Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

f650gs alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam bu araçla ilgili aklıma takılan birkaç soru var ;

1. neden 2. elinde 2000 model sürüsüne bereket var da 2001 model e gelince 2-3 tane ?
    2. bu yaştaki bi motor dizel bi araba kadar yakar mı ?
    3. kronik hastalıkları nelerdir ? alırken nelere dikkat etmek lazım ?
    4. temiz kullanılmış tanıdık bi motor var mı : )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bildiğim kadarıyla bmwnin yedek parça-servis olayı insanların belini büküyor. hele birde 10 yaşında bir motor ise yakın zamanda sağlam masraf çıkarması büyük ihtimal
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla bmwnin yedek parça-servis olayı insanların belini büküyor. hele birde 10 yaşında bir motor ise yakın zamanda sağlam masraf çıkarması büyük ihtimal
    Tam tersi Avrupa motorlari her zaman Japonlardan daha ekonomiktir. Bunun en buyuk sebebi Avrupali motosiklet ureticilerinin otomobil parca ureticileri ile ortak calismasi dir. BMW de bunlardan biri oldugundan BMW nin bir cok parcasinin muadilini otomotiv yan sanayide bulmaktasiniz.

Satista iki tip motor vardir

Cok iyi ve bilincli bakilmis yasinin ve km sinin onemi yoktur cunku sikinti cikarmiyacak durumda dir.

Dusuk km si veya senesine gore tezat rakkamlar ile satilan ve bulunmaz hint kumasi muamelesi yapilan motorlar. Ucuz aliyor isen ne ala, yoksa sadece saticinin karli cikacagi bir satistir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Zeda tamam da kardeşim. Bir arka amortisör 1500TL de olmaz ki işçilik hariç. Borusan ı bir ara sor istersen. Şu Hagon Monoshock un da yan sanayi yerlisini biliyorsan bi deyiver de huzura erelim
    ero__ bunu beğendi.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    motor fiyatına parça...iyi ki motosikletler için ekonomik diyoruz...

Motosikleti
    Bmw F650 GS 2000
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satista iki tip motor vardir

Cok iyi ve bilincli bakilmis yasinin ve km sinin onemi yoktur cunku sikinti cikarmiyacak durumda dir.

Dusuk km si veya senesine gore tezat rakkamlar ile satilan ve bulunmaz hint kumasi muamelesi yapilan motorlar. Ucuz aliyor isen ne ala, yoksa sadece saticinin karli cikacagi bir satistir.
    Katilmamak elde degil. Uzun suredir gs alma surecini gecen ay 40000km lik 2000 model alarak sonlandirmis biri olarak soylemeliyimki dusuk km yazanlardan mumkunse uzak durun.Kac saat yol tepip gidip baktigim 20000km, 32000km lik motorlari borusan sorgusuna goturdugumde 20kmlik motor '3 sene once geldi 45000kmdeymis -tramer kaydinda cikmayan- gecen sene pert expertizi icin gelmisler' vblerle husrana ugradim.Zaten 11 yasında bir motor sadece 20000kmdeyse motora hic binilmemistir demektir.İşlemeyen demir pas tutar derler.Elbette bu tum dusuk km motorlari kapsamaz ama oyle temiz bir motoru bulmak bilmiyorum kac kisinin şansıdır..
    Son olarak nacizane tavsiyem motoru almadan once mumkunse borusan kaydıni kontrol ettirin..
    zaferce bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Piyasada 2001 model F650'nin çok az olma sebebi 2001'deki ekonomik krizdir. 1998, 99, 2000, 2004 model motor bulmak kolaydır, 2001-02-03 model motor bulmak zordur, çünkü o yıllarda motosiklet satışı 60 binlerden 10 binlere düşmüştür.

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı rzturgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kac saat yol tepip gidip baktigim 20000km, 32000km lik motorlari borusan sorgusuna goturdugumde 20kmlik motor '3 sene once geldi 45000kmdeymis -tramer kaydinda cikmayan- gecen sene pert expertizi icin gelmisler' vblerle husrana ugradim.
    Peki bu insanlar hiç utanmadı mı? Ne şerefsizler var ya.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İnsanların km bazlı motosiklet almaya çabalaması bu km sahtekarlığını körüklüyor.

Kimse 30bin km üzerindeki motorları arayıp sormuyor bile. Herkeste km yi ona göre ayarlıyor. Sahibinden de aynı motoru 40bin km de ilanını gördükten bir süre sonra aynı kişi tarafından aynı motor için 22bin km ile tekrar ilan açtığını gördüm.

Motor alıyorum 18 bin kmde. Bir önceki sahibi ile tesadüf denk geliyoruz. Adam abi ben sattığımda 30 bin deydi diyor. Yani piyasada neredeyse orjinal km motor kalmayacak yakında.
    Bir arkadaşın dediği gibi geri geri gidiyorlar herhalde.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu insanlar hiç utanmadı mı? Ne şerefsizler var ya.
    Motor değil ama 300.000'de sattığı arabasının 2 ay sonra 100.000 km'de ilanını gören adam biliyorum.

motor araştırırken km sı 58.000 e gelmış bır makına ya baktım.fiyat olarak da kalıte/dirilik olarak da yuksek ti.abı bu km de bu fıyat olurmu dedıgımde bana ıstersen 20.000 e ındırıp vereyım.oyle olsa rahatlarmıydın ? keyfin bilir dedı :D
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence km saatini düşürmek ile sahte ruhsatlı veya çalıntı motosiklet kullanmaya aynı ceza uygulanmalı. Şerefsizliğin daniskasıdır bana göre. Düşüren servisi tamirciyi de mühürleyip kapatacaksın.
    Mallaca bunu beğendi.

Teşekkürler herkese vallahi epey soğudum ikinci el olayından. şimdilik bi scooter işimi görür diyorum. para olunca da yeni bi enduroya bineriz artıkın : )

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    f650gs düşünürken soğudum ve scooter alıcam demen biraz tezat değil mi? 125 lik commuter yada 250 lik offroad filan ister insan ne biliyim

abi önemli olan rüzgarı yemek bence enduro istedim çünkü boyum 1.87 bir de uzun yol yaparım belki dedim. ama sıfırı 25-30 bin. İkinci eli de sakat. Bi süre uzun yol sevdamı erteleyip motor heyecanını yaşamak en iyisi olucak. ucuz yolu da scooter

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Alıntı mare1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi önemli olan rüzgarı yemek bence enduro istedim çünkü boyum 1.87 bir de uzun yol yaparım belki dedim. ama sıfırı 25-30 bin. İkinci eli de sakat. Bi süre uzun yol sevdamı erteleyip motor heyecanını yaşamak en iyisi olucak. ucuz yolu da scooter
    Rüzgar dediğin zaman akan sular durur. Haklısın kardeşim. İnşallah istedigin motosiklete en kısa zamanda kavuşursun... Sevgiler...

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    F650GS istiyorsan 2004 model ve üstüne bakabilirsin sorunsuz makine istersen.
    Ayrıca BMW nin 10.000km lik servis aralığı ve düşük yakıt tüketimi ekonomi olarak japonların kat kat üstündedir.Spor tarzlarda bilemem ama enduroda BMW den şaşmam kaç kmde kaç model olursa olsun.
    Ayrıca F650GS Made in Germany. bu bile bu motoru gözü kapalı almak için bir neden yani malum alman mühendisliği Mercedes,BMW,Porsche,Volkswogen,Audi :D

anzolot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu hortlatmış olacam ama olsun bilgi amaçlı bir iki bir şey yazan çıkar elbet.
    Daha önce BMW R66 ve R69S kullandım, tabiri yerindeyse köpek gibi makinalar. Buji kesip tek silindir çalışmasını yaşadım ve ozaman tamam dedim alman de ötesini geç. Uzun bir ara verdiğim motosiklet sevdama kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Benim ilk tercihim şu an için Honda Transalp XL650, Hondanın sorunsuzluğu ve eski makinayla artık uğraşmak istemediğimden bu tercihi yapıyorum fakat eski bir endurocu olarak BMW F650 GS duruş olarak çok hoşuma gidiyor. Eski BMW'leri biliyorum koy yağını benzinini kontağı çevir dünyayı dolaş ama bu F650 GS için kafam felaket karışık. Kullananda kullanmayanda sağda solda bir şeyler yazmış. Bu motoru kullanıp şu sebeple al, şu sebeple dikkat et diyecek olan arkadaşların tecrübeyle sabit olarak bilgisini rica ediyorum.
    Not: Yukarıdaki yazıları okudum kısa bir bilgi olsun, yüksek kilometreli araçların kilometresini düşürmek için matkap kullanıyorlar

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Konu f650 gs ise hortasin..kullanıcı yorumlarını bekliyoruz. Yukarıda sorular var.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben dün aldım 2006 f650 gs cok eglenceli cok güçlü sanki yokus tırmanmak için yapılmış tor tor giden bir makine gazı açtınmı arkada araba neyin kalmıyor... çok da yakışıklı....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)