Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

wr 125!! beni durdurmak isteyen varsa ya şimdik durdursun yada sonsuza kadar sussun:D

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0-100 hızlanması cok yavas malesef motorun 15 saniyeyi geciyor nette baktım da
    Bizdeki cbr 125 ler de 15 sn de çıkıyor 100 km ye. benim iki tane kendi çekimim var. 15 sanieye yavaş değil segmentinin normali zaten

Duke 125 te aynı sürede alır 0-100'ü

Hatta şimdi baktım kendi kaydıma 0-90km 10sn sonraki 10km tam 5sn sürüyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    artcı olmazsa olmaz
    bu motoru alırsam kız arkadasım aynı gun sattırır vallahi
    artcı problemlı ama mutlaka oturacak yerı vardır yahu
    haksız mıyım ?
    arkamda 90 kiloluk pederle işe gidip geliyoruz her gün.. sıkıntı yok kardeş.. yengenin kilosu 90 dan fazla deilse tabi..

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an bende honda kullanıyorum...
    Marka fanatikliği ile ne alakası var?...

Yakıt konusuna gelince...
    80-90 kuruş yakması imkansız...
    Yokuş aşşağı belki yakar ama düzde bile 12-14 kuruştan aşağı yakacağını sanmıyorum...

Performansa gelince...

CBR uzun soluklu yokuşları 110 la çıkması imkansız...
    Gerek gücü gerek torku ile buna müsait değil...
    Kaptırınca çıkar mı?
    Çıkar tabiiki... Ama canı da çıkar...
    Ama genel anlamda kullanım açısından WR daha uygun...
    Arkadaşın birisi 30 km den sonra rahatsızlık verici demiş ama,
    Adam önümde 110 km gitti.. Hiç te şikayetini duymadım.. ;)
    110 km CBR ile gidince rahatsızlık vermiyormu onu anlamadım
    Ben daha 5 km dayanamadım CBR125 e...

ya bazı arkadaşlar mekanik bilgisi olmadan inatla iddialarda bulunuyor.. cbr ların arka dişli küçük düz yolda hiz için yapılmış bir makina.. ben bu motoru kullandığımda cbfler yetişemiyordu ama hafif eğime geldiğim zaman cbf direk solluyordu.. wr 125 te ise hem kocaman dişli farkı var hem subap farkı var hemde 2,5 beygir fark var.. kalkışta cbr kadar hızlı olmayabilir ama güç olarak cbrla tartışılmaz... hız arttıkça güç düşer güç yükseldikçe hız düşer.. 2 motoru da kullanan bilir.. yzf ler de tahminimce cbr ayarında hız için tasarlanmıştır aralarında şanzıman dişlileri farkı bile olabilir çünkü wr nin 1. vitesi takviye vitesi gibi.. sonuçta arazi motoru..
    [COLOR="#FF0000"][B][U]Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.:bounce:
    [/U][/B][/COLOR]

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ben youtube da bir videoya baktim adam 19 saniyede 100e ulasiyordu cok geldi bana
    Bizim motorla 13 saniyede 100e ulasanlar var ki ben 15i gectigimi dusunmuyorum sahsen bastim mi

Artci konusunda verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim kardes hayirlisi diyelim artik

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    doğru diyosun motor sonuçta arazi motoru.. bir ve ikinci vitesler takviye vitesi gibi olduğu için kullanıcıya göre 3 4 saniye fark ettirir.. motor kendini 3. viteste fırlatmaya başlıyor.. bence 125 cclerde 0 - 100 km de randıman beklememek lazım.. bu olay 250 cclerde daha farkedilir.. keşke wr 250 x alabilcek durumda olabilseydim..
    [COLOR="#FF0000"][B][U]Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir.:bounce:
    [/U][/B][/COLOR]

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    kawasaki klx 250 var bulunduğum yerde cross
    eleman fmf egzos takmıs kıskanmadım desem yeridir
    onun yuzunden motor almayı dusunmeye basladım

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    istanbuldaki sm kullanıcıları bendede mondizakii extreme sm var. bi ara toplaşsak buluşsak gezi yapsak ???

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    kawasaki klx 250 var bulunduğum yerde cross
    eleman fmf egzos takmıs kıskanmadım desem yeridir
    onun yuzunden motor almayı dusunmeye basladım
    klx bende düşünüyordm sade tipi yüzünden bu 125 i tercih ettim.. nekadar doğru ettim bilemem ama o makinada 250 lik sonuçta..
    [/U][/B][/COLOR]

slm 2 hafta önce wr125 r ile Antalyadan 1860 km karadeniz yaptım. tek başıma. 190 tl benzin yaktı. tek sıkıntı sele idi, onada küçük elyaf minder yaptırdım sorun haloldu. ilk gün 560 km yol gittim. tavsiye ederim hiç düşünmeden al.
    mtbfr bunu beğendi.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Gel senide bizim motrads grubuna alalım
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)

duke 200un arka teker 150likmiş
    bu işi bozdu :D
    duke 125 gibi sanarken daha büyükmüş

bakacağız hayırlsı
    Büyük olması daha iyi değil mi? Daha çok yakar diye mi yoksa?

@babuxd bu motorlarda rodaj olmuyu mu ki daha motor 650 km deyken son hızlara çıktın?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ben 130luk sanırken 150lık oldugunu anladım
    wr ıcın nıyetlenırken buyuk teker benı duke'Ye yonlendırdı ondan ısı bozdu dedım

Motosikleti
    yamaha wr 125 x
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük olması daha iyi değil mi? Daha çok yakar diye mi yoksa?

@babuxd bu motorlarda rodaj olmuyu mu ki daha motor 650 km deyken son hızlara çıktın?
    ewet oluyor ama bunu pek önemsemedim.. sonuçta önemli olan motorun devri.. hızı deil.... ve motor şuan 130 kuruş yakıyor... bence pek bi kayıp yok....
    [/U][/B][/COLOR]

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışma yaratmak gibi olmasın ama bir motoru fanatik bir şekilde savunmak çok abes çok yanlış. okuyanlar yanlış bilgileniyor.

WR125 te 15 beygirlik su soğutmalı YZF-R125 motoru var . Bu motorun uzun yolda 8 kuruş yakması için(1.9 lt yapar) 50-60 la sürmen lazım. Bizim otobanlarda da bu süratle giden motoru böcek gibi ezerler

Ve 125 cc bir motor 120 ile bir yokuşta süratini koruyamaz. CBR 125 le 110 yi koruyarak cıktığımı hatırlıyorum ama yokuşa yokuş demek biraz fazla, hafi eğimli bir yol sadece.

Bence çok abartıyorsunuz yakıt ve performans işini . Gerçek yokuşu gördünüzmü 80-85 e kadar düşer süratiniz. Ve zun yolda 1.9 litre yakmak için ayrodinamik olarak müsait degil motorunuz. yaksa YZF125 yakardı okadar az uzun yolda

Neyse güle güle kullananın, ama bu kadar abartmayın...
    yokuşa gelince 13.3 beygirlik motor 80-85e düşüyorsa benim ybrnin 75e düşmesinde bir sıkıntı yok o zaman?

vay be bunca zamandır benim motor arızalı diyordum.

demek sadece fazla yakıyormuş.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    wr 125 te yzf motoru var fakat gördüğüm kadarı ile (gözümden kaçmış olabilir affedin) kimse ağırlık konusunu göz önüne almamış wr 125 kaç kilo

130 heralde motorun gösterdiği bir rakam olsa gerek
    şunun gibi

http://i4.ytimg.com/vi/p66S2B0g2Vc/0.jpg

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wr 125 te yzf motoru var fakat gördüğüm kadarı ile (gözümden kaçmış olabilir affedin) kimse ağırlık konusunu göz önüne almamış wr 125 kaç kilo
    WR 125X versiyonu 137 kg yakıt ve yağ deposu dolu olarak (8,5 litre yakıt 1,15 litre yağ)
    WR 125R versiyonu 133 kg yakıt ve yağ deposu dolu olarak (8,5 litre yakıt 1,15 litre yağ)
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Ben daha az olmasını bekliyodum r125 ile aralarında fazla bi ağırlk farkı yokmuş bundan sonra bakılcak yer dişli oranları sanırım ben top speed 135 yapıyorum

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    tabiki dişli oranları farklıdır. birisi daha çok hız için yapılmış, diğeri şehir içinde oynamak için.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    90kilo olduğumdan klx 250
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Yamaha WR125X
    bende 2. el wr125x aldım...almayı düşünen varsa bence düşünmesin alsın derim şu ana kadar 22 23 tane kadar motorum oldu ve aralarında şehirde en rahat ve keyifli olanı diyebilirm xt660 haricinde oda zaten güç bakımından...hız konusuna gelince arkadaşlar şahsi görüşüm 125cc bi motosiklette 20km daha hızlı veya daha yavaş gitmiş pekte bi önemi yok fakat önemli olan kullanım amacı bence... tek kişi rahat ve kullanması çok eğlenceli bir motor wr125x..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)