Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kütahya-Kuşadası (Motofest) Kuşadası-Kütahya(Aydın Uşak üzeri) 905 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Merhaba sevgili dostlar geçen yaz sezonunu hiç gezememenin ezikliğiyle kapatmıştım. Klavye motorculuğuyla geçen bi kış sezonun ardından sitemizde festival tarihlerinin açıklanmasıyla tasarlanmaya başladı kafamda bu gezi ve ufak ufak nakti biriktirmeye başladım ve mayıs ayı sonlarında haziran ayının nöbet listeleri yazılırken tam 2 hafta tatil kullanmayıp vaktide biriktirnce birde baktımki ooooo vakit ve nakit aynı anda aynı yerdeler hazırlığımı yapıp 15 Haziran Cuma sabahı seher vakti depomu fulleyip düştüm yollara yola çıkarken km kontrol yaklaşık 108 km sonra Gediz çıkışında ilk molamı veriyorum, kamyoncu abilerim durduğuna göre kesin güzel bi yerdir diyorum ve yanılmamışımda hani çorbaları soruyorum Allahım oda ne tarhana varmış hemen söylüyorum kendime 1 tas sıcacık basıyorum pul biberide ohh içim ısındı üstünede tabiki sıcacık demli çay olmazsa olmaz çayımıda içtikten yola devam ikinci mola 258.km de Salihlide Kurşunlu termal tesislerinde bölgenin önemi bir zamanlar benim için had safhada iken şu an sadece aziz yurdumun herhangi bi cennet köşesi benim için bknz Ümit BESEN "Tahta masa" bu arada saat 10:20 ve hararet müthiş artıyor hemen üzerimi değiştirip iklime uyum sağlıyorum ulusal çevre andı ilginç buz gibi (daha doğrusu buz halinde yanıma aldığım) suyumu içip bi kaç dal sigara eşliğinde burayla ilgili hatıralarımı yad ettikten sonra atlıyorum motoruma malum yol uzun 3. molam Selçuk yakınları Belevi mevkii Pehlivanoğlu dinlenme tesisleri ağaçların içerisinde serin ve mükemmel bir yer bu arada saate bakıyorum öğlen 12:20 ortalık yanıyor iç su gibi olmuş hemen çıkarıp sıktıktan sonra -evet baya çamaşır sıkar gibi sıktım şıkır şıkır ter aktı resmen- asıyorum tişörtü kurusun diye yedekleri giyiyorum hemen şöyle bi etrafa göz gezdirdim hamak bile var acaba kestirsemmi biraz diye düşündüm fakat cıxx yolcu yolunda gerek şunun şurası 40 km yol var yok bu arada yola çıkarken buz kalıbı halinde olan suyum kaplıca suyu kıvamına gelmiş kaybolan suyu geri koymak lazım ee Enerjide lazım .... kanatlandırıırırrrrrr kaybolan suyu geri kazanıp kanatlarıda taktıktan sonra hazırım yola devam veeeee hedefime ulaşıyorum KUŞADASI km kontrol tam 422 km bu arada Kütahyada fullediğim depom 368 kmde yedeğe geçti festival alanını sormak üzere ş.içinde bi kaç tur attıktan sonra sonunda Kuştur-Mocamp tesislerini yani festivalin yapılacağı yeri buldum ilk gördüğüm gölgeye atıyorum kendimi ilk olarak Allahım bu ne sıcaktır Yarabbi biraz dinlenip kendime geldikten sonra ortamı keşfe çıktığımda tanıdık bi dostu görmenin sevincini hissediyorum hemen Gezgin Motorcu Ümmet Perkitan Ümmet abinin tarzı gene aynı 100 cclik Vitello scooter la turluyormuş bu sefer Türkiyemizi Ümmet abinin yardımıyla çadırımı kuruyorum ee dünyada mekan ahrette iman demişler ve yavaş yavaş yerleşiyorum postu serdim yani abiler festival alanından bi kaç görüntü alanda bi müddet takıldıktan sonra ver elini Kuşadası sokakları ee Kuşadası bi 43 plaka görsün değilmi hadi oldu olacak sizlerde benim kuşadasındaki halimi görün kasktan taviz yok ama mont ve dizlik sıcaktan dolayı iptal kısa şehir turunu atıp alana döndükten sonra rotam konusunda benden yardımlarını esirgemeyen sitemizin grognard nickli üyesi Erhan kardeşim arıyor (yolda Belevindeykende aramıştı sağolsun) onunla buluşup tanışıp kaynaşıyoruz ve akşam yemekten sonra konser alanına doğru gidiyorum ortam süper yavaş yavaş ısınıyoruz eğlence 10 numara coştu gençlik Acil Durum, Antea, Retro ve dj partileri eşliğinde geç vakitlere kadar sürdü eğlence bense saat 01:30 gibi çadırıma yollandım malum 422 km yol geldik be yaa. Ertesi gün saat 09:30 da uyandım çayımı demleyip kahvaltımı yaptıktan sonra motürüme atlayıp doooğğğruuuu denize gerçi deniz memleketinden (İstanbuldan) geldi alışıktır ama genede bi deniz görsün plajda bi enduro yapsın garibim denizden çıktıktan sonra tekrar festival alanına geldim ortam yavaş yavaş kalabalıklaşmaya hareketlenmeye başladı duyan gelmiş anlaşılan görüldüğü üzere envai çeşit motür var ilgimi çekenlerden biride bu çift silindir pejo oldu sesi racing makina gibi hızlanmasıda iyi fakat durabilirmi o bilinmez veeee öğle yemeği vakti sağolsun Erhan kardeşim festival boyunca beni hiç yalnız bırakmadı ve dostlarıylada tanıştırdı Alev abi ve eşi Arzu hanım buradan tekrar teşekkür ediyorum kendilerine sıcak dostlukları için yemekten sonra içilen çayında keyfini hiç bir şey vermiyor canım Alev abininde dediği gibi "illede çay" yemek sonrası festival alanındaki afişlere bakıpta kaskını getirene 10 TL ilanını görünce aqua parka gidiyoruz malum sıcaktan bunaldık fakat oda ne "TESİS SORUMLUSU LAF CANBAZLIĞINI ÇOK İYİ BECERİYOR ANLAŞILAN Afişte kaskını getirene 10 TL yazmasına rağmen girişte kapıda 40 ar TL para isteniyo bizden efendim meğerse normalde fiyat 50 TL miş kişi başı kaskını getirene 10 TL indirim yapılıyomuş 40 TL imiş peaahh tabi hemen geri dönüyoruz çünkü deniz bedava denizden sonra 18:30 daki grup kortejine kadar Kamp alanında çay çekirdek takılıyoruz keyfimiz gıcır muhabbet sağlam saat 18:30 da grup kortejine görüntülemek üzere katılıyorum -kortej videolarını demirefe43@hotmail.com adresimden faceboktan izleyebilirsiniz- verdiğim adres aynı zamanda mail adresimdir ekleyebilirsiniz korteji çekerken birisi dikkatlice plakaya baktı ve sordu 43? evet dedim 43 -motormu 43 sizdemi? bende 43üm motorda deyince hemşeri olduğumuzu anladık meğerse çok yakın arkadaşlarımın arkadaşıymış hemşerim kamyoncuymuş buraya yük getirmiş hemen oturup bi güzel çay söyleyip kendimize dalıyoruz muhabbete iki 43 yanyana gelmese olmazdı hani hemşehrimden gerekli dönüş yol bilgilerini aldıktan sonra Kuşadasına son bi veda turu daha yapalım dedim burası marinaymış tam gireyim bi dolaşayım derken kapıdaki bayan güvenlik görevlisi müdahale etti giremezsiniz ben - ama içerde motor var- deyince olsun dedi giremezsiniz -motoru koyayım biyere yaya dolaşayım- hayır beyefendi içeriye insan alamıyoruz (içerdeki dolaşan varlıklar neyse artık onun gözünde) -tamam dedim peki peaah sanki gümrük noktası resimi bile zor çektim Kuşadasını turlamaya devam dolaşırken mahalle aralarının birinden bi harmandalı ezgisi geliyor kulağıma ee serde Egelilik olunca dayanamıyorum hemen sürüyorum sesin geldiği yere doğru meğerse bi düğün varmış içimden genç çiftlere mutluluklar dileyip motorun üstünden resmini çekiyorum hemen bide Aydın düğünü görmüş olduk bu arada demekki tek yat limanı yada marina orası değilmiş bi tane daha buluyorum ve hemen giriyorum motorumla üstelik sizin olsun orası ulem salco bi artissinki hemende veriyosun pozu gene akşam oldu grub vakti ayrılığın habercisi dolaşmayı bitirip geri alana dönerken yolumun üzerinde bi kokoreççiye rastlıyorum karnımıda enfes bi kokoreçle bi güzel doyuruyorum alana geldiğimde isee ohooooo Pinhani grubu çoktan konserine başlamış bile konser sonrası halk oyunları gösterileride muhteşemdi bu arada daha önce gördünüzmü bilmiyorum herhalde bu tip festival alanlarında yetişiyor bknz kask ağacı meyvelerde baya bi kaliteli halk oyunlarından sonra yavaş yavaş çadıra dönmek lazım ee yarın dönüş var bu arada Rotamın Bodrum etabını iznimin %50 budanması nedeniyle iptal ettim burdan Adem kardeşime selamlarımı gönderiyorum bir dahaki sefer inş. Ertesi gün sabah Ümmet abiyle kahvaltımızı yapıp çayımızı içtikten sonra çadırımızı kaldırıp toparlanıyoruz başlıyoruz dönüş hazırlığına sonunda Salco ve ben hazırız saat 09:40 itibariyle çıkıyoruz yola dönüşte 488 kmde Kütahyadan Fullediğim depomdaki benzinim bitiyor hemen yedek petimdeki benzinimi doldurarak yola devam ediyorum Ortaklar yakınlarında bi Shell istasyonu görüp 97 oktan benzin bulabilmek umuduyla yanaşıyorum ama nafile bu memlekette 97 bulmak ne zormuş arkadaş satılmıyo diye getirmiyomuş hiç bi benzinlik neyse en azından yolda kalmamak için yedek peti doldurup yola devam ediyorum ama oda ne 22 km sonra doldurduğum yedek petde bitiyor aklımı seveyim shellden aldığım ikinci petide doldurup yola devam ama ilk gördüğüm istasyondan depomu fullemek istiyorum çünkü tam yola ısınıyosunuz benzin bitiyo hiçte iyi olmuyor dileğim bütünmüş 1km sonra bi opete rastlıyorum tabi 97 oktan gene yok görevli arkadaşa doldur diyorum depoyu ve yedek pet dahil tam 62 TL lik benzini alıyor bizim Salco yeni fullenen deponun kaç km gittiğini öğrenmek içinde odiometreyi 513 de tekrar sıfırlıyorum veee İlk durağım Ortaklar herkesin tavsiye etmesi üzerine çöp şiş yemek üzere Necati ustanın mekanında duruyorum çöp şiş ve yanında buzz gibi şalgam harika görünüyor üstelik buuuuzzzz gibi su ve çayda Necati ustanın ikramı bu arada gezim boyunca durduğum mola verdiğim hiç bi yerde çay parası vermedim BENİM CANIM EGEM VE SICACIK İNSANLARI SAĞOLSUN yemeğimi yerken Ümmet abi arıyor ve incirliovada olduğunu beni beklediğini bana çay ısmarlamak istediğini İncirliova Kuyucak arasını beraber geçebileceğimizi söylüyor ve yemekten sonra İncirliovaya doğru gaz açıyorum tekrar. Burada buluşup çaylarımızı ve soğuk sularımızı yudumluyoruz bu mekan sabahçı kahvesi olarak geçiyomuş ve 55 yıldır kapısına kilit vurulmamış hiç kapanmamış yani şişe kapağı kampanyasına katılımlarıda çok mutlu etti beni sonrası yola devam ve Kuyucağa varıyoruz hava cehennem gibi asfalt erimiş kaynıyo enerji almam lazım ama çaysızda olmaz hani illede çay yolculuğun bu noktasında Ümmet abiyle ayrılıyoruz hayırlı yolculuklar abi sonra çayımızı getiren pompacı arkadaşla ufak bi motor sohbeti yapıyoruz arkadaşın motorumun 125 cc olduğuna pek inanası gelmiyor eee nede olsa kalıplı makina oda yaklaşık 20 gün önce sıfır bi motosiklet aldığını söyleyip görmemi istiyor bi göz atıp çalıştırıp sesini dinledikten sonra resimleyip yola devam ediyorum taaaki Güneye kadar buradan aşağısı Güney şelalesiymiş müsait bi zaman bi rota planlamak lazım buraya sonrası ikinci durak Uşak girdiğim yol çok mükemmel hem iniş hem çıkış yönüne çok muhteşem virajlar var fakat hava çok sıcak olduğu için asfalt erimiş halde ve eriyen asfaltta sürmek sanki karda sürmek gibi birde öyle bi rüzgar çıktıki sağdan ve soldan vurduğu zaman motürün önü adeta uçurtma gibi havalanıyordu ama tüm bunların üstesinden gelip eninde sonunda Uşağa vardım Uşak içinde kısa bi tur attıktan sonra sağda gördüğüm güzel bi tesise soluklanmak amacıyla uğruyorum ihtiyaç için wc ye girdiğimde arka bahçede onlarca Mondial görüyorum henüz ambalajında sanırım tesisin sahibi aynı zamanda Mondialin bayisi çayımı sigaramı içip tekrar yola çıktıktan sonra aman Yarabbi yazık Salcoda ben gibi virajlı ve kaygan yoldan bunalmış olacakki kaymak gibi İzmir asfaltını görünce 120-120 koşmaya başladı (aynını Kuşadası girişindede yapmıştı) ama tabi çok sürmedi bu mutluluk malumu olduğu üzere Gediz yolunda bulduk kendimizi 5 dk sonra ve sinekler gidişte İzmir yoluna çıkana kadar dönüştede İzmir yolundan Gedize doğru döndüğünüzde baş belası oluyorlar resmen Kaskın camını hiç açamıyosunuz veee Çavdarhisar yakınları Gedizi geçtikten sonra hava değişti hemen burada ise üşütmeye başladı artık çektim montu,deri yeleği, soğuktur bizim memleket aga sonrası ise yaklaşık 45 dakikalık daha sürüşün ardından KÖTAYAM .Yaklaşık 933 km yolun ardından söylenecek tek söz şudur iyiki motosikletçiyim iyiki motosikletim var Hepiniz Esen Kalın Motor Dostları
    151rsfa, V@R@D£R0, Garip ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müthiş bir gezi abi.. Bende salcano kullanıcısıyım Tekerin düz bassın ellerine sağlık.
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    Eyvallah kardeş teşekkür ederim,
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    ahmet abi çok güzel bir gezi olmuş eline tekerine yüreğine motoruna sağlık ancak benzin olarak 97 alam diye neden uğraşıyon ki anlamadım 95 bizim motorun hakkı 97 bence gereksiz
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Abi süpersin harika bi gezi olmuş anlatımın ise bi başka harika memleketim uşaktanda geçmişsin az kaldı abi bende çıkıcam yola biraz daha sabır ediyorum. hemşoyuz

uşak-kötaya farketmez nede olsa bir zamanlar uşak kötayanın ilçesiymiş ee bizde garallıyız abi gelirken ılıca da bi aqua park bide jakuzi yapayım diyorum veya eynal da olabilir

kütahyanın pınarlarıııııı şu anda bu şarkıyı mırıldanıyorum

abi tekerine sağlık sen çok yaşa abi böyle gezilere devamlı çık ve bizlerle paylaşki bizimde hevesimiz tavan yapsın

sağlıcakla kal abi..

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet abi çok güzel bir gezi olmuş eline tekerine yüreğine motoruna sağlık ancak benzin olarak 97 alam diye neden uğraşıyon ki anlamadım 95 bizim motorun hakkı 97 bence gereksiz
    Teşekkür ederim Fatihçim sağolasın tüm motorlarıma 97 özellikle BP ultımate alırım ve çok memnun kalırım onun için 97 aradım ama opetten aldığım benzinde güzel çıktı tam 400 kmde tekrar yedeğe geçti motor e 120 de yedekte yapsa 520 km Allah bereket versin opete dönebilirim yani

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:58 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi süpersin harika bi gezi olmuş anlatımın ise bi başka harika memleketim uşaktanda geçmişsin az kaldı abi bende çıkıcam yola biraz daha sabır ediyorum. hemşoyuz

uşak-kötaya farketmez nede olsa bir zamanlar uşak kötayanın ilçesiymiş ee bizde garallıyız abi gelirken ılıca da bi aqua park bide jakuzi yapayım diyorum veya eynal da olabilir

kütahyanın pınarlarıııııı şu anda bu şarkıyı mırıldanıyorum

abi tekerine sağlık sen çok yaşa abi böyle gezilere devamlı çık ve bizlerle paylaşki bizimde hevesimiz tavan yapsın

sağlıcakla kal abi..
    Eyvallah Garaallı hemşerim sende sağlıcakla kal sağ selamet çık gez gel paylaşta bizde okuyalım inş. ılıcaya gelişin hafta sonu olursa yada hafta içi 17:30 dan sonraya denk gelirse numaram profilimde var ara gelirim ben Ilıcaya beraber takılırız hem tanışmış oluruz inş.

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müthiş bir gezi abi.. Bende salcano kullanıcısıyım Tekerin düz bassın ellerine sağlık.
    Bursa Festivaline gelebilirsem görüşürüz inş. orada

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah Garaallı hemşerim sende sağlıcakla kal sağ selamet çık gez gel paylaşta bizde okuyalım inş. ılıcaya gelişin hafta sonu olursa yada hafta içi 17:30 dan sonraya denk gelirse numaram profilimde var ara gelirim ben Ilıcaya beraber takılırız hem tanışmış oluruz inş.
    Tamam abi ne demek ılıcaya geldiğimde zamanda senin değine uyarsa tabiki ararım tanışalım, kaynaşalım

Abi normalde bizim güzargahımız bilirsin altıntaş dumlupınar oralarda çok güzel nerdeyse 2 km de bir çeşmeler var illaki dururuz oralarda şehitliği ziyaret ederiz .
    Kütahya güzel memleket be daha doğrusu bizim egemiz güzel kütahyada teyzemler var orayada uğrayabilirim bakarsın görüşürüz abi...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    abi 3g den açmak uzun sürecek akşam wlandan açıp bakayım.gece.

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Fatihçim sağolasın tüm motorlarıma 97 özellikle BP ultımate alırım ve çok memnun kalırım onun için 97 aradım ama opetten aldığım benzinde güzel çıktı tam 400 kmde tekrar yedeğe geçti motor e 120 de yedekte yapsa 520 km Allah bereket versin opete dönebilirim yani [COLOR="Silver"]
    güzel yol yapmışınız yüreğinize sağlık...
    120 km ydek mi sizin reservew kaç litrekiii??

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yol yapmışınız yüreğinize sağlık...
    120 km ydek mi sizin reservew kaç litrekiii??
    3 litre abi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 3g den açmak uzun sürecek akşam wlandan açıp bakayım.gece.
    Tamam Facedende izleyebilirsin benim

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:12 ----------

Eyvallah teşekkür ederim sağolasın 3 litreymiş bende öğrenmiş oldum

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    çok iyi olmuş hocam..muhteşem...
    birGarip..

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    abi sen ne yaptın yaa? 93 mb tuttu sayfa bunu wlanda olsa cepten açmak ölüm. Ama faceden baktım. Güzel gezi

Motosikleti
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi olmuş hocam..muhteşem...
    Teşekkür ederim sağolasın

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen ne yaptın yaa? 93 mb tuttu sayfa bunu wlanda olsa cepten açmak ölüm. Ama faceden baktım. Güzel gezi
    Teşekkür ederim Adem sağolasın bu sefer izinden dolayı rotayı kısa tuutuk yanına gelemedim bir dahaki sefer artık ok?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tamam abi beklerim. Gel. Şu patronlar yaz sonu gidecek eylül ve sonrası rahatım gibi. İzin bile 2 haftada bir zor alıyorum. O zaman olur boş vaktim.

Motosikleti
    Eyvallah Ademcim senide beklerim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ahmet aga güzel gezmişsin tekerine sağlık
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Eyvallah dostum sağolasın

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    vaybe......içim gitti..........
    egelim 43 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş paylaşım için teşekkürler.ama 4.denememde pc ancak açabildi resimleri.ilk 3 ünde pc dondu,kilitlendi.site kuralları gereği,bu ve bunun gibi durumlarla karşılaşmamak için,640*480 boyutunda yüklerseniz,daha çok arkadaşın sizi izlemesini sağlarsınız.ADANA'dan selam olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)