Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artçı varken ileri geri sallanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Herkese iyi akşamlar, sürekli konu açıyorum maalesef motorun sıkıntıları bir türlü bitmiyor. Bu gün motorumun bakımlarını yaptırdım subap ayarı, karbüratör temizliği, zincir temizliği ve yağlanması, buji değişimi, arka lastiğin bilyeleri ve egzozun temizliği olmak üzere. Fakat bu akşam arkadaşımı eve bırakmak için artçı olarak aldım ve motor kalkamadı bi türlü resmen acı çekti zar zor kaldırdım fakat normal hızımda giderken motor sürekli ileri geri yapıyor sanki rodeodaymış gibi, tek bindiğimde hiçbir sıkıntı yok fakat artçı aldığımda ilk defa bu akşam bu sıkıntıyla karşılaştım. Eğer yardımcı olabilicek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Zincir fazla gergin olabilir. Artci binince gerilimi artiyordur.
    Zincir de yeni ve muntazam degilse bir kismi boslugi artmis falan ise eger cekis kuvveti degisiyordur surekli.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Zincir-dişli olabilir. Zincir bir gerilip bir salınıyor olabilir. Bu ihtimali kontrol etmek isterseniz motoru yan ayağa alıp zincir gerginliğine bakın, sonra motoru 30 santim kadar ilerletip tekrar kontrol edin; bunu 3-4 defa deneyin, gerginlik hep aynıysa sorun bu değildir.

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Cevaplar için teşekkür ederim başka bi yerdende kaynaklanabilme olasılığı var mıdır sizce?

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Valla hocam teknik bilgim aman aman değildir ama tahmin yürütmeye çalışıyorum. Yük fazlayken çekmiyor, ya zincir-dişli arasında bir şey ya da şimdi aklıma acaba debriyaj mı diyorum ama nasıl bağlantı kurabilirim aralarında işte orayı bilmiyorum.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Artçı tecrübeniz ne kadar ?

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Kusura bakmayın bi süredir okul yüzünden forumu takip edemiyorum, artçı tecrübem yaklaşık olarak 600 km civarı, cevaplar için tekrar teşekkür ederim dediğiniz gibi zincirin fazla gergin olmasıyla alakalı bi durummuş zincirin gerginliğini tekrar ayarladık sorun düzeldi.
    kaanklky bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)