Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnşallah motorcu adayı kardeşimize yardım :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şuan yok
    Öncelikle şimdiden hepinize teşekkür etmek isterim. Direk bana hitaben olmasa da sitdeki yazılar birçok açıdan aydınlanmama vesile oldu. İsmim Oğuzhan. Yaş şuan 17. 16 yaşımdan beri scooter tarzı (arada bir arora ar-180) kullandım. İnşallah Bu yıl 4 ay içinde A2 ehliyetimi de alacağım. "E ozaman 4 ay sonra sor neden şimdi soruyorsun?" diyebilirsiniz. Şuan araştırmalara başladım ve öğrendiklerimi not ediyor, kendi çağımda buna uygun bütçe ayarlamaya çalışıyorum. Bu birikim 4 ay süresince daha da büyük olacaktır diye düşünüyorum. Açıkcası motorlara bakmaya başladığımda dikkatimi çeken motorcular arasındaki bu dayanışma, bu saygı-sevgi ortamı beni imrendirdi ve bu sayede üye olup bu konuyu açacak cesareti bulabildim. İzninizle size danışacağım konuya geçeyim.

Amacım uzun yol yapmak ve hız konusunda geze geze sürmeyi severim. Yol dümdüz olsa bie hız sınırlarını zorlamak gibi bir amacım yok. Arada araziyede çıkmayı hedefliyorum. Yaz zamanlarında 800 km civarındaki istanbul- çorum yolu yapmayada niyetim var. Tip olarak da enduro tercihim. Ancak supersport olmadıkça diğer motor türlerindeki tavsiyelere de açığım tabi ki. Boy 1.80, kilo 100 . Bütçe 11.000 tl. Honda transalp çok dikkatimi çekti, mondial rx3i evo stop etme sorunları vs. beni kendinden soğuttu ama tip harika. Birde takdir edersiniz ki A2 ehliyeti max güç: 35 kw olan motorlara müsaade ediyor. Buna göre tavsiyelerinizi uzun yol ve arazi konuusnda ikkat dilecek hususlar, tavsieler bekliyorum. İyi forumlar, daima tekeriniz düz bassın inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bütçe uygunsa V-Strom 250 ABS

Motosikleti
    Şuan yok
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe uygunsa V-Strom 250 ABS
    Yorum için teşekkürler. Motorun tipi çok hoş ama sahibinde vb. denk gelemedim. V-Strom DL650 vb. mevcut ama onlarında fiyatı çok uçuk.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    250 daha yeni çıktı, satışına henüz başlanmamış olabilir. Yakında başlanacaktır, takip etmek lazım.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    sevgili minik kardeşim,

transalp demişsin, daha birşey demene gerek kalmamış, al temizinden bir trans, alplere tırman başka da motor falan bakma. allah hayırlı etsin diyelim

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bu arada ben "bütçe 11.000TL" kısmını gözden kaçırıp V Strom önermişim.
    V Storm olmaz, A2 ehliyet 35KW'ya kadar kullanırken Transalp 650 38KW ile olmaz.

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    A2 ehliyet almak için 18 yaşını doldurman gerekiyor diye biliyorum. 17 yaşındaysan ancak A1 alabilirsin, bir araştır istersen.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondiali hocam kullanıyor. Memnun. O stop etme sorunu çözüldü. Servislere de bunu öğretiyorlardı. Kendisinin önerdiği bir motor o bütçe için. Rx3 forumunu takip edersen şöyle son 4-5 sayfayı okuyarak bile az çok fikir sahibi olursun güncel durumlarla ilgili.
    İnşallah kazasız belasız ve tutkuyla bir ömür motosiklet kullanırsın

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    A1 ehliyet olursa motor kolay, uzun tur camlı, üç çantalı, ybr. (o bütçeye göre enjeksiyonlusu da olabilir)

Motosikleti
    Şuan yok
    Alıntı anafartas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyet almak için 18 yaşını doldurman gerekiyor diye biliyorum. 17 yaşındaysan ancak A1 alabilirsin, bir araştır istersen.
    4 ay sonra A2 ehliyeti başvurusu yapabileceğim. Tecrübem az biraz var sınavı eçmek sıkıntı olmayacaktır bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondiali hocam kullanıyor. Memnun. O stop etme sorunu çözüldü. Servislere de bunu öğretiyorlardı. Kendisinin önerdiği bir motor o bütçe için. Rx3 forumunu takip edersen şöyle son 4-5 sayfayı okuyarak bile az çok fikir sahibi olursun güncel durumlarla ilgili.
    İnşallah kazasız belasız ve tutkuyla bir ömür motosiklet kullanırsın
    Çok teşekkür ederim. O konunun nerdeyse tüm sayfalarını okudum. Açıkcası ilk gördüğümde resmen aşık olmuştum ama eğer sıkıntı çıkarsa bu konuda çok bilgisiz kalacağım. Henüz tek değiştirebildiğim parça tekerler Ama genede ajandamda tutuyorum mondiali.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Bilmiyorum ybr cc si küçük olduğundan pek tercih etmem sanırım. Onun yerine cc si daha büyük mümkünse 200 cc ve yukarı tercihim ama dediğim gibi bu konuda sizlerin yorumu v önerieri doğrultusunda hareket edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili minik kardeşim,

transalp demişsin, daha birşey demene gerek kalmamış, al temizinden bir trans, alplere tırman başka da motor falan bakma. allah hayırlı etsin diyelim
    Transalp hayalim diyebilirim. Ama maalesef onu sürmem için önümde 2 yıl var. hp sini kw ye çevirince 38 çkıyor sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Aprilia pegaso 650 2003-2004 modeli, BMW f650 GS dikkatimi çekti. Mondial RX3i EVO yu da birdaha düşündüm 2016 modelini. Hangisi daha mantıklı? Yada daha mantıklı seçenek sizce hangisidir?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bence önce mondial al bin.O paraya alacağın BMW masraflı olur.

Motosikleti
    Şuan yok
    Tamam mondial RX3İ EVO almaya karar verdim teşekkür ederim. Aklıma takılan bir soru var. Mondialin çantaları küçükmüş. Yan çantalar sıkıntı değilde daha geniş arka çantaya ihtiyacım var. Uzun yolda sıkıntı çıkarmaması, ve en azından kaskımın yanında birkaç ufak şey sığdırabilmeliyim. Bunun yanında uzun yolda olmazsa olmaz ceket ve kask söylenmiş. Bunların uygun fiyata nereden bulabilirim? Teşekkürler.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Mont, kask, dizlik / pantolon, eldiven ve bot. mobilete bile biniyor olsan olmazsa olmazdır. Cesaret edip korumasız binenler var ancak kaza konularında "iyiki ekipmanım tammış" yada "keşke bot'da olsaymış" ve "hiç beklemediğim anda oldu" gibi yorumlar çok yaygın. Hepsi 2000TL civarına tamamlanabilir.
    (uygun fiyat olarak:Mont400TL, kask650TL, eldiven150TL, pantolon350TL, bot450TL olsa toplam2000TL yapar.)

Motosikleti
    Şuan yok
    Mont, kask, dizlik / pantolon, eldiven ve bot. mobilete bile biniyor olsan olmazsa olmazdır. Cesaret edip korumasız binenler var ancak kaza konularında "iyiki ekipmanım tammış" yada "keşke bot'da olsaymış" ve "hiç beklemediğim anda oldu" gibi yorumlar çok yaygın. Hepsi 2000TL civarına tamamlanabilir.
    (uygun fiyat olarak:Mont400TL, kask650TL, eldiven150TL, pantolon350TL, bot450TL olsa toplam2000TL yapar.)
    Anladım o zaman ben şimdiden ekipmanlarımı toplamaya başlıyorum. Bunun için uygun fiyatlı site öneriniz varmıdır?

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Hangi şehirdesin? Ekipman bedenle alakalı bir durum olduğu için denemeden almak doğru değildir. Bulunduğun konuma en yakın motosiklet mağazalarını gezerek çeşitli ekipmanları test edip, beğendiğin ürünlerin marka ve modelini bir kenara (cep telefonuna vs.) not alıp ve hatta fotoğrafını çekip sonrasında internette meşhur olan n11, hepsiburada, gittigidiyor sitelerinden sipariş edebilirsin. Sadece motosiklet ürünleri satan farklı siteler de var ancak ben onlardan hiç alışveriş yapmadığım için yanlış/eksik yönlendirmek istemem.

Konunu ekipman önerisiyle çok fazla doldurmadan:
    Kask:Nitro Aikido, MT Revenge (kafa yapına göre seçmelisin, bunlar 5yıldız alan en uygun kasklar'dır)
    Mont:Colombia, Prosev, Prohel ve Venom markalarının 4mevsimlik montralı uygun fiyatlıdır. Venom kullanıyorum, daha düşmedim ve şu an için memnunum.
    Eldiven:Kışlık eldivende hesaplı olarak prosev ve venom markalarına bakabilirsin. (Yazlık ve baharlık eldivende ucuz ve kaliteli bir şey henüz ben de bulamadım.)
    Pantolon:tech90, prosev ve scoyco markalarının ucuz ürünleri var.
    Bot: Prosev markasının hesaplı ürünleri var. (Yüksek bilekli ve çizme şeklinde olanları öneriliyor.)

Ek olarak mont için ek bir sırtlık alabilirsin 50TL civarı, 100-150TL civarı yağmurluk alabilirsin kışa girerken.

Yine ek olarak zaman içinde büyük arka çanta, elektronik aksesuarlar, kilit ve zincir temizlik&bakım ürünlerine ihtiyaç duyabilirsin. Elektronik konusunda aliexpress'te neredeyse her şey mevcut. (koltuk ısıtma, elcik ısıtma, sis farı, telefon tutucu, çakmak çıkışı, usb çıkışı, voltmetre vs.)

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    rx3 uygun birazda genişlet bütçeyi

Motosikleti
    Şuan yok
    Hangi şehirdesin? Ekipman bedenle alakalı bir durum olduğu için denemeden almak doğru değildir. Bulunduğun konuma en yakın motosiklet mağazalarını gezerek çeşitli ekipmanları test edip, beğendiğin ürünlerin marka ve modelini bir kenara (cep telefonuna vs.) not alıp ve hatta fotoğrafını çekip sonrasında internette meşhur olan n11, hepsiburada, gittigidiyor sitelerinden sipariş edebilirsin. Sadece motosiklet ürünleri satan farklı siteler de var ancak ben onlardan hiç alışveriş yapmadığım için yanlış/eksik yönlendirmek istemem.

Konunu ekipman önerisiyle çok fazla doldurmadan:
    Kask:Nitro Aikido, MT Revenge (kafa yapına göre seçmelisin, bunlar 5yıldız alan en uygun kasklar'dır)
    Mont:Colombia, Prosev, Prohel ve Venom markalarının 4mevsimlik montralı uygun fiyatlıdır. Venom kullanıyorum, daha düşmedim ve şu an için memnunum.
    Eldiven:Kışlık eldivende hesaplı olarak prosev ve venom markalarına bakabilirsin. (Yazlık ve baharlık eldivende ucuz ve kaliteli bir şey henüz ben de bulamadım.)
    Pantolon:tech90, prosev ve scoyco markalarının ucuz ürünleri var.
    Bot: Prosev markasının hesaplı ürünleri var. (Yüksek bilekli ve çizme şeklinde olanları öneriliyor.)

Ek olarak mont için ek bir sırtlık alabilirsin 50TL civarı, 100-150TL civarı yağmurluk alabilirsin kışa girerken.

Yine ek olarak zaman içinde büyük arka çanta, elektronik aksesuarlar, kilit ve zincir temizlik&bakım ürünlerine ihtiyaç duyabilirsin. Elektronik konusunda aliexpress'te neredeyse her şey mevcut. (koltuk ısıtma, elcik ısıtma, sis farı, telefon tutucu, çakmak çıkışı, usb çıkışı, voltmetre vs.)
    Tam ihtiyacım olan bilgiler bunlar. Teşekkürler. Yakın zamanda ürünleri almaya başlarım ama bu kadar tutacağını düşünmemiştim. motor bütçesini biraz azaltmam gerekecek sanırım. Bu konuda detaylı bütçe hesabı yapıp tekrar yardım isteyebilirim. Tekrardan çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx3 uygun birazda genişlet bütçeyi
    Teşekkürler. Beni enduro sevdasına düşüren ve bir zamanlar (Honda Transalp görene kadar) rüyalarımı süsleyen motordu RX3 . Bakalım ekipmanlar 2000-2500 arası tutacak gibi. Duruma göre biraz daha düşük fiyatlarda motor alabilirim.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Genel olarak internetten ekipmanları araştır, mağazalarda dene ondan sonra toplu bir liste hazırladığın zaman tek konu aç bence ekipman için direk olarak. Daha güzel cevap alırsın.

Bütçeyi arttırırsan bu fiyata mondial en iyi çözümün.

Motosiklet konusunda, bütçe düşürülecekse araziye uygun olmayan naked, bajaj pulsar 200ns yada arazi şart dersen yamaha wr125x önerebilirim. Konfor ne derece öncelikli, çanta bagaj ne derece öncelikli, titreşim ve sele konforu ne derece öncelikli gibi kendi içinde temel sorulara cevap vermen gerekir bu modellere yönelmeden önce.

Çok araştırmanı tavsiye ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)