Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk tecrübem olacak...

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bende motosikletlere olan ilgi ve merakıma yenik düştüm kendime bi chopper almayı düşünüyorum ama çok kararsızım.düşük hacimli bi motorla başlayayım diyorum ama birazda gösterişli bişey olsun istiyorum.boyum 1.80 kilom 105.cüsseli sayılırım :D bütçemde maximum 10 bin lira.başlangıç için hangi markayı önerirsiniz.tavsiyeleriniz nelerdir? bana bu konuda yardımcı olursanız sevirim.şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    başlıl çok yanlış olmuş usta virago al
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    yamahanın 250lik chopperi geçen ay Elazığ'da 6.5 milyara satılmıştı. çok güzel bir makinaydı. sanki tabure rahatlığında çok dengeli bir makina üstündeydim. 150 zc çok yüksekmiş ve ağırlık merkezi yukardaymış.

Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''

Gv250

Hocam Virago veya Gv250 Kanuni tavsiyemdir.
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    o cüsseye gv 250 küçük kalır. Bence dragstar 650 iyibir seçim olur
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    cygnus rs
    Bence korunmalısın

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence korunmalısın
    bencede kasket şart fdsafsda
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence korunmalısın
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede kasket şart fdsafsda
    alemsiniz haa
    sabaha tümer rıdvan dilmene soruyo ilk defa ne zaman milli oldunuz diye rıdvan affalıyıp hangisi diyo onun gibi bir başlık hee
    Mustafa Kemal Atatürk

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Temiz bir virago neden olmasın ovv pardon o Cüsseyi ancak 535 kurtarır.temiz bir 535 bak sen
    altı''AT''mış

evet başlık çok manidar olmuş :D parça sıkıntısı yaratırmı peki bu motorlar? yani tamiri yada parça değişiminde cep yakmasınlar malum acemiyim.motoru düşürme veya allah korusun kaza olasılığıda var.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    üstadım ilk tecrüben olacak ve bu konuda teknik bilgi ve tecrüben az ise çok pahalı makinalara bakma bence ilk önce ucuz yollu bir makinayla kendini geliştirip kötünün ne olduğunu öğren sonra iyisini alırsın ,

tabi kişisel kanaatimdir bu , yok arkadaşım illada iyi bir makina alacağım diyorsan ,iyi araştır kriterlerine uygun motorlara bak , hangisi içine siniyor?
    hangisi ekonomik, hanginin yedek parça gerektiğinde uygun ve bolca bulabilirsin ,hangisi kullanışlı,konforlu,dengeli ? bakım maliyetleri hangisinde nedir ?

yukarıda arkadaşlar bir kaç model söylemişler benimde aklımdan geçen makinalar şu an için onlar ,

valla çok düşünmek lazım en önemlisi yakıt ekonomisi benzin almış başını gidiyor ve duracakmı bilmiyoruz ,

allah hayırlısı ne ise onu nasip etsin inşallah....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

uygun olduğunu düşündüğüm bi kaç model var ama gönlüm DS650den yana ama işte piyanist_irf'in söylediği gibi bakım maliyetleri,parçası,konforu filan önemli. araştırmaya devam ediyorum

arkadaşlar shadow 750 ve dragstar 650 arasında kaldım.ds650 diyodum ama shadowunda ihtişamına kapılmamak elde değil hangisini tavsiye edersiniz? sahibinden.com'da fiyatlarına filan baktım ortalama 11-12 bin lira.fiyatları sizce uygunmudur.

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    hyosung gv 250 en iysidir.
    16 BH 631

Alıntı 151rsfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gv 250 en iysidir.
    benim cüsse için gv250 nin ufak kalacağı yönünde yorum yapan arkadaşlar var. banada öyle geldi shadow ve dragstarla kıyaslayınca küçük gibi gv250

son kararım honda shadow 750 oldu.fiyatları hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı? sezondan dolayı fiyatların artması söz konusu oluyo sanırım ama sanki biraz fazla artmış fiyatlar :D

caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07

Yeni isen kendi motorumu Asya Pars DD250E-9B Öneriyorum.

Hyosung gv 250 en iysidir, sınıfının en güçlü motoru. Ama 2. el almanı önermiyorum. Asya Pars DD250E-9B ye bir gözat ne demek istediğimi göreceksin.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı the_answ3r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son kararım honda shadow 750 oldu.fiyatları hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı? sezondan dolayı fiyatların artması söz konusu oluyo sanırım ama sanki biraz fazla artmış fiyatlar :D
    Dostum, ilk tecrübe demişsin kücük hacimli motor demişsin kararım shadow 750 demişsin gv250 nasıl bir motor bilmiyorum ama başlangıç için 250cc lik bi motor senin için idealdir diye düşünüyorum Bide tabi ne kadar motor bilgin var oda önemli vites atma, debriyaj, fren, denge. Bunlar bazılarına basit şeyler gibi gelebilir ama basşlangıç demişsin, senin için önemli. Bu konularında yaptığın hatalar büyük cc lerde daha pahalıya patlıyabilir İlk tecrüben olduğu için iyice araştırıp arıza konusunda filan sana fazla sorun çıkartmayacak bi motor alman dileğiyle

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bazı arkadaslar senı 500 600 cc anca kaldırır dıor ama ben GV250 ile ben 85kg arkadasım 80 kg gayet stabil bir surus yaptık yani 165 kg a cok rahat 250 cc yeter madem yenisin 250 lik al bence 125 alırsanda yukseltmek ıcın ugrascaksıon 250 lık senı baya bir goturur hatta daha ustune gerek yok yakıt tasaraffu fln her yonden 250 lık yeter bence
    ...::: HYOSUNG GV 250 :::...

uzun bi düşünme ve araştırma sürecinden sonra yakın bi arkadaşımın harleyini aldım '99 sportster xl 883.henüz 9000 km'de ve herhangi bi sıkıntısı olmayan bi motor.biraz masraflı oldu ama almışken iyisini alayım istedim.yorumlarıyla bana yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.saygılar sevgiler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)