Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

MT Enduro / Dağ Keçileri - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı sentez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx125 ve xl200 bana daha çok cross gibi geldiler. Uzun yola çıkacak bir görüntüleri yok gibi.
    çok ince yüksek, dişli tekerler filan sanki yolda bi kamyon sollasa uçar izlenimi veriyor
    Aslında hafif olmasını istiyorum da inceliği ve yüksekliği çok cross görüntü vermiş.
    Ben enduro arıyorum
    rx 125 "sm" supermoto olan modelinin lastikleri senin istediğin gibi, o zaman ona bakabilirsin ama o model rx 125 den biraz daha alçak ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    henüz yok :(
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx125de xl200de cross motoru değil.

maksat çin malı olmayan küçük enduro ise çok fazla seçenek yok.

çarşamba günü anatolia gösteri merkezinde toplanıp çay içiyoruz, gel gör çeşitleri, üstüne bi otur bi yokla derim en mantıklısı.

xl200 iyidir
    evet malesef fazla seçenek kalmıyor geriye,
    yani bunlarla birkaç saatlik uzun yola da gidilir diyosun?
    yerine göre arazi yerine göre yol yapılabiliyorsa sorun yok, ben sadece görünüşüne göre yargıya vardım da

çarşamba burda olursam kesin gelmeye çalışırım, güzel fırsat benim için,
    saat kaç gibi ve neredeydi bu anatolia?

teşekkürler..

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir fikir almak açısından soruyorum, artçılı yolculuklar için hangi enduro tarzı motorları tavsiye edersiniz ?

Fiyatı 8-9bin TL'yi aşmamak kaydı ile

Bir de arkadaşın biri sormuş Aprilla Pegaso'yu naısl bilirsiniz diye ona da bir cevap gelir mi acaba ?

Sanırım 2003'ten sonra makyajlanmış bir model ya da ben yanlış yorumladım ilanlardaki fotoğraflardan.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    evet malesef fazla seçenek kalmıyor geriye,
    yani bunlarla birkaç saatlik uzun yola da gidilir diyosun?
    yerine göre arazi yerine göre yol yapılabiliyorsa sorun yok, ben sadece görünüşüne göre yargıya vardım da

çarşamba burda olursam kesin gelmeye çalışırım, güzel fırsat benim için,
    saat kaç gibi ve neredeydi bu anatolia?

teşekkürler..
    anatolia balgatta. bahçeli 7. caddeden dümdüz devam et, sağında milli kütüphane, düz devam etmeye devam et, TEK'i geçince 150 metre ilerde anatolia gösteri merkezi. saat 19:00 gibi başlar buluşma.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

ctolga21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 str250
    Alıntı relique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam bende yeni bir üyeyim böyle bir logo mükemel ellerine sağlıık yapımda ve yayında emeği geçen herkesin bu arada istanbullu endurocuların toplandığı bir yer var mı ?
    enduroist senide bekleriz aramıza.

Alıntı relique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada formda logodan başka muhabbet dönmüyor.. çokk güzel olmuş o ayrı
    konuşcak konu bulamayınca napcak millet sar başa devam
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Logo amaçlı değildi bu topic böyle mi olacaktıı:(:(
    Enduro cular kayboldu gitti birer birer...
    kesinlikle haklısın. zaten bi avuc motorcuyuz. tatlı su motorcusu olmadığımız için kış aylarında sayımız tamamen azalıyor. ee kimiside sosenduro cu olunca (sosyetik endurocu ) alırlar buyuk cc leri altlarına hava atarlar sadece. gerisi boş.
    Motorları tanımazdım, siteye girdiğimden beri okuyorum, modelleri türleri tanımaya başladım.
    Benim motordaki en büyük amacım köy, yayla, dere, tepe dolaşmak.
    Sadece otobandan basıp İstanbul'a gidip gelmek değil. Anayolların arasındaki o stabilize yolları merak ederim hep, oralarda ne gizemli yerler ağaçlar evler vardır.
    Şimdi amaçlarıma ve niyetime bakınca ben tam endurocuymuşum. Tabi okudukça keşfedebildim bunu.

Fakat arkadaşlar başlangıç olarak hep önerilen çin Chopper tarzı motorlar, neden acaba?
    ucuz oluşundan mı? chopperı daha mı rahat kullanması? ne gibi avantajı vardır? yada başlangıca uygun başka tarz motor mu yok?

Mesela motora başlayıpta enduro yada naked önerisi hiç okumadım kaç gündür forumda, zaten sitede enduro ile ilgili çok az başlık bulabildim ve hepsini okudum ama modelleri hala tam tanıyamadım (250cc ve altı). Büyük cc li modeller tanıtılmış.

Enduroyu keşfedene kadar Chopperlara takmıştım, sürekli onları okudum inceledim ama madem ki ben endurocuyum, ilerde mutlaka F650 gibi bir motorlar almayı hayal ediyorsam, motor binmeye de direk küçük bir enduro ile başlamalıyım diye düşünüyorum, choppera gerek yok. Chopperla öğrenip sonra enduroya adapte olmak da durduk yere iş çıkarmak olacak.

Peki başlangıç için hangi Enduro modelleri önerebilirsiniz?
    ilk akla gelen Kanuni enduro fakat artık üretilmiyormuş, 2. el alacak olsam elimde kalabilir yada parça filan bulamam diye korktum, yanılyor muyum?
    Ramzeye bugün stoptayken bindim kendimi tuhah hissettim, çok dik sanki öne düşecekmişim gibi geldi. Chopperdan çok farklı, kullanması nasıldır rahatmıdır keyiflimidir emin olamadım, zira kollarım fazla uzatmadan gidonu tutabiliyosun, bacakların neredeyse toplayıp oturuyosun garipti bayağı.

Acaba 200cc bir enduro bu dağ dere tepe yayla amaçlarına uyarmı birkaç günlük geziler için? mesela şöyle Karadeniz turuna çıkılabilir mi? çünkü biraz oyuncak gibi duruyolar.

Bütün bu bilgileri verdikten sonra, başlangıç olarak Chopper mı uygundur Enduro mu?
    ve hangi model?

teşekkürler..
    öncelikle kendi cabalarınla bişeyleri araştırmaya başladığın gün içindeki endur ruhu sana yol göstermiş ve şu anda buradasın. ;) aramıza hoş geldin.

bende ilk olarak kanuni caracal ile başladım. chopper ların kullanımı daha rahat oluyor ve motor kullanmaktan soğumuyorsun (kişisel görüşüm) tamamen motora hakim olduğun hissi seni rahatlatıyor. ama şu varki satmaya kalktığında elinden cıkartamıyorsun. zaten aldıktan 2 ay snra sıkılıp 600lük bişeyler aramaya başlıcaksın. eğer trafik bilgin var ise zamanında bisiklet te kullandıysan 94 97 model bi 650 funduro sana uygundur sorun yaşamazsın. hata götürür motorlar olduğu için kısa sürede alışır adapte olursun. ama bundan önce bir iki motosiklet dersi almanda yinede fayda var.
    yine kişisel görüşüm 0_250 cc başlangıç motoru alma. ucuz yollu (4000 liradan 7000 liraya kadar bir çok çeşit var karşına cıkıcak.) enduro motor alman daha mantıklı olur. suzuki freewind, bmw f650 funduro, aprilia pegaso bunlardan birkaçı.
    bmw kolay kolay arıza yapmasada yaptığı zaman orjinal yedek parca ları pahalı olduğu için sıkıntı yaratabilir. onun haricinde bakımını yap seni yolda bırakmaz asla.

saygılar....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:15 PM ----------

bu arada ben hafta sonu çalışan biriyim. o yüzden etkinliklere katılamıyorum malesef.
    hafta içi organizasyonlarınız olursa ulaşın bana. genelde ben her çarşamba hiç biyere kaçamazsam bile şile yollarındayım ;)

merhaba arkadaşlar.tüm endurocuları selamlıyorum . kendi çapında küçük bi endurocuyum aranıza yeni katılan bi 200 cc ramzeyim vardı gitti çok kısa sürdü aşkımız :( bakalım ne zaman iyi bir enduro alacağım.. bu arada keçili logoyu ben ilk gördüğümde bastırdım.yapan arkadaşın ellerine sağlık umarım kızmaz bu söylediğime fakat istanbulda olmadığımdan kendi imkanlarımla basmak durumunda kaldım. renkleride biraz değiştirdim affına sığınarak..

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekerlekte dişler belirgin olsa süper olurdu.....
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

___KORCAN___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R6 / FZ6 Fazer

Exclamation

Slm arkadaslar aranıza yeni katıldım...
    Suzuki XF 650 Freewind kullanıyorum çok memnunum
    Doğma büyüme bandırmalıyım(Balıkesir) fakat Celal Bayar Üniversitesinde İnşaat mühendisliği okuduğumdan artık Manisa'lı sayılırım
    Sizden cok faydalı bilgiler alacagıma ve forumdan cok yardım alacağıma eminim.
    Manisa ve İzmir de faliyetleriniz varsa mutlaka katılmayı dilerim.
    Bu arada enduro logonuz cok hoş o sticker ve t-shirt lerden nasıl edinebilirim yardımcı olabilirseniz cok sevinirim
    Saygılarımla....

Ellerine sağlık

Aranızda en çaylak benim şu an Öncelikle herkese selamlar.

Dün göldü balıktı derken orman içinde 35 km yürümüşüz yeğenle (dönünce "gogle" den ölçtüm oradan biliyorum )

Sabah kendime gelince dedimki bu böyle yürümez

E devamında da kendimi burada buldum işte

tabiki daha çok tecrübesizim ama hepiniz gibi ben de öğrenecem yavaş yavaş..

Alıntı eskici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Logoyu görür görmez azımdan tek şey çıktı...

ÇOOOOK İYİ BEEEE....

eee hayırlı olsun şimdiden...
    -----------------------------------

Dağ keçisi fikri harika. Kalıpların ve duvarların arasında kalmak isteyenler zaten anlamasalar da olur logodaki fikri. Doğada olmak kuralların dışında olmak demektir. Tasarımı yapan arkadaşa teşekkürler. (Prometheus bana PM den ulaş bende 10 yıllık grafikerim sanırım yardımcı olabilirim)

Erkese selamlar...
    :) Ben rap yapmayı bilmiyom halay çeksek olmaz mı? :)

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650 K5
    logo gerçekten harika sanırım biraz geç oldu ama aranıza yeni katıldığımdan ve foruma çok fazla uğrayamadığımdan dolayı şimdi görüyorum. etkinliklerden nasıl haberdar olabiliriz istanbulda yaşıyorum...
    Gonyalı... :queen::pr:

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    arkadaşlar yok mu endrocu bu sitede ..

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    200gy-2 aldım gezelim diyen varsa hafta sonunda fransaya bile git gel yaparım ona göre. topicten veya özelden herbiyerden yazabilirsiniz.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    nexus 250i
    İlk4 sayfayı okudum ve sinir oldum bu başlıgın altında tartıştıkları tek şey logomu yani bu kadar insanın diye ..........

Açan niye banlanmış bilmem, belkide bilmemek daha iyi her neyse......

Ama bu başlık altında gerçek anlamda enduro seven bunu spor olarak Türkiyede yaygınlaşmasını arzu edenleriniz varsa Eyüp belediyesinden istedigimiz pistin yaptırtılması konusunda yakın zamanda gerek imza gerekse maillerinizle desteklemenizi rica edicem.

Umarım desteginizi esirgemezsiniz.
    Her söylenene verilecek cevabım varda önce lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyene bakarım adam mı diye.

Motosikleti
    Honda XL 200
    dağ keçilerine ne oldu ya yağmur yağınca tenhaya mı kaçtınız alanya taraflarında olan varsa hazır her taraf yağmur çamur olmuşken traktörüm xl200 ve ben yanımıza arkadaş arıyoruz toplanıp bi dağ tepe havası alıp sucuk ekmek yapalım kafaya oksijen gitsin

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    İzmirdeki endurocu arkadaşlara sesleniyorum; sağlam bir ekip kurup ilkbaharın başlangıcıyla birlikte haftasonlarını egenin güzel koylarına geziler düzenleyerek 1 veya 2 gecelik kamplarla değerlendirmek gibi bir projem var. Haftaiçinin yorgunluğunu haftasonu eğlenceli ve dinlendirici bir faaliyetle üzerinden atmak isteyen arkadaşlar bu mesaja cevap yazsınlar tanışalım, ekibimizi kuralım, sonra da bahar gelince düşelim yollara

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Enduro,ya pek rağbet yok galiba.Açılan topic pek popüler olmamış.
    Bir enduro motorum olsaydı katılmaktan keyif alırdım.
    İSTİSNAYIM KAİDEYİ FENA BOZARIM

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burayı biraz canlandıralım: motorum enduro değil ama ruhum endurodur.
    işte gezilerimden off-road bir derleme:

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Fotoğraflar mükemmel, hep böyle geziler hayal etmişimdir. Bence motorunu da ruhuna uydurursan bu işten daha fazla zevk alırsın. Senin gibi gezgine Transalp yakışır
    Enduro forever :cat:
    Bir gün 4 teker istersem 1 Motor daha alırım...:bounce:

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nihat24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar mükemmel, hep böyle geziler hayal etmişimdir. Bence motorunu da ruhuna uydurursan bu işten daha fazla zevk alırsın. Senin gibi gezgine Transalp yakışır
    Evet aslında ruhumda tam bir enduro-off road çılgınlığı var ama motorum enduro değil. Artık nasip kısmet,ilerleyen zamanlarda olur inşallah. şimdilik bunla idare ediyorum.
    teşekkürler.
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Off road/cross olarak hangi markayı düşünüyorsun, ne kadar kaynağın var bilmiyorum ama ilk tavsiye edeceğim Honda xl200 olacaktır üzerine tanımam (fiyatı 3500-4000 tl arası). eğer ben o kadar ödenek ayıramam diyorsan hyosung rx 125 diye bir cross var (2000-2500 tl arası) onu düşünebilirsin Honda'nın yerini tutmaz ama idare eder Hangisi olursa olsun hayırlısı olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun...
    Enduro forever :cat:
    Bir gün 4 teker istersem 1 Motor daha alırım...:bounce:

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)