Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul Samsun Ordu CBR 250 R 2180 Km. Bayram gezmesi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Selamlar herkesin geçmiş bayramını kutlarım.

Yoğun tempo çalışmaktan yakınıp vakit olsa şöyle gezerim böyle giderim diyordum, oldu...

Ev arkadaşımın ( kendisini 'Diablo' olarak tanıtayım ) ablasının düğününe katılmak üzere can yoldaşım Cbr 250R nam-ı değer ıntınımıssını (öyle çağırıyorum kendisini)ile birlikte Samsuna gitmek üzere anlaşıyoruz. Bayram sabahı yola çıkacağım için haftasonu zincirdi yağdı şuydu buydu bakımını hallediyorum. Sırt çantama bir kaç parça eşya alıp (yağmurluk,zincir spreyi,takım çantası ve tabiki şort ) sabah üsküdardan yola çıkıyorum.

Bakınız ıntınımıssını tertemiz... !Şimdilik! Tiger rs 800 egzoz ve michelin pilot street'le uzun yolu deneyeceğim.

Saatler 7 yi biraz geçerken depomu doldurup yola koyuluyorum. Malum bayramda otobanlar ücretsiz doğrudan tem otoyoluna bağlanıp Sapancaya kadar (yaklaşık 150 km) gaz kesmeden gidiyorum. 1 saat 15 dakika sonra hem soluklanmak hem de nolur nolmaz navigasyona bi bakayım diyerek yol kenarında duruyorum.

Çanta sağlam,lastikler sağlam,akan kokan bişey yok. Tigerın kulak düşmanı egzoz azmanı sesi başta biraz zorladı ve lan bu yol biter mi dedirtti. Henüz viraj olmadığı için Michelin lastikler hala kafamda soru işareti. Bi kaç yudum su içip vira bismillah

Yine yaklaşık 150 km sonra Bolu dağında bir Petrole ıntınımıssıya benzin almaya duruyorum.Hayvan acıktı..ve şok 25 kuruş yakmışım.

Ve ilk talihsizlik
    http://i.hizliresim.com/72gnYN.jpg
    Video çekeyim derken kavşaktan yanlış sapıyorum ve Zonguldağın Devrek ilçesine kadar boşu boşuna gidiyorum. Ama virajlı yollar beni benden alıyor. Kendimi nasıl kaptırmışsam artık 85 km yanlış gidiyorum ahh beee deyip tam gaz geri dönüyorum. 1 bucuk saat zaman kaybı ve yarım depo yakıt ziyanı ama en azından virajlar vardı Bu arada sinirden uzunca bir süre video ve fotoğraf çekmiyorum. Kime sinirleniyosam artık

Gerede kavşağına gelince koskoca Samsun tabelasını nasıl görmediğimi sorgulamak üzere.İstanbul yönünden kavşağa tekrar gelip olay yeri inceleme yapıyorum. Aklım almıyor ışıklarda samsun tabelasının önünde durup zonguldağa hangi kafayla döndüm bilemiyorum. Saatler 11 e yaklaşırken hava ısınıyor ve gazı dipleyip Ilgaz dağına kadar gidiyorum 200 km.

Intınımıssını yine aç. Umarım daha az yakmıştır diyerek giriyorum benzinliğe ama sonuc değişmiyor 25 kuruş. Pompacı abi çok yakıyor mu diyor ?
    Bir motora bir cüzdana bakıp evet dercesine baş sallıyorum. Pompacı gülüyor...

Sonraki durağımız Osmancık-Tokat Pirinç tarlaları. Niye mi durdum ? sonraki fotoda cevap çok açık...

Bir motorcu atasözü der ki : Pirinç tarlası varsa Sinekler çok uzakta değildir.

Mermiye kafa atarcasına efektlerle sineklere çarpıyorum. Shoei sever sinek ve çeşitli uçan familyalar ara sıra canımı yakıyor hızımı biraz düşürüyorum ama fayda yok. Bir kaç kez durup vizörü temizlemem gerekiyor.

Buradan sonra da Çorumda Bir Opet'ten depoyu dolduruyorum. Gazı açıyorum o da ne motor 149 u geçemiyor(videosu var) üstelik rüzgar da yok.

Kafamda deli sorular ?
    Çok mu ısındı acaba ? bakim yok ya ısınmamış
    Rüzgar karşıdan esiyo heralde ? yoo yaprak kımıldamıyo mübarek
    Eyvah lastik mi indi yoksa ? taş mubarek

Ve hızım 120 lere düşüyor. Depo bitene kadar da 120 yi geçmiyor motor. Hem sıcaktan pişiyor hem sıkılıyor hem de ana avrat küfrediyorum Opet'e...

Zar zor da olsa Samsuna doğru depo boşalıyor ve Shell iyidir diyerek dolduruyorum. 16:30 gibi samsundayım. Diablo'yla buluşuyoruz ve pidelerimizi sipariş ediyoruz. Ben tabi ki kaşarlı ve öfkeli pide yiyorum. Sizinle sadece manzarayı paylaşıyorum canınız çekmesin

http://i.hizliresim.com/kZBzmy.jpg

Samsunda kesinlikle gidilmesi gereken su kayağı ve hemen yanındaki havuzdan bir kare. Denizde su kayağı yapıyorsunuz çok ama çok zevkli maliyet kişi başı 20 tl. Daha sonra da denizin içinde Havuza giriyoruz

Sol baştan : Ben , Intınımıssını,Diablo

Bakınız sol taraf deniz sağ taraf havuz.
    Telefonla konuşan Diablo

Ertesi Gün Orduda teleferiğe binip muhteşem manzarayı seyredip dönüyoruz. Fotoğraf çalıntı :D

Ve bugün dönüyorum. Top speed denememde 174 görüyorum. Ama fotoğraf olarak 171 i çekebildim

Körfez

bunu nasıl niye çektim bilmiyorum ama bir anlamı olmalı yorum sizin

Dönüşte daha tempolu ve hızlı gelmeme rağmen ortalama 19 kuruş yakıyorum. Bi gariplik var ama çözemedim.

Samsunda küçük bir buluşmayla sağlam arkadaşlıklar kurduk.

Antalyadan Zeki,Samsundan Serhat ve Sametle tanışıp kaynaştık. Bol bol motosiklet konuştuk. Artçı kaskı için de ayrıca teşekkürler

Herkese selamlar ,saygılar,sevgiler... Tekeriniz düz bassın
    samet10, Apices, MCV ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    ulen sinek avcısı bendim sen lakabımı almaya mı çalıştın

maşallah çok iyi gezmişsin darısı başıma

ayrıca lastik için son bi yorum yapmadın :D

Motosikleti
    600rr
    Lastiğe yorum yok. Verilen para sonuna kadar çöp :D kuruda,ıslakta,tozda,yağmurda havada karada her yerde kayıyor irc 10 üzerinden 6 ysa bu da 6 buçuk Benim tavsiyem metzeller m5

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    benim xx te m5 vardı fren anında hiç kaymadı. hatta lastik patladı ona rağmen virajda kaymadı havası inikken :D

şu an michelin aktiv pilot 3te fena değil pek yamuğunu görmedim beyaz ıslak şerit çizgisi hariç ama onu her lestik yapardı sanırım

neyse sen erit onları da değişirsin :D
    koraycbr bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim anlattığın kadar varmış.. Resimleri görünce sineklerin sana neler yaşattığını daha iyi anladım.. :D neyse ki hayırlısıyla varmışsın evine.. ;)
    Eline sağlık güzel paylaşım olmuş..
    Uygun bir zamanda güzel bir buluşma ayarlayalım.. ;)
    koraycbr bunu beğendi.

Motosikleti
    600rr
    Bi ara kaska sinek kov mu sursem acaba dedim

İnşallah buluşuruz ortada bi yerde

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    171 km hız çok iyi ,bence o kadar hız iyi değil ,ALLAH kaza göstermesin,saygılar.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Kardeşim O kadar CBR forumunda yazarım çizerim hiç mi görmedin Karabükte olduğumu!!! İnsan Ugrar be ya ! Sinirlendim şimdi iyi mi!

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Sen cx571 e bakma, anca milleti çağırı kendisi kıçını kaldırıp gelmez istanbula

Mükemmel bir anlatım, seninle dönemediğim için kusura bakma, eşimin sağlık sorunundan erken dönmem gerekti ama çok güzel eğlenmiş gezmişsin, insallah seneye yine beraber gazlama fırsatlarımız olur.

not: yakıt konusunda kafana takma, giderken anormal şeyler oldu sanırım. çünkü benim wolfüde biliyorsun normalde 15/16 kr yakması lazımken giderken 19/20 kr. aralığında yaktı, gelirken hemen hemen aynı sürüş ile 15,5 kr. yaktı.

Motosikleti
    600rr
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    171 km hız çok iyi ,bence o kadar hız iyi değil ,ALLAH kaza göstermesin,saygılar.

Tabi ki tehlikeli ama garantiye yakin gormedigm surece zorlamiyorum sansimi yine de allah hepimizi korusun

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim O kadar CBR forumunda yazarım çizerim hiç mi görmedin Karabükte olduğumu!!! İnsan Ugrar be ya ! Sinirlendim şimdi iyi mi!
    Foruma da yazmistim giderken haberleşebilmek ugrardim. İstanbul davet ediyorum sizi ne zaman yolunu. Düşerse artik

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mükemmel bir anlatım, seninle dönemediğim için kusura bakma, eşimin sağlık sorunundan erken dönmem gerekti ama çok güzel eğlenmiş gezmişsin, insallah seneye yine beraber gazlama fırsatlarımız olur.

not: yakıt konusunda kafana takma, giderken anormal şeyler oldu sanırım. çünkü benim wolfüde biliyorsun normalde 15/16 kr yakması lazımken giderken 19/20 kr. aralığında yaktı, gelirken hemen hemen aynı sürüş ile 15,5 kr. yaktı.
    Teşekkürler, geçmiş olsun. İstanbulda görüşürüz artik

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mayk senelik izine bi çıkalım hele Ondan sonra qör sen angarayı ıstanbulu
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Çok güzel bi gezi olmuş tebrik ederim
    koraycbr bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Güzel bir gezi yapmışsınız.
    Paylaşım için teşekkürler.
    koraycbr bunu beğendi.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir gezi yapmışsınız.Paylaşım için teşekkürler.171 Km/h hızda sineklerin pek şansı kalmıyor doğal olarak

Motosikleti
    600rr
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi yapmışsınız.Paylaşım için teşekkürler.171 Km/h hızda sineklerin pek şansı kalmıyor doğal olarak
    Teşekkürler darısı başınıza. Sineklere ölüüüüüüüm
    samet10 bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir yolculuk ve sürüş olmuş gerçekten , bayram sonrası iznim dolayısıyla okumak şimdi nasip oldu ( Karaburuna gitmiştik Kymco scooterli Ferhat en )

1- ) Motorcu atasözünü yazdım aklıma
    2-) ıntınımıssını ne demek, neyin kısaltması neyin uzatması ,merak ettim (özel değilse)
    3-) Sendeki motor siyah değil miydi ?
    4-) Yakın bi gelecekte CBR alıyorum (ama 125r ) Bi sonraki gezimizi de CBR ile yaparız inş

Motosikleti
    600rr
    İntinimissini bi ara tüm bilboardlarda reklami olan iç camasiri firmasi

Siyah gitti bu da gidecek

En yakin zamanda insallah

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    Eline sağlık güzel paylaşım olmuş....

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Güzel bir gezi olmuş. Ben motorunun 25 kuruş yakmasını sonradan takmış olduğun performans egzoza bağlıyorum.

Motosikleti
    600rr
    Alıntı kralaslan_21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş. Ben motorunun 25 kuruş yakmasını sonradan takmış olduğun performans egzoza bağlıyorum.
    Egzozla daha önce de ölçüm yapmistim. 18-20 kuruş civari yakiyordum su an yine oyle . o gün yakut kalitesinden oldu sanirm

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler