Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

50.000 TL’lik 112 Acil Motosikleti Hurdacıya Bırakıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun orda kalmasının sebebi kesinlikle sürücü olmaması değildir. Araştırmak lazım.
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık Bakanlığı nın sürücü alımı yok arkadaşlar. Yüzlerce 112 istasyonu açıldı, buralardaki sürücü ihtiyacını, orda çalışan (benim gibi) Acil tıp teknisyenleri ve paramediklere eğitim vererek karşılıyorlar. Uygulanan "güvenli ambulans sürüş teknikleri" eğitimini bayanlar da alıyor ve ambulans kullanıyor. Ben de 1yıla yakındır ambulans kullanıyorum hatta şu an eğitimciyim.
    Söylemek istediğim, ambulans sayısı her yıl onlarca artıyor ama bir tane bile şoför alınmıyor. Sırf motosiklet tutkunu diye kimseyi bu göreve almazlar fakat yapılabilecek en mantıklı hareket, ciddi anlamda motosiklet eğitimi veren(honda gibi) kurumlarla işbirliği yapmaktır. Bizler kişisel olarak belki maddi olumsuzlardan dolayı bu profesyonel eğitimlerden yararlanamıyoruz ama Sağlık bakanlığının bu yönde ayrılmış ciddi bir bütçesi var.
    Onlar O butceleri nereye ve nasil harcayacagini iyi bilirler mutlaka...eminim motosiklet suruculeri egitim almiyordur ama harcamasi mutlaka yapiliyordur benim memurum isini bilir
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Para cebindenmi cikiyor adamin. 50,000 TL ne demek yaa. Bu vergi o kadar kolaymi toplaniliyor. 50.000 TL cope atacaktin bari Doguda bir okula harcasaydiniz.

Dun haberlerde verildi, silivride sanirim 2.5 milyon tl yapilan spor kompleksi 4 senedir basi bos diye roman bir aile yerlesmis icinde yasiyor.

Turkiye bizi benzinden ve tum tuketimden OTV diye soyarken diger yandan Dubai sultanlarini solda birakacak sekilde keyfi para harciyor. Bu ulkenin vatandasina yazik.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Deauville 50 bin tl ediyormuymuş...

yatan motordaki tıbbi cihazları üzerinden almışlardır umarım. Sadece o malzemeler En az 10.000tl eder.
    112ciyiz

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    motorun fiyatını epey abartmışlar ama bunun önemi yok neden orda durduğunu merak ediyorum ben
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    burası TÜRKİYE malesef artık ben herşeyi bekliyorum hiçte yabancılık çekmiyorum bu konulardan
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Şaşırmadım dersem yeridir.

Ne alaka denecek belki :Bundan bir iki hafta önce malum kişinin malum açılış için gittigi (bürokraside :öncelikler der devlet adamları)malum mekanda devletimizin yaptıgı evet bu kadar basitce söylüyorum''22 kişinin bir topun peşinden koşacagı ve ve belki 10 yıl daha oynayamayacagımız finallerde ev sahipligi yaparız euro ları cukkalarken yüzümüz kara çıkmasın diye devlet kasasından harcanan yaklaşık bir katirilyon parayı nasıl bir çırpıda söyleyebiliyorlarsa bende bunu burada böyle söylerim.İş mafyayı rantcıları desteklemek olunca birileri sonuna kadar destek olur adınada hizmet der........yatırım der........geri dönecek der.........dönecekde kimin cebine dönecek ?????????????turist taraftarla ülkeye döviz girecek onun yerine benim futbolcum son model masserati ferrari, kulüp başkanım yat belki helikopter alacak.döviz oldugu gibi hoop dışarı,oldumu fifti fifti.Su elektrik faturaları vergiler kira bedelleri devlete geç veya gecikmeli olarak ödenmeyecekmi........Kaz gelecek yerden tavugu esirgemezler.Vatandaşa hizmet olunca da örnekte görüldüğü üzere yarı yolda bırakır lar böyle.İkisinde de verdigimiz vergiler kepaze olur gider.Sonra kur düştü fiyatları kırmalıyız asgari ücret aşagı,şu ilaçlar kapsam dışı felan filan.Ben elimde tahlil blok blok dolaşırım hastahaneyi kulup başkanının evine özel klinik kurulur.Neymiş büyük adam klup başkanı bakyaaa yokyaaa.Yıllardır sömürüyorlar tafartarları birtanesinin tamamen kendine ait stadı yok bildigim kadarıyle.Hani herşeyi devletden beklemiyecektik !!!!!!!!! Sonra taraftar niye HOLİGAN......Taraftarınıza sordunuzmu varmı sağlık sorunlarınız diye.....Sorunları olan insan nasıl hobi sahibi nasıl sanat etkini nasıl çagdaş taraftar olabilir sorarım.....O motor orda çürür gider daha birçok çürüyene kadar bekleyen gibi hurdacının bile işine yaramayacak hale gelinceyedek bekletirler.Bu vatandaş bagışlar fazlasıyle fakat bu devlet bir hayır kurumuna bir vatandaşına bagışlamaz.....Neden sorarım??????????????????Şeytan ayrıntıda gizli degilmi????O motorda her vatandaşın oldugu kadar benimde alın terim var.Sizinde.O motor bu ülkeye girerken yerine döviz dışarı gitti.Benim asgari ücretli işcimin alım gücü dahada düşmedimi.Böyle şeyleri düşündükce kafayı yiycem.Asıl koyonda o yavru orada yatıyor ya,içim eziliyor beeeeeeeeeee

