Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda - Yamaha - Kawasaki Kararsızlık hangi motoru almalıyım Tavsiyeler ,

Motovento
    REKLAM ALANI
    OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Merhaba arkadaşlar, 2015 Temmuz'dan beri bir chopper hastası olarak 250' lik Truva ile motor macerasına başladım. Her zaman istediğim bir şeydi ve heyecanla 2000 TL ye ucuz görüp aldım güzel güzel bu zamana kadar kullandım fakat sürekli çıkardığı arızalar artık bıkkınlık verdi ve doğal olarak yetmemeye başladı. Ne de olsa çin malı bu süre içerisinde yavaş yavaş motorlar hakkında bilgi edindim. Şimdi de baya bi' araştırmadan sonra kararsız kaldım. Yamaha Virago 535 , Kawasaki EN500 ve Honda'nın 10.000 tl ye kadar maksimum alabileceğim veya bana en az sorun çıkartacak bu fiyata kadar alabileceğim bir motor arıyorum. İlerde uzun yol gibi maceralara çıkmak istediğimden gerçekten ne almam gerektiğine tam olarak karar veremiyorum. Ama en mantıklı olarak sanırım bu 3 markadan birinde karar vermem gerekiyor. Sizlerden beni aydınlatmanızı istiyorum. Tabi bir öğrenci olarak güzel bir motor almak için işe girdim çalışıyorum o yüzden fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 2015 Temmuz'dan beri bir chopper hastası olarak 250' lik Truva ile motor macerasına başladım. Her zaman istediğim bir şeydi ve heyecanla 2000 TL ye ucuz görüp aldım güzel güzel bu zamana kadar kullandım fakat sürekli çıkardığı arızalar artık bıkkınlık verdi ve doğal olarak yetmemeye başladı. Ne de olsa çin malı bu süre içerisinde yavaş yavaş motorlar hakkında bilgi edindim. Şimdi de baya bi' araştırmadan sonra kararsız kaldım. Yamaha Virago 535 , Kawasaki EN500 ve Honda'nın 10.000 tl ye kadar maksimum alabileceğim veya bana en az sorun çıkartacak bu fiyata kadar alabileceğim bir motor arıyorum. İlerde uzun yol gibi maceralara çıkmak istediğimden gerçekten ne almam gerektiğine tam olarak karar veremiyorum. Ama en mantıklı olarak sanırım bu 3 markadan birinde karar vermem gerekiyor. Sizlerden beni aydınlatmanızı istiyorum. Tabi bir öğrenci olarak güzel bir motor almak için işe girdim çalışıyorum o yüzden fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    En baştan EN 500 hakkındaki şahsi fikrimi paylaşmak isterim; chopper gibi görünse de çok güçlü bir motosiklettir, mevcut tecrübeniz ile size uygun olmadığını düşünüyorum

Şimdi gelelim sorunuza ; malum sitede küçük bir araştırma yaptıktan sonra, yazdığınız fiyata göre alabileceğiniz en yeni Japon motosikleti 2001 model gibi duruyor.

Bu durumda iyice ince eleyip sık dokumadan motosiklet almanızı önermiyorum.

Bana kalırsa 250 cc lik bir Hyosung, Daelim ya da 350'lik Regal gibi seçenekleri de göz önüne alın derim.

Hem daha yeni bir makine sahibi olursunuz hem de bu modellerin hepsi şu anda sürdüğünüz motosikletten iyidir bence.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Seninde bildiğin üzere her markanın hayranı başkadır.

Ben Honda'cıyım ve 2016 fiyatlarına bakılırsa çok kişi Honda'cı olacak.

Fena bir rekabet var piyasa da ama başlığın ismine bakılırsa kaliteden şaşmayarak doğru yoldasın. Kararın ne olursa olsun, çin işlerina bulaşma.

Honda'nın yenilenen modellerine de göz atmadan kararını verme. Tam öğrenci işi havalı modelleri var.

Motosikleti
    Yorumlarınız için teşekkürler öncelikle bugün motorun başında dururken rastgele bir abi geldi. "Bu motor senin mi?" diyerekten. :D Ordan sohbete daldık kendiside Regal Raptor kullanıyormuş 6 senedir çok memnunum hiç yolda bırakmadı daha falan dedi. Regal hakkında ki görüşlerimi biraz değiştirdi fakat yine de emin olamıyorum tabii. Çoğu kişi çin malından uzak dur derken, çoğu kişi de ben kullanıyorum Regal gayet iyi diyor. İnsanın kafası karışıyor. :D
    Ayrıyetten honda'nın bu fiyat aralığında hangi modellerini tavsiye ediyorsunuz? Ya da var mıdır? :D
    Sanırım daha yakın zamanlı üretilmiş motor almanın daha yararlı olacağını söylüyorsunuz anladığım kadarıyla doğru mudur?

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkürler öncelikle bugün motorun başında dururken rastgele bir abi geldi. "Bu motor senin mi?" diyerekten. :D Ordan sohbete daldık kendiside Regal Raptor kullanıyormuş 6 senedir çok memnunum hiç yolda bırakmadı daha falan dedi. Regal hakkında ki görüşlerimi biraz değiştirdi fakat yine de emin olamıyorum tabii. Çoğu kişi çin malından uzak dur derken, çoğu kişi de ben kullanıyorum Regal gayet iyi diyor. İnsanın kafası karışıyor. :D
    Ayrıyetten honda'nın bu fiyat aralığında hangi modellerini tavsiye ediyorsunuz? Ya da var mıdır? :D
    Sanırım daha yakın zamanlı üretilmiş motor almanın daha yararlı olacağını söylüyorsunuz anladığım kadarıyla doğru mudur?
    Eğer chopper - cruiser tarzı bir motosiklet alacaksanız, bahsettiğiniz fiyat için (10.000 TL'ye kadar) Honda modeli yok gibi görünüyor.

Evet yakın zamanlı üretilmiş motor almanın daha yararlı olacağını söylüyorum, ancak bununla birlikte illa ki bir Japon alacaksanız işini iyi bilen bir ustaya iyice kontrol ettirmeden almayın da diyorum.

Saygılarımla.

Motosikleti
    Peki minimum yıl olarak ne öneriyorsunuz? En çok ne kadar yaşlı olmalı?

Honda 4 yıl garantisiyle hayat da heyecan da onda!

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Japon ve amerikan söz konusu oldu mu metal yorgunluğu denen şey 8 10 senede motoru vuracak şey seğildir. Hava soğutmalılar sıcağı sever, çeliği daha serttir. Isıtıp yola çıkması biraz daha uzun sürer. Ömür olarak bir rakam veremesem de japon alacaksan doğru ustaya baktırdığından emin ol. Belli başlı modellerde tecrübesi çok olan adamlar ufacık semptompların neye işaret ettiğini bilirler. Alırken sahibiyle ustaya gider gösterirsin. Şurasında bu burasında bu sorunu var der ona göre pazarlığınızı edersiniz sürpriz birşey çıkarmazsa (fabrikasyonlarda heleki tüketim kalemi artıp maliyette rekabet de arttıkça malzemelerin ve menşeinin aslen ekai yönde değişmesinden ötürü yeni modellerde de ikinci el kadar sürprizle karşılaşman olası) konuşulan masraflarını sıkıntılarını halleder mıstık gibi binersin. Bir tanesi de bana mısın demez. Neredeyse her modelin kendine has kronikleri vardır. Kullanım durumuna göre başına gelevilecekleri araştırıp ona göre tercihini belirlemen daha makul. Bizde bir deyiş vardır. Motorsikletler yağ akıtmaz, bölgesini belirler... Herşeyin çözümü var yeterki doğru adamlarla muhatap ol. Ha bir de alacağın motorda (örneğin virago) kronikler hali hazırda baş göstermiş mi ve çözülmüş mü... Sorgula sahibini. Hallrdildiyse tekrarlama olasılığı düşer nispeten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Ha bu arada.. Regal vs dediğin makineler lego edition gibisir. Basakları pirinç dökmedir misal. Virajda kırılan peg, panik firende kopup giden fren pedalı, düşen egzoz görmüşlüğüm var. Japon da japon amerikan da amerikan denmesinin bir seğil bin sebebi var. Aklın yolu bir. Bahsettiğin 3 marka sana baş ağrıtacak büyük sorunlae çıkarqcak markalar değildir.

meto34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki En500 (1992)
    Çin malı olarak Regal Raptor ve kuba superlight kullanmış biri olarak kesinlikle bunlardan uzak dur, günün her saati arayabileceğin kamyonetli bir arkadaşın, ihya olacak talihli bir motosiklet ustan ve kapsamlı bir sağlık sigortan varsa belki şekli güzel diye düşünülebilir fakat yinede uzak durulmalı. Bunu kawasaki en500 aldıgımda fark ettim 1992 model olmasına rağmen güç tork kalite ve sağlamlık olarak en iyi çin malından 10 gömlek üstün ve fiyatı sıfır bir regal raptor kadar. Sıralı silindir olduğundan virago ve shadow'dan daha atak bide çok güzel custom oluyo ;)

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    En500 de 200 kadran var diye mi bu kadat gözde büyütülüyor? Hızlanmaysa vt750'mle tokatlarım o ayrı konu. Bayır çıkacağın zaman vites küçültüp 3-4000 devirde tırmanan en500ün yanından 1400 devirde patır kütür geçer giderim... Vtwin ve sıralı gerçekleri var... En500 kötü bir motor değil yanlış anlaşılmasın ama bahswttiğimiz klasmanda son hız mı mesel yoksa his mi? Tartışmaya açık ama neticesi belli..

Motosikleti
    YMH Dragstar650 sport
    Çinlilerden uzak dur derim illaki bi çinli alacak isen temiz bakılmış virago taklitlerinden v motor olanlardan düşünmeni tavsiye ederim. Yanı sıra EN 500 ve 535 Virago bahsi geçmiş 2 motoru da yeterince kullanmış biri olarak tavsiyem ustanla gidip pazarı da daha iyi olan bi 535 alman yönünde olacak.
    Ancak yeterince tecrübeye sahip değilsen belirtmek isterim ki Mikail arkadaşımızın dediği gibi değil olay. Shadow 750 çok daha kontrollü ve hantal kalır bu 2 motor yanında. Yani bahsettiğin 2 motosiklette cruiser chopper sınıfında haylaz çocuklardır. Yani seri ve hızlı makinalardır.Faydalı olabildiysem ne mutlu. Herhangi bi soru olursa aklında cevaplamaya çalışırım.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    teknik yorumlarınız dikkate değer ve önemli bilgileriniz için teşekkür ederim şahsen. 20.000 TL ye hangi marka chopper almalıyım sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı mikail_6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon ve amerikan söz konusu oldu mu metal yorgunluğu denen şey 8 10 senede motoru vuracak şey seğildir. Hava soğutmalılar sıcağı sever, çeliği daha serttir. Isıtıp yola çıkması biraz daha uzun sürer. Ömür olarak bir rakam veremesem de japon alacaksan doğru ustaya baktırdığından emin ol. Belli başlı modellerde tecrübesi çok olan adamlar ufacık semptompların neye işaret ettiğini bilirler. Alırken sahibiyle ustaya gider gösterirsin. Şurasında bu burasında bu sorunu var der ona göre pazarlığınızı edersiniz sürpriz birşey çıkarmazsa (fabrikasyonlarda heleki tüketim kalemi artıp maliyette rekabet de arttıkça malzemelerin ve menşeinin aslen ekai yönde değişmesinden ötürü yeni modellerde de ikinci el kadar sürprizle karşılaşman olası) konuşulan masraflarını sıkıntılarını halleder mıstık gibi binersin. Bir tanesi de bana mısın demez. Neredeyse her modelin kendine has kronikleri vardır. Kullanım durumuna göre başına gelevilecekleri araştırıp ona göre tercihini belirlemen daha makul. Bizde bir deyiş vardır. Motorsikletler yağ akıtmaz, bölgesini belirler... Herşeyin çözümü var yeterki doğru adamlarla muhatap ol. Ha bir de alacağın motorda (örneğin virago) kronikler hali hazırda baş göstermiş mi ve çözülmüş mü... Sorgula sahibini. Hallrdildiyse tekrarlama olasılığı düşer nispeten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Ha bu arada.. Regal vs dediğin makineler lego edition gibisir. Basakları pirinç dökmedir misal. Virajda kırılan peg, panik firende kopup giden fren pedalı, düşen egzoz görmüşlüğüm var. Japon da japon amerikan da amerikan denmesinin bir seğil bin sebebi var. Aklın yolu bir. Bahsettiğin 3 marka sana baş ağrıtacak büyük sorunlae çıkarqcak markalar değildir.
    teknik yorumlarınız dikkate değer ve önemli bilgileriniz için teşekkür ederim şahsen. 20.000 TL ye hangi marka chopper almalıyım sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)