Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

harley davidson a2 ehliyet

Motovento
    REKLAM ALANI

hangi harley davidson modelleri a2 ehliyetiyle sürülebilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    47 beygirden düşük güçlü Harley Davidson varsa A2 ehliyetle sürülebilir.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Benim bildiğim A2 ye uğgun bir motoru yok ama belki İron olabilir belki Hp ye bak ama internettekilere bakma Ruhsattakine bak

Alıntı CanAydın000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim A2 ye uğgun bir motoru yok ama belki İron olabilir belki Hp ye bak ama internettekilere bakma Ruhsattakine bak
    güç/ağurlık oranında neredeyse hepsi uyuyor ama beygir gücü konusunda bilgim yok o yüzden soruyorum.
    bugün harley in telini aradım ıron 883 modeli 52 beygirmiş 47 beygir olsa kullanabilecektim

Street 750 var bir de en düşük cc ama bg gücünü bilmiyorum.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün altin elbiseli adamin altinli gece programina harley davidson bosphorus'un sahibi katıldı ve iron 883'ün a2 ehliyet ile sürülebildigini açık bir sekilde ifade etti. Yani iron 883, a2 ehliyete uyuyor.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Solidsnake 1. Ağızdan bilgiyi vermiş

Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün altin elbiseli adamin altinli gece programina harley davidson bosphorus'un sahibi katıldı ve iron 883'ün a2 ehliyet ile sürülebildigini açık bir sekilde ifade etti. Yani iron 883, a2 ehliyete uyuyor.
    abi o videoyu izledim de adamın söylediği yasaya aykırı olmuyor mu ? a2 ehliyet 35 kw yani 47 beygir üzeri süremiyor.iron 50 beygirin üzerinde ?

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    internette harley ile ilgili beygir bilgilerinin çoğu çöp. Öyle olsa bile sanırım ağır olduğu için uygun oluyor. Bildiğim kadarıyla sadece kw değil ağırlık faktörü de var a2 ehliyet işinin içinde.

Alıntı feldmarschal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o videoyu izledim de adamın söylediği yasaya aykırı olmuyor mu ? a2 ehliyet 35 kw yani 47 beygir üzeri süremiyor.iron 50 beygirin üzerinde ?

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok mu bir iron'ı olan ruhsatta kaç kw yazıyor?

Motosikleti
    gv 250
    Yabancı bir siteden okuduğum kadarıyla HD'lerin A2'ye girsin diye kısıtlanmış olarak piyasaya sürülen modelleri var ("restrictor required" yazıyordu). Türkiyeye bu şekilde gelmiş HD var mı hiç bir fikrim yok. Ama yanılmıyorsam sonradan teknik olarak ekletilebiliyorsa bile ruhsata ekletemiyorsunuz, yani o şekilde gelmiş olması şart.

Kendi sitesinde de mevzudan bahsediyormuş, Türkiye sayfasında göremedim bilgi ama fazla aramadım belki vardır.

https://www.harleyworldchesterfield.co.uk/harley_davidson/harley-davidson/restricted_iron_883.htm

eminkurtoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 821
    Street Rod'ların beygirini öğrenmek istediğimde internete girdim ve Avrupa modellerinin 58HP(43.3 KW) olduğunu gördüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)