Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hayat gezince güzel-10-

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Öncelikle tüm motorcu arkadaşlarıma SELAM !
    Tarih: 2 mart 2014 , evdeki kış aylarının verdiği monotonluk duygusu beni yollara çıkmaya itti,bende nefsime yenik düştüm ve düştüm yollara ,istikamet orman yolundan Kütahya ‘ya.
    Saat 09:30 çıkıyorum yola

Köy yollarından ve daha önce hiç gitmediğim orman yolundan kütahyaya gideceğim,aslında yola çıkmada önce maps googl’dan gideceğim yol hakkında bir kroki çıkatıp düşüyorum yollara

Eskişehirden ayrılışımın resmi uzaktan eskişehir

Önce kızılinler köyü buradan birkaçresim

Burasıda gökçekısık köyü, firiglerin kalıntıları

Burada arkama tren istasyonunu alıp bir foto alayım dedim etrafımı saranlara bir bakın hele !

resim yükle
    Kediyle köpek bir arada ,gerçekten ilginç! Biz insanlar bir birimizle geçinemezken, şu kediyle köpeğin yaptığına bakıp örnek olmalı bence.

Tcdd ‘nin restore ettiği tarihi tren istasyonları (nostaljik değimli)

Kendimde demir yolcu olduğumdan mıdır nedir,demir yolu köprüsünüde çekeyim dedim,ve altında porsuk çayı akıyor.

Orman yoluna giriyorum ,bundan sonra her yer çam ağacı ve meşe ağacı.

Uzaktan kütahyadan eskişehire giden raybüs trenini görüyorum, dedimya demir yolcu olunca ilgimi çok çekiyor böyle görüntüler.

Bu da bölgemizde yaşanan kuraklığın izleri, yağışlar olmayınca baraj suları çekiliyor sonra böyle görüntüler ortaya çıkıyor,aslında karşıda görünen minare’nin sadece uç kısmı görünüyordu ama şimdi tamamı ortada, adı : İncesu köyü camii, eskiden burada köy varmış baraj yapılınca başka yere taşımışlar.

Kargın köyü sel önleme bent’i(göleti)

Kargın köyü

Asvalt yol bitti, başlıyoruz toprak yola , bir çeşit enduroya

Karşımızda orman ve doğa, mağaralar ,yıtıcı kuşlar,doğa ölü gibi dursada15-20 güne kalma canlanmaya başlayacak.

resİm yÜkleme

Karşımızda incik köyü ,kütahyada akan incik suyu buradan çıkıyor, bu incik Türkmen dağlarında geliyor buralara

Yollar iyice bozuluyor tamamen ormanyolu , toprak yol, bir ara acaba yanlış yolamı saptım diyorum ve elimdeki krokiye bakıyorum ve devam ediyorum

Yolda bir çobana rastlıyorum hemen durup tanışıyoruz adı:Mehmet ,soruyorum bayat köyü bu yol üzerindemi,evet diyor çoban Mehmet,bakmayın öyle durduğuna çok konuşkan birisi ,hemen soruyor ne arıyorsun buralarda yolunumu kaybettin,hayır diyorum orman yolunda kütahyaya gidiyorum,Mehmet diyorki: düz yol varken bu dağ başında ne işin var.geziyorum diyorum, abi sen kafayımı yedin ya bu dağ başın da, başına bir şey gelse, bende nasip diyorum ve ayrılıp yoluma devam ediyorum

Kütahya merkeze bağlı Bayat köyü

Karşıda görünen yüsek dağ ,Türkmen dağı

Her terde çam ağacı ve mağara dolu ,memleketimizde ne güzel yerler var!

Şekilli şekilli kayalar var buralarda

Çürümeye terk edilmiş tarım aletleri (harmanda kullanılan saman makinası PATOZ )

hızlı resim yükle

Buralarda bazı ağaçlar çiçek açmaya başlamış,

Kütahya merkeze bağlı söğüt köyü

Buradada mağara ve şekilli kayalar çok

Alayunt tren istasyonu, ne güzel restore etmişler değimli ? buraya gelince kütahyaya yaklaştığımı anlıyorum, burada yağmur başlıyor hemen ayrılıyorum ,doğru kütahyaya ANNEME

Çocukluğumda buralara BABAM la balığa gelirdik,ne günlerdi deyip iç çekiyorum

Askere beraber gittiğimiz, çocukluk arkadaşım, aynı zamanda köylüm ERCAN la karşılaşıyor ve hasret gideriyoruz, dile kolay belki 15 senedir görmemiştim kendisini,vedalaşıp ayrılıyorum

Ve ANNEM deyim,belli oluyor değimli! ANNEM soruyor karnın açmı? ben de buraya gelecem diye 6 ay dır,bir şey yemedim diyorum ve sonuç, iyi değimli!

Bu da benim en küçük yeğenim EGE , bana kahvaltı yaparken eşlik ediyor ve ucundan,ucundan tırtıklıyor bu da benim çok hoşuma gidiyor.

Yola çıkıyorum, Kütahya merkezde yağmur yağmaya başlıyor resim çekemiyorum, ANNEM ‘de iken yağ murluğumu giyiyorum ıslanmamak adına ve faydasını fazlasıyla görüyorum ,şehirden 10 km sonra yağmur kesiliyor ve dönüş yolundayım

Burada çay molası veriyorum ve bu son foto herkese selamlar ,İNŞALLAH bir dahaki gezide buluşmak dileğiyle sagılar tüm dostlar…

resim yükle
    Ahmet Abi, mkaptan, ceyceypad ve 41 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Güzel gezi hocam.
    mesut hoca bunu beğendi.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir gezi olmuş,o yollardan gitmek gerçekten çok keyif verir
    mesut hoca bunu beğendi.

EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    Güzel gezi olmuş hemşerim ve sayın abim bigün tanışmak nasip olursa eğlenceli bi ruha sahip bi abimle güzel gezilere çıkmak isterim daha doğrusu tabi cbf'inle benim mcx'e yetişebilirsen Şaka bi yana bu yolu hiç daha önce bilmiyordum defalarca gittim ama oralardan kütahyaya gidildiğini duymamıştım allah kaza bela vermesin
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6 fazer
    Çok keyifliydi harika. gitmiş kadar oldum.
    mesut hoca bunu beğendi.

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Kardesim emegin icin tesekkurler guzel gezi olmus plakanda guzelmiş 26 tl
    mesut hoca bunu beğendi.

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    eline emeğine sağlık
    mesut hoca bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Mesut hocam elinize yüreginize kaleminize saglık paylaşım için teşekkürler
    mesut hoca bunu beğendi.

ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam harikasın, paylaşımın için teşekkürler.. ( Çoban Mehmet'in birazcık haklılık payı var gibi hocam ne dersiniz )
    mesut hoca bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    güzel bir gezi olmuş,teşekkürler.ADANA'dan selam olsun.
    mesut hoca bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    on numara...
    mesut hoca bunu beğendi.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Güzel gezi olmuş. Fotoğrafları kim çekti? Bir de motorun markasını öğrenebilir miyim?
    mesut hoca bunu beğendi.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Hocam sizinle bir gün tanışmayı çok isterim.
    Gittiğiniz yerlerden ben tek başıma bisikletle gitmiştim ama ben dsi nin park baraj karışımı mekanından geri dönmüştüm tabiki.
    Dsi nin parkınıda gezseymişsiniz keşke bayır aşağı güzel bi yürüyüş yolu var akıllara zarar...
    Off neyse daha yazdıkça gezesim geliyor ben en iyisi burda kesiyim
    mesut hoca bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezmişsin raporda on numara eline ayağına sağlık.
    Mağaraları çok merak ettim. Bir gün gelirsek artık rehberliğini talep ederiz

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650
    Doğayla baş başa olmak her zaman insana huzur ve mutluluk veriyor güzel bir gezi olmuş emeğinize sağlık kazasız belasız geziler diliyorum...
    mesut hoca bunu beğendi.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Hocam gezinizi okuyunca dağ havası alma zamanımın geldiğini anladım. Emeğinize tekerinize sağlık çok güzel bir gezi olmuş

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Her yanı ayrı bir cennet, sevdiceğim güzel vatanımın çok güzel bir gezi olmuş
    Bas Gitar tınılayan bir felsefedir dedi Yaşlı Kurt, Motosiklet ise homurdayan bir felsefedir dedi Yavru Kurt...

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Memleketim Eskişehir'den Kütahya'ya giderken ki yollar çok güzel bilirim güzel bir gezi olmuş Daha 1 hafta oldu okula döneli ama şimdiden özledim evimi fotoğrafları görünce.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hasanrs linkli beyfendi Cbf 150 dimi mesut abim =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Mesut abim bana dedigin geziyi yapmissin bile yalniz bana burlar tanidik geliyor bir turlu çikaramadim =) tekerin düz bassin mesut abi kazasiz belasiz gidip gelmissin ne guzel en kisa zamanda görüşürüz saygilar
    mesut hoca bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı cbfeses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasanrs linkli beyfendi Cbf 150 dimi mesut abim =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Mesut abim bana dedigin geziyi yapmissin bile yalniz bana burlar tanidik geliyor bir turlu çikaramadim =) tekerin düz bassin mesut abi kazasiz belasiz gidip gelmissin ne guzel en kisa zamanda görüşürüz saygilar
    muhammer kardeşim,bu gezdiğim yerlerin sadece bir kısmı sana tanıdık gelebilir,geri kalan kısmı tamamen orman yolu bende hayatımda ilk defa gördüm, ve çok şükür kazasız belasız döndüm, muhammer kardeşim 1 mayısta beraber yazılı kaya anıtına gidelim,kendine o güne uygun bir program ayarla ,görüşürüz selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı restherock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yanı ayrı bir cennet, sevdiceğim güzel vatanımın çok güzel bir gezi olmuş
    teşekkürler sayın arkadaşım,saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gezinizi okuyunca dağ havası alma zamanımın geldiğini anladım. Emeğinize tekerinize sağlık çok güzel bir gezi olmuş
    boş oturmayın arkadaşlar havalar düzeldi,çıkın ve gezin,saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)