Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Motosikletli imam, köylüler istemeyince istifa etti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla imamin mi agzina ziçtin,cemaatin mi? anlamadim ama akillica laflar.
    Dinini yabanci dilden okuyan süzme tek bir milletiz.
    Öyle olunca da bu tür haberler enteresan bile gelmiyor bana.
    kötü sözden ALLAH a sığınırım ama imam ne ise cemaatte o dur.
    çünkü insanlar birbirine çeker. bazı farklılıkları olmakla birlikte aslında hep aynı şeyleri yapagelirler. kendini ait hissettiği dini yabancı dilden okuyan demeyelim bu duruma, şöyle diyelim, kitap ehlinin(hristiyan ve yahudilerin) kendi dinlerini hafife alıp, diledikleri gibi heva heveslerine göre, başkasının dediğine göre, yaşadıkları gibi bu toplumda aynısını yapıyor. yani kendi düşüncesini yada, ana babasından duyduğunu yada çevresinden görüp taklit ettiğini islam sayıyor. halbu ki İslam Kuran ve sünnetten ibarettir. yani nakil dinidir, düşünce dini değildir.ALLAH tan ne geldiyse resulu ne dediyse o alınır gerisine itibar edilmez. söylenecek çok şey var...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Keşke ülkemizde bütün imamlar böyle olsa belki ülke karanlıktan aydınlığa kavusur .Bizde aydın insanın yaşaması çok zor halk uyanır diye korkuyorlar .En iyi halk uyuyan halktır

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halbu ki İslam Kuran ve sünnetten ibarettir. yani nakil dinidir, düşünce dini değildir.ALLAH tan ne geldiyse resulu ne dediyse o alınır gerisine itibar edilmez. söylenecek çok şey var...
    Tartisma yaratmak istemem ama belki de inanç eksikligi bu nakil dini inanisindan kaynaklaniyor olabilir.
    Yani içinde aklin yer almadigi bir dine akli olan bir insanin tam anlamiyla iman etmesi zor is.
    Teoride belkide böyle olmali ama isin pratik kismina gelince böyle olmuyor.
    Gerçi Kuran'da aklimizi isletmemiz gerektigi defalarca söyleniyor.
    Bu sebepten ben Islam ya da adi ne olursa olsun bütün dinlerin akli kusatmasi gerektigine inaniyorum.
    Aslinda ben nakledilen seylere inanmiyorum.
    Benim suçummu bilmem ama kafa böyle çalisiyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinini yabanci dilden okuyan süzme tek bir milletiz.
    Öyle olunca da bu tür haberler enteresan bile gelmiyor bana.
    Tebrikler...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Touring
    yavv arkadaş kas kafalımı,örümcek kafalımı ne diim bilemiyorum...sölenmez ama bizler 5 vakitide kaçırmamaya kılmaya çalışıyoruz... mahallede genellikle gençlerin yaş ortalaması 21-22 dir aramızda imam olan da var ve mahallede motosiklet tutkunu olmayan kullanmayan yok tur hatta mahalleden bazı arkadaşlarım imamhatip mezunu dur atanmayı bekliyor ve bu arada da mahallemizdeki camide imamlık ve müezzinlik bile yapıor hatta bu günkü cuma namazını benim yaşıtım sayılan 21 yaşındaki bir arkadaşımn kıldırdı kendisinin babası git kıldır dedi babası da ilçemizdeki imam hatip lisesinde öğretmen....ulen nedir bu cehalet...tipi kayık emo lar gay ler veya türevleri olsa hadi neyse.kuranda imam şöle bir yaşam tarzına sahip olacak veya kıyafetleri şöle olacak,araba dışında bişe kullanmıcak die bişe yokki..1400 sene evvel inen kitapta motosiklete de binmicek die de bişe yok eeeeee...

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Ömer Çelakıl baksın kesin kuran'da motosiklet'le ilgili birkaç ayet vardır farkedilmeyen ...

