Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım!! Yeni bir çamurluk döktürmek istiyorum ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum... İstanbul'da yaşıyorum ve motorumu Kadıköy'deki suzuki servisinden başka biyere götürmedim... Bugüne kadar bakım dışında bi sorunda yaşamadım Suzuki VL 800 Volusia (2002) motorum var ve arka çamurluğumda (arka) ciddi bir kırık mevcut, ebay den ve sahibindencom dan baktığım kadarıyla fiyatları baya yüksek. Açıkcası ben de her zaman kawasaki drifter ın çamurluklarını beğenmişimdir. Bu tarzda bir çamurluğu yaptırma/döktürme şansım var mıdır? Tanıdığınız bildiğiniz ustalar varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. En azından bir telefon numarası bile yeterli olur fiyat alıp kıyaslama yapabilirim şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Camurlugu Fiberglasstan imal etmen icin usta senden Kawasaki Drifterin camurlugunu isteyecektir. Eger Sanayideki usta Mimar Sinan Guzel sanatlar fafultesi Resim ve Heykel bolumu mezunu degil ise, resimine bakarak imal edemez

Kalip parasi yeni bir camurlugu gecer. Camurlugu satin alman en mantiklisi. Bu arada kirik camurlugun resmini koyarsan isen , belkide tamirinin mumkun olup olmadigina bakariz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camurlugu Fiberglasstan imal etmen icin usta senden Kawasaki Drifterin camurlugunu isteyecektir. Eger Sanayideki usta Mimar Sinan Guzel sanatlar fafultesi Resim ve Heykel bolumu mezunu degil ise, resimine bakarak imal edemez

Kalip parasi yeni bir camurlugu gecer. Camurlugu satin alman en mantiklisi. Bu arada kirik camurlugun resmini koyarsan isen , belkide tamirinin mumkun olup olmadigina bakariz.
    Çok doğru bi ara bende araba için bir tampon yaptırayım dedim de 2200 lira dedi adam niye bu kadar pahalı dedim kalıp dökecez kalıp pahalı senden sonra gelen 500-600 liraya alır aynı tamponu dedi içime oturdu yaptırmadım

Saygılar.
    ZX-6R '08 Blue

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çorluda yusuf-necdet iki arkadaşım fiber işiyle uğraşıyor erkin verdi tel ini diye söyleyip bir konuş güven polimer 0533 713 79 97 yusuf - 0545 58134 60 necdet

Anladım sanırım bu iş öyle yada böyle bana pahalıya patlıcak...
    zeda3000 bu akşama ekleyim detaylı fotoğrafları teşekkür ederim..
    Yine de duyarsanız bişeyleri beni bilgilendirin kopmadan çamurluk bişeyler yapmalıyım:D

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yardım!! Yeni bir çamurluk döktürmek istiyorum ? der başlık sahibi.

Ben de kurşun döktürmek istiyorum, üzerinde göz var sanırım, başıma gelmeyen kalmadı Zeda 3000, bu konuda bir tavsiyen var mı ?

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    kırık olan çamurluk üstünde fiber ile oynama yaparak daha ucuza mal edebilirsin ve bu iş çok daha kolay olacaktır
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

sağtarafta kopma yok

sol taraf ise görüldüğü üzere yumruk kadar bir boşlukla duruyor=/

Bir de inanmazsınız bu halinin üstüne dün akşam üstü bi taksi çarptı arkamdan indim ya ufacık bişey düşse ortalığı velveleye vercektim ama taksici benden önce inip hemen kontrole girişti içimde patladı sigortasına ödetebilirdim belki ama ortada kopmuş bir parça olmayınca hiç bişeye yaramadı öle gerisin geri bindim motora devam ettim 1 saniyem olsa kendim tekme atıp kırcaktım ama olmadı o masraf girecek bana artık kaçarı yok sanırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:25 ----------

Fotoğraflarda bi hata yaptım sanırım yüklerken tekrar yükledim

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Resimleri ben senin icin yukluyorum

Bunun icin camurluk yaptirmaya degmez. Tampon tamiri yapan bir yere ver elyaftan ekini yapsin macunlandiktan sonra guzelce boyat gule gule kullan eskisinden farki kalmaz. Parana yazik
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Ozaman dediğin gibi yapıorum bu arada inanmazsın Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesindeki arkadaşlarımı aradım konuştum kalıp alınırken orjinali de gidiyor boşver tamir ettir yeter dediler Teşekür ederim herkese bi yaptıryım yeni halinin fotolarını koyarım

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benim arabanın tamponunu hanım bir kaza sonucu kırmıştı..tamirciye gitmedim..bir hafta sonu 8-10 parçaya ayrılmış tamponu kendim tamir edip topladım..boya dahil 25 tl ye maloldu..
    öneririm....

ayrıca polyester malzeme birçok malzemeye sonradan yapışmıyor..mutlaka atıyor.haberin olsun...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Yahuu çok eski hortlatmak olacak ama google da konu üst sıralarda eğer tekrar bakan olursa diye yazıyorum aknkln umarım istediğin gibi olmuştur sanırım o arka çamurluk benim de kullandığım vl800 e benziyor. biz de grupçak indian projemiz vardı arkadaşım vn1600 için şaşmaz da (ankara da) her sanayi de vardır fiberciler indian ön çamurluk yaptırdı 250 civarında mal oldu tamiri nedir ne kadar bilmem ama indiana 250 verilir .. ve bi indian manyağı olarak açıksözlülükle çok da güzel oldu bakanların aklında olmasını gidip araştırmalarını öneririrm. iyi bir usta orjinalinden daha da güzel sonuçlar çıkarabiliyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler