Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi ? uzun yol ve güvenli 0 olarak

Katılımcı sayısı
191. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kanuni Seyhan 150 CC

12 6.28%
  • Kanuni Puma 150 CC

8 4.19%
  • Mondial 150 MR Vulture

171 89.53%
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Mondial 150 MR Vulture kullanıcıları . motorun çekişi ve hızı ve titreşimi nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar sizce bu motosikleti nasıl yükseltiriz? 15 cm yükseltsek nasıl durur sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ineada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Vulture,Lifan Glint 100,Yuki YK-25L
    Mondial Vulture Mr 150 motosikletimde 4000km deyim. Ön dişli çok küçüktü yerine 17 tırnaklı taktım tam oldu,Maksimum hızı 110km/s den 130km/sn
    çıktı harika rahatlıkta sürüşe ve gücüm diyen motor sesine sahip.Yakıtı 100km/s 2.5 ile 3litre arası,yana güçlü bir fan taktım motor ısısı 90 derecede devreye giren. Motorların hepsi 90 derecede şişmeye başlar , motor ömrünü ve çok yakıt tüketir
    "fan olarak tüm motosikletlerimde Delta Marka fan kullanıyorum.Hava soğutma motorlarda soğutma esen rüzgara hıza bağlı olduğundan ,95 derece termostat takılarak, fan monte edilmeli “12cm Delta Marka güçlü fan TFC1212DE çift bilyeli ve fırçasız aliexpres te 12usd var, bulamasanız motosiklet radyatör fanı da konulabilir radyatör fanları fırçalı ve bilyesizdir ”
    Motorun alt aksamını çinko spreyle kaplarsanız paslanma olmaz.
    42konya ve Funkyman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Vulture 150MR
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de en yüksek torku 7500-8000 devirlerde aldığımı düşünüyorum, ibreye bakılırsa motor maksimum 9500-10000 çeviriyor gibi. Stroku değiştirdiniz mi, yoksa sadece silindir çapı mı değişti, yani strok değişmediyse benim hesabıma göre 171 küsur cc motor hacminiz var, doğru mu hesaplamışım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

130'u arkadaşın da dediği gibi hafif-orta eğimli yollarda görürsünüz hocam, düz yolda 120'yi geçme şansınız pek yok, dişli büyütseniz de, küçültseniz de. Ön dişli büyütürseniz hava sürtünmesinden dolayı motor çekmemeye başlar 110'lardan sonra, dişli küçültürseniz de motorun devri yetmemeye başlar. Ben bir süredir önü 15T kullanıyorum, %6,5 gibi bir tork artışı/hız düşüşü yaşadım ancak durumdan memnunum.

Motor ayrıca şişmiyor gördüğüm kadarıyla, 15T dişliyle yaklaşık 300km'lik bir uzun yola çıkma deneyiminde bulundum, devir sürekli sonlarda, hız 100-110 civarı (inişli çıkışlı yollardı, yokuş aşağı 125 filan görüyordum), üstelik sıcak bir gün sayılırdı. Ama sıkıntısız geldim, motor şişmedi, hatta sürekli zorlamamdan mütevellit karbüratörde birikmiş olan (ve temizlemeye üşendiğim) pisliği de söktü attı :D Motorumdan gayet memnunum, bir de boyu kısa gelmese :D
    Slm. bende vunture kullanıcısı olarak aranızdayım
    Yazdığınız yorumda 300 km gittiğinizi yazmışsınız, bu yolu hiç mola vermeden mi yaptınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı ineada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Vulture Mr 150 motosikletimde 4000km deyim. Ön dişli çok küçüktü yerine 17 tırnaklı taktım tam oldu,Maksimum hızı 110km/s den 130km/sn
    çıktı harika rahatlıkta sürüşe ve gücüm diyen motor sesine sahip.Yakıtı 100km/s 2.5 ile 3litre arası,yana güçlü bir fan taktım motor ısısı 90 derecede devreye giren. Motorların hepsi 90 derecede şişmeye başlar , motor ömrünü ve çok yakıt tüketir
    "fan olarak tüm motosikletlerimde Delta Marka fan kullanıyorum.Hava soğutma motorlarda soğutma esen rüzgara hıza bağlı olduğundan ,95 derece termostat takılarak, fan monte edilmeli “12cm Delta Marka güçlü fan TFC1212DE çift bilyeli ve fırçasız aliexpres te 12usd var, bulamasanız motosiklet radyatör fanı da konulabilir radyatör fanları fırçalı ve bilyesizdir ”
    Motorun alt aksamını çinko spreyle kaplarsanız paslanma olmaz.
    Slm. üstad 17t ön dişli motorun kalkışında çekişinde nasıl bir etkisi var motoru zorlamaz mı?
    Birde 17t dişli takıldığında kapak yerine takılıyor mu?

ozzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar benim anlamadığım bir konu var görünüm olarak asya elegant 150 ile neredeyse aynı silindir hacmi far gösterge vs jantlar hariç bir fark göremedim ancak aralarında 600 tl gibi bir fark var bunun nedeni nedir ikisi de Çin grubu motosikletler 0 km almayi düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum
    Not bütçem buna yetiyor ama aynı malsa 600 tl de fazla vermek istemem bursada yaşıyorum servis konusunda sıkıntı çekeceğimi pek zannetmiyorum yardimci olursanız sevinirim

Motosikleti
    Mondial Vulture 150MR
    Benimde dikkatimi çekti ama galiba aradaki fark Mondial isminin farkı

Arkadaşlar merhaba. Bende 2016 model Mondial vulture var. Motor 2500kmde. Motorumun söyle bir sorunu var motoru biraz sikistirdigimda hava filtresine yag atıyor. Servise goturdum 900ml yav konulmali 1lt fazla geliyor dedi. Dedigini uygulayip tekrar sikistirdim yine ayni hatta hava filtresini soktum denedim yine aynı. Bunun sebebi nedir sizce ? Yardimci olursaniz cok mutlu olurum. Simdiden teşekkürler.

vulture cruiser türü bir motor değildir. Kullanıcılar yanlış yorumlamaktadır.

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    Arkadaşlar 150 Z One ile bunun arasında kaldım. Güç olarak Vulture önde ve daha ucuz. Sizce?

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı makrofaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 150 Z One ile bunun arasında kaldım. Güç olarak Vulture önde ve daha ucuz. Sizce?
    Arkadaşımın 180 Z-One S'i var. Oturuşu filan rahat bir motor, Vulture'un aksine. Yani Vulture'a oturduğunuzda anında rahatsızlık hissedeceksiniz anlamında söylemiyorum, ön cam olmadan Vulture kullanmak çok mantıklı değil; üstteki mesajlarımı okursunuz. Lakin güç ve tork anlamında Vulture gayet tatmin edici bir motor, araziye filan giriyordum kendisiyle.

150 Z-One ise şasi olarak Z-One S ile aynı sanırım, dolayısıyla oturuşunun aynı derecede rahat olmasını bekleyebilirsiniz. Seyir hızına ulaştığınızda daha az yoracaktır. Özellik olarak aşağı yukarı aynılar diyebilirim; özellikle gösterge kısmında. Tipler oldukça farklı tabii, tarzınız hangisine daha uygunsa.

Son olarak, Z-One'ı bilmem ama Z-One S'in Akrapovic çakmasının çakması bir egzozu var; çok tatlı ses veriyor be Z-One'da da aynısı varsa tercih sebebi olabilir :D Vulture'un egzozu tip olarak dondurma külahı gibi biraz, ses konusunda harikalar yaratmasa da yüksek devirlerde ilginç bir biçimde Formula 1 arabalarınınkine yakın bir ses veriyordu benimki

fantasik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07 abs Titanium akrapovic-Apache rtr 150
    Alıntı vacco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Bende 2016 model Mondial vulture var. Motor 2500kmde. Motorumun söyle bir sorunu var motoru biraz sikistirdigimda hava filtresine yag atıyor. Servise goturdum 900ml yav konulmali 1lt fazla geliyor dedi. Dedigini uygulayip tekrar sikistirdim yine ayni hatta hava filtresini soktum denedim yine aynı. Bunun sebebi nedir sizce ? Yardimci olursaniz cok mutlu olurum. Simdiden teşekkürler.
    merhabalar bende vulture almayı dusunuyorum.bahsettiğiniz hava filtresine yağ çekme probleminden.youtube da mh 125 drift tanıtımı yapan bir arkadasta bahsetmişti.50 60 km sıkıstırarak gittiği zaman yağ hava filtresine yağ çektiğini ... nedir ne değildir. başka yasşayanlarda olmalı.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apache dolandırıcıları nedeniyle 2015 vulture almaya karar verdim

var mıdır aktif kullanıcıları, alınır mı üzer mi acaba

merhabalar bende yeni aldım bu motordan henüz 600 km de fakat 5000 devire geldiğinde sağ ped ve elcikte aşırı titreşim var el ayak uyuşturan cinsten sizde normal midir? servise götürdüm bakımı yapıldı bütün vidalarını sıktılar falan ama fayda etmedi motordan soğudum resmen inanılmaz titriyor ve kafadan da yoğun titreşim sesi geliyor başına gelen varsa çözümü nedir acaba saygılar..

Alıntı ilkercarli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar bende yeni aldım bu motordan henüz 600 km de fakat 5000 devire geldiğinde sağ ped ve elcikte aşırı titreşim var el ayak uyuşturan cinsten sizde normal midir? servise götürdüm bakımı yapıldı bütün vidalarını sıktılar falan ama fayda etmedi motordan soğudum resmen inanılmaz titriyor ve kafadan da yoğun titreşim sesi geliyor başına gelen varsa çözümü nedir acaba saygılar..
    Aletin teorik olarak balansörü var lakin titriyor, tutamıyoruz. Bir de balansör dişlisi olmasa herhalde her sürüşte orgazmdan orgazma koşardık :D Konuya gelince; Çinli motorlar biraz şans işi, biri iyi çıkarken diğeri kötü çıkabiliyor. Kullanıcı beklentisine de bağlı. Benimkinin mesela, o kadar titreştiğini iddia edemezdim.

Çözüm olaraksa sağ peg içine silikon sıkabilirsiniz. Elcik konusu biraz daha karışık ama gidon içine kum doldurarak belki onu da çözersiniz. Gerçi gidonda delik var mı hatırlamıyorum; varsa kum değil, tek parça bir şeyin konulması lazım. Öyle bir durumda da kauçuk vesaire diyebilirim.

Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aletin teorik olarak balansörü var lakin titriyor, tutamıyoruz. Bir de balansör dişlisi olmasa herhalde her sürüşte orgazmdan orgazma koşardık :D Konuya gelince; Çinli motorlar biraz şans işi, biri iyi çıkarken diğeri kötü çıkabiliyor. Kullanıcı beklentisine de bağlı. Benimkinin mesela, o kadar titreştiğini iddia edemezdim.

Çözüm olaraksa sağ peg içine silikon sıkabilirsiniz. Elcik konusu biraz daha karışık ama gidon içine kum doldurarak belki onu da çözersiniz. Gerçi gidonda delik var mı hatırlamıyorum; varsa kum değil, tek parça bir şeyin konulması lazım. Öyle bir durumda da kauçuk vesaire diyebilirim.

saol dostum öneriler için sağ ped olayını bende düşünüyorum ama devir daha da yükselince seleye geliyor titreşim yer değiştiryor yetkililer rodaj sonrası azalabilceğini söyledi ama benim pek umudum yok biraz daha km yapıcam bu arada genel müdürlüğüne şikayette bulundum geri dönüş bekliyorum ordanda bişey çıkmaz ise hakem heyetğ tüketici hakları vs.. koşturucam artık ama ne yazıkkı parayla rezil olmakta böyle bişey kısmet..

Arkadaşlar selam, dün itibari ile vulturemi almış bulunuyorum.

motosiklet için aksesuar önerisi olan var mı? sissy bar istiyordum ancak uygun hiçbir yerde bulamadım. kendi motorlarınızdan görselli tavsiye verirseniz belki birkaç fikrim olur

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, dün itibari ile vulturemi almış bulunuyorum.

motosiklet için aksesuar önerisi olan var mı? sissy bar istiyordum ancak uygun hiçbir yerde bulamadım. kendi motorlarınızdan görselli tavsiye verirseniz belki birkaç fikrim olur
    Ön cam al, iyidir. Bugün Vulture günlerime dönsem ilk cam alırdım tahminen. Kendi ikametgah kağıdını gerektirecek kadar büyük bir şey olmasa da genişinden alırsan daha rahat ettirir.

Son olarak, hayırlı olsun tabii ki; kazasız belasız, güzel günlerde kullan

Teşekkürler.

Civarda tanıdıklara ve tamircime sordum:

uyumlu Sissy bar yok dedi

arka çanta dedim, arka tarafı uyumsuz demiri değiştirilmeli dedi

ön cam dedim , ön cam uyumlu yok dedi

yani bu 3 şeyi yaptırmak için uygun ürün yok, hepsini vulture'ye uyarlamak gerekiyormuş.

Eğer kullanıcısı var ise, bana link marka vs. verebilir mi internetten bulamadım ben vulture için olan birşey

Sanziman

Mondial vulture aldim. Sanzimandan gıy gıy ses geliyor gaz verdikce. Sanziman komple degisir mi. Sorunu nedir bana kaca patlar

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    bendede vardı vultra sıfır almıştım iki defa akü değiştirdim bir altarnatör birde kollektör değiştirdim.kullanırken iyi gidiyor pek hız yapmıyor yani ben 110 kilometreyi geçemedim ancak yokuş aşağı 120 oluyor ama onun dışında istanbul kocaeli ve izmit gebze arası gezdim fena bir makina değil tanıdık iyi bir ustaya göster komple şanzıman değişmeyebilir.

Alıntı ilker_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede vardı vultra sıfır almıştım iki defa akü değiştirdim bir altarnatör birde kollektör değiştirdim.kullanırken iyi gidiyor pek hız yapmıyor yani ben 110 kilometreyi geçemedim ancak yokuş aşağı 120 oluyor ama onun dışında istanbul kocaeli ve izmit gebze arası gezdim fena bir makina değil tanıdık iyi bir ustaya göster komple şanzıman değişmeyebilir.

95'i gectiği zaman gidon elimde kalacakmış gibi hissediyorum ; 80 de sabit hız yormadan götürüyor ama
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)