Yersen..
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    İmkanı var mı bilmiyorum dava açsaydı tehdit edenlere diyecem ama o dava sonuçlanana kadar belki 99 yerinden bıçaklanırdı veya işi bırakmasaydı işe de gitmeseydi onu işten çıkarsalardı tazminat alırmıydı? Bu imamı devlet mi tayin etti devlet gerekli araştırmayı yapmıştır imam olacak bi sakıncası yoksa yapmıştır.Ya da tehdit ediliorum deyip tayin isteseydi olmaz mıydı?
    Nerde hak,hukuk?
    Artun K.

Alıntı artun17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkanı var mı bilmiyorum dava açsaydı tehdit edenlere diyecem ama o dava sonuçlanana kadar belki 99 yerinden bıçaklanırdı veya işi bırakmasaydı işe de gitmeseydi onu işten çıkarsalardı tazminat alırmıydı? Bu imamı devlet mi tayin etti devlet gerekli araştırmayı yapmıştır imam olacak bi sakıncası yoksa yapmıştır.Ya da tehdit ediliorum deyip tayin isteseydi olmaz mıydı?
    Nerde hak,hukuk?
    işten çıkarılmaz ki,sebep yok çünkü çocuk işini hakkıyla yapıyor.ama psikolojik baskı var,insanı bezdiren zaten psikolojik baskıdır.28 şubat sürecinde dindar kesime yapılan baskılar şimdi laik ve modern diye adlandırılan kesime yapılıyor.düzen değişmiyor sistem değişmiyor sadece taraflar değişiyor.güç kimin eline geçerse güçsüzü eziyor.yaşım 29 gerçek demokrasiyi ömrü hayatımda görebileceğimi zannetmiyorum,bu ülkede kafalar değişmiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben çok fazla yorum yapmak istemiyorum herşey apaçık meydanda zaten.
    sadece şunu söylemek istyorum vekil imam oldğum için tayin isteme hakkım yoktu.yani ya motorumdan ve yaşam tarzımdan ya da orda imamlık yapmaktan vazgeçcektim ben de motorumdan vazgeçmedim....

Hocam dini açıdan kusur işlersek affola.İlk emri bilindiği üzere oku olan ve her kulunun anlayabileceği,herkesin bir şeyler anlayabileceği doğru yolu şüphesiz buldurabilecek kapasitede bir kitap varken kullar tembellik edip okumaktansa kendilerine doğru yolu göstereceğini söyleyenlerin peşinden gidince ortaya türlü türlü dolaşık ,yoldan çıkmaya müsait bir sürü yol çıkmış ve o yollarda hala yürünmeye devam edilmekte.Eminim cemaatinizin içinde de daha okuma yazması bile olmayan okuduğu ayetlerin anlamlarını bilmediğinden Kuranı yalnızca arapça olarak ezbere okumuş,ondan tılsım ummuş,okunurken şuhi ile dinlemiş onu yaşayabilmek için birilerinin açıklamasını beklemiş onlarca Allah kulu vardır.Bende onlardan biriyim.Yani sizi yadırgayanlar aslında yatacak yeri olmayanlar.Allah bizlerin,sizi hor gören cemaatinizin günahlarını affetsin.Şeytan aktif olarak görevlerini yerine getirmekte.Cehalet tuz biber olmakta.Okuma yazma bilmeden,doğru ile yanlışı ayırd edebilecek kapasitede olmayıp üstüne birde cehaletden kurtulamadıkca insanlar dindar olmamalı ibadete başlamamalı bence.Netekim insanlarda Kuran inmeye başladığıan namaz kılmaya başlamadılar.Yaşadıgım iki hikaye var konuyla ilgili.Birincisi :bir arakadaşımın müslüman olmayan ecnebi sözlüsü bir olayın arkasından dini birkaç kelime söyleyipte topluca amin dedigimizde bize sordu:ne demek bu.............Biz löng diye göçdük.Bize:İNANDIGINIZ ŞEYİ NİYE ÖGRENMİYOR YADA BİLMEDİGİNİZİ NİZE SÖYLÜYORSUNUZ BAKIŞI ATTI HATTA DİLE GETİRDİ.İkincisi altı dil bilen bir turiste ,telefonda ingilizce bilen biri var anlamıyoruz(çok iyi Türkçe konuşuyor bu arada)yardımcı olurmusunuz dedigimizde :İngilizce bilmiyorum(bizimde çaresizligimizi görünce)belki yardımcı olabilirim dedi.Aldı telefonu eline ve bülbül gibi şakıdı.Biz gene höngedek kaldık.Sorduk neden bilmiyorum dediniz.Cevabı ise bu şekilde henüz tam bilmedigim beş dil daha var dedi.Biz olsak toptan onbir dil biliyorum der havamızı basardık

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    islam salt fikir dini değildir. hele düz mantık dini hiç değildir.
    bunun yanında imam diyesim gelmiyor bu insanlara. namaz kıldırma memuru demek en doğrusu olur. yoksa imam öyle hafife alınacak boş bir terim değildir.
    şu acı gerçeği söylemek zorunda hissediyorum kendimi;
    AVRUPA nın HRİSTİYANLIĞI NE İSE TÜRKİYE nin MÜSLÜMANLIĞI DA O!!
    helal olsun ustam benimde bahsettiğim imamlık meslek olmamalı konusu buydu.Hala imamlara maaş bağlanmasınıda saçma buluyorum.Böyle oldukça imamlığı meslek olarak yapacak insanlar çoğalacaktır.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

motosikletli imam

* din; dinginliktir, huzurdur, maneviyatı geliştirmektir, Sufiliktir. Dünyevi zevklerden uzaklaşmaya çalışmaktır veya zevk alınan unsurların algısında seçiciliktir.Her sabah doğan güneşe şükretmektir. zihni temiz tutmaktır.

* Motosiklet ise deliliktir. Kanının kaynamasıdır. durduğu yerde devrilen bir makinanın üstünde 250km/h yapmaktır. adrenalindir . Zevk tir .tek teker yapacağım diye hayatını riske atmaktır. Kibir dir. çok dikkat çekici kıyafetlere sahip olmak demektir.

Şimdi bu iki olgunun bir araya gelmesi mümkün müdür ?

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    arkadaşlar öncelikle bu yobaz kısır düşünceli kişileri kınıyorum.motorla imanın ne alakası var ha ata binmiş ha motora yaptıkları çok ayıp.aynı zamanda bizim bölgemizde imam arkadaşimız var kendisinde YAMAHA R6 sı var zaman zaman gurup olarak geziye gideriz.çevremizde ters bir durum yok.motor bir tutkudur sevgilisinden vazgeçer motorundan vazgeçmez

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Bizim imamın face sayfasına baktım maşşalah hem motorcu hemde Rock cı çıktı Hayko Cepkin sayfasına bile üye kendisi :D

Alıntı cRaZy_iMaM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok fazla yorum yapmak istemiyorum herşey apaçık meydanda zaten.
    sadece şunu söylemek istyorum vekil imam oldğum için tayin isteme hakkım yoktu.yani ya motorumdan ve yaşam tarzımdan ya da orda imamlık yapmaktan vazgeçcektim ben de motorumdan vazgeçmedim....
    bu imam, o imam mı

M.e.t.i.n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL Varadero 1000
    İstifa etmesi yanlış olmuş...Araç olarak ne kullandığı kimseyi ilgilendirmez,kanunen hiçbir yerde İMAM olan şu aracı kullanır diye birşey yazmıyor,tamamen kişisel bir tercih...İşini düzgün yapıyor ise,özel hayatı kimseyi ilgilendirmez...Ama maalesef biz millet olarak genelde burnumuzu heryere sokmayı severiz,doğuştan hakim,savcı,avukat,doktor,sanatçı vs vs yiz...Allah ile kul arasındaki mahrumiyete bile karışırız...Ne yazık,değil mi...?
    Motosiklet efendi işidir

Motosikleti
    Kuba KH150-12d
    Maalesef halkımızın büyük çoğunluğu, Kur'an'daki İslam'a değil de kafalarındaki İslam'a inanıyorlar. Bu zihniyet önceki asırlarda olsaydı acaba ata binmeyi mi yasaklayacaklardı.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    kardeşim yazdıklarınıza dikkat edin yüzyıllarca Kuranı'nı saf itikadınden arapça okuyan Türk milletine (kendi ninen deden atların da içinde)süzme diyorsun öbürüde alkış tutuyor.sanki türkçe okuyanlar çok büyük iş başardırlar.horozdan kurban, şortla cuma namazı ,sex le oruç açtıran hocaların hepsi türkçe kuran yazıp çıkardı. sen ne anladın o kurandan. türkçe kuranda aşure tarifi arayanlar tv programında hocaya " hocam hangi ayette bulmadık " diye sordukları gün oldu. Din bir insan terbiyesidir oyuncak değil. İnsan bağlı olduğu topluluğun alışageldiği düzenine hemen tepki verirse ordan kovulur. Eğer yavaş yavaş akılcı ve doğrucu bilgileri aşılar sabırlı olursa başarıya ulaşır. Peygamberlerimiz çölde yaşayan kız çocuğunu kuyuya atan topluma cahiller ordusunu nasıl dize getirdi bir düşünelim. Yıllarını aldı durmadan çabaladı.AKP ilk geldiğinde yobazlar başa geçti laiklik demokrasi kalmaz diyenlerin şimdi neden sesi çıkmıyor. Bu erifler kanımıza zehiri yavaş yavaş verdiler kimse uyanaması işi. Bütün devlet kurumları ordu bile etkisinden kurtulamadı bu zehirin. imamda akıl olsaydı motoru 3 gün ahıra saklar cemaate de bu işin yolunu hazırlardı. işte kim nefsine tatlı geleni bırakamazsa iradesi de ona faydası dokunanı ona bıraktırır. O imam işi bilmiyormuş. Bizim bu aşamalara gelmemiz için çok seneler lazım arkadaşlar. Din yaşamını insanları evcilleştirmek uyuşturmak ve kumanda etmek için yıllarca kullandı bu siyasiler devlet adamları. Köyün ağası mercedese biner kahvede lafı geçmez imam motora biner o köyden kovulur, bütün gerçek bu.

Motosikleti
    kymco ck 125
    işte sevmediğim köylü zihniyeti. küçük yerlerin en büyük problemi bu. değişime karşı çok dirençli davranıyorlar, kendilerine benzemeyen her şeye baskı yapıyorlar. köyleri severim ama ne yalan diyim köylüleri sevmem (hemen hepimizin aslı köylü olsa bile)

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Alıntı Adanalıİlhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef halkımızın büyük çoğunluğu, Kur'an'daki İslam'a değil de kafalarındaki İslam'a inanıyorlar. Bu zihniyet önceki asırlarda olsaydı acaba ata binmeyi mi yasaklayacaklardı.
    Sevgili İlhan,söylediklerine aynen katılıyorum .
    Yani İslama göre bir yaşantı değil,yaşantıya göre bir İslam,İslama göre bir düşünce değil düşünceye göre bir İslam,İslama göre bir anlayış değil anlayışa göre bir İslam,İslama göre bir ben değil bana göre bir İslam.
    Toplumumuzdaki din anlayışı maalesef çoğunlukla bu.Ülkemizde toplumumuzun her kesiminin en iyi anladığı() şu dört şey:Din,siyaset,futbol ve eğitim.Herkes tam bir siyasetçidir,iktidara o gelse ülkenin iç ve dış meselelerini üç günde çözer,dini konularda o en büyük alimdir(Hemen fetvalar hazırdır ama maalesef İslamın ''İ'' sinden bile bi haberdir),başkan olsa tuttuğu futbol takımında radikal kararlar alıp daha sezon kapanmadan takımı o şampiyon yapar,iyi bir eğitim felsefecisidir,pedagoktur,eğitimcilere o akıl verir(Halbuki evinde iki çocuğa katlanmaktan ve onlara hitap etmekten acizdir).
    Biz böyleyiz işte ne yapalım.
    Hepinize saygılar .

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)