Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çinliler Ferrari'yi bile klonlamışlar...

Motovento
    REKLAM ALANI
    rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Şimdi kaç tane "6" üretcekler
    0 Rh (+)
    06 - 09

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extacy77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanuni getirecek mi?
    [COLOR="Indigo"][/COLOR][B][I]Patatessogan geri döndü[/I][/B]

cin bi kac yıl icinde kaliteyide yakalar.bence yapsınlar bi sakınca yok.hatta fayda var.caponlarda boyle baslamıstı.insallah bi gun bizde baslarız.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bi beni klonlayamadılar. bunu kimse de istemez birisi yetiyor
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Mondial de Asya'yı kopyalamış...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiki emek hırsızlığı çok kötü bir suç.Çinli'lerin yaptığı uluslararası platformda suç teşkil ediyor.Ama adamlar bu işi yaparken batının sadece kendisinin akıllı olduğunu düşünüp yaptığı yasalara görede ticaret yaptığını unutmayalım.Ferrari çok uç bir örnek.Ama çoğumuzun kullandığı motosikletleri imal edip satabilmeleri,batılıların kendilerinden başkasının bulamıyacağını düşündükleri açıkları kullanarak mümkün olmaktadır.İşin ilginci böyle şeyleri hep biz yapardık,şimdi mağduruz!

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    anlamıyom ki nedir emek hırsızlıgı? bi adam emek vermıs mesela ayakkabı bulmus sımdı kımse ayakkabı yapamayacak mı? emek hırsızlıgı mı olacak bu?
    bellı bır sureden sonra bu tıp seyler kamuya mal oluyo dedık patent yasası dedık hala daha emek hırsızılıgı dıyosunuz yok oyle bısey. ferrarı bu arabayı 50 sene once yapmıs ve olay bıtmıs artık.bazı seyler degısmez kı arkadaslar,araba,motor,gemi v.s. bunların yapılıs sekıllerı dızaynları aerodınamıklerı,stabiliteleri degısırmı ki?
    adam ferrarının aynısını yapmıs ( ki ufak da olsa degısıklıkler vardır) yolda cınlının yaptıgını goren "aaa cın arabası ne guzel" mı dıycek? yoksa "uf be ferrarıye bak" mı dıycek?.
    ha tek sorun benzer ya da aynısını yaptıgında kalıtesı aynı olmcaycak orası bellı ıtalyanların derdı de budur sanırım kalıtesız ferrarı dıye adlarının cıkmasından tedırgın oluyorlardır bence.
    yakında bende kendı motorumu yapacagım insallah bu yaz sonuna kadar yollara cıkarım acaba gorenler emek hırsızı mı dıycek yoksa guzel olmus ya da kotu olmus mu diyecek? emek hırsızı dıye adımız cıkmasında
    cok merak edıyorum
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Anlamıyorum bunlar zaten tüm dünyada yapılan şeyler.

Öyle yasak bir tarafıda yok.

Google grafiklere ferrari replica yazın resimlerde çıkan bütün arabalar SAHTE. Bu işi yıllardır amerikada yapan büyük firmalar var. Aşağıdaki linklere bakarsanız görürüsünüz.

http://www.kitcars.com/ Çeşitli replica araçların ikinci elleri

http://www.factoryfive.com/ Ac cobra replicası

http://www.speedsters.com/ porsche 356 ve 550 spyder replicası

http://lamborghinireplica.com/ForSale/For%20Sale.htm lamborghini replicaları

http://hometown.aol.com/kit512tr/mytrproject.html Elemanın birisi kafasına göre ferrari yapmış.

Böyle binlerce site var.

Tabi bunlar Amerikalı, ingiliz veya oto sanayinde Türk bir usta olunca taktir eder imkan verilse neler yaparız diye öğünürüz. Ama Çin'li olunca
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0...~474473,00.asp

Yerli Ferrari

Van

Van'da kaporta ustası Nejdet Aktay, 1969 model otomobilin parçalarını kullanarak, fotoğraflarda gördüğü 2004 model Ferrari marka otomobili yaptı.

Oto Sanayi Sitesi'nde 33 yıldır kaporta ustası olarak çalışan Nejdet Aktay, piyasada hurda amaçlı satılan 1969 model Peugeot marka otomobilin aksamını 1996 yılında satın alarak, bir otomobil dergisinde gördüğü Ferrari 512 tipi spor otomobili yapmaya başladı.

Yıllarca hayalini kurduğu Ferrari'yi alacak parası olmadığı için Ferrari'nin fotoğrafına bakarak aynısını yapan Aktay, 8 yıllık uğraşı sonunda hayalindeki otomobile kavuştu.

Aracın tüm işlemlerini de yaptıran Aktay, aracı trafiğe çıkarmaya hazırlanırken, otomobili görenlerin Van'da yapıldığına inanmadığını belirtti.

“Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum otomobile sonunda kavuştum” diyerek, mutluluğunu dile getiren Aktay, “Hep hayalimde yaşayan milyarlarca lira değerindeki Ferrari 512 tipi otomobili alamayınca yapmaya karar verdim. 8 yıl boyunca gece-gündüz demeden Türkiye'de sayılı bulunan otomobilin aynısını yapmayı başardım” şeklinde konuştu.

Aracı bitirdikten sonra sanayi sitesi içinde deneme sürüşü yapan ve aracın son kontrollerini tamamlayan Aktay, otomobili yaptıktan sonra arkadaşları tarafından “Ferrari Necdet” lakabıyla çağrılmaya başlandı.

Otomobile “Van'da üretilmiştir, el yapımıdır” tabelasını da asan Aktay, otomobilin trafik işlemlerinin tamamlanmasının ardından hayallerindeki Ferrari'ye bineceğini ifade etti

Aktay, daha sonra şunları söyledi:

“Yaptığım otomobil toplama parçalardan bile olsa bana hayalimdeki araca binme zevkini yaşatıyor. Ferrari tipindeki bu otomobili Avrupa ve yerli 7 otomobilin parçalarından ürettim. Kaportasını da kendi imkanlarımla yaptım. Otomobilde ufak tefek rötuşlar kaldı. Onları da en kısa sürede tamamlayacağım.”

20 milyar liraya mal olan yerli Ferrari'nin tüm parçalarında el emeği ve göz nuru harcadığını vurgulayan Aktay, ruhsatta “Ferrari görünümlü 1969 model Peugeot marka araç” yazılacağını sözlerine ekledi.
    (aa)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Sağolasın kutuck bende onu arıyordum.

Bu da İngiliz Morgan'ın Türk kopyası. Buyrun

http://www.sabah.com.tr/2004/10/30/c...41030-101.html

Bu arabanın bu kadar sene sonra patent hakkı kalmamıştır.yani herkez yapabilir.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yaa arkadaslar daha yeni geldim ispanyadan orda bir cinli grup vardi BMW Z4 oyle bir inceliyorlardiki inanamazsiniz lastiklerinin icine kadar dedim kesin kopyalacaklar simdi gelddim bu haber ee o zaman kesin hazir olun BMW Z4 de kopyalanma yolunda.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Yaa arkadaslar daha yeni geldim ispanyadan orda bir cinli grup vardi BMW Z4 oyle bir inceliyorlardiki inanamazsiniz lastiklerinin icine kadar dedim kesin kopyalacaklar simdi gelddim bu haber ee o zaman kesin hazir olun BMW Z4 de kopyalanma yolunda.

Acaba Japon olabilirlermi?

Modifiye parçalarının imalatıyla uğraşan firmalar fuarlarda otomobillerin etrafına üşüşür binlerce fotoğrafını çekerler. Sebebi, bu arabalar piyasaya çıktığında anda aksesuar modifiye parçalarınıen kısa sürede üretip satabilmek için yaparlar.

Kopyalayacak olsalar alır bitane götürür çine orada söker kopyalarlar. (Rusların bmw yi ural 67 yaptığı gibi)

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @trenox:
    3 milyon dolarlık araba mı olur? her yerı altın olsa kac para edr yaaa.?
    3 milyon dolarlık araba olur...
    Çünkü o araba klasik değeri taıyor...Ve bulunmuyor...örneğin 1955 model Mercedes SLR 300 ün martı kanat kapılısndan dünyada sadece 2 tane var...Sıralı 8 silindiri ve merkezi kampaalı fren sistemi gibi sıradışı özellikleri ve iki tane olması bu arabanın değerini paha biçilmez yapmıştır ve ikiside mercedes in kendi müzesinde bulunmakta ve en önemlisi herhangi bir zarara karşı sigorta bedelleri 15 milyon Euro dur....Gerisini siz düşünün...

McLaren dan daha pahalı arabalar olabileceği konusuna da acayım....McLAren f1 adlı araca 600.000 doalr istiyorlardı sanırım....

SAtışa çıkan en pahalı seri üretimler arasında Bugatti EB 16.4 Veyron var...1001 hp ve yaklaşık olarak 1400 Nm torku olan bir makina son hız 406 km ve 16 silindir...

Ayrıca bu haberde garip bir olay var....Üstünde Ferrari amblemi varsa ok habere hiçbirşey demem....Ama Amerika'da bir çok firma bu otomobilleri "replica" olarak üretiyor...Fiyatları 100.000 doları buluyor..(orjinaline 3 milyon dolar vermektense :p) Ve eğer müşteri birebir kopya isterse fiyatı 3 e yada 4 e katlayıp motoru ve civatalarına kadar aynısını yapıyorlar....(Kaynak: Auto Motor& Sport dergisinin bir sayısı, tam hatırlamıyorum...Replicalarla ilgili uzuuun bir yazıda yazmakta...)
    Sonuçta bunların yaptıkları niye sorun çıkarmıyorda Çinlinin biri aynısını yaptı diye sorun çıkıyor???Ben anlamadım...

Motosikleti
    vespa px 150
    abarmışlar ama bunlar kaza anında kağıt gibi eziliyolar cipleri bile öyle

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yalnız replikalarda "replika" yazısı mutlaka olur ama Çinliler SQNY, REEBQK, Ferrar1 gibi markalar kullanıyorlar. Geçenlerde Yamasaki ve Yahama scooterlar gördüm, gülmekten ineceğim durağı kaçırıyordum

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    mercedes mclaren slr da 500bin dolar sanırım. mclaren f1 üretilmiyor artık galiba. onun yerine mercedes mclaren slr geldi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

yav ne meraklısınız bu patent telif haklarına.bunlar avrupa sanayiinin kendini korumak bizleri somurmek icin cıkardıgı yalnızca ucuncu dunyaya uygulattıgı yasalar.yapsınlat cinliler.helal olsun.

Magico_SortE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW CLASS 250cc
    yapsınlar yapmasınlar değil ama en azından kaliteli olsun.sürerken durduk yere kırılmasın yada çocuklarımızı kanser etmesin.
    adam yapsın nasıl olsa diğerinden daha ucuz olacak canımıza mal olmasın.
    bir konu daha var sony marka 71 ekran televizyon önceden diyelimki 5 lira idi show veya bunun gibi mallar piyasaya girince 2 liradan sony oldu 3 lira lütfen çinlilerin bu konuda ki katkılarınıda unutmayalım sayelerinde kaliteli malların fiyatlarıda düşüşe geçti
    hayalimde bir harley kullanmak vardı var mı aranızda 41 000 ytl verebilecek arkadaş.izmir fuarında geçen sene bu fiyatı verdiler.ama keeway aynı görüntüyü veriyor sana.
    biz onu bunu bırakalımda kendimize bakalım adamalr açık ara gidiyorlar bizim burada yazdıklarımız sadece kendimize taş atmamız kimse darılmasın kızmasın bana bence bizimde bu tür atılımlarda bulunmamız lazım sonrası gelir nasıl olsa
    herkeze kazasız belasız günler

heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçengün yolda ferrari gördüğümde düşündümki'acaba çinliler bunun kopyasını yapmışmıdır diye demek yapıyorlarmış
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler