Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 lik motorda son seçim

Motovento
    REKLAM ALANI
    cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    Merhaba arkadaşlar

uzun zamandır cruiser bir motor bakıyorum lakin çok araştırınca kafa her zaman bulanır...
    bulandı da...

250 lik bir motor arıyorum tarzım chopper/cruiser, çok araştırdım baktım bütçeme göre iki motor arasında kaldım. bir çok forum sitesinde kıyaslamaları ziyadesiyle okudum

iki motor arasında son olarak bir bilgi almak istiyorum

REGAL RAPTOR DD 250E-10 SPYDER ve
    HYOSUNG GV250 arasında patinaj çeker oldum 1 adım ileri gidemiyorum

bu iki motor arasında net olarak (174 boy 95 kg);

- yakıt olarak farklılıklar nedir acaba?

aşağıdaki resimde de görüleceği üzere her gün 30 gidiş 30 geliş toplamda 60 km yol yapmak durumundayım.
    Bir ayda ortalama 1750 km yol yapacağım.
    bütçe olarak bakımlarında parçalarında beni daha az üzecek motor hangisidir

cevaplarınız için şimdiden sonsuz teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hyonun yakıtı şehiriçi 3.8 litre civarında gezer zaman zaman 20 ile çoğu zamanda 100 ile gidiyorum.
    bakımı yağ, yağ filtresi,hava filtresi,bujilerdir başka bakım istemez. ama yedek parçası pahalıdır.
    regalin görüntüsü bence daha güzel ama güç olarak hyosung üstün..
    hyosungun enjeksiyonlu modellerinde sensör arızaları çıkabilir, buji piposu çatlağıda olabilir değiştirmek lazım. 2. el alıcaksanız bunları sorun bu sorunları giderilmiş motorlara bakın eğer karbratörlü alıcaksanız dikkat etmeniz gereken motor ömrü subaplar ve egzantrikler olsun. bunların sürüşü etkileyen kronik sorunu yok

durocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 ramzey kalipso 150
    malesef türkiyede sıvı soğutmalı ve enjeksiyonlu motor kullanmak istemiyorum.enjektörde sensör beyin arızası olsa yolda kalırsın 3-5 ay parça beklersin.sıvı soğutmalı motorlarda ise fan müşürü ya da termostat bozulur anlayan usta yok yine 3-5 ay parça bekle.en iyisi karbüratörlü ve hava soğtmalı almak yolda kalmazsın herkes tamir eder.örnek verelim keeway land cruiser gibi mesela
    solmyr bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı durocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef türkiyede sıvı soğutmalı ve enjeksiyonlu motor kullanmak istemiyorum.enjektörde sensör beyin arızası olsa yolda kalırsın 3-5 ay parça beklersin.sıvı soğutmalı motorlarda ise fan müşürü ya da termostat bozulur anlayan usta yok yine 3-5 ay parça bekle.en iyisi karbüratörlü ve hava soğtmalı almak yolda kalmazsın herkes tamir eder.örnek verelim keeway land cruiser gibi mesela

hava soğutmalı ve karbüratörlü motorlar daha sorunsuzdur. lifan lf250b var. o da iyidir.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Hyosung...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    hava soğutmalı ve karbüratörlü motorlar daha sorunsuzdur.
    Takii japona kadar
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    enj hyo kullanıyorum. yaşanılan sorunların çoğu buji piposu ve bir miktar sensör bozulması. yani ölümcül degil 20-100 tl arası masraf çıkarsa çıkar. satıp yükseltirsem kesinlikle çok arayacağım bir makine. karbüratör takıntısı varsa lifan güzeldir. 250b modeli sorunsuzdur. bizimkisi aslansa lifan kurttur. çinin en büyük kaliteli motorlu araç şirketidir.iki üç bin daha koyup hyo alınır. ben ikisini de seviyorum.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    raptora girme dostum o motor deil zayıflama aleti

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    Kimse DEALİM 250 DAYSTARDAN bahsetmiyor KORE MALI ,dünyaya satılan 25 beygir sıvı soğutma,balansörlü, enjeksiyonlu ve sıfırı 9.600 TL cok kaliteli bir makina..

BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞSIN LÜTFEN

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:20 ----------

HYOSUNG iyi hoş ;ama cok cok cooooook pahalı 12.000TL japonlar o fiyat değil 250cc de ya !

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hergün bu kilometreyi bu yolda karisik trafikte yapacaksibiz her iki motorda cok yoracaktir sizi. Benzer guzergahi 3 yildir kullaniyorum sıkışık trafikte aralardan kacma sansiniz azalir, hakimiyeti tam saglayamazsiniz ve ara hizlanmalarda ağır kalabilirler. Inazuma, sym wolf, cbf 150 bakabilirsiniz. Sizin sorunuza yanit bence hyosung

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)