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    allah kahretsin ya plansız programsız iş yapan otoriteleri.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Nedense bu fıkra geldi birden aklıma.....

FIKRA;))
    Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla,...... bir bekçi işe almaya karar verir.
    Bir süre sonra düşünülür ;
    ''Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak''
    Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere,
    750'şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.Bir süre sonra
    ''İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz''
    diye düşünülerek, 1.000'er TL maaşla, iki denetmen işe alınır,biri denetim yapar diğeri raporları yazar .
    Bir süre sonra'' Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek '' diye tartışılırve 1.500'er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.
    Bir süre sonra ;''Peki bunlardan kim sorumlu olacak.'' Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000'er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.
    Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...!

işte..Bu fıkrada kabak işçiye patladı.....
    Gerçek olanda ise halkımıza patlıyor....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Konuyu biraz okudum..
    Cok yazik..

O motora ihtiyac var yok ayri bir olay...
    Ama söyle yapilamazmiydi...
    Tabiki yine burada gördügümü anlaticam sizlere..
    Burada nasil yapiliyor..
    Böyle bir uygulama yapilsin diycem ama..
    Sadece dedigimle yazdigimla kalicam..

Burada eskiyen polis araclari (motorlarda buna dahil) cöpe atilmaz..
    Yada Yurdumda hani toplanan o motorlar üst üste yigilip bir alana atiliyor..
    Orada cürüyüp gidiyorlar..
    Buraya cok aktarildi..

Burada olay biraz degisik..
    Diyelimki devlete bir borcunuz var..
    Ödeyemediniz..
    Devlet maliniza el koyuyor..
    Motoruna el koyulanlarda var..
    Ama Alman devleti bu motora el koyup cöpe atmiyor o motoru..
    Acik arttirma ile satiyor..
    Eskiyen polis yada ne bileyim devlet araclari icinde yapiyor bunu..

Bana cok yakin bir yer var..
    Burada her ay birkere acik arttirma var. (Ben hic gitmedim daha )
    Orada devletin el koydugu arabalar,motorlar vs vs acik arttirma ile satiliyor..
    Ve para langirt köy sandigina..

Böyle birsey yapilamazmi Türkiyede?
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    aynı şekilde Van da var bitane bu motorlardan 2 senedir depoda çürüyor
    şoför yok diye
    memleketimde bürokrasi o kadar kötü ki anlatamam
    konuyla ilgili müdür yardımcısıyla görüştüm çok iyi niyetli biri kendisi
    dedim "müdürüm ben cumartesi pazar boşum yanıma bir arkadaş verin hiç bir ücret talep etmiyorum hem kullanıp halka yararımız olur hemde yanıma vereceğiniz arkadaşa ileri sürüş tekniklerine kadar öğretirim diye"
    kurum farkından dolayı olması mümkün değil dedi
    eğer kaza olursa ve sana bişey olursa bana devlet malını sana peşkeş çekip onunla yaralanmana veya ölümüne neden oldum diye kamu davası açılır dedi
    adam haklı aynı kurumda değiliz validen izin alalım dedim
    git valiyi bulursan benide çağır birlikte konuşalım dedi
    (vali kısmını atlayaccağım çok aşırı siyaset içeriyor o kısmı rezillik)
    böyle işte bende başka bi sağlık memuru arkadaş var onu eğitiyorum ehliyete başvurdu inşallah bu yaz ona teslim edecez motoru
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Hiç şaşırmadım geçen yıl deprem bölgesinde bir belediyenin deposunda çalışan işçileri akülü özürlü araçları ile yarış yaparken görmüştük.

Ağzımız açık kaldı.

Bunlar ne diye sorduğumuzda, yetkili pişkin pişkin, depremde gelmişti dağıtamadık duruyor hala burada dedi. Deprem de dediği 1999 depremi, yani 12 yıldır sarj edip yarışmayı düşünebiliyorlar ama bir tane adam çıkıp şunu ihtiyacı olana verelim demiyor.

yorulmaz50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600 f imm
    başka bir bölgede başka başka yönetimlerce de yokluktan imkansızlıktan elde olanlarla yetinilmesi gerektiğinden bahsedilir herşeyimiz varda ata et ite ot dayatılmaya devam ediliyor ben sağlık personeliyim deneyimli sayılacak kadar motorcuyum benim diyenden daha bilinçli bir kullanıcıyım versene bu adama o canavarı yıllarca köhneleşmeden sıkılmadan monotonloğa alışmadan ordan oraya can kurtarmaya koşayım hizmet edeyim ama yoook ben ameliyat masasına o motor hurdalığa gelde

kızma şimdi
    kazasızz belasız ...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıklar olsun!!!!!!! Bunun sorumluları vatan hainidir bence..
    Kaç yıldır bunu anlatıyoruz ama anlayan yok işte..
    Sorunca da Ermeni misin diyorlar..

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha önce belirtmiştim, bu motosikletlerin satın alındığı söylenen topicde :/ durum buydu işte..
    Yorum yok!

Bugün Antalya 112 Başhekimliği ile görüştüm, Antalyada da 3 Adet motosiklet varmış, bir süre iki ekip çalışmış, şimdi ise motorlar kullanılmıyormuş onun için eğitim flan verilecekmiş.
    Kendimden,, motosiklet tecrübemden bahsettim, çok ilgili yaklaştılar. eğitim yapılacağı zaman beni de ekibe alacaklar.
    ama ne zaman kim bilir....
    112ciyiz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bir kişi daha iş sahibi olabilir gerekli planlamalar yapılmadan eyleme geçilen işler malesef her zaman hüsranla sonlanır ama biz neden bu kadar vergi veriyoruz o paralar ne olacak ki işte böyle depolarda çürüyecek olan malzemeler alınır ve hurdaya ayrılır geçen hafta hoca vaaz veriyo devlet malını hor kullanmak amacı dışında kullanmak veya korumamak la ilgi bu davranışları sergileyen bir memurun 73 milyon kişinin hakkını yemiş sayılır dedi ama bunu böyle anlattı şimdi biz kimden hak talep edeceğiz ahirette çok merak ediyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Neden şaşırıyorsunuz onu anlayamadım?

Bu ne ki, garajlarda kaç 50.000 liralık makam araçları çürüyor. Kaç yüzbinlerce lira veriliyor yenilerinin yerine. Hala meeleyin siz, anca kırk yılda bir biraz mırıldanın...

Ayrıca bu makinanın acil müdahale aracı olarak kullanılması da saçmalık. Toprak yola bile giremezsiniz o makinayla. Ver sen bu adamların altına büyük bir enduro o zaman gerçekten her yere hızır gibi yetişir. Touring motoruyla acil müdahale anca bizde vadır. Sanki Kars'tan Ankara'ya müdahaleye gelecek adam.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)