Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dragstar / Intruder / Shadow ... ama hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XVS1300A MIDNIGHTSTAR
    Merhabalar,

Yaklaşık 3 senedir 2008 model Yamaha XVS650A Classic Dragstar kullanıyorum. 15-20.000 km yol yapmışımdır.

Geçen kış motorumu sattım, enduro alırım diye. Fakat sanırım aynı tarz devam edeceğim.

Şimdi 20-25bin TL aralığında bir chopper/cruiser almak istiyorum ve aşağıdaki 4 model arasında kaldım. Önerilerinizi rica ediyorum. Başka model tavsiyelerine de açığım.

650'lik Dragstar'ımdan çok memnundum. Aynısını veya 1100cc olanını düşünebilirim ama uzun yolda daha keyifli olacak diye şehir içinde çok zorlanır mıyım bilemiyorum. Bir yandan aklım da Honda'ya veya Suzuki'ye kaymıyor değil.

Bilenleriniz bu motorların birbirine göre artılarını eksilerini paylaşabilirse çok sevinirim.

Yamaha XVS650A Dragstar
    Yamaha XVS1100 Dragstar
    Suzuki VL800 Intruder
    Honda VT750C Shadow

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    selam,

yamaha xv950 bu fiyatlara bulunabilir. hem yeni makine hemde sıfırı 30,000 civarı

Motosikleti
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam,

yamaha xv950 bu fiyatlara bulunabilir. hem yeni makine hemde sıfırı 30,000 civarı
    selam,

cevap için teşekkürler. xv950'leri az da olsa biliyorum fakat görünüş olarak klasik bol kromlu modeller daha çok hoşuma gidiyor.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı zubi_wan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam,

cevap için teşekkürler. xv950'leri az da olsa biliyorum fakat görünüş olarak klasik bol kromlu modeller daha çok hoşuma gidiyor.
    Ben de xv950 veya Vulcan S diyecektim..

Yazmış olduğun seçenekler arasında en yeni model aşağıdaki ilan da olan, malum site de diğer seçenekler hep 2010 öncesi.
    20-25 bin tl vereceksin,2014 model xv950 ve 2015 model Vulcan S varken 2010 öncesi bir model alacaksın..

Bence xv950 ve Vulcan S'i tekrar düşün

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20507739/detay

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Dostum, ben hem bol krom hem de spor kasa sevdiğim için önceki Dragstar 650 Sport motorumu verip yerine 1100 sport aldım. Sadece bu sebeple yeni motor alacakken Honda hiç düşünmedim bile, Suzuki'nin de Inturder M800'ünü bir ara düşündüm sadece ama ustamın önerisi ile tercihimi Dragstar 1100 den yana kullandım.

Önce 650 ile 1100 arasındaki farkları yazayım;

650'nin alım satımı çok daha kolay, kronik sorunu hiç yok, şehir içinde de kısa mesafe git gellerde akü sebebi ile daha sorunsuz,zaten yakışıklı da. Yani ben motoru alayım, 1-2 sezon sonra satayım diyorsan Dragstar 650 (ya da Honda-Suzuki) senin için daha iyi bir seçenek.

1100'e gelirsek, ben bu aleti satmayacağım düşüncesinde olduğum için aldım. 1100, doğal olarak 650'den çok daha konforlu, ilk bindiğin zaman aradaki farkı bariz anlıyorsun, gerçekten bambaşka bir motora binmiş oluyorsun. Gücü-sesi de bambaşka, spor egsoz aldığın zaman elde ettiğin sonuç da çok başka oluyor. Ben spor kasa tercih ettiğim için cüssesi 650 klasikten biraz daha fazla ama 1100 klasiğin cüssesi de benimkinde biraz daha fazla. Şehir içinde aralara girmek, kıvraklık olarak bakarsan 650 ile aynı bu konudaki durumu. Ama 1100'ün kronik bir sıkıntısı var. Aküyü daima tam şarjlı tutmalısın. Mutlaka akü şarj cihazın olsun ve uzun süreli yatma durumunda aküyü şarj cihazında tut. Düşük güçlü akü ile marş basmaya kalkarsan, marş almıyor ve motor geri vurarak marş rublesini bozuyor. Yani 1100'ün ilk marşta mutlaka çalışması lazım. Zayıf noktası bu, fakat "ben ömür boyu bunu kullanacağım" diyorsan, zaten sorunu aşma şeklini söyledim, babalar gibi kullanırsın. Başka da hiçbir sıkıntı çıkarmaz, yolda falan asla kalmaz. Ben 5 yıldır kullanıyorum, akü olayını kendi kötü tecrübemle öğrendim. Ama akü zayıflamasın diye gerekli önlemleri aldıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Model yılını da çok sallamamanı tavsiye ederim, düşük devirli cruiser motor bu, model yılının önemi yok, nasıl kullanıldığının önemi var.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    O kadar para verecekseniz yeni bir model alın, kayış aktarma ve su soğutma ile 2013-2014 VN900'leri kışın 25.000-27.000TL aralığında alırsınız. Hatta şimdi bile alabilirsiniz malum sitede ilanlar mevcut. XV950 ve Vulcan S bu tarzın motoru değil bence de, ayrıca şehiriçinde XVS1100 ile zorlanmak değil de işkence çekersiniz diyelim (sıkışık trafikte). VN900 daha hafif, su soğutmalı ve kayış aktarmalı bir motor, modeli de daha yeni. Bunun haricinde Shadow, Intruder ve Dragstar birbirine yakın motorlar, sadece tipinden dolayı Dragstar benim için biraz daha önde olur.

VN900 örnek ilan: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...22958617/detay
    www.capitalcitychoppers.org

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Tavsiyem eski modellerden biraz uzaklaşıp, yeni ya da en azından 5 yaşından küçük M800, C800 veya VN900 arasında karar vermenizden yana olacaktır. Kromaj olayını sevdiğinizi belirtmişsiniz ancak şehir içinde daha pratik ve ABS'li olduğundan Vulcan S (650 cc) de aklınızın bir ucunda bulunsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    3 yıldır shadow kullanıyorum. Oldukça memnunum.
    Yakıt konusunda mükemmel. 100 km'de şehir içi 3.7 litre civarı yakıyor. Gerçi çoğu kullanıcı 5 litrelerde gezse de benim yakıt değerim ilginç bi şekilde 3.7 1 günde 900 km yaptığım oldu. Enduro veya touring motorlara göre tabi ki yorucu ancak dragstar'a göre oldukça konforlu. Az bir süre de olsa arkadaşımın dragstarını kullandığım için söyleyebiliyorum bunu. Dragstara göre dezavantajı çamurluklarının sac olmaması, intruder'a göre dezavantajı kalıp olarak daha küçük durması. Ancak uzun şasisi ve indian'ı andıran çamurlukları paha biçilemez. Hele stop lambası resmen aşık ediyor kendine

Geçtiğimiz yıl VFR800 almak için sattım shadow'umu, ama piyasası birden yükselince başka motorlara yönelmek zorunda kaldım ve vstrom-1000 aldım.
    Ancak tarz olarak tatmin olamayınca 2 ay sonra sattım ve shadow'u sattığım arkadaştan geri aldım

Ancak şimdi tekrar satmayı düşünüyorum. Tekrar bu düşünceye kapılma sebebimi ise şöyle özetliyim.
    Kız arkadaşımla yıllık izinlerimizi denk getirdik ve yaklaşık 2-3 aydır tatil planı yapıyorduk. Yeni çadır, mat, kamp sandalyesi vs. derken bir sürü kamp malzemesi ve 110lt'lik bir kamp çantası aldık. Tek korkum çantanın bagaj demirine sığmaması idi. Ancak test edince böyle bir problem olmadığını gördüm ve her şey tamam dedim. Yola çıkacağımız gece her şeyi hazırladık, zar zor da olsa çantayı çadırı ve sandalyeleri bagaj demirine yükledik (yaklaşık 60 kilo kadar) ve yola çıktık. Ancak 100 metre geçmeden farkettik ki çanta motorun arkasında adeta yaylanıyordu. Hemen motordan indim ve kontrol ettim. Bir de ne göreyim? Bagaj demiri bizim yükleri tartmamış ve yamulmuş. Bu şekilde yola devam edemeyeceğimizi anladık ve vakit kaybetmemek için eve geri dönüp motoru bıraktık ve otobüsle gittik kampa.

Pek özet olmadı ama bu olaydan sonra tekrar tur motoru almaya karar verdim. Henüz ilan vermedim ama düşünürsen özelden yazabilirsin.
    Motorun üzerinde egzoz dahil yaklaşık 6500 TL değerinde aksesuar ve hemen hemen hepsi highway hawk'ın ürünleri.

Motosikleti
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de xv950 veya Vulcan S diyecektim..

Yazmış olduğun seçenekler arasında en yeni model aşağıdaki ilan da olan, malum site de diğer seçenekler hep 2010 öncesi.
    20-25 bin tl vereceksin,2014 model xv950 ve 2015 model Vulcan S varken 2010 öncesi bir model alacaksın..

Bence xv950 ve Vulcan S'i tekrar düşün

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20507739/detay
    cevap için teşekkürler.

dijital gösterge pek bana göre değil. ilginçtir benzin uyarı ışığı dahi olmaması hoşuma gidiyor. belki alıştığım motor olduğu için bilemiyorum fakat bu önerdiğiniz iki motoru da mutlaka kullanıp bir deneyeceğim. öyle karar vereceğim.

tekrar teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, ben hem bol krom hem de spor kasa sevdiğim için önceki Dragstar 650 Sport motorumu verip yerine 1100 sport aldım. Sadece bu sebeple yeni motor alacakken Honda hiç düşünmedim bile, Suzuki'nin de Inturder M800'ünü bir ara düşündüm sadece ama ustamın önerisi ile tercihimi Dragstar 1100 den yana kullandım.

Önce 650 ile 1100 arasındaki farkları yazayım;

650'nin alım satımı çok daha kolay, kronik sorunu hiç yok, şehir içinde de kısa mesafe git gellerde akü sebebi ile daha sorunsuz,zaten yakışıklı da. Yani ben motoru alayım, 1-2 sezon sonra satayım diyorsan Dragstar 650 (ya da Honda-Suzuki) senin için daha iyi bir seçenek.

1100'e gelirsek, ben bu aleti satmayacağım düşüncesinde olduğum için aldım. 1100, doğal olarak 650'den çok daha konforlu, ilk bindiğin zaman aradaki farkı bariz anlıyorsun, gerçekten bambaşka bir motora binmiş oluyorsun. Gücü-sesi de bambaşka, spor egsoz aldığın zaman elde ettiğin sonuç da çok başka oluyor. Ben spor kasa tercih ettiğim için cüssesi 650 klasikten biraz daha fazla ama 1100 klasiğin cüssesi de benimkinde biraz daha fazla. Şehir içinde aralara girmek, kıvraklık olarak bakarsan 650 ile aynı bu konudaki durumu. Ama 1100'ün kronik bir sıkıntısı var. Aküyü daima tam şarjlı tutmalısın. Mutlaka akü şarj cihazın olsun ve uzun süreli yatma durumunda aküyü şarj cihazında tut. Düşük güçlü akü ile marş basmaya kalkarsan, marş almıyor ve motor geri vurarak marş rublesini bozuyor. Yani 1100'ün ilk marşta mutlaka çalışması lazım. Zayıf noktası bu, fakat "ben ömür boyu bunu kullanacağım" diyorsan, zaten sorunu aşma şeklini söyledim, babalar gibi kullanırsın. Başka da hiçbir sıkıntı çıkarmaz, yolda falan asla kalmaz. Ben 5 yıldır kullanıyorum, akü olayını kendi kötü tecrübemle öğrendim. Ama akü zayıflamasın diye gerekli önlemleri aldıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Model yılını da çok sallamamanı tavsiye ederim, düşük devirli cruiser motor bu, model yılının önemi yok, nasıl kullanıldığının önemi var.
    cevap için teşekkürler.

hocam benim dragstar 650 classic'ti. sıkışık şehir içi trafikte zorlanıyordum morlanıyordum falan ama değerdi yani. biraz daha çabuk hızlansın, biraz daha fazla tork ve biraz daha fazla konfor isterdim açıkçası kullanırken. yeni alacağım motoru da uzun yıllar kullanmak niyetindeyim. başka motor alırsam yanına alırım.

bu sebeple dragstar 1100 biraz öne çıkıyor sanki. ama şu intruder ve shadow da aklımı kurcalamıyor değil.

akü olayı da önemli değil, çözümü var anladığım kadarıyla. önlem alındıktan sonra benim açımdan bir sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı eek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar para verecekseniz yeni bir model alın, kayış aktarma ve su soğutma ile 2013-2014 VN900'leri kışın 25.000-27.000TL aralığında alırsınız. Hatta şimdi bile alabilirsiniz malum sitede ilanlar mevcut. XV950 ve Vulcan S bu tarzın motoru değil bence de, ayrıca şehiriçinde XVS1100 ile zorlanmak değil de işkence çekersiniz diyelim (sıkışık trafikte). VN900 daha hafif, su soğutmalı ve kayış aktarmalı bir motor, modeli de daha yeni. Bunun haricinde Shadow, Intruder ve Dragstar birbirine yakın motorlar, sadece tipinden dolayı Dragstar benim için biraz daha önde olur.

VN900 örnek ilan: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...22958617/detay
    cevap için teşekkürler. vn900 hiç düşünmemiştim. daha yeni motor almak açısından vn900, xv950 ve vulcan s'den daha uygun görünüyor benim tarzıma. siz kullandınız mı bu motoru? dragstar kullanmaktan ço keyif almıştım, aynı keyfi verir mi sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem eski modellerden biraz uzaklaşıp, yeni ya da en azından 5 yaşından küçük M800, C800 veya VN900 arasında karar vermenizden yana olacaktır. Kromaj olayını sevdiğinizi belirtmişsiniz ancak şehir içinde daha pratik ve ABS'li olduğundan Vulcan S (650 cc) de aklınızın bir ucunda bulunsun.
    cevap için teşekkürler. çoğu kişi aynı şeyi söylüyor, yeni modelleri öneriyor. aklıma takılan sürüş keyfi olarak aynı performansı alabilecek miyim? mutlaka değerlendirmek gerek. teşekkürler

Motosikleti
    Aslında sizin ilacınız XVS950A Midnight Star ancak 2013'ten beri ülkeye getirilmiyor ve o dönemdeki satış fiyatı 24.750 TL idi. Şu anda 2. eller 28.000-30.000 bandında ki XVS1300A sıfırı 35.900'e satılıyor. Çok mantıksız. Sırf bu yüzden ben de XVS1300A almaya karar verdim. Vergi dilimine katlanıcaz mecburen : )

Ancak 2012-2013 model bir XVS950A denk getirirseniz bence kaçırmayın. Piyasadaki bütün orijinal Yamaha XVS1300A aksesuarları da bu motosikletle uyumlu. Çok sıkıntı çektirmez. Sıvı soğutma, kayış aktarma gibi özellikleri şehir içi ve uzun yol için bire bir.

Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sizin ilacınız XVS950A Midnight Star ancak 2013'ten beri ülkeye getirilmiyor ve o dönemdeki satış fiyatı 24.750 TL idi. Şu anda 2. eller 28.000-30.000 bandında ki XVS1300A sıfırı 35.900'e satılıyor. Çok mantıksız. Sırf bu yüzden ben de XVS1300A almaya karar verdim. Vergi dilimine katlanıcaz mecburen : )

Ancak 2012-2013 model bir XVS950A denk getirirseniz bence kaçırmayın. Piyasadaki bütün orijinal Yamaha XVS1300A aksesuarları da bu motosikletle uyumlu. Çok sıkıntı çektirmez. Sıvı soğutma, kayış aktarma gibi özellikleri şehir içi ve uzun yol için bire bir.

Şimdiden hayırlı olsun.
    aslında en güzeli 2 yıl idareten bir motor alıp, sonrasında fiyatları biraz daha makul seviyelere geldiğinde veya ben bütçemi arttırabildiğimde bir xvs950a veya xvs1300a almak sanırım

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Rica ederim.
    Virago 250 sahibiyim, benzin ışığı yok, devir saati yok orta da tek gösterge ile altında 4 ışıklı bir kutu var. Geçen ay benzin hesabı yüzünden yolda kaldım.Hesapladığım dan erken bitti namıssız..

Motorkafa

Çok merak ettim motorunu dostum, foto paylaşır mısın ?

Motosikleti
    aslında en güzeli 2 yıl idareten bir motor alıp, sonrasında fiyatları biraz daha makul seviyelere geldiğinde veya ben bütçemi arttırabildiğimde bir xvs950a veya xvs1300a almak sanırım
    Valla fiyatlar makul seviyelere ilerler mi bilmiyorum. Çünkü sürekli bir artış sözkonusu. Şimdi trafik sigortalarına da deli gibi zam yaptılar. Araç sahibi olmak giderek zorlaşıyor gibi. Beklemek, para biriktirmek açısından mantıklı olabilir. Ya da bunun yerie 20-25 bin trink ödeyecek durumdaysanız ödeyip, kalanını kredi olarak çekebilirsiniz. Ama o meblağlarda motosiklet kullanmak yerine 25 bin civarına yukarıda arkadaşın paylaştığı 2013 VN900 almak çok çok mantıklı. Onda da Kawasaki'nin yedek parça ve servis fiyatlarıyla daha önce karşılaşmadıysanız çok canınız yanabilir. Vulcan S'ten vazgeçip vergiye rağmen XVS1300A'ya yönelmemin tek sebebi budur. Aynı fiyata geliyorlardı aksesuarlarla resmen. Vulcan S'in orijinal çantalarına 1400 TL gibi fiyat istediler. Orada zaten bi kalpten gidiyordum az kalsın : )

Bu arada Dragstar 650 ve 1100 de sürdüm. Hatta 1100 sahibiydim kısa bir süre de olsa. Kalkış ve ivmelenmede 1100, 650'ye göre cidden önde ama Midnight Star'lar Dragstar'lara göre çok çok daha atik ve seri motorlar. Youtube'da 0-60 mph (0-100 km/h) performansı vardı XVS1300A'nın. Çok lazım olur mu cruiser için orası tartışılır ancak fikir vermesi açısından izlemeye değer.

Motosikleti
    Tracer 9
    cevap için teşekkürler.

dijital gösterge pek bana göre değil. ilginçtir benzin uyarı ışığı dahi olmaması hoşuma gidiyor. belki alıştığım motor olduğu için bilemiyorum fakat bu önerdiğiniz iki motoru da mutlaka kullanıp bir deneyeceğim. öyle karar vereceğim.

tekrar teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

cevap için teşekkürler.

hocam benim dragstar 650 classic'ti. sıkışık şehir içi trafikte zorlanıyordum morlanıyordum falan ama değerdi yani. biraz daha çabuk hızlansın, biraz daha fazla tork ve biraz daha fazla konfor isterdim açıkçası kullanırken. yeni alacağım motoru da uzun yıllar kullanmak niyetindeyim. başka motor alırsam yanına alırım.

bu sebeple dragstar 1100 biraz öne çıkıyor sanki. ama şu intruder ve shadow da aklımı kurcalamıyor değil.

akü olayı da önemli değil, çözümü var anladığım kadarıyla. önlem alındıktan sonra benim açımdan bir sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

cevap için teşekkürler. vn900 hiç düşünmemiştim. daha yeni motor almak açısından vn900, xv950 ve vulcan s'den daha uygun görünüyor benim tarzıma. siz kullandınız mı bu motoru? dragstar kullanmaktan ço keyif almıştım, aynı keyfi verir mi sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

cevap için teşekkürler. çoğu kişi aynı şeyi söylüyor, yeni modelleri öneriyor. aklıma takılan sürüş keyfi olarak aynı performansı alabilecek miyim? mutlaka değerlendirmek gerek. teşekkürler
    XVS950, VN900 ve Dragstar 650/1100 kullandım. VN900'ün one çıkma sebebi daha yeni, hafif ve kıvrak olması. Konfor olarak XVS1300 ya da Dragstar 1100'den aşağı kalır, bu durumda kullanım tarzınız devreye giriyor. Ben XVS1300 ile bir ayda 4900km yapmışım, neredeyse tamamı şehirdışı. Trafiğe gireceğim yollara bilerek girmiyorum, su soğutmalı da olsa gerçekten işkence. Ayrıca XVS950 ve XVS1300 vites oranları şehiriçinde yorucu oluyor, karbüratörlü motorlar gibi hızını al at ikinci vitese takıl motoru değil, biraz devir istiyor bu da sürat demek. Örnek olarak XVS1300 40km/h altında ikinci vitese atarsanız vuruntu yapar ve gitmez, beşinci vitese atmak için en az 110km/h hıza ulaşmak lazım. VN900 ise enjeksiyonlu olmasına ragmen düşük hızda yüksek vitesi kaldırıyor. Konfor olarak XVS950 ile VN900 arasında burun farkı ile XVS950 derim, ama ikinci el fiyatlarını çok abartmışlar o parayı ben vermezdim (ki vermedim). Hız olarak XVS1300 170'e kadar zorlanmadan çıkıp 200 civarına nazlanarak ulaşır, VN900 140'a kadar rahat çıkıp 160-170 arasına nazlanarak çıkar. Zaten hızlanma ve son hız gibi bir beklenti varsa bu motorlar son seçenekler olurdu heralde

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Ayrıca XVS950 ve XVS1300 vites oranları şehiriçinde yorucu oluyor, karbüratörlü motorlar gibi hızını al at ikinci vitese takıl motoru değil, biraz devir istiyor bu da sürat demek. Örnek olarak XVS1300 40km/h altında ikinci vitese atarsanız vuruntu yapar ve gitmez, beşinci vitese atmak için en az 110km/h hıza ulaşmak lazım.
    Bir yanlışlık olmasın ya, böyle cruiser mı olur? Ben, zorlasam 2. viteste kaldırırım bile makinemi... 40 kmh hız benim için 3. vitesin son demleri demektir, 45-50 arası 4 e atabiliyorum. 60 kmh hızla 5. viteste çok stabil ve fırıl fırıl gidebiliyorum, ki cruiser da böyle olması lazım. 110 kmh den önce 5 e atamamak ne demek? Cruiser düşük devir+yüksek vitestir, torkla gitmektir. Eğer bir yanlışlık falan yoksa bu modellerden uzak durmak lazım o zaman.
    surcu bunu beğendi.

Motosikleti
    XVS1300 henüz kullanma şansım olmadı ama XVS950 eski komşumda vardı. Kendisi tatildeyken bana emanet etmişti motorunu, 2 hafta kadar da kullanma şansım oldu. Vites aralıkları gayet kısaydı 40'la giderken 2'ye düşürmedim hiç ya da yaptımsa da anımsamıyorum ama 5. viteste 70-80 ile seyir etmişliğim var. Yorumu okuyunca biraz şaşırdım. Ya da hepsinde böyle bir sıkıntı vardı da bana mı rahatı denk geldi bilemedim şimdi. Şu an GV250 ile bile yüksek vites, düşük devir ile kullanıyorum.

Motosikleti
    Tracer 9
    Rakamlarda yanlışlık yok Enjeksiyonlu makinelerde biraz daha farklı oluyor, yoksa karbüratörlü 250cc'lik motorlar da ikinci viteste kalkabilir. Emisyon değerlerinin düşük olması için alt devirlerde yeni model motorlar özellikle 2014 ve sonrası çok ağır kalıyor, sebebi de aşırı fakir karışım. Bu nedenle vites için biraz hızlanmak lazım. Yakıt yönetim sistemleri ile çözülebilir, ya da oksijen sensörünü kandıran bağlantılar ile biraz daha normal hale getiriliyor. Tork ve beygir gücü zaten yeterince yüksek, Dragstar 1100 kullanan kim bindiyse çok seri olduğunu söylüyor, sadece vitesler uzun. Yani istediğiniz hızda uygun viteste düşük devirde fırıl fırıl gidebilirsiniz, ha o vites beş olmaz 4 olur, alışkanlıkları değiştirmek lazım. Sonuçta avantaj ve dezavantajları var, kesintisiz güç ve yakıt tüketimi, her zaman tek marşta çalışma, sorunsuz ve konforlu yolculuk için ben razı oldum ve aldım. Kulüp sayesinde neredeyse her türlü motoru kullandığım için ben de kesinlikle 25.000TL civarı bütçelere çıkabilenlere eski motorlardan uzak durmalarını öneriyorum.

Bu arada XVS950 için hızları biraz daha düşük tutabilirsiniz malum neredeyse 1.5 katı bir hacimden bahsediyoruz karakteristikleri farklıdır, yani 20-30 civarı ikinci viteste gidebilir ama XVS1300 için dediğim rakamlar doğru, tüm dünyadaki kullanıcılar da böyle söylüyor 2013 ve önceki modellerde alt devirler biraz daha zengin olduğu için farklı ama 2014 ve sonrası emisyon nedeniyle devir ister. Yani bir kısmı sıkıntılı bir kısmı rahat gibi bir durum yok, model yılı ile alakalı. Bu arada bunu değiştirmek 10USD gibi bir rakam, emisyonu boşverip normal karışım ile çalışabilir ama tüketimden memnun olduğum için oynamıyorum.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.
    Virago 250 sahibiyim, benzin ışığı yok, devir saati yok orta da tek gösterge ile altında 4 ışıklı bir kutu var. Geçen ay benzin hesabı yüzünden yolda kaldım.Hesapladığım dan erken bitti namıssız..

Motorkafa

Çok merak ettim motorunu dostum, foto paylaşır mısın ?

Şu anda fotoğraftakine ek olarak bir de cam var
    Sam@ bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

MotorKafa ne kadar istiyorsunuz ?

Bende 650 classic sahibiyim bende yükselteceğim fakat benim de kuşkuya düştüğüm sorunların başında soğutma sistemi geliyor su soğutma radyatör fan su kontrolü vs aklıma cazip gelmedi bu yüzden shadowdan vazgeçtim ama yakıt ve konfor olarak shadow tercihen daha iyi gibi .

Diğer bir seçenek xvs 950 güzel makina fakat spor cruiser(Şahsi fikrim) ben biraz klasikçiyim ama bir xvs 950 30 bine yakın para vermezdim.

1100 dragstar mantıklı geliyor ki serilik bakımından da çok pozitif yorumlar duydum fakat tek sorunu capozzz arkadaşın dediği gibi marş sorunu.Ama 1100 yakıtın da ço olduğunu düşünüyorum 7 den aşağı yakmaz

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    1100 dragstar mantıklı geliyor ki serilik bakımından da çok pozitif yorumlar duydum fakat tek sorunu capozzz arkadaşın dediği gibi marş sorunu.Ama 1100 yakıtın da ço olduğunu düşünüyorum 7 den aşağı yakmaz
    Dostum, 7 litreyi ben şehir içinde çok sıkışık trafikte görüyorum. Ama benim makinede hypercharger+cobra speedster egsoz ve bunlara göre karbüratörde modifiye (re-jett) var, yaksın artık yani Yalnız bu iş gönül işi, senin 650 5,5 yakıyor olsa 100 km de 7,5 lira fark eder. Gönlünden 1100 geçiyor ise çok da büyük fark değil hani. Ama aküye iyi dikkat etmek şart.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler