Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dragstar 650 Gaz Yememe Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Merhaba tekrardan,

Motora gaz vermeye çalıştığımda 2 saniye kadar bir süre bu gaz vermeyi algılamıyor.2 saniye sonrasında gazı alıp devam ediyor.Olay nadiren gerçekleşiyor ama sinir bozucu.

Daha önce motorumun sıcak havalarda bile jigleyi çekmeden çalışmadığını söylemiştim.Rölanti ayarı hızlı olsa bile stop ediyor jigleyle 2-3 dakika çalıştırmadan.

Bu ikisi aynı sebepten oluyor olabilir mi bilmiyorum.Netten biraz araştırdığıma göre emme manifoldu çatlak olabilirmiş.Karbüratör tıkalı olabilir belki de.

Sizlerin görüşleri nelerdir ?

Saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı gooner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba tekrardan,

Motora gaz vermeye çalıştığımda 2 saniye kadar bir süre bu gaz vermeyi algılamıyor.2 saniye sonrasında gazı alıp devam ediyor.Olay nadiren gerçekleşiyor ama sinir bozucu.

Daha önce motorumun sıcak havalarda bile jigleyi çekmeden çalışmadığını söylemiştim.Rölanti ayarı hızlı olsa bile stop ediyor jigleyle 2-3 dakika çalıştırmadan.

Bu ikisi aynı sebepten oluyor olabilir mi bilmiyorum.Netten biraz araştırdığıma göre emme manifoldu çatlak olabilirmiş.Karbüratör tıkalı olabilir belki de.

Sizlerin görüşleri nelerdir ?

Saygılar..
    Carb sistemi yani, filtre olabilir, manifold olabilir karbüratör olabilir vb.. Kimse motoru görmeden, kullanmadan bir şey diyemez. Bir tamirciyle görüşün derim.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Manifoldun çatlak olduğunu gördüm.Herkese iyi sürüşler : )
    DarkWheel bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)