Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

dragstar 650 mı yoksa baslangıc motorumu ???

Motovento
    REKLAM ALANI

hıc motor tecrubem yok ve classic cruiser tarzı motor almayı dusunuyorum ama karar veremıyorum bır turlu cunku tek kursun hakkım var ve onu ıyı kullanmak ıstıyorum sorularıma gelırsek
    1- benım hıc tecrubem olmadıgı ıcın dusuk hacımlı bır motorlamı baslamamı tavsıye edersınız eger boyle dersenız hangı motoru tavsiye edersınız classic cruiser motor tarzı olarak
    2- dragstar 650 classic alsam bana cok zorluk cıkartırmı
    ben izmir de yasıyorum ve trafige gırmeden ogrenebılecegımı dusunuyorum eger yardımcı olursanız cok tesekkur ederım
    simdiden teşekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Tek kurşunun var evet doğru söylüyosun çünkü tekrar gelme şansımız yok dünyaya tabiki düşük cc ama ondan da önce ehliyet ve koruma
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kurşunun var evet doğru söylüyosun çünkü tekrar gelme şansımız yok dünyaya tabiki düşük cc ama ondan da önce ehliyet ve koruma
    sende dogru soluosun walla ama ehliyetım war benım sadece ole cok tecrubem yok ben en fazla motorla 10 km yaptım onu da saymıorum sadece frenlerın vıteslerın yerını bılıorum peki bana hangi motoru onerırsın

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    bende seninle aynı durumdayım. ehliyetimi bekliyorum motor almak için. epey araştırdım, uzun süre gerçekten. ve kararımı s&t kanuni gv 250 tarafında kıldım. her açıdan diğerlerinden daha iyi bence. fiyatı da güzel. kore malı. taş gibi motor. acemiliğini atınca değiştirirsin. ama değiştirene kadar çok keyifle götürür seni.
    [B][I][COLOR="Blue"]I believe I can see the future
    because I repeat the same routine.[/COLOR][/I][/B]

Alıntı IzuaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende seninle aynı durumdayım. ehliyetimi bekliyorum motor almak için. epey araştırdım, uzun süre gerçekten. ve kararımı s&t kanuni gv 250 tarafında kıldım. her açıdan diğerlerinden daha iyi bence. fiyatı da güzel. kore malı. taş gibi motor. acemiliğini atınca değiştirirsin. ama değiştirene kadar çok keyifle götürür seni.
    ben ehliyetımı aldım hatta 2 yıl oldu alalı bende dusundum senın dedıgın motoru hatta almaya da nıyetlendım ama kullandıktan sonra satabılırmıyım onu bılmedıgım ıcın vazgectım

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    alok,
    yeterli eğitim ve boş alan ve zamanla
    hiç merak etme ve korkma.
    en en fazla 1 ay içinde süpersin merak etme.
    al direk.
    cruiser'da 650 150'lik ss gibidir. tadını çıkar :D
    yol iyidir.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    kenrox'a da katılıyorum bir yandan. motor bir tutkudur bunda hepimiz hemfikiriz. içine sinmeyen, parçan olamayacak bir şeye binersen soğursun, kendini veremezsin. aşık olmadığın bir kadınla birlikte olmak gibidir bu. bir yerden sonra koparsın. ben acemiliğimi atmak, düşürürsem, kaza yaparsam çok fazla zarar etmemek için bu motoru alacağım ve ikinci el alacağım. daha sonra 1 yıl kadar sonra satıp gerçekten istediğim motoru almayı düşünüyorum.

kenrox'a da katılıyorum bir yandan. motor bir tutkudur bunda hepimiz hemfikiriz. içine sinmeyen, parçan olamayacak bir şeye binersen soğursun, kendini veremezsin. aşık olmadığın bir kadınla birlikte olmak gibidir bu. bir yerden sonra koparsın. ben acemiliğimi atmak, düşürürsem, kaza yaparsam çok fazla zarar etmemek için bu motoru alacağım ve ikinci el alacağım. daha sonra 1 yıl kadar sonra satıp gerçekten istediğim motoru almayı düşünüyorum.
    ben de senın dedıgın gıbı yapmayı dusunuyorum ama bı de ogreneyım dıe aldıgım motoru ıstedıgım fıyata satamazsam ve motor almak sadece parasını vermekle bıtmıo kı bunun ne kadar kucukte olsa vergısı var noter masrafları var ılk aldıgın motora aldıgın aksesuarlar var bunu da dusunmek lazım gıbı gelıo bana gore boyle yaparsam daha pahalıya patlıcak gıbı gelıo

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    s&t kanuni ya da eski adıyla hyosung ikinci el piyasası hareketli bir motor. motoruna temiz de bakarsan yüksek fiyattan satabiliyorsun. benim üniversiteden dolayı bir türlü yapamadığım bir askerliğim var. ona gittim geldim, acemiliğim geçti diyene kadar kafadan 1 yıl geçer. iyi bir motora verdiğin zararda yarın öbür gün satmak istediğinde sana çok kaybettirir. ama düşük bir motorda bu kadar fazla zararın olmaz. bu bahsi geçen 250lik motorlar büyük motorlardan çokta aşağı kalmayan motorlar. insanlar yıllarca keyifle kullanıyorlar bunları. dediğimi yap demiyorum ama yine de düşün. iyice düşün kardeşim ve kararını öyle ver. sonra pişman olma.

s&t kanuni ya da eski adıyla hyosung ikinci el piyasası hareketli bir motor. motoruna temiz de bakarsan yüksek fiyattan satabiliyorsun. benim üniversiteden dolayı bir türlü yapamadığım bir askerliğim var. ona gittim geldim, acemiliğim geçti diyene kadar kafadan 1 yıl geçer. iyi bir motora verdiğin zararda yarın öbür gün satmak istediğinde sana çok kaybettirir. ama düşük bir motorda bu kadar fazla zararın olmaz. bu bahsi geçen 250lik motorlar büyük motorlardan çokta aşağı kalmayan motorlar. insanlar yıllarca keyifle kullanıyorlar bunları. dediğimi yap demiyorum ama yine de düşün. iyice düşün kardeşim ve kararını öyle ver. sonra pişman olma.
    walla cok guzel dıyorsun zaten bende basta dedım tek kursunum war dıe ya buyukten alcam benle 10 yıl kalcak ya da gıdıp kanuni veya ragal raptor alıcam sonra buyuge gecmeye calıscam kara veremıorum zaten karar verebılsek sımdıye kadar alırdım sen ınsallah once ehlıyetı alıp sonra motorunu alırsın kardesım

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    ben aslında şimdi hemen alıcam ama işte ehliyetsiz dayanamam yardırırım ceza yerim diye çekiniyorum. b ehliyetim var yıllardır ama bu a2 ehliyeti marttan beri beklemek öldürdü beni ki taa ağustosta falan çıkacak. resmen günler geçmiyor.
    umarım sende en mutlu olacağın kararı verirsin ve bakarsın bir gün bir gezide denk geliriz.

ben aslında şimdi hemen alıcam ama işte ehliyetsiz dayanamam yardırırım ceza yerim diye çekiniyorum. b ehliyetim var yıllardır ama bu a2 ehliyeti marttan beri beklemek öldürdü beni ki taa ağustosta falan çıkacak. resmen günler geçmiyor.
    umarım sende en mutlu olacağın kararı verirsin ve bakarsın bir gün bir gezide denk geliriz.
    yalnız bende bılırım o bekleyısı bende ılk zamanlar araba ehlıyetı ıcın heyecan yapmıstım bole de kucuk kacamaklar yapabılırsın zarar gelmez ondan
    motorlarımızla bırlıkte karsılasmayı bende beklerım

Motosikleti
    Alıntı alok23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende dogru soluosun walla ama ehliyetım war benım sadece ole cok tecrubem yok ben en fazla motorla 10 km yaptım onu da saymıorum sadece frenlerın vıteslerın yerını bılıorum peki bana hangi motoru onerırsın
    CBF 150 ama dragstar dediğine göre chopper tarzı istiyosan regal raptor, roadstar 250, v.s küçük makinalar yani @kenrox tamam 650 lik dragstar serilik ivmelenme açısından 150 lik ss gibidir ama makinanın ağırlığı ve dengesini tutturabilirmi sence bu en fazla 10 km yapan arkadaş
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

CBF 150 ama dragstar dediğine göre chopper tarzı istiyosan regal raptor, roadstar 250, v.s küçük makinalar yani @kenrox tamam 650 lik dragstar serilik ivmelenme açısından 150 lik ss gibidir ama makinanın ağırlığı ve dengesini tutturabilirmi sence bu en fazla 10 km yapan arkadaş
    bılmıorum kendıme guvenıorum en azından fazla trafikte surmeyecegım ıcın ama bahsettımız seyın sonu kotu oldugunda öldüğün için gıdıp hemen alamıyorum
    hem bu dedıgın motorları sonra satmaya calısırsam kolay satılırmı yoksa benı ugrastırır mı ozellıkle regal raptor

Motosikleti
    Alıntı alok23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bılmıorum kendıme guvenıorum en azından fazla trafikte surmeyecegım ıcın ama bahsettımız seyın sonu kotu oldugunda öldüğün için gıdıp hemen alamıyorum
    hem bu dedıgın motorları sonra satmaya calısırsam kolay satılırmı yoksa benı ugrastırır mı ozellıkle regal raptor
    Hiç bir regalci yada roadstarcı yada keewayci v.s son sahibi olmamıştır motorlarının en fazla 100-200 aşağı verirsin yada zarar edersin ama direk o devasa 650 lik dragstarı alırsan hem dediğin gibi sonu kötü olma ihtimali var -ki bunun TL bazında telafisi yok- hemde en ufak bi düşme-yatma ihtimalinde TL bazında az evvel bahsettiğim motorlardan kat kat fazla zarar etme ihtimalin var malum japon motorlar kalite ama parçalarıda ona göre fiyatlı

Hiç bir regalci yada roadstarcı yada keewayci v.s son sahibi olmamıştır motorlarının en fazla 100-200 aşağı verirsin yada zarar edersin ama direk o devasa 650 lik dragstarı alırsan hem dediğin gibi sonu kötü olma ihtimali var -ki bunun TL bazında telafisi yok- hemde en ufak bi düşme-yatma ihtimalinde TL bazında az evvel bahsettiğim motorlardan kat kat fazla zarar etme ihtimalin var malum japon motorlar kalite ama parçalarıda ona göre fiyatlı
    eyw verdıgın bılgıler ıcın de 1 sorum daha olucak mesela kasım ayında regal raptor dd250e-9 alsam onu 2012 yılında mart gıbı satısa koysam ne kadar gıder aldıgım paraya gore ve cok beklermıyım benı asıl dusunduren sey bu cunku regal raptor larda en azından 1 yıl beklenıyo dıe bılıyorum bu bana cok gelıyor sadece

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    öncelikle fiziki yapın uygunsa, karakter olarakta çok gaza gelmem diosan iyi bi eğitimle gayette kullanılır derim ben. ama ii bi eğitim, gaza gelmemek, temkinli olmak şartlarıyla
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    1.72 boyunda 71 kiloyum....uzun süre scooter kullandım...ara sıra küçük cc emaneten alıp sürdüm....6 yıl hiç motor kullanmadım...1 ay önce yamaha virago 535 aldım...sahibi 5 dakika motoru anlattı...kontağı açtım ve yıllardır sürüyormuş gibi devam ettim yoluma...
    şimdi burada önemli olan altındaki güce yenilmemek...çünkü dokununca gaza uçuyor...bir de bunun daha ağır ve güçlü olduğunu düşünürsek daha sabırlı olmalısın gaz açarken....hiç tecrübem yok diyorsan biraz daha düşük cc daha iyi olur diye düşünüyorum...

not: benim belkide tek artım 10 yaşından beri aralıksız araba kullanıyorum....yaşım 34...en azından vites olayına aşinalık bir fark yaratır diye düşünüyorum yeni başlayanlarda...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Alıntı ferrari_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle fiziki yapın uygunsa, karakter olarakta çok gaza gelmem diosan iyi bi eğitimle gayette kullanılır derim ben. ama ii bi eğitim, gaza gelmemek, temkinli olmak şartlarıyla
    boyum 1.80 kilo 95 birader baya kalıplı bırıyım
    gaza gelmemek konusunda da ben zaten arabada bıle 90 ı gecmeyen bırıyım hıc sevmem hızı etrafa bakınarak gıtmek kadar guzel bısı yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:42 ----------

Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.72 boyunda 71 kiloyum....uzun süre scooter kullandım...ara sıra küçük cc emaneten alıp sürdüm....6 yıl hiç motor kullanmadım...1 ay önce yamaha virago 535 aldım...sahibi 5 dakika motoru anlattı...kontağı açtım ve yıllardır sürüyormuş gibi devam ettim yoluma...
    şimdi burada önemli olan altındaki güce yenilmemek...çünkü dokununca gaza uçuyor...bir de bunun daha ağır ve güçlü olduğunu düşünürsek daha sabırlı olmalısın gaz açarken....hiç tecrübem yok diyorsan biraz daha düşük cc daha iyi olur diye düşünüyorum...

not: benim belkide tek artım 10 yaşından beri aralıksız araba kullanıyorum....yaşım 34...en azından vites olayına aşinalık bir fark yaratır diye düşünüyorum yeni başlayanlarda...
    öncelikle motorun hayırlı olsun kazasız belasız sürersin ins
    bende senınkı gıbı dusunuyorum ama tek hakkım var motor konusunda al-sat yapamam ben bıraz fazla sabırsız oldugumdan ve zamanımın olmamasından dolayı peki sen scooter dan virago ya gectıgınde trafikte o motorla zorlanmadın mı hıc arada baya agırlık farkı oldugunu dusunuyorum
    hem bende vites olayında sorun yok zaten temel egıtımım var sadece yol tecrubem yok
    bunlar yuzunden kafam karısık zaten

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dragstar al. Hiç çekinmene gerek yok...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)