Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN - 11.08.2007 saat 11:00'da Kadıköy İskele Meydanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Merhaba arkadaşlar başka bir siteden edindiğim bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum.

MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN
    11.08.2007 saat 11:00'da Kadıköy İskele Meydanı

EMOK tarafında organize edilen Motosikletlerin Fark Edilmesi adına yapılacak etkinlik bilgileri aşağıdadır.

Saygılar

Son zamanlarda sıkça yaşanan motosiklet kazalarına ve bu kazalar sonucu ortaya çıkan ciddi yaralanma ve ölümlere kamuoyunun dikkatini çekmek, yol kaplamaları ile yol kenarlarındaki bariyerlerin riskleri, meydana gelen kazalar ve kaza sonrası etkileri üzerine kamuoyunu bilgilendirmek ve bu nedenle yakın zamanda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmak için saat 11.00'da Kadıköy İskele Meydanında buluşuyoruz.

Etkinlik için saat 11.00'da Kadıköy İskele Meydanında buluşularak motosikletler park edilecek, hazırlıklar yapılacak, basın ve kamuoyu duyurusunun okunması ve basın bilgilendirilmesi ile son bulacaktır.

Etkinlik amacı:

Son zamanlarda sıkça yaşanan motosiklet kazalarına ve bu kazalar sonucu ortaya çıkan ciddi yaralanma ve ölümlere kamuoyunun dikkatini çekmek,
    yol kaplamaları ile yol kenarlarındaki bariyerlerin riskleri, meydana gelen kazalar ve kaza sonrası etkileri üzerine kamuoyunu bilgilendirmek ve bu nedenle yakın zamanda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmaktır.

Etkinlik kuralları:

*** Etkinlik için EMOK tarafından gerekli izin alınmıştır ve kanunun öngördüğü çerçevede gerçekleşecektir.
    *** Etkinlik alanına ulaşım için, buluşma yerleri tesbit edilmemiş ve toplu sürüş planlanmamıştır. Katılımcılar, bireysel olarak gelebilecekleri gibi, kendi aralarında gurup oluşturup topluca alana gelebilirler. Bu esnada trafiği tehlikeye düşürmemeye azami dikkat ediniz.
    ***Etkinliğe her gurup, kendi flamaları ile katılabilir. Yakın zamanda kaybettiğimiz arkadaşlarımızın resim ve posterlerini taşıyabilir.
    ***Etkinlik esnasında, görevlilerin uyarılarına mutlaka uyunuz. Sizin için hazırlanmış Motoparka motorunuzu, bir düzen içinde park ediniz.Bu konuda görevliler size yardımcı olacaktır.
    ***Görevliler, güvenlik tedbirleri alacak olsa da, kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunuz.
    ***Etkinlik esnasında, bize yakışmayan davranışlardan kaçınınız. Aykırı hareket eden arkadaşlarımız uyarılacak, israrı sonucunda da resmi güvenlik görevlilerce kanuni işlem yapılacaktır.
    ***Etkinlik sonrasında toplu sürüş için izin alınmamış olup, düzen ve sükünet içinde dağılınacaktır.

Etkinlikte görevi yapmak isteyen arkadaşlarımızın yardımına ihtiyaç olacaktır. Görev almak isteyen arkadaşlarımız 0 533 3333665 numaralı telefonla irtibat kurmaları rica olunur.

Unutmayalım;
    Bu etkinliğin başarıya ulaşması, hepimizin yapacağı katkı ile olacaktır.

Basın bülteni için tıklayınız

EMOK Enduro Motosiklet Spor Kulubü Derneği
    Etkinlik Koordinatörü
    UĞUR BECERİKLİLER
    0-533-3333665

BASIN BÜLTENİ

Üç hafta önce bugün, yüzlerce hastasını kurtarmış iyi bir doktor, iyi bir eş, baba, dost, değerli bir insan ve bilinçli bir motosiklet binicisi olan sevgili Dr. Ömer Uzma’yı, dikkatsiz ve sorumsuz bir sürücü ile karayolları yol bariyerleri aramızdan aldı. Kayıp büyüktür ve herkesin kaybıdır.

Dr. Ömer Uzma’yı, aniden şerit değiştiren ticari bir araç motosikletinden düşürmüştü. Sürüklenen Uzma, onu koruması gereken yol bariyerlerinin açıkta kalan keskin ayaklarına çarparak can vermişti.

Geçtiğimiz hafta TEM Ümraniye bağlantısı üzerinde yağmursuz havada yola taşan yağmur suları (!) nedeni ile ıslanan asfalt üzerinde motosikleti kayan Ramazan Maden yine bariyer demirlerine çarparak hayatını kaybetti. Bu, kısa süre içinde bariyer demirlerinin neden olduğu ikinci can kaybıydı.

Bu hafta içinde İzmir’de sorumsuz bir sürücünün arkadan çarptığı motosiklette bulunan Yaşar Mete Oymaklı ve İrem Uygur isimli iki genci daha kaybettik.

Benzerlerine sıklıkla şahit olduğumuz bu tür kazalar hakkında yetkililere ve kamuoyuna seslenmek istiyoruz.

1- Koruyucu kaportası bulunmayan motosikletlerin binicileri olası kazalarda büyük hasar alabilmekteler. Motosikletler her gün, Dr. Uzma, Ramazan Maden ve Yaşar Mete Oymaklı gibi değerli insanları taşıyorlar. Diğer araç sürücülerinden bizleri yollarda kollamaları ve korumaları ricasında bulunuyoruz.

2- Resmi yetkililerden, trafikle ilgili kanun, mevzuat ve standartları düzenlerken motosikletleri de mutlaka göz önüne almalarını talep ediyoruz. AB ülkelerinde motosiklete sağlanan geçiş üstünlüğü, otomobile uyumlu sürat sınırlaması gibi can güvenliğini sağlamaya yönelik düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz.

3- Dr. Uzma ve Ramazan Maden ’in kazaları, önemli bir soruna daha dikkat çekmelidir: Yol Bariyerleri Tuzağı! Yollardaki araçları ve içindekileri koruması beklenen karayolları yol bariyerleri, şimdiki yapısıyla motosikletlerin korkulu rüyasıdır. Bariyerlerin açıkta kalan sivri kenarlı metal direkleri yerde sürüklenerek ona çarpan bir motorcuya bıçak etkisi yapmakta, koruyucu kaskı bile kesebilmektedir. Bu büyük tehdide karşı ne gibi önlemlerin alınabileceği bellidir. Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK) olarak karayolları ve yetkili merciler nezdinde gerekli bilgilendirme, başvuru ve takip sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.

Kamuoyuna ve yetkililere saygı ile duyurulur.

Biliyorum aynı zamanda yalova motosiklet festivali var ama oraya gidemeyen arkadaşların sesimiz daha fazla duyurmak amacı ile orda olmalarını canı gönülden isterim.benim yalova planım vardı ama geçen hafta beni direksiyon sınavından haksız yere bıraktıkları için direksiyon sınavım var o gün.sınavdan sonra gidip motosiklet.net'i temsil etmek istiyorum ve bizim üst düzey moderatörlerimizleride orda görmekten mutluluk duyarım
    saygılarımla........
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkforce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    valla kardeşler kafam karıştı aklımda bir yandan festival aslında oldukça da anlamlı bir buluşma neyapcaz şimdi
    Rüzgar gibi geçti

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hadi bakalım görelim sizi...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    arkadaşlar bu tarihi katılımı kaçırmayın!!!EMOK uğur başkanım'la konuştum ses düzenini kadıköy belediyesin'den ayarlarlar'sa FARKEDİN ARTIK şarkımızı'da bol bol çalacaklar umarım artık daha fazla farkediliriz bu org. yankı yapar herkezi bekliyoruz .....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    süper bir etkinlik olacağı kesin, umarım bir aksilik olmazsa mutlaka katılacağım, sağol bu bilgiyi bizimle paylaştığın için skullhunter.

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    bir terslik olmaz ise mutlaka geleceğim inşallah
    DRİFT RELİGİON

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    http://www.motosiklet.net/forum/duyu...bulusalim.html

Adminim aynı buluşma sanırım.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/duyu...bulusalim.html

Adminim aynı buluşma sanırım.....

Motosikleti
    TİGER 250 S
    güncel akadaşlar.............

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Mükemmel olur ....

Her gün fark edilmek için maymuna dönüyoruz...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsallah bir aksilik olmazsa bende orada olmaya calısacagım.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Bende katılacağım eğer katılacak arkadaşlar MT t-şhirtleri üzerlerinde olursa
    orda daha rahat gurup oluşturabiliriz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gündüz 11 de motor beni pişircek kesin ama bende orda olmaya çalışıcam.

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben geliyorum.....

........................................

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben de geliyorum bir terslik olmazsa. ama bende MT ile ilgili hiçbir teçhizat yok. MT tişortu flaması gördüğüm yere girerim artık

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    keşke bende aranızda olabilsem. o gün çok önemli bi sınawım war.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Çalışmasaydım kesin bu anlamlı organizasyona katılırdım.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    tabanvay
    konser günüme denk gelmeseydi ordaydım belkide bi selam veriri dönerim hiç belli olmaz

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz uzakta kalıyoruz ama gönlümüz sizinle,
    katılacak arkadaşlaraı özverilerinden ve duyarlılklarından dolayı tebrik ediyorum.

Motosikleti
    TİGER 250 S
    güncelll.....................

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler