Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

MT Supermoto & Cross Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar cross kullanıcılarına birkaç sorum olacak YZ250, YZ400 ve WR400 lerin ikinci el piyasaları aşağı yukarı aynı
    1-YZ400 ile WR400 4 zamanlı motosikletler. bu iki makinenin birbirinden farkları nedir özellikle performans farkları varmı?
    2-Zannedersem YZ250 ile YZ400 motor gücü ile ağırlık olarak birbirine yakın ama biri iki zamanlı diğeri dört zamanlı iki zamanlı ile dört zamanlının birbirine göre avantaj ve dezavantajları nelerdir?
    bildiğim kadarıyla iki zamanlı motorların ömürleri daha kısa o halde neden yz400 yerine yz 250 tercih ediliyor? veya hangisi tercih ediliyor?
    3-ER5 im var cross kullanmadım ama şunuanladım ki cross kullanmadan iki tekerde usta olunmaz bi yerden başlamak istiyorum YZ125 veya KX125 aslında başlangıç için iyi seçim diye düşünüyorum ama o paralara yz250 hatta wr400 ler var bir kaç cross kullanıcısının yorumunun faydalı olacağını düşünmekteyim. Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

Tam olarak işine yarar mı bilmem ama şöyle bir konu geçmiş ve erodesign'dan birkaç yoru gelmişti.... Buyrun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak işine yarar mı bilmem ama şöyle bir konu geçmiş ve erodesign'dan birkaç yoru gelmişti.... Buyrun
    Teşekkürler...ama sanırım sitemizde çok fazla cross kullanıcısı yok ben hala wr400 ile yz400 ün farklarını bilmiyorum.

Motosikleti
    ninja 250 '11
    merhaba arkadaslar aslinda cross ve enduro motorlar hakkinda pek bir bilgim yok ama bu aralar klr 650 gozume carpiyor. ama gercekten bu tarz motorlarin sehir ici kullanimi, tarzi, ozellikleri hakkinda pek bir bilgim yok. internetten de arastirdim ama parca parca bilgiler bulabildim. ben cogunlukla duz yolda kullanacagim arada arazi ye gidebilirim.asfaltta kullanacagim icin hizlanma durumu da onemli benim icin motoru zorlamadan son hiz nedir ? ve 300km yol yapacagim zaman artciyla yapabilirmiyim,yakit durumu nedir kisaca tum bilgilere muhtacim. tabi almayi dusundugum motor hakkinda da bilgi verirseniz ayrica mutlu olurum forumdaki klr 650 kullanicilari kismi pek bir pasif simdiden cok tesekkurler bilgileriniz icin

Merhaba arkadaşlar Kuba str250 ve apachi xz250r arasında kaldım apachinin bana göre eksileri deposu çok küçük ve boyu Kanuni cross250'den uzun mu acaba ? Kuba str250ninde biraz daha alçak duruyor daha şişko görünüyor ? Tecrübeli abiler aydınlatırsanız sevirinirim tahmin yürütün ..

mtcrss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Arkadaslar bisey sormak isterim.
    Supermoto ve crossmotorlarda ayna, sinyal ve far gibi trafikte kullanilmasi gereken parcalari yoktur diye bilirim. fakat bazi arkadaslar enduro motorlarini bu konuda paylasmislar.
    Ben yanlis biliyorum yoksa! yardimci olursaniz kafam karisikliyi gider.
    Tesekurler

Motosikleti
    motoran xf 250
    arkadaşlar selam, motor cross yapmayı öğrenmek için motoran xf 250 aldım. yıllardır chopper kullanıyordum ancak heyecan olarak artık daha fazla adrenalin lazım diye düşündüm. motoran xf 250 ile ilgili fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim motor 19 hp toprakta hız olarak beni tatmin etti ancak makina biraz agar geldi. öğrenmek için doğru motormudur

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    istanbul'daki cross'cu arkadaşlar aşağıdaki başlıkta toplanıyoruz

http://www.motosiklet.net/forum/endu...oss-grubu.html
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Honda CRF
    agokova motorun hayırlı olsun, ilk izlenimlerini,fiyatını, varsa eğer benzin sarfiyatını ve FOTOLARINI bekliyoruz

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    special diye tabir edilen cross motorlar'da dediğiniz gibi far,sinyal,ayna,plaka olmaz ve sadece arazide vb... kullanılabilir.süpermoto larda vardır...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Merhabalar şuan bende cross motor yok fakat bende ya bir cross yada bir sm almayı düşünüyorum.Bana uygun fiyata önerebileceğiniz iki zamanlı da olur süpermotolar nelerdir yeni başlayan için ama en az 20hp olsun diye düşünüyorum.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam motosu superciler.

Husqvarna TE 570 denk getirdim.2003 model herhangi kronik arizasi var midir? Parcasini cok zorlanmadan bulabilir miyim? Satin alirken dikkat etmem gereken yerleri var mi?

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    yamaha xt 125 x........

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:53 ----------

Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar şuan bende cross motor yok fakat bende ya bir cross yada bir sm almayı düşünüyorum.Bana uygun fiyata önerebileceğiniz iki zamanlı da olur süpermotolar nelerdir yeni başlayan için ama en az 20hp olsun diye düşünüyorum.
    yamaha xt 125 x.. 13 hp dir.. 20 hp istiyorsan en az 250 cclere bakmalısın derim.. onların da fiyatlar uygun deil.. wr 125 x var birde.. onlarda 15 beygir..
    [COLOR="#FF0000"][B][U]Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.:bounce:
    [/U][/B][/COLOR]

Teşekkürler babuxd yamahanın xt125x daha uygun fiyat olarak 4-5bin civarı 2. el alınabilir.Aslında 3bin civarı bi makine olsa 3bini geçmesem çok daha iyi olacak bu fiyat için önerileriniz nelerdir.Hiç olmadı düzgün çin malı bir model de olabilir 2.el şu skyteamlar felan nasıldır acaba bide eskişehirdebu model zor bulunuyor başka alternatifler arıyorum.

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    çin malı motor alırsan sana gene 4 5 bini bulucak.. bence yamaha xt 125 x al.. düşşen ne sinyali kırılır nede grenajı? çok esnek grenajları var süspansiyonlar mükemmel.. yolda giderken tümsek ararsın üstünden geçmek için.. daha uygun istiyosan asya motorlar var supermoto olarak ama sadece tekerlekler supermoto.. motorun yapısı çok dengesiz.. benim eski motorum xt 125 r dı.. salak gibi sattım cbr 125 aldm pişman oldm.. şimdik wr 125 x alcam.. 125ten yukarı çıkamadım bir türlü ama çin malına girmeni istemem.. özellikle yeni başlıyorsan..
    [COLOR="#FF0000"][B][U]Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.:bounce:
    [/U][/B][/COLOR]

Eskişehirde sahibindende 4250e xt125x vardı.Bitek o var acaba motorcularda falan da var mıdır.Fiyatı pahalı olmasa tipi olsun vs kullanıcı yorumları hep olumlu yönde ama 3500t gibi olsa fiyatı çok güzel olurdu benim için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Birde 1.73 boyum var acaba yamaha xt125x için veya diğer croos süpermotolar için sıkıntı olur mu?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Valla 4250 çok yüksek bir rakam. Daha önce araştırdığım 90-2000 arası japon enduro-cross modellere göre söylüyorum. Yüksek fiyat çekmiş satıcı
    GaCCaLL bunu beğendi.
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla 4250 çok yüksek bir rakam. Daha önce araştırdığım 90-2000 arası japon enduro-cross modellere göre söylüyorum. Yüksek fiyat çekmiş satıcı
    KLR'nin fiyatına göremi
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400

Moruk hepsine göre... XT125 dediğin sağlam ama performans olarak vasat bir alet. 11hp gibi birşey, hatta birileri çok iddia etmişti motor parçaları, piston ölçüleri felan YBR ile aynı olduğu için YBR motoru kullanıyor diye.(YBR motoruna kötü demedim burada). Yani öyle aham şaham, arasan bulamazsın, evladiyelik bir motor değil. Ki asıl cevap evet, o tertemiz KLR 250 ye göre çook yüksek bir rakam , ki tekrar hatırlatıyorum 11hp lik bir 125cc altı üstü...
    #sürenadam

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim husaberg sorumu kaynatmayin uleeeeeyn.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam motosu superciler.

Husqvarna TE 570 denk getirdim.2003 model herhangi kronik arizasi var midir? Parcasini cok zorlanmadan bulabilir miyim? Satin alirken dikkat etmem gereken yerleri var mi?
    İste bunu. Yok mudur bilen eden?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim husaberg sorumu kaynatmayin uleeeeeyn.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

İste bunu. Yok mudur bilen eden?
    Yahu o aletler biraz special denilen aletler hani bursadaymışssın esas oralardan sorman lazım izmir tarafından falan araştırman lazım parçaları bi nebze ebay gibi sitelerden temin edebilirsin ama benim bile net bir bilgim mevcutdeğil.
    ,Birde kaça buldun kaç kmde?
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler