Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST 1200 km test sürüşü

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli Messerschmit; dublex lastikler ile ilgili karar alındı, ancak süreç belirtilmedi. Selamlar...
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Bugün pendik dönüşü bir kurye arkadaşta dıscovery gördüm yolda gidişini incelemek için cbf le düştüm peşine normalde 80 km hızı pek geçmem ama arkadaş öyle bir kaptırmış ki 90-100 motor ne basarsa gidiyo mübarek birde beni gördü peşinden geliyom asıldıkça asılıyo gaza 1-2 km anca dayandım temposuna bıraktım takibi yoksa sürekli 100 km hızla gitsem benim menzil düşecek birde cbf te tapa gaz sürekli giderseniz yağ değişiminde 250-300 gr eksittiğini görüyorsunuz.Velhasıl-ı kelam benim ebatlara göre motosiklet küçük ve lastikleri bir tık ince, şimdi ben 100 km de 1 litre az yakacak diye cbf ten vazgeçer miyim?cbf te ki konforu bu motorda bulabilir miyim?Cevap:Motosiklet için 100 km de 1 litre ciddi bir rakam,konforda ybr kadarsa ki anlatılanlara göre öyle e birde honda nın Türkiye satış politikasını göz önüne alırsak cbf ten sonra dıscovery yada pulsar benim için ilk alternatiftir.
    tahsins, nedimkurt, Adem Balkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    hem iş hem tatil gibi faydalı bi gezi olmuş,discover düşünenlere referans olacak nitelikte bence...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar gezinizi beğenerek izledim nasıl motorla iyimi ,performans nasıl ,biraz bilgi lütfen ben honda cbf150 li kullanıyorum ,ama o bajaj pulsar 200cc yi düşünüyorum,discoveriy nasıl bir motor 125 cc değilmi ,güzel gezi idi ,paylaşım için teşekkürler...
    Performans ve ivmelenme iyi cbf 150 ile beraber kalkış yapınca fark açıyor. Bir sonraki gezimizde cbf 150 de aramıza alırsak artı ve eksileri daha rahat görüp bunun üzerinden yorum yaparız inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar uğraşacagınıza verin discover ile pulsar ı Barkın Bey e , adam test etsin tarafsız gözle yorum okuyalım.
    Bizim taraf olduğumuzu neden düşündünüz? Barkın bey söyleyince doğrumu oluyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı serkanbitez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler
    Emeğinize saygım sonsuz,
    Fakat anlamadığım,bu motorun hiç mi kötü yanı yok.ben bunları basın bülteninde de okuyabilirİm.
    Artıları eksileriyle olan yazıların daha etkili olduğunu düşünüyorum.
    Merhaba arkadaşım,
    Artı ve eksilerini dilimiz döndüğünce paylaşmaya çalıştık. Aklına takılan bir soru olursa cevaplayabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Selçuk kardeşim . Mesleğini kıskanmaya başladım .Bir daha test sürüşü (gezisi ) yapacak olursanız ekürin olarak gelmek isterim .
    Çok güzel bir gezi oldu. Motosikletlerimizi dağ bayır bayağı zorladık çok güzel veriler aldık. Bu gezi aynı zamanda motosikletimiz daha iyi tanımamıza vesile oldu. Mutlaka daha sonraki gezimizde senide aramızda görmek isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şeyi güzel olmuş yaptığınız etkinliğin tebrik ederim.. ancak motorun kötü yanlarınıda yazarsanız iyi olur, korkmayın sırf yakıt tüketimi için bu motorun her türlü nazı çekilir
    Dikkatimiz çeken olumsuzlukları yukarıda paylaştık. Sadece yakıt tüketimi için motor nazı çekilmez ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    barkın test edecekte ne olacak ??
    adam test ettiği hangi motorun yakıtını ölçtü ?
    hangisinin fren mesafesine baktı ?
    hangisinin 0-100kmsini ölçtü ?
    hangisinin servis maliyetlerini söyledi ?
    Farklı sürüş ve tecrübeleri olan arkadaşlarımızın fikirlerinide almak gerekli. Zaten forumun amacıda bu. Bu sayede iyi ve kötüyü ayırt edebiliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettiğim
    lastik patlasaydi ne yapacaktınız ?
    Tamir edecektik
    Adem Balkan ve hyanax100 bunu beğendiler.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    bugün ustalar motor/kocaeli nin test motoruda geziyordu. kocaman yazmışlar yanına. bu motor çok canlar yakacak anlaşılan
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    Arkadaşlar bu motosikletin ismi Bajaj Discover 125 Barkın abiyi severim ;ona 125cc ile gitmeyim, altın kaplama olsa sevmez.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En guzel, en saglikli yorumlar kullanicilardan gelecektir. Bence böyle reklam kokan hareketlere ihtiyacı olmamalı bu firmanın. Zamanla ak mı kara mı hep beraber gorucez.
    "Güzel gezi olmuş", ellerinize sağlık

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun eksilerini arayan arkadaşlar,125cc çin malı olmayan kaliteli olduğu gözle de görülebilen küçük sınıf bir motosiklet,ne gibi eksiler bekliyorsunuz acaba?
    Yakıt tüketimini söylemiş ki zaten az yakacağı tahmin ediliyordu,deli gibi yakıyormu desin?
    Adam yüksek devirde azda olsa titreşimi var demiş,zangır zangır titriyor mu desin?
    Farın yetersiz kaldığını ayar gerektiğini söylemiş
    Dubleks lastiği yok ve gerekiyor demiş,biri de çıkmış ''lastik patlayınca naapacan?'' demiş,parmağını tıkayıp üfleyerek şişirecekmiş.
    Hayır yani ne kalıyor geriye zaten,giderken sağa çekiyor demesini falan mı bekliyorsunuz nasıl tatmin olacaksınız.
    Gundogdu, tahsins, nedimkurt ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

SLM ARKADAŞLAR BAJAJ ST 125 BUGÜN İZMİR KARŞIYAKA MOTO STOPTA DENEDİM HATTA 3 ARKADAŞ ALACAKTIK MOTORU TEST ETTİM
    MOTOSİKLETTE TİTREŞİM VAR ARKADAŞLAR HAFİF DEMİŞ EVET HAFİF AMA MOTORU BİRAZ DEVİRLİ KULLAN BİRAZ HIZ YAP BAKALIM BENCE BU BERBAT KISA YOL VE SAKİN KULLANIRIM DERSENİZ SORUN YOK AMA UZUN YOLDA PROBLEM OLUR KALKIŞLARDA TUTUKLUK YAPARAK DEVİRSİZ TEPKİMEYLE KALKIYOR BİRAZ HIZLANAYIM DİYOSUN TİTREŞİMDEN TAT ALAMIYORSUN BEN BU MOTORDAN VAZ GEÇTİM YAKIT 1 LT 70 80 ARASI DEMİŞLER ODA 45 KM 75 FALANFIŞ YA NASIL Bİ ÖLÇÜM SİZ OTOBANDA VEYA BOŞ YOLDA 45 LEMİ DEVAMLI GİDECEKSİNİZ SAÇMA BEN YBR CBF 150 VB BİR ÇOK MAKİNA KULLANDIM 45 DE GİTSEM ZORLASAMDA ARADA EN FAZLA 1 TL FARK OLUYORDU AMA BUNDA Kİ FARK NORMAL ORTALAMA KULLANIMDA GENE 100 KM DE 12 13 TL ARASI OLUYOR VARSA 100 KM DE 1 TL NİN ALTINDA KULLANAN KENDİ MOTORUMU SİZE BEDAVA VERİCEM ARKADAŞLAR TİTREŞİM KONFORUNA BAKMAM HEMEN GİDİP ALIRIM BU ARADA BEN SADECE TARFSIZ BİR KULLANICIYIM 150 CC KADAR ÇOĞU MOTOSİKLETLERİ DENEDİM HAYBEDEN YAZMIYORUM BU MOTOR BENİM GÖZÜMDE SINIFTA KALDI
    twona, sbr ve madlive bunu beğendiler.

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı sedat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM ARKADAŞLAR BAJAJ ST 125 BUGÜN İZMİR KARŞIYAKA MOTO STOPTA DENEDİM HATTA 3 ARKADAŞ ALACAKTIK MOTORU TEST ETTİM
    MOTOSİKLETTE TİTREŞİM VAR ARKADAŞLAR HAFİF DEMİŞ EVET HAFİF AMA MOTORU BİRAZ DEVİRLİ KULLAN BİRAZ HIZ YAP BAKALIM BENCE BU BERBAT KISA YOL VE SAKİN KULLANIRIM DERSENİZ SORUN YOK AMA UZUN YOLDA PROBLEM OLUR KALKIŞLARDA TUTUKLUK YAPARAK DEVİRSİZ TEPKİMEYLE KALKIYOR BİRAZ HIZLANAYIM DİYOSUN TİTREŞİMDEN TAT ALAMIYORSUN BEN BU MOTORDAN VAZ GEÇTİM YAKIT 1 LT 70 80 ARASI DEMİŞLER ODA 45 KM 75 FALANFIŞ YA NASIL Bİ ÖLÇÜM SİZ OTOBANDA VEYA BOŞ YOLDA 45 LEMİ DEVAMLI GİDECEKSİNİZ SAÇMA BEN YBR CBF 150 VB BİR ÇOK MAKİNA KULLANDIM 45 DE GİTSEM ZORLASAMDA ARADA EN FAZLA 1 TL FARK OLUYORDU AMA BUNDA Kİ FARK NORMAL ORTALAMA KULLANIMDA GENE 100 KM DE 12 13 TL ARASI OLUYOR VARSA 100 KM DE 1 TL NİN ALTINDA KULLANAN KENDİ MOTORUMU SİZE BEDAVA VERİCEM ARKADAŞLAR TİTREŞİM KONFORUNA BAKMAM HEMEN GİDİP ALIRIM BU ARADA BEN SADECE TARFSIZ BİR KULLANICIYIM 150 CC KADAR ÇOĞU MOTOSİKLETLERİ DENEDİM HAYBEDEN YAZMIYORUM BU MOTOR BENİM GÖZÜMDE SINIFTA KALDI
    Merhaba arkadaşım,
    Öncelikle fikirlerine saygı duyuyorum,
    Şunu da eklemek istiyorum. Anladığım kadarıyla kısa mesafeli test etmişsin. Keşke bayi arkadaşımız sana motosikleti 1 saatliğine teslim etseydide yorumlarını o zaman alsaydık.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Bu motor sadece çinlilere darbe vurur.Beklentinizi fazla yüksek tutmayın sonra pişman olursunuz.Bajaj ve Hero'nun sayesinde çinliler tedavülden kalkar inşallah.
    sedat35 bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum ne fark eder 15 veya 1 saat kullansa? Adam yazmış cbf ybr hepsini kullandim. Tecrubesi var belli ki. Titreşim varsa benim icin büyük problem. Sifir aldigim Cb125 imi 2000 km de bu yuzden sattim.
    sedat35 bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    titreşimsiz olacak.
    parçası çok ucuz olacak
    parçası heryerde bulunucak
    servisi bol olacak.
    garantisi tam olacak.
    sabit 120 km hız ile gidebilecek.
    100km de 2 litrede den az benzin yakacak.
    çok görsel olacak. yolda herkes soracak.
    frenleri bastın mı duracak...

HEP İMKANSIZIN PEŞİNDE TÜRK MOTOSİKLETÇİSİ. OLMAZ İŞTE BELLİ BİRŞEY BU SEGMENTTE OLABİLECEK EN İYİ MOTORU YAPMIŞ ADAMLAR. BAJAJLAR SAĞLAMLIĞINI KANITLARSA KESİNLİKLE PİYASADA 1 NUMARAYA OTURURLAR. EĞER SAĞLAMLIKTA SORUN OLURSA HİÇDEĞİLSE ÇİNLİLERİ SÜPÜRÜRLER
    nedimkurt, Adem Balkan ve hakan_czy bunu beğendiler.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Bugün ben de Samsun'da tamircinin birinde kırmızı bi discover gördüm, ön dişli zincir filan yerdeydi.Neden acaba merak ettim.Dişli mi büyütüyolardır?

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    gayet taraflı bir yazı olmuş, en iddialı olduğu konuda '' yakıt tüketiminde'' elde edilen sonuçlar taraflı olmasına rağmen iç açıcı değil, 45-60 km sabit hızla o değerlerin altında bir yakıt tüketimine ulşatım ybr 125 ile. dip gaz ile yakıt tüketimi ybr 125'te daha ekonomik ayrıca. diğer testler (konfor, yol tutuş, güç, kalite vs) sürüş dinamiği ve sürücü yorumu ile değerlendirilebilir ancak tabii. şu an sadece yakıt tüketimi üzerinden naçizane yorum yapıyorum.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    ben yazınca herkes kızdı burda. o yakıt değerlerini bir çok motosiklet yakalar dedim. 5. vites 40-45 km sürat nedir? hangimiz bu hızlrda 5. vites sabit sürüş yapıyor?

bunun dışında 15 gün önce bu motoru bende test ettim hemde test motorunun yanında orada satın alan bir paketçini motorunuda kullandım ve 2 motordada gazı açtığımda (alt devirlerde) yığılma gaz yememe problemi vardı. bunu buraya yazdım yine tepki aldım. neymiş, egzos sistemi ile alakalıymış, yok yanmamış benzinmiş falan filan. şuna anlam veremiyorum. test edenler yorumlasın deniyor, beğenmediğimiz yada eksik bir yanını görüp söyleyincede hemen tepki verip kızıyorlar. her test eden olumlu şeylermi yazacak, test edip eksik gördüklerimizi yazmayalımmı buraya? özellikle birkaç fanatik arkadaş var zaten onlara hayret ediyorum, ne desek babasının fabrikası gibi cevap yazıp savunmaya geçiyor. tekrar söylüyorum ki bu arkadaşta yazmış. gaz açıldığında motorda yığılma ve boğulma var. bunun nedeni nedir? bu kronik bir sorunmudur? şu ana kadar 20 motor aldım kullandım böyle birşeyle karşılaşmadım. sabah soğuktu falan muhabbetine girmeyin hiç. bunun bir sebebi olmalı...
    madlive, crxforever ve sedat35 bunu beğendiler.

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Herkes kendi motorunu övüyor. Kendi sınıfında Türkiye'de satılan (çin malı hariç) motorlarla yan yana koyup karşılaştırdığında bence yüzde 95'ini eleyecektir.

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yazınca herkes kızdı burda. o yakıt değerlerini bir çok motosiklet yakalar dedim. 5. vites 40-45 km sürat nedir? hangimiz bu hızlrda 5. vites sabit sürüş yapıyor?

bunun dışında 15 gün önce bu motoru bende test ettim hemde test motorunun yanında orada satın alan bir paketçini motorunuda kullandım ve 2 motordada gazı açtığımda (alt devirlerde) yığılma gaz yememe problemi vardı. bunu buraya yazdım yine tepki aldım. neymiş, egzos sistemi ile alakalıymış, yok yanmamış benzinmiş falan filan. şuna anlam veremiyorum. test edenler yorumlasın deniyor, beğenmediğimiz yada eksik bir yanını görüp söyleyincede hemen tepki verip kızıyorlar. her test eden olumlu şeylermi yazacak, test edip eksik gördüklerimizi yazmayalımmı buraya? özellikle birkaç fanatik arkadaş var zaten onlara hayret ediyorum, ne desek babasının fabrikası gibi cevap yazıp savunmaya geçiyor. tekrar söylüyorum ki bu arkadaşta yazmış. gaz açıldığında motorda yığılma ve boğulma var. bunun nedeni nedir? bu kronik bir sorunmudur? şu ana kadar 20 motor aldım kullandım böyle birşeyle karşılaşmadım. sabah soğuktu falan muhabbetine girmeyin hiç. bunun bir sebebi olmalı...
    bu konu ile geçen bir açıklama yapmıştım!
    şu an motorum 3 bin kmye yaklaştı ve böyle bir sorun söz konusu değil. İnşallah istanbula yolun düşerse veya otarafa yolum düşerse sana benim kendi motorumu test ettirmek isterim.
    Ve discover 125'i cup tarzı motorla kıyaslamak yanlış olur bence kilo sürüş dengesi yapısı bir birlerinden farklı motor yapıları aynı değil. Mesala honda innova 125İ enjeksiyonlu modeli kullan Crypton gözünde ciddi değer kaybedecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ne fark eder 15 veya 1 saat kullansa? Adam yazmış cbf ybr hepsini kullandim. Tecrubesi var belli ki. Titreşim varsa benim icin büyük problem. Sifir aldigim Cb125 imi 2000 km de bu yuzden sattim.
    20 yıldır motor kullanıyorm geçmişte 10 yılda moto kuryelik yaptım her gün 250-300 km yol! çin malları hariç piyasada kullanmadığım motor kalmadı.
    cb125 bende aldım 20. gün sattım. inan bana benim motorum 3 bin kmye geliyor ve cb 125 gibi kesinlikle değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet taraflı bir yazı olmuş, en iddialı olduğu konuda '' yakıt tüketiminde'' elde edilen sonuçlar taraflı olmasına rağmen iç açıcı değil, 45-60 km sabit hızla o değerlerin altında bir yakıt tüketimine ulşatım ybr 125 ile. dip gaz ile yakıt tüketimi ybr 125'te daha ekonomik ayrıca. diğer testler (konfor, yol tutuş, güç, kalite vs) sürüş dinamiği ve sürücü yorumu ile değerlendirilebilir ancak tabii. şu an sadece yakıt tüketimi üzerinden naçizane yorum yapıyorum.
    bana da senin yazdıkların inandırıcı gelmedi!
    Discover 125 çift bujili sisteme sahip aynı zamanda 4 valve, biz bu test gezisinde bir motorun buji piposunu çekip 100 kmre test ettik. yakıttüketimi diğer motora göre % 27'ye yakın artış gösterdi.
    twin spark teknolojisini araştırısak 2004 yılı ve sonrası BMW 650F modellerinde geçiş yapıldığını görürsünüz. 2004 öncesi ve sonrası GS650F lerde yakıt farkına ulaşırsınız.
    Diğer markalarla arasındaki teknoloji farkını, bg gücünü göz ardı etmemek gerekir.
    nedimkurt bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    hondacılar yamahacılar ülkeye kendilerininki ile benzer kaliteye sahip motor geldiği (üretildiği demiyorum)gerçeğini hala kabullenemiyorlar maalesef.adamlar hala nuh zamanından kalma motorları satıyorlar iki sticker yapıştırıp modifiye ederek,bizim marka bağımlısı yurdum insanı da kronik hastalıkları olmasına rağmen gözünü kırpmadan alıyor.ama bu kısa zamanda değişecek, umutluyum...
    okan218 ve nedimkurt bunu beğendiler.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    rebel_punto adlı üyeden alıntı
    O kadar uğraşacagınıza verin discover ile pulsar ı Barkın Bey e , adam test etsin tarafsız gözle yorum okuyalım.

aSuBaYaH adlı üyeden alıntı
    Bizim taraf olduğumuzu neden düşündünüz? Barkın bey söyleyince doğrumu oluyor?
    Taraf tutuyorsunuz veya reklam yapıyorsunuz diyen olmadı ancak neden artık herkesin tanıdığı ve güvenebileceği Barkın'a motosikletler test amaçlı verilmiyor. Barkın Bey böyle bir talepte bulunmayabilir, Bajaj atak yapmalı - biz tüketicilerin isteği bu yönde.

Bu arada Şanlıurfa Sedat Motor'a ilk partide gelecek olan 3 pulsar'ın sonuncusuna kapora vermiş bulunmaktayım. Haydi hayırlısı.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler