Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

35 Gün Hayaller Gerçek Oldu (Bol Fotoğraflı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(

Uploaded with ImageShack.us
    Ne zaman toplandığımızda özellikle ben ve Cem arkadaşım boş bir vaktimiz olsada geniş bir tur yapsak die konuşurduk ama ikimizde çalıştığımız için sadece hayal deyip geçerdik.Ama öyle bir an geldiki Cem iş yerindeki sebeblerden dolayı işden ayrıldı daha sonrada ben şehir değişikliği sebebi ile işten ayrıldım bizde bu fırsat kaçmaz deyip hemen planlara başladık herşey kısa süre içerisinde gelişti ve bir bakmışızki yola çıkıyoruz o anda yüzümüzdeki ifadeyi görmenizi inanın çok isterdim ...

BU GEZİ YAZISINI BİZİM GİBİ YOLA ÇIKACAK ARKADAŞLARA YOL GÖSTERMESİ İÇİN YAZIYORUZ BİRAZ UZUN VE DETAYLI OLABİLİR AMA OKUYAN HER ARKADAŞIN İŞİNE YARAYACAĞINA EMİNİZ...

ÖNCELİKLE TUR İÇİN YAPTIĞIMIZ HAZIRLIKLARI ANLATMAK İSTERİM
    Ben cbr a arka çanta demiri ve depo üstü çanta aldım Cem in apache sine ise çakmaklık ve sis farı yaptık ve bir iki gün düşünceden sonra yanımıza alacaklarımızın listesini hazırladık
    1-Çadır
    2-Mat
    3-Battaniye
    4-Şişme yatak
    5-Yastık
    6-Katlanır sandalye
    7-Kamp tüpü
    8-Tava-tencere-çatal-kaşık-bıçak-bardak
    9-3,4 adet çakmak-çakmak gazı-kibrit ve çıra
    10-El feneri
    11-Hazır yemek ısıtıcısı
    12-Mangal teli
    13-Alet çantası(Açık ağız anahtar takımı-Yıldız Anahtar takımı-Lokma-Alyan-Tornavida seti-Pense seti-bant-hızlı yapıştırıcı-Yama seti-Pompa vs...vs...)
    14-Cbr zincir bakımı için kriko
    15-Yedek motor yağı-zincir yağı-Lastik tamir kiti-wd40
    16-Yedek fren teli-debriyaj teli-yedek ampul
    17-İP
    18-Motosiklet Brandası
    19-Motosiklet disk kilidi-normal zincir kilit
    20-Fotoğraf makinesi-mp3-Çoklu şarj aleti-yedek telefon
    21-Terlik-şnorkel-deniz gözlüğü-sinkov-güneş kremi-şampuan-Cem arkadaşımızın keyfi içinde saç kremi ve tarak :D
    22-İlk yardım çantası(batikon-spanç-sargı bezi-böcek sokması için krem-kolanya-elastik sargı bezi-ağrı kesici kas gevşetici iğne-yanık kremi-çeşitli haplar vs...vs...)
    23-Yedek kıyafetlerimiz
    24-Konserve-kuru ve bozulmayacak yiyecekler ve kesinlikle bardakda hazır çorba yanınıza alın
    25-En önemlisi korumalarımız kask-dizlik-eldiven-mont-bellik
    Şu anda aklımıza gelenler bunlar arkadaşlar...

Hiç güzergah programı yapmadınızmı diyen arkadaşlar olabilir belki sadece Salda Gölü nden Antalya ya ineceğimiz belliydi gerisi tamamen DOĞAÇLAMA...

Gezinin Çıkış Tarihi: 12/08/2013
    Gezinin Bitiş Tarihi: 15/09/2013
    Toplam Yapılan km: 2900 km
    Gezinin Amacı: Çok km yapmak değil ama çok yer görüp yeni yerler keşfetmek

Ve işte o gün geldi akşamdan eşyalarımızı hazırladık şu eşyalara bakarmısınız

Önce eşyalara sonra birbirimize baktık ''Bu eşyalar nereye sığacak ya'' şeklinde bir tepki verdik ve işte yükleme anları cbr daki çantayı daha sonra çıkardık çünkü o yokken daha çok eşya aldı

Ve benzinlikten benzinimzi alırken gezinin yoldaki ilk fotoğrafı

Ve Salda Gölü ndeyiz gölü uzaktan gördüğümde ilk verdiğim tepki ''Allah'ım bu gölmü yoksa okyanusmu'' göl uzaktan büyüklük olarak değil ama renk olarak o kadar güzel görünüyorki anlatamam işte göl Salda Gölü nde belediyenin kamp alanında çadır kurduk orda özel bir kamp alanı var ücreti 7tl hemen onu geçincede ücretsiz belediyenin alanı var kesinlikle tavsiye ederiz gayet memnun kaldık

Ve ilk gece anladıkki eşyalarımız yolda şekillenecek çünkü en çok kullandıklarımız üste çıkmaya başladı ve ilk kahvaltımız

Burdan çıktık yollara düştük hedef Korkuteli yollar çok güzel ama daha yüklere tam alışamadığımız için çok tedirgin yol alıyoruz ve Korkuteli ne giridk bir adam yanımıza gelerek arakadaşlar buyrun gelin çayımı için dedi Cem önce ''Yok abi gerek yok'' desede ben hemen ''Tamam abi geliyoruz '' dedim ve orda Şadi abi ile tanıştık gerçekten çok sıcak kanlı bir abimiz ve kendiside motorcu motoru ise inazuma 250 hatta bize deneme şansını verdi kendisine burdan tekrar çok teşekkür ederiz

Ve yola devam yolculuğun ilk antik kentine geldik ve işte Termosos burda Cem müzekart aldı bende maximum kredi kartı olduğu için ben onu kullandım
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Termessos

Ordan çıktık Motosiklet yağı almaya Antalya nın içine girdik ve Motolife a gittik burda Serkan abi ile tanıştık güzel bir muhabbet ve hesaplı bir alışverişten sonra yolumuza devam ettik işte Serkan abi

Burdan çıktık ve Beldibi ne doğru yola devam ettik geldiğimizde ise bir türlü çadır kuracak yer bulamadık bizde gittik bir marketin önüne oturduk bir abi çıktı geldi ve sohbet ettikten sonra çadır yeri aradığımızı söyledik oda saolsun bize yeni yaptıkları dükkanların önünde çadır kurabileceğimizi söyledi işte 2. çadır yerimiz

Burdanda sabah yola koyulup Phaselis e geldik çok güzel bir liman şehri ve denizide bi o kadar harika giriş müzekart yok ise ücretli
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Phaselis

Phaselil de yüzüp karnımızı doyurduk ve Tekirova ya doğru yola çıktık burda bir cafeye oturup çay içerken genç bir arkadaşı çağırıp burda gezecek nereler var dedik oda bize ''Burda çok güzel koylar var fakat herkes bilmiyor sadece trekking çiler ve offroad çılar bilir yolları çok kötü'' bizde cemle birbirimize bakıp gidelim dedik fakat arkadaş ''Abi yalnız baya kötü uyarayım'' dedi bizde hemen internetten resimlerine baktık oda bize ''resimlere aldanmayın inanın belli olmuyor'' dedi ama biz kafaya koymuştuk artık hiç bişeyin önemi yoktu ve alışverişimizi yaptık yola çıkmaya hazırız

Tekirova nın içinden ayrılan LİKYA YOLU na girik ilk başta herşey güzeldi tabi yol araziydi fakat çok aşırı değil bizde kendi kendimize durduğumuz zaman bumuymus yaa dedik ilerisini hiç bilmeyerek :D işte o durduğumuz an
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Likya_Yolu

Yola devam yol biraz daha kötüleşti inişler çıkışlar artmaya başladı ve eğim çok fazla kontrol ne kadar zorlaşsada kazasız belasız ilk koya vardık işte klopatra koyu

O kadar harika bi yerki anlatamam tamamen doğal burda 3 çadır dık bir adet offroad çı aile ve bir adette trekking çi arkdaşların çadırı vardı.Harika bir deniz harika bir manzara ve harika bir doğa burda resmen özgür olduğumu hissettim şehrin bunaltıcılığından uzak insanlardan uzak tamamen kendimizle başbaşa mükemmel bir ortam.Yolun ilk yarasınıda almış oldum hala ayağımda izi kayaya ayağımı yardırdım

İşte yol boyunca bol bol yiyeceğimiz yemek menemen ama içine patateste koyduğumuz patlıcanda koyduğumuz oldu

Kleoparada 2 gece kaldık koya 2.gün ailesi ile bir abi pikniğe geldi bizi görünce hemen muhabbete girdi nerden geldiniz nerelisiniz derken biz gene sorduk ''abi ilerde nereler var'' abininin cevabı ''ilerde 2 tane daha koy var afakat siz 2.yede gidin sonra geri dönün'' ''neden??'' '' bakın benim arabamı gördünüz 4*4 3.koy maden koyu ondan sonra ben bu araba ile bile devam edemiyorum sizde en azından 3.koydan dönün geri tekirovaya çıkıp ordan ana yoldan gidin size tavsiyem budur '' dedi biz ise kendi kendimize abi biz gidelim en fazla kalırız napalım dedik ve yola devam ettik 2.gece bizim tabirimizle BARAKA KOYUNDA kaldık neden böle deik burda eski bir baraka var ve gelen geçen herkes bişi bırakmış yağ-tuz-yiyecek-yatak vs...vs... çok değişik bir yer ve burda apachenin yağını değiştirdik

Yola devam 3.koy madem koyu burda eski bir maden var terkedilmiş balıkçı klubesi ve araba mevcut hatta burda eski bir günlük bulduk balıkçıların olmalı muhtemelen iananın tüyler ürpertici

İşte yol burdan sonra berbat bir hal aldı resmen bata çıka gittik ama kuma veya çamura değil bildiğiniz taş havuzları oluşmuş yolda ve acağip dik iniş ve çıkışlar var bi ara yolu bulamayacağız die korkmadık değil önümüzde su birikintilerimi çıkmadı yoksa çok büyük taşlar hatta kayalarmı bi ara suyumuzda bitti tam bir macera oldu bizim için yola çıktığımızda ise sevinçten kornalarımız susmak bilmedi ve kendimizi direk ulupınarda bir restoranta attık balık 10tl ve harikaydı,

Burdan çıkıp Çıralı ya geldik burda 2 gece kaldık çadırı çıralının sonuna doğru ağaçlık bir alan mevcut oraya kurduk 2.gün yürüyerek olymposu gezdik cbr ın zincirini temizleyip yağladık
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Olimpos

Burdan çıkıp Çavuşköy ve ordan Adrasana geçtik burda ortalama 12 km bir yürüyüşten sonra gelidonya fenerine vardık kesinlikle giderseniz üşenmeden çıkın çünkü harika bir manzarası var doğası ve huzuru paha biçilemez hele esintisini anlatamam

Yoldan bir fotoğraf

Burdan Finike ye geçtik çadırımızı gece sahile kurduk sabah yolculuk Demreye burda ise Nicolas Klisesi ni ve Myra Antık Kentini gezdik
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Myra

Demre de Kekova tekne turu yapalım dedik fakat bize 150 tl fiyat çekilince vazgeçtik tam üzülürken kahvesine çay içtiğimiz abi bize 'kardeşim yapmadan gitmeyin ''dedi ve şak bi telefon ile bizi Kaleüçağız daki bir arakdaşına yönlerdirdi bi adı Halil olan tekneci abi bizden hiç bir ücret almadan bize kekova tekne turu yaptırdı bu insanlara tek tek teşekkürler ediyoruz
    İşte kahveci abi ve tekne turumuz

Tekne turundan sonra yola devam ilk durak kaş ordan ise kaputaj plajı burda biraz deniz ile oynadıktakn sonra pataraya doğru yola devam
    KAŞ

KAPUTAJ

Patara da ise CAMEL CAMPİNG ücretsiz bir kamp alanında kaldık evet gerçekten ücretsiz ELEKTİRİK-DUŞ-TUVALET herşey hatta internet bile var ve sahipleri çok ilgili arkadaşlar kesinlikle uğrayın Camel BAR ile aynı işletme
    https://www.facebook.com/pages/CAMEL-BAR/313532255429430?fref=ts
    Patara
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Patara

Kamp alanındaki yemeğimiz

Burda Xantos ve Letoon ada uğradık
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Letoon

Burdan çıkıp yol üstünde ki Saklıkentide geziyoruz giriş öğrenci 2.5 tl

Ve Köyceğiz Motosiklet festivalinden kareler

İşte grubumuz (MOTONAZ)

Festivalden sonra Akyaka ya bir gece çadır kurbaya gittik yolda apachenin lastiği batladı ve en büyük sıkıntımız bu olsun deyip geçici bir işlemden sonra akyakada yaptırdık burda çadırımızı Ören yolunda kurduk ve diğer gün Datça için yola çıktık

Akçapınarda tost yemeden olmaz

Burdan sonra Marmarisi gezip Bozburun yoluna girdik burda turgut şelalesini gezidk giriş ücretli ve dönüşte kız kumunda denize girdik ordanda Datça ya geçtik

BOZBURUN

Datça yolu

Datça da çadırımızı benzinlikte kurduk sabah ise Knidosu gezdik ve dönüşte Palamutkoyunu geçer geçmez küçük ama harika bir koy var orda denize girdik
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Knidos

Ayaklık açık değilmi ne :D ve aynı koyda karnımızı da doyurduk tekrar Marmaris yolundan dönerken Uğur abi ile karşılaştık daha doğrusu bizi yol kenarında görüp yanımıza geldi çok hoş sohbet bir abi bu yazıyı okursa eğer çok çok teşekkürler herşey için abi

Burdan gece yolculuğu yaparak direk Güllük e Ali abinin yanına gitik Ali abi saolasın bize çadır kuracak yer göstergi gezdirdi herşey için çok teşkkürler abi

Güllük te bir gece kaldıktan sonra Bodrum Arkeoloji müzesini ve ordanda Milas ta Labranda antik kentini gezdik
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Bodrum_Kalesi
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Labranda

Burdan yolumuz Didim burda bize Nazilli den arkadaşlar katıldı sırf bizimle zaman geçirmek için buraya geldiler Akbük te Tansası geçince çok güzel çadır kuracak yer var çay-duş-tuvalet ücretsiz işte didimden kareler

Didim de uzun bir süre geçirdikten sonra (4-5 gün) Bundan sonraki durak ise Milet antik kenti,Selçuk Efes ve Yedi Uyuyurlar
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Miletos
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Efes
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Yedi_Uyurlar

Burdan çıkıp Pamucak a gittik orda bi gece çadır kurduktan sonra yola tekrar çıktık Sığacık uğradık burda şehri ve teos antik kentini gezdik seferihisara doğru yola koyulduk yol üzerinde Klarosu gezdikten sonra Mordoğana geldik
    Hazır yemek ısıtma kabı

Sığacık

Mordoğanı geçince Ardıç var çadırımızı burda sahil kenarında belediyenin hazırladığı yere kurduk bir çok çadır vardı burda 4 gece kaldık burasıda çok güzeldi

Daha sonraki durağımız ise Yeniliman burdada yeni liman tabelasına gelmeden sağ alt tarafda tek tük zevtin ağaçlarının olduğu bir yer var oraya çadır kurduk

Veee Karaburu nu bitirip Urlayıda gezdikten sonra Karşıyaka festival alanındayız biz Perşembe olan festivale pazartesi akaşamından gittik festival çok güzeldi ,gene nazilliden dostlarımız geldi jubileyi burda yaptık ve çok eğlendik işte festival alanından fotoğraflar
    Festival alanında ilk çadır yerimiz

Yoldaki dostlarımızdan bir kare

Ve festival günü festival başlarrrrr...

Asıl çadır yerimiz

Zübeyda Hanım Anıt mezarı-Latife Hanım Evi-Fotoğraf müzesi-Savaş Müzesi

Ve evlerimize gelmek için yola koyulduk ve bu arada gazeteye bile çıkmışız :D

VEEEE SON...BURAYA KADAR OKUYAN VARMI BİLMİYORUM 1300 ADET FOTOĞRAFIN İÇİNDEN SEÇİLMİŞ FOTOĞRAFLARDIR VE YAZIYI YAZMAMIZ ORTALAMA 8 SAATİMİZİ ALDI :D BİR GEZİYİ DAHA SAĞA SALİM ATLATTIK ALLAH HEPİMİZİN BÜTÜN GEZİLERİNİN BÖYLE SONUÇLANMASINI NASİP ETSİN.

GEZİ SONU NOTLARA GELECEK OLURSAK
    1-Yaktığımız benzin cbr için söylüyorum 2900 km 430 tl lik benzin almışım bütün fişlerim elimde
    2-Apache bazı yerlerde 1-2 kuruş az bazı yerlerde aynı yaktı
    3-Kalacak yere hiç para vermedik hep çadırda kaldık ve ücretsiz yerlere kurduk
    4-Yiyecek olarak çoğu zaman çorba ve menemen tarzı şeyler yedik patates haşladık patlıcan közledik meyve yedik sularımızı çeşmelerden doldurup şişelerle yanımızda taşıdık
    5-En çok sinirimizi bozan şey ise müzekartın geçmediği müzeler ve doğal yerler oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Gayet keyifli.Paylaşım için çok teşekkürler

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Arkadaşlar elinize kolunuza tekerinize sağlık....Seneye yapacağım 2000 km için bi ön hazırlık oldu geziniz....Sık kullanılanlara ekledim yazınızı....aklınıza eksikler gelirse
    üşenmeden yazın.....

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Tebrikler güzel bir gezi olmuş.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    sonuna kadar okudum ve çok canım çekti yazda bitti artık hayat başladı seneye artık

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkdaşlar yorumlar için teşekkürler facebook sayfamızda var bakmak isteyen için buyrun https://www.facebook.com/pages/Sonu-Gelmeyen-Yolculuk/471164816323659

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Elinize sağlık güzel gezmişsiniz tam benlik
    Al çadırı bin motora canın neresini isterse,heryer senin evin,hiçbir villa hiçbir yazlık deniz kıyısında bir ırmak kenarında kurulan çadırın tadını veremez

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    jübileniz de birlikteydik ama tanışma fırsatımız maalesef olmadı. yolculuğunuz çok güzel geçmiş. benimde hayalim ama şimdilik işten eve evden işe idare ediyoruz. paylaşım için teşekkürler sayenizde gidip de görmüş gibi olduk.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Apache 180 lik mi kanattaki rtr yazısından kafam karıştı

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Süper bir gezi olmuş. Herşeyi en doğal haliyle yapmışsınız. Tekerinize sağlık

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Süpersiniz
    Karsiyaka festivalinde görüsmüstük, hatirlarsan erhan abi sana cbr250 sinden gazkolu sabitlestirici vermisti
    paylasim icin tesekürler
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Süper gezi olmuş paylaşım için teşekkürler

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    TebRikler. çok güzel bir gezi. tek tek inceledık. foroları

gençler iyi gezmişsiniz,birazda kıskandım tekerineze sağlık nice yollara
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    ya siz var ya manyaksınız.
    soluksuz okudum, ooooooooooooofff of.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Bravo tebrik ederim süper gezi olmuş tekerinize sağlık bende 3 hafta önce izmir efes 7 uyuyanlar vs gezdim geldim 1 hafta güzel yerler Kazasız Belasız Kullanın.

CBR yordu mu?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı İlker Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR yordu mu?
    Gezi harıka olmus arkadasların tebrık ederim. Abicim Bizde böle uzun bi tur yaptık . Bende CBR var. Yormadı.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    mehmet ali cidden tebrik ederim olay bu kesinlikle. kocaman yüreklerinize sağlık. tekeriniz hep düz bassın.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ben gayet keyifle okudum okurkende hiçde sıkılmadım gayette sürükleyici şekilde yazmıssınız çokda güzel bir gezi olmuş ellerinize saglık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)