Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Sevgili arkadaşlar yaklaşık 20 senedir motor sürücüsü olmama ve forumu elimden geldiği kadar takip etmeme rağmen yeni üye oldum, herkese merhaba.. Suzuki Intruder (800 cc) ile başlayıp 2 sene hevesimi aldıktan sonra GS 1150 ye geçtim ve 17 sene neredeyse bütünleştim kendisiyle, 2 yıl önce miyadı doldu ve şehir içi trafiğini de düşünerek X Max aldım ancak mlsf çok pişmanım, evet trafikte daha iyi olduğu aşikar ama ne güç ne uzun yol ne heybet vs vs vs 0 tatmin etti, buna birde hiç bir sürücünün trafikte pek kaile almamasınıda eklersek acil değiştireceğim..
    Gelelim sizlere danışmak istediğim konuya, bütçem 0 almaya ve iyi bir 2. el GS 1200 e yetmiyor ancak 2. el iyi bir tenere, tiger explorer 1200, KTM, versys 1000 veya başka bir benzerini alabilirim.. BMW de ise 2. el bir 800 de seçeneklerim arasında.. 800 cc enduro hiç kullanmadım, genelde şehir içi kullanıyorum senede birkaçta uzun gezi yapıyorum, onlarca konu okudum ancak tatminkar bir bilgiye ulaşamadığım gibi kafamda baya bir karıştı.. Bu konuda ki tüm tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden tşkler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Honda Africa Twin CRF1000L

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Enduro şartsa ve genelde şehir içiyse f800, enduro şart değilse 2012 - 2013 cbf1000

Hayır enduro şart değil, africa twin sele çok dar ve açıkçası tipi hiç bir zaman hoşuma gitmedi çok iyi bir motor olmasına rağmen..
    Cbf 1000 hakkında bir şey bilmiyorum ancak çok estetik bir görünüme sahip, uzun yol da nasıl peki bilgi verirseniz çok sevinirm..Başka motor tavsiyelerinizide paylaşırsanız sevinirim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı okancalik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır enduro şart değil, africa twin sele çok dar ve açıkçası tipi hiç bir zaman hoşuma gitmedi çok iyi bir motor olmasına rağmen..
    Cbf 1000 hakkında bir şey bilmiyorum ancak çok estetik bir görünüme sahip, uzun yol da nasıl peki bilgi verirseniz çok sevinirm..Başka motor tavsiyelerinizide paylaşırsanız sevinirim..
    Ben alacak oldum bi dönem ama ayrı bi katagori olmasına rağmen nasip vfr800e oldu.
    Cbf1000 kullanıpta memnun olmayan duymadım görmedim, kullanma fırsatım oldu gidişi duruşu virajı çok güzel.
    Hiç mi kötü yanı yok derseniz şehir içinde alttan alttan sıcak basıyor 😊

Valla sadece enduro düüşünürken sizin öneriniz sonucu cbf 1000 i incelemeye başladım ve inanılmaz hoşuma gitti, fiyat olarakta daha cazip..
    Sadece uzun yolda naked larda olan kronik rüzgar sorunu dert olurmu anlamaya çalışıyorum..Bu konuda bilginiz varmı?

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Cbf 600 kullandım 1,5 sene kadar. Dört beş kez 500 km ve üstü yol yaptım.

120'den sonra rüzgar vurmaya başlıyordu. Bir de koruma demiri titreşim yapıyordu. ( Bu konuyu çok araştırmadım ama bu titreşim olayının koruma demirinden kaynaklı olduğunu düşünenler çoktu.) Ellerim uyuştuğu için mola verdiğim olurdu.

Cbf 1000 600'den çok farklı mıdır bilemiyorum.

Bir ara ben de 1000 bakmıştım. Biraz bütçemi aşmıştı, nasip olmamıştı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    17 sene GS kullanan biri için uzun yolda tek alternatif şaftlı Super Tenere olabilir , Honda CrossTourer da tavsiye edilebilir lakin daha ağır , daha çok tüketiyor vede MTV si de bir üst basamakta , görüntüsü pek şatafatlı olmasada otomatik vitesi tercih sebebi , TriumphTiger 1200 de seçeneklere eklenebilir ama onunda aynı Honda nın ki gibi dezavantajları var , 2018 GS dahil hepsini kullanan biri olarak Super Tenere yi tavsiye ederim..

Daha hafif oluşu ve daha uygun fiyatıyla Tracer 700 de düşünülebilir eğer ağırlık şehir içi olacaksa.

17 sene GS 1150 den sonra tabii ki gönül GS 1200 istiyor veya Ducati multistrada 1200 veya bir benzeri ancak bütçe kesin izin vermiyor.. Şu an hala incelemeye devam ediyorum, vfr 800x veya tracer 900 den biri olacak gibi duruyor (vfr nin şansı daha fazla bu arada). İkisininde kendine göre avantaj ve dezavantajları var ama gerçekten çok estetikler..2 senelik scooter macerasından sonra tatmin ederler diye düşünüyorum..
    Yıllar önce GS i almadan evvel bence bir efsane olan Yamaha Vmax i neredeyse alıyordum, resmen aşık olmuştum ki hala resimlerine bakarım, ancak galeri çok tehlikeli deyip vazgeçirmiş ve sonunda GS e karar kılmıştım..Önereceğiniz bir naked var mı peki, senede birkaç uzun yolculukta rüzgardan en az rahatsız edecek olan güvenli ve tabii ki estetik bir model? Bayramdan sonraki birkaç gün içerisinde almış olacağım inş..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben oyumu Ducati Multistrada dan yana kullanıyorum
    950 olanı makul ama varsa gücün 1200 olanı

