Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motorum Ne Olmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

iyi aksamlar arkadaslar ben yeni bir motor sevdalısıyım chopper ise benim tarzım cocukluğumdan beri bu tarz motosikletler beni benden alıyor ve bu sene motor kullanmayı öğrenmek ve ilk motorumu almak istiyorum 2.el bir motor almayı düşünüyorum 4000 tl sınırım var sizce hangi motoru almalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Ybr............
    Altın elbiseli adam başlangıç motoru yaz youtube a izle mutlaka.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr............
    chopper cruiser tarzına alısmak için bu tarz bir motorla baslamak istiyorum scooter kullandım daha önce hiç yok denmeyecek kadar bilgim var sizce hata mı yapıyorum ?

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı bigmod09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopper cruiser tarzına alısmak için bu tarz bir motorla baslamak istiyorum scooter kullandım daha önce hiç yok denmeyecek kadar bilgim var sizce hata mı yapıyorum ?
    chopper istiyorsan regal raptorla başlaya bilirsin güzel diyorlar hatta en kaliteli çinli diyende var
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopper istiyorsan regal raptorla başlaya bilirsin güzel diyorlar hatta en kaliteli çinli diyende var
    tek silindirli olması sorun yaratır mı rks modelleri var çift silindirli pek fark olur mu bende regali çok beğendim ama kafamda cok soru işareti var :D

Merhabalar arkadaslar. Ben de benzer bir durumdayim bigmod ile. Bu ay icinde Honda Rebel 250 almayi planliyordum. Biraz keyfime gore custom etmeyi planliyordum. Kafa kaydi benim de biraz

Regal raptor 2015 model cruiser mi, 15 yasindaki Honda Rebel 250 mi dersem ne cevap verirsiniz?

Not: Guvenlik her zaman benim icin on planda.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    illede chopper olacaksa alabileceğin motorlar zaten sınırlı sayıda (4000 lira limitini dikkate alarak yazıyorum)

regal raptor dd 150 ikinci el sıfırı için 1000 lira civarı daha eklemen gerekebilir.

kuba superlight 150 ve 200 bunlarında ikinci eli.

bunlar dışında commuterdan bozma chopperlar var daha doğrusu chopper olduğu iddia edilen motorlar (bir kısmı cg kırması)
    cg nedir dersen eskiden hondanın cg ve cgl diye motorları vardı halk arasında köylü motoru denir ama ben bu tabiri sevmiyorum (sanki köylülerimize hakaret ediyormuşum gibi hissediyorum)

mesela kanuni seyhan 150 ve 125 (bu cg kırması) (aklıma direk kanuninin modeli geldi ama çinlilerin çoğu bu modeli getirir kimisi asya zart zurt der kimisi mondial hede hödö kimisi çangçong xgv-125asda diye garib isimlerle)

commuter kırmalarına gelirsekte asya elegant 150 var keza bununda kanuni ve mondial versiyonları olması lazım.

ama hangisi diye sorarsan regal veya kuba derim lakin ilk tercihim regal olur.

Basligi sabote etmek istemiyorum ama ben de ayni konuyu 10000 tl butce ile tekrar acmak istemedigimden buradan soruyorum.

250 cc bir motor almak istiyorum. Kisaca merak ettigim;

15 yasinda bir Japon mu, yoksa sifir bir Cin mali mi daha mantikli bir secim olur?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    15 yaşında, üretimi durmuş, başına neler gelmiş bilinmeyen, kaba tabirle ne idüğü belirsiz bir motor almaktansa regal gibi kendini kanıtlamış bir çinli alırdım. Ya da o fiyat aralığında cruiser olmayan bir japon bakardım. Ama miyadı dolmuş 15 yaşındaki motor japon değil mars üretimi olsa almazdım. Bi kaza yapsan al sana parça sıkıntısı.

Cruiser olmasi sart tabii. Ancak uretimi devam eden bir modelden bahsediyorum. Sadece 2001 den beri Turkiye ye getirilmiyor. Parca sikintisini da hayli arastirdim. İnternette bolca parca secenegi var. Sanirim biraz da custom a uygun uretildiginden cilgin bir yelpazesi var parca konusunda. Tabi 15 senede neler gelmistir basina konusundaki haklisin. Yeni modellerini Honda getirecek olsa hic gozumu kirpmadan alirdim.
    Su da bir gercek bindigim motora guvenmeyince hicbir keyif alamiyorum ve tek istedigim yolun bitmesi oluyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    ilk motoum Jinlun 150-5 ti.Motoru onunla öğrendim. Diğerlerine zor bir başlangıçtı ama yine de senin gibi choper tarzı istediğim için onunla başladım.Jinlun u kesinlikle tavsiye edrim. Diğerlerine göre hafif ve beygir gücü yüksektir. sürekli gözün üstünde olacak,13 anahtarla kardeş olacaksın arka cebinde taşıyacaksın. zaten istediğimizde başlangıçta bu değil mi?

Rks motorlar çift silindir bir farkı faydası olur mu sizce yoksa regal iyi midir?

fufuktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj BOXER 150
    Alıntı penguenumut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basligi sabote etmek istemiyorum ama ben de ayni konuyu 10000 tl butce ile tekrar acmak istemedigimden buradan soruyorum.

15 yasinda bir Japon mu, yoksa sifir bir Cin mali mi daha mantikli bir secim olur?
    Chopper istiyorsan, Hyosung GV 250 ve Daelim Daystar 250 ye bak derim.
    Önce Güvenlik...

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı penguenumut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hyosung gv 250
    Daelim Daystar
    Regal Raptor 250 cclerin herhangi biri

bence önceliklerin bu sırada olsun.

Alıntı fufuktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper istiyorsan, Hyosung GV 250 ve Daelim Daystar 250 ye bak derim.

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung gv 250
    Daelim Daystar
    Regal Raptor 250 cclerin herhangi biri

bence önceliklerin bu sırada olsun.
    Tavsiyeler için çok teşekkürler.
    Regal Raptor 250 belki en kaliteli Çin li ve kullananlar genel olarak memnun ama güvenemiyorum. Önyargımı kıramıyor olabilirim.
    Hyosung ve Daelim markaları Kore ninmiş araştirdığıma göre.
    Daelim Daystar a tip olarak daha çok kanım kaynadı. İlk tercihim olacak gibi görünüyor.

Şu kafamı kurcalıyor ama; acaba neden Hyosung daha yaygın ve 2. eli daha hareketli Daelim e göre?

Not: Honda Turkiye ile görüştüm ve bu sene getirilecek motosiklet modellerinin üzerinde hala çalışılıyormuş. Fuar da belli olacak dediler. Belki de Rebel ülkemize geri döner ve hiçbirine gerek kalmaz Bahsettiğimiz markalara da fuarda inceledikten sonra karar vermeyi düşünüyorum.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Hafif, kontrolü kolay, uysal, boya posa uygun her motor olabilir.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    X treme max ;) denedim halen deniyorum. Yat kalk kullan hacı kafa rahat.

Daelim Daystar hakkında araştırma yapıyorum ama regal raptorlar cok hosuma gidiyor nedense ne yapsam bilemedim

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cb125 ace olmalı.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    yahu yazmayın artık bu sıfırım ne alayım. cıbır mı olsun suzuki mi olsun? bu cıbıra 10000 verilir mi, hangisi ucuz, cıbır mı kawa mı haysung mu diye soranlara. kaç kere yazıldı daha kaç kere yazılacak? bilgi kirliliği yaratmaktan başka şey değil.
    hepsini geçtim üye olurken bağzı kurallar okunması gerekiyor orada yazıyor önce araştır sonra forum konusu aç diye, niye işte bu yeni arkadaşların ne yapacağı baştan belli.. ya yeni nesiller okumuyor, okumadan imzalıyor; ya da daha kötüsü okuduklarını anlamıyor. :( iki durumda da üzücü.

neyse kardeş hoşgeldin.

benim tavsiyem mümkünse ikinci el km si düşük yılı yüksek 250cc'Yİ GEÇMEYEN birşey al. düşe kalka öğren. sonra sat senin gibi yeni başlayana böylece ne sen ne o kolay kolay ölmeyin.
    diyeceksin ki ölmek kolay mı? kolay hemşerim, çok kolay. bir çıtlık canın var. o yüzden motordan önce adam gibi koruyucu ekipmanını al. vebalin bize kalmasın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)