Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 500 tlye kadar chopper için kask önerirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Sl200
    Biltwell gringo bakabilirsin. Fullface ve farklı bir kask dır. TT custom choppers da var. Tabi dolar ve euro nun yükselmesiyle 600-650 liralara çıktı fiyatları.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Alıntı Canyildirim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 500 tlye kadar chopper için kask önerirmisiniz?
    Açık,kapalı,çeneden açılır vs.. ?
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı hayvanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biltwell gringo bakabilirsin. Fullface ve farklı bir kask dır. TT custom choppers da var. Tabi dolar ve euro nun yükselmesiyle 600-650 liralara çıktı fiyatları.
    Şu kaskları gözlükle takmak da cesaret istiyor açıkçası. Vizörüme sürekli böcek sinek vs çarpıyor, yarım açık vizörle giderken bile tedirgin oluyorum. Bu kaskla paranoyak olurum herhalde
    ATAdamZU bunu beğendi.
    ride saferide responsiblyride smart

Motosikleti
    Kuba Sl200
    Alıntı Evoque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kaskları gözlükle takmak da cesaret istiyor açıkçası. Vizörüme sürekli böcek sinek vs çarpıyor, yarım açık vizörle giderken bile tedirgin oluyorum. Bu kaskla paranoyak olurum herhalde
    Ben alıştım ama bir kere gözlükle kask arasına büyükçe bi böcek geldi. ( E-5 te ) Arada can yakıyor doğrudur. Ağız kısmını kapatıyor allahtan.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Full face almanı tavsiye ederim, yarım kaskta okula giderken kulağımı arı sokmuşluğu vardır bende full face'e geçeceğim.

Motosikleti
    yamaha mt
    Tüm eğtmenler kesinlikle full face söylemektedir. Asıl, kask içine intercom monta edileceklerden olmasına dikkat edilmesini tavsiye ederim. Tabi sürüş sırasında telefon ile konuşma rahatlığı istiyorsanız. Havalandırma kanallarıda önemli. Kask üstünde çene kısmından aç-kapa dizaynlı kanallar. Bu kanallara en yoğun yağmurlu havada bile damla girmeyecek şekilde dizaynlı olması şart. Vizör ve güneş vizörü sağlamlığıda önemlidir. Tabi güneş vizörünün olduğu kafa ön kısmını koruyan pedlerin sağlamlıktan ödün vermemesi önemlidir. Bir kaskın ömrü 5 yıldır. Son kullanıcı kask aldığında 1 yılı raf beklemede geçtiği için en fazla 4 yıl kullanırız. Kaskların içinde export tarihine dikkat ediniz. Mesela 2013 olursa 2018 gibi emekli ediniz. Siz 2014 olmasına dikkat ediniz. Kask yıllandıkça çene ve yüz kısımlarından esner. Bu nedenle kaskın içinde tıpkı lastik şişirmeye yarayan bir pompa vardır ve birde hava tahliye düğmesi. Nedeni yıllanan kaskın yüzümüze yine ilk gün ki gibi oturmasını sağlamak içindir. Sıcak havalarda yada terlediğimizde kaskın içindeki koruma pedleri zamanla kokar. Bu pedler sök tak olmalıki yıkayabilelim. Ben baf kullanıyorum diyenlerinizi duyar gibiyim. Benden bu bilgileri vermesi. Ben bu tanıma ve özelliklere uygun bir kask kullanıyorum. Fiyatı 630 TL gibi bir rakamdı. Şimdi site kurallarını bilmiyorum reklam olur diye yazmıyorum. Bir sonraki mesajımda link paylaşırım. Herkese bol sağlıklı ve kazasız günler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Buradan bahsettiğim kaskın özelliklerini izleyebilirsiniz.
    https://youtu.be/8VqvHGXV1R4

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)