacı ama gene de güzel gezi olmuş ��

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    ne güzel gezmişsiniz cok imrendim izmirde bulamadık boyle güzel seyahatlere cıkıcak eküri dolasalım orayı burayı
    puser ve zenon bunu beğendiler.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    MUHTEŞEMDİ,ÇOK GÜZEL BİR GEZİ OLMUŞ , ALLAH KAZASIZ SÜRÜŞLER NASİP ETSİN,MOTORLARINIZDA BİR HARİKA,DAHA NİCE GEZİLERE ÇIKMAK NASİP OLUR İNŞALLAH,SAYGILAR.
    zenon ve puser bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne güzel gezmişsiniz cok imrendim izmirde bulamadık boyle güzel seyahatlere cıkıcak eküri dolasalım orayı burayı
    Kısmet cıkar birileri

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MUHTEŞEMDİ,ÇOK GÜZEL BİR GEZİ OLMUŞ , ALLAH KAZASIZ SÜRÜŞLER NASİP ETSİN,MOTORLARINIZDA BİR HARİKA,DAHA NİCE GEZİLERE ÇIKMAK NASİP OLUR İNŞALLAH,SAYGILAR.
    Amin insallah :D

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    bana da böyle arkadaşlar lazım. yalnız olunca bir yere gidemiyorum. yalnız da yemiyor açıkcası. hele halfetideki engin öksüz ve abdullah türk olayından sonra.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana da böyle arkadaşlar lazım. yalnız olunca bir yere gidemiyorum. yalnız da yemiyor açıkcası. hele halfetideki engin öksüz ve abdullah türk olayından sonra.
    Küçük küçük gezmeye başla sen sana takılan birileri ila ki çıkar ;)

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    yok ben gezmeye geziyorum da, öyle 4-5 veya daha fazla süren geziler yapamıyorum. yalnız olmuyor.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Tazeler geldi :D

Kahfe saati :D

Artvin

Yusufeli yaylalara yusuf yusuf cıkarken.Gece 01:00 civarları

Sağtaraf Çoruh Nehri solsarp kayalık :D

Yaylalar Sabah

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum emeğinize sağlık Güzel gezi olmuş kıskandıran cinsten
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum emeğinize sağlık Güzel gezi olmuş kıskandıran cinsten
    Eyvallah daha guzelleri sizin olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)