Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

İstanbul Cross Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arkadaşalr cross'a heveslendim ve gördüm ki cross'cular hep anadoluda.

Resimlerine bakıyorum gezilerine videolarına filan içim gidiyor

Zaten doğa aşığı bir adamım, Allah izin verirse fuarda kendime bir cross alıp dağ bayır hoplama niyetindeyim.

Skullhunter Erhan'ıda kafalamış durumdayım ve site dışından bir arkadaşım daha var toplam 3 motor alıcaz beraber bir aksilik olmazsa.

Bugün aklıma geldi bi bakındımda istanbulda bu işe soyunulmuş bir grup yok gibi, yada yok harbiden

E peki kimler var İstanbul da cross u olupta dağa çıkacak arkadaş bulamayan, yada cross u olmayıpda almak için birilerinden gaz bekleyen?

Baharda çıkalım dağlara, yanımıza tüfek de alalım vuralım birbirimizi
    Ra_Messu, hakan1923 ve piskuzeyli28 bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    1 sene önce ben vardım
    kimseyi bulamadım meteyle gezdim

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Aslında bende de buna benzer kaşıntılar oldugunu itiraf etmeliyim. Alayım cross u dalayım ormana dıyorum ama bakınıyorum etrafta kımsecıkler yok.
    hakan1923 ve HakanDNR bunu beğendiler.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçen fuarlarda civciv sarısı sarı hyo 650 r la gördüğüm birinden bunları da okumak vardı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    cross yada enduro alma planlarım var.eğer alırsam takılırım peşinize
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500

Motosikleti
    Honda NC 750X
    harbiturk katıl bize, fuarda firmalar ile özel görüşmeler yapıp uygun fiyatlı alım yapma niyetindeyiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

öner bende çekmeköydeyim orman zaten kulağımızın dibi, al bi cross katıl bize.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiturk katıl bize, fuarda firmalar ile özel görüşmeler yapıp uygun fiyatlı alım yapma niyetindeyiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

dediğin gibi yakınız ama bir türlü kısmet olmadı tanışmak.bakarsın bu vesileyle görüşmüş oluruz şu sıralar maddi açıdan sıkışığım ama motorsuzlukta bir yandan canımı sıkıyor.ben araştırdım bu zongsen ler var fiyatlarıda uygun.bakalım kısmetse onlardan alabilirim.sence nasıl idare edermi?hem cross yaparım hemde başlangıç motoru olur,hem cross'a,hemde vitesliye

Motosikleti
    BMW F650 GS

Teklifin için teşekkürederim. Bırlikte alım yapıp grubun temelını atmış oluruz. Şimdiden hayırlı olsun dıyorum.

Belirlediğin bir marka model varmı ?

Benim için cross başlangıç sevıyesı 125 cc 4 zamanlı olabilir.

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once KLE 500 ıle cross denemelerım oldu. Kesınlıkle tehlıkelı özellıkle tekbasınayken. Enduro motor ıle en fazla hafıf arazı kosullarını tavsıye ederım.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bende ilk arazi merakından dolayı cross aldım ama istediğim gibi yer vede takım arkadaşı falan bulamayınca şehir için en ideal tarz olan supermotoya cevırdım ama yinede aşırı çamur olmadığı sürece mayıstan sonra (askerlik bittiğinde) bende katılabilirim size
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Biz kardeşim Yıldırım'la uygun 2 cross alma niyetindeydik mesajı okudum.Arazilere çıkıyoruz ama Cross olmayınca tam vuramadık kıyıp ne kendimize ne de motor'lara şimdiye kadar.Ne düşünüyorsunuz siz almayı?Belki biz de katılırız size
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Harbitürk benim kafamdaki plan şu şekilde, birbirine benzeyen her hangi bir çin malı cross almak.

Yani yedek parça lazım olduğunda sadece o markaya mahkum olmamak, herhangi bir markanın parçasını alıp takabilmek.

Zaten parçalar ucuz ve bol.

Kendini kanıtlamış bir tip olan gy 200 modelini getirtien firmalara ve fiyatlarına bakıcaz, bütçemize uyarsa alırız.

O olmazsa Kuba nın str 250 modeli olabilir, asyanın tepee 250 olabilir.

Kanuni yada mondial in 150 cc leri olabilir.

Fuarda bakıp firmalarla görüşüp birinde karar kılarız.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Harbitürk benim kafamdaki plan şu şekilde, birbirine benzeyen her hangi bir çin malı cross almak.

Yani yedek parça lazım olduğunda sadece o markaya mahkum olmamak, herhangi bir markanın parçasını alıp takabilmek.

Kendini kanıtlamış bir tip olan gy 200 modelini getirtien firmalara ve fiyatlarına bakıcaz, bütçemize uyarsa alırız.

dediğiniz sebeblerden ötürü, imkanlara göre 2el yada sıfır çin cross almak çok mantıklı hocam.
    fakat nacizane önerim 200cc den aşağı olanları tercih etmeyin, çünkü düzyolda 200cc lik motorların hızında olması için arka dişli hepsinde küçüktür, düz yolda iyi fakat yokuşlarda ve çok dik(duvar benzetmesi yapılan) tepelerde çekiş gücü yetmemektedir. eğer arka dişliyi büyültürseniz çok farkedecek fakat buseferde düz yol sıkıcı olacaktır.
    şahsen hiç fuara gitmedim ama bizdeki fuar mantığı, genelde(gerçekten indirim yapan firmalara sözüm yok) kıyak yapıyorum ayağına fuar zamanı bindirim yapılan fiyatlar pazarlık yapılarak gene normal satış fiyatında satılmaktadır. buyüzden fuardan önce birkaç bayiden fiyat alıp, birde fuardaki fiyatlarla karşılaştırıp ürün alınmalı diye düşünüyorum.
    yalnız benim içimde ukte olarak kalan, zx250r apachi modelini şiddetle tavsiye ederim. motor x markasından, şase y markasından vs. alınarak bu haline getirilmiş tamamen toplama bence harika bir motordur, neredeyse bire bir CRFnin kopyası. yanlış hatırlamıyorsam su soğutmalı olan 27hp, hava soğutmalı olan 19hp idi. plaka çıkmadığı için almamıştım, bir arkadaşım eğer alırsa diğer motorunun plakasından bastırıp, araziye girene kadar göstermelik o plakayı takarak kullanmayı düşünüyor( bu cümlenin yanlış fikir verdiğini düşünen sayın yöneticim burayı silebilir ) 2farklı beygir gücünde su ve hava soğutmalı olarak 2seçenek var, araştırdığım zaman ışıldar motora sorduğumda 7600 ve 6150 idi fiyatları. ilgilenenler buradan sorabilir http://www.apachi.com.tr/apachi-urunler-toplu.php
    cross motordaki adrenalin, eğlence, keyif, paylaşım vs. vs. hiç bir türde yok malesef, diğer motor kullanıcıları darılmasın ekip tamamlandığında bol bol foto bekleriz, bol çamurlu gezileriniz olur inşallah
    buyrun işte çok uygun fiyatlı bir bayi buldum http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9327372/detay/
    çok amatörce çekilmiş atraksiyon olmayan birde video buldum http://www.youtube.com/watch?v=4EKHxBRKE-o

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

aha fabrika videosu da buldum http://www.youtube.com/watch?v=mgsVr...eature=related of yaaa gene içim gitti, ben bu motordan alacağım galiba

Motosikleti
    BMW F650 GS

Sadece toplaşmalarda kullanacagımızı dusunerek çin malı bir motor olması mantıklı. Daha önce bakmıştım bu motorlara 200 cc serisi genelde butun markalarda aynı gorunuyor. Ayrıca 200 cc motorlarda balansor denen bi sistem var titreşimi kesme konusunda cok basarılı.

Prensipde anlaştıgımıza gore fuara kadar beklemek kalıyor.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ahanda bu çok güzelmiş hem resimlerdeki tüfengde yanında veriliyor galiba
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...74027518/detay
    bu arada bi akrabama bu haftasonu gy 200 bakmaya gidicektik eğer toplu alım yapılacaksa aslında ben ikna edeyimde bu toplu alıma katılırız hem 0 almış oluruz hem ucuza gelir
    Bu kuba nın str si tam cross görünümlü ama içi nasıldır acep
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    eğer gy 200 serisi alıcaksanız grenaj işine çözüm bulmanız lazım çok kolay kırılıyor vede istanbulda bile kolay kolay bulunmuyor ilk aldığınızda kalıp çıkartınki kırılırsa istediğinizde yaptırırsınız bendeki 150 li lik olandan sırf o yüzden ktm grenajı takmayı planlıyorum acerbis marka olan kırılmadığı için

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kuba nın str si tam cross görünümlü ama içi nasıldır acep
    bundan önce skygo 200gy kullanıyordum, 6aydır str250 kullanıyorm ve tavsiye ederim, şu anda piyasadakilerin(hava soğutmalı) eniyisi bana göre. asyanın getireceği tepe250 de görüntü olarak yakışıklı, kullanıp test etmek lazım tabikide.
    fakat benim göynüm zx250r da kaldı, şimdi videoları filan izleyince içim gitti galiba ben stryi satarım yada satmadan bundanda 1adet alacağım, kardeş kardeş dursunlar garajda nasolsa vergisi vizesi yok.
    http://www.youtube.com/watch?v=aZruM...1&feature=fvwp

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gy 200 serisi alıcaksanız grenaj işine çözüm bulmanız lazım çok kolay kırılıyor vede istanbulda bile kolay kolay bulunmuyor ilk aldığınızda kalıp çıkartınki kırılırsa istediğinizde yaptırırsınız bendeki 150 li lik olandan sırf o yüzden ktm grenajı takmayı planlıyorum acerbis marka olan kırılmadığı için
    evt berk iyi aklına geldi gy modellerini grenajları hep sert plastikten, bir tek çamurluk esnek. cross model motor alırken bu grenaj olayıda çok önemli. illaki arazide yatacak düşüp kalkacaksınız crossun olayı bu zaten. oyüzden yumuşak ve esnek olmalı, istediği kadar yamulsun çizilsin ama çatur çutur kırılmasın.

Motosikleti
    işte o yüzden ktm ye çeviricem grenaj setini

izmiRT125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    Sayın süpermoderatör EYONG;
    zx250r modeli için toplu alım yapacak olursanız lütfen haber verin, 35Emre35 ile geçen haftalarda konuşmuştuk zx250r alma olayını..

RT125 (Bigfoot) motorumla tam anlamıyla cross tadı alamadığım için cross almayı düşünüyorumdum.. keyifle ve merakla topigi takip edeceğim...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Günaydın arkadaşalr.

Bütçe olarak 3-4 lirayı geçmemeyi düşünüyoruz, apaçiyi o yüzden eledim.

Hem fiyattan sonra bizim için en önemli kriter yedek parça, sadece bir markaya bağlı kalmamamız lazım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)