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı okancalik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 sene GS 1150 den sonra tabii ki gönül GS 1200 istiyor veya Ducati multistrada 1200 veya bir benzeri ancak bütçe kesin izin vermiyor.. Şu an hala incelemeye devam ediyorum, vfr 800x veya tracer 900 den biri olacak gibi duruyor (vfr nin şansı daha fazla bu arada). İkisininde kendine göre avantaj ve dezavantajları var ama gerçekten çok estetikler..2 senelik scooter macerasından sonra tatmin ederler diye düşünüyorum..
    Yıllar önce GS i almadan evvel bence bir efsane olan Yamaha Vmax i neredeyse alıyordum, resmen aşık olmuştum ki hala resimlerine bakarım, ancak galeri çok tehlikeli deyip vazgeçirmiş ve sonunda GS e karar kılmıştım..Önereceğiniz bir naked var mı peki, senede birkaç uzun yolculukta rüzgardan en az rahatsız edecek olan güvenli ve tabii ki estetik bir model? Bayramdan sonraki birkaç gün içerisinde almış olacağım inş..
    Ben bahsi geçen motosikletlerin hiç birini kullanmadım, koltuğuna dahi oturmadım fakat iş yerinde boş vakitlerimi hep sahibinden de ilanları okuyarak, piyasayı takip ederek ve youtube'da incele vidoları izleyerek geçiriyorum.

s1000rr incelemesinden asya nostalji 125 incelemesine kadar tüm incelemeleri izliyorum. Uzun yol hiyakelerini ve videolarını sürekli takip ediyorum.

Sizin yazdıklarınızdan sonra yine altını çizerek söylüyorum tamamen izlediklerimden başka bi fikre sahip olmayarak "Fazer 8 ABS" tavsiye ediyorum.

Siz aslında palaver ,tleverer alışmışsınız .

Sizi eskide olsa GS den başkası kesmez .

GS konvansiyonel motorlardan farklıdır , kimisi bu sistemin meftunudur , kimisi bu sistemden dolayı bunlara motor demez ve binmez ,iki görüşte bence haklıdır.

Bu sistem hem konfor u getirir hemde hisizligi.

Hem iyi viraj almanızı sağlar hemde yol hisini vermediği için tekerin kayıp neden düşütügünüzü bile anlamazsınız .

Ne alırsanız alın gs1150 başkaydı diyeceksiniz bir zaman sonra . Çünkü sizin alıştığınız şey motor degil ,güç ve tork degil , rahat konfor .

Benim size tavsiyem 2008 ve sonrası GS almanız olacaktır .

Gerçi kendinize karı alamıyorsunuz bu motordan çocuk da yapacak degilsiniz , hoşunuza giden birini alın begenemzseniz onuda satar başkasını alırsınız

Tüm cevaplar için tşkler.. Yalana gerek yok tabii ki imkanlar elverse 1 sn düşünmeden anında GS 1200 alırım ancak namümkün.. Eski bir GS almaya ise açıkçası korkuyorum.. Bakalım, 1-2 hafta içinde alacağım 1 tane uygun bir şey..

Sevgili arkadaşlar,
    Sonuna geldim sayılır arayışlarımın, bayram sonrası 2. el bir 800 cc motorum olacak inş..
    2 aday var, honda vfr 800 x yada triumph tiger 800 xrx.. Vfr yi artık neredeyse ezberledim o kadar çok araştırdım ki, artısı eksisi biliyorum.. Tiger 800 xrx için görüşlerinizi bildirirseniz sadece benim için değil bir sürü arkadaş için çok iyi olacağını düşünüyorum, özellikle bu 2 motoruda kullanmış olanlar çok makbule geçer..
    Şimdiden tşkler..

Tiger daha hafif bir motor olması lazım. Rahmetli Barkın Bayoğlu'nun bir karşılaştırma videosu vardı izlemenizi tavsiye ederim. Çok beğenmişlerdi. Tiger 800 e binmedim ama 1050 sine binmiştim şahane bir motosikletti.

3 silindir

Rahmetlinin bir sürü videosu gibi dediğinizi de izledim, gerçekten çok beğenmiş ancak benim bilmek istediğim vfr 800 x le bir mukayese yapabilmek.. Eğer bilgi sahibi arkadaşlar yazarsa çok sevinirim. Bulduğum 2 motorda 2016 model ve fiyatları neredeyse aynı, ikiside çok hoşuma gidiyor, birinden biri olacak.Tekrar teşekkürler..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ben olsam TR'de BMW, Kawa, Triumph, Suzi'nin yanına yaklaşmam.
    Parça fiyatı, 2.el satış, servis yaklaşımlarında sıralama Honda, Yamaha ve diğerleridir.
    VFR-Tiger arasında kaldıysan, VFR derim.
    BMW 2. elde iyidir fakat Boru-San faktörü bana her zaman uzak dur dedi.
    He, para durumu müsaitse hepsi alınır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Honda olması Vfrı seçmeniz için yeterli bi sebep bence.

teşekkürler... vfr 800 x e karar verdim, herkese çok tşk ederim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)