Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Seçim ve Yönlendirme Yardımı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Coming Soon
    Herkese kolay gelsin,

Yeni motorcuyum denilebilir. Ehliyetimi bu haftaki sınavla inşallah alacağım ve sonrasında da sıra motor seçimine gelecek. Açıkçası çok araştırım ama pek bir sonuç çıkartamadım. Hemen hemen 4000 ila 5000 TL arasında bir bütçem var. Bu ilk motorum olacak ve fazla baş ağrıtmayacak bir şey olsun istiyorum. Ama niyetimde 1 sene kadar kullanıp sonrasında değiştirmek aslında.

Bu npktada kaşıma iki seçenek çıkarttım. Ya modelli bir çin motoru ki orada da seçimim şu an için Regal Raptor yada Kuba Superlight gibi. Yada bir diğer seçenek ise 1995-1998 model civarlarında iyi durumda ama modeli eski bir Honda Rebel,Yamaha Virago, Kawasaki VN serisi bir motor almak. 1 yıl kullanmak, bir yıl sonra yeni bir motor almak yerine bu motoru komple revizyondan geçirip custom yapmak.

İkinci seçenek aklıma yatıyor ama motorlara yabancı olduğumdan bilemiyorum da. Böyle bir motor bir yıl bana minimum sorunla yada modelli bir Çin motoruna göre daha az sorun yaşatır mı ? Ve böyle bir motoru custom etmek çok mu maliyetli olur. Yani Çinle başlayıp seneye satıp modelli bir Harley vs. gibi 18-25 arası bir motor almaktan daha maliyetli yada kafa kafaya mı gelir.

Üstadlar bana yol gösterirlerse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Coming Soon
    Arkadaşlar bu kadar görüntüleme sonrası kimse yardımda bulanacak bilgiye sahip mi değil, yoksa burası bilgi paylaşım platformu mu değil ?

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    dragstar 250 var aslında ama satılık bulabilir misiniz bilmiyorum. Çok ender rastlanan bir motor .

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    biraz daha beklersen yamaha virago 250 lileri daha ucuza bulabilirsin viragolar ölmez der bizim eski motorcu abiler ama nasıl kullanıldığına bağlı tabi biraz şans işi..

artık o paraya gv 250 de yok tavsiye edemiyorum ya çinli alıcaksın yada riske giriceksin ama bence çinli alırsan her türlü üzülüceksin japon alıp şansını denemek daha iyi bence

Motosikleti
    Coming Soon
    Evet baktımda pek bulunmuyor. İstanbulda 1 tane satılık var ilan o da 7000 civarında. Giriş bütçemin üstü. Peki çin işi yani Kuba-Keeway-RR tarzı ama 2011-2012 model mi yoksa Honda-Kawasaki-Yamaha grubunda 1997-1998 model mi ? Hangi grup daha az sıkıntı yaşatır bana. Elbeteki öncekşi kullanıcıları büyük etken olsada herkesin otoru kendince temiz satarken malum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Birde motorlarda V ile sıralı arasında çok fark var mı. Yada en büyük fark aralarındaki titreşim mi ? Genelde cruiser-choperlarda V motorları tavdiye etmişler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı aertugk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet baktımda pek bulunmuyor. İstanbulda 1 tane satılık var ilan o da 7000 civarında. Giriş bütçemin üstü. Peki çin işi yani Kuba-Keeway-RR tarzı ama 2011-2012 model mi yoksa Honda-Kawasaki-Yamaha grubunda 1997-1998 model mi ? Hangi grup daha az sıkıntı yaşatır bana. Elbeteki öncekşi kullanıcıları büyük etken olsada herkesin otoru kendince temiz satarken malum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Birde motorlarda V ile sıralı arasında çok fark var mı. Yada en büyük fark aralarındaki titreşim mi ? Genelde cruiser-choperlarda V motorları tavdiye etmişler.
    v motorda titrer ama az titrer.. bir kere çinlilerin sıralı silindirlerinden uzak dur bir kaç arkadaşımda var bu tip motorlar giderken sanki ortadan ikiye bölünecekmiş gibi her yerinden ayrı ses geliyor motor bloğuda belli km sonrasında sıkıntı çıkarmaya başlıyor v motorlar çok daha basit yapıdadır bu yüzden az problem çıkarırlar ama hangisini seçmen gerektiği hakkında bir yorum yapamıycam ne olucağu hiç belli olmaz bence istanbuldaki eski japonlara bir bak gözünle gör ne durumda ona göre karar ver

Motosikleti
    Coming Soon
    Peki 2000-2001 model bir Honda yada Kawasaki, Yamaha çok sorunlu mu olur. Çok mu eski olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)