Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ilk heyecaniniz varmi..?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Muzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    okudukca gaza geldim bur ben bir iki tur atip gelim
    herkes bir gün ölür, ama aslında herkes yaşayamaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bilmiyorum ama kışın motora binmek çok zevkli oluyor, dondurucu soğukla vücuda yayılan adrenalin'in birleşimi benzersiz bir keyif veriyor insana.
    yağmurda arka tekerin kaymasıda çok güzel adrenalin veriyodur
    BornToBeWild bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9
    Çok güzel bir noktaya değinmiş arkadaş..Ben de motorumu alalı 2 hafta oldu..Motorun üstündeyken zaman o kadar hızlı geçiyor, o kadar mutlu oluyorum ki yol bitmesin istiyorum. Hiç gereği olmadığı halde motora binmek icin biryerlere gidiyorum, boşuna gitmiş olmamak için de ucuzundan saçma sapan bişeyler satın alıyorum

LP76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250
    Geçen sene sezon sonu yani havaların soğumasıyla başladım ilk motor sevdasına valla ne soğuk ne ilk başlamanın vermiş olduğu acemilik vızz geldi bu heyecanın yanında lastikler kaya kaya ha düştüm ha kalktım diye bu günlerimize geldik çok şükür bu çok farklı bir dünya anlatılmaz ve bende o yüzden sizler gibi yaşıyorum bu sevdayı...

Muzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    saglam bir motor alip turkiye turuna cikmak sart... insallah bir aksilik cikmazsa seneye 600 veya 800 luk bir motor ile karadeniz turu aticam...
    herkes bir gün ölür, ama aslında herkes yaşayamaz...

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Herzaman
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motor başka bişey çoğu kişidede geçiceğini sanmıyorum o ilk hevesin rüzgarı hissetmek paha biçilemez

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla daha 4 ay dolmadı 4500 km yol yaptım. Hala evden çıkıp motorun zincirleri falan sökerken egom tavan yapıyor sağa sola bakınıyorum Üstüne atladığımda ise hala o eşsiz heycanı yaşıyorum. Tek kötü tarafı sürekli yol alma isteği içinde olduğumdan nere gidersem gideyim yarım saatten fazla oturamıyorum.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Hayır!

Sanırım 6 yıldır scooter kullanıyor olmamla alakalı bu, yılın 350 günü falan motorun üstündeyim, benim ulaşım aracım o!!

Son bir haftadır yarı otomatik kullanıyorum mesela, bak o hoşuma gitti.. Tamamen vitesli motora geçersem belki hayacanım alevlenir.. Yanlız motorla şehirlerarası yol yapmayı nasıl istiyorum :-(

Kısmet olmadı bir türlü...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    yeni bi motor alsam bi heyecan olcakta bu eski hayvanda heyecan kalmadı.bws 100 war 5 yıldır bende sıkıldım tırıltırıl gitmekten.cazip fiyatlarla ninja 250 satında alayım yaw bi alamadım gitti.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    mondial 100 ukh
    motorunu hissettikten sonra herşey daha güzel olacak.şu an sen motorun bir parçası değilsin sadece kullanıyosun zamanla motorunu tanıyacaksın onunla bütünleşeceksin hatta aynı model başka bir motora binince o bile yabancı gelecek.alışınca öyle bir bineceksin ki heyecandan daha fazla keyif alacaksın.
    [COLOR="#FF0000"][B]Kendine hükmedebildiğin sürece kralsın.[/B]. [/COLOR]

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Umutlarım kaldı gardaş bahara
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Ben çok fena oluyorum.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    henüz yok her anlamda
    ama herşeyin zamanı vardır değil mi
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Muzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saglam bir motor alip turkiye turuna cikmak sart... insallah bir aksilik cikmazsa seneye 600 veya 800 luk bir motor ile karadeniz turu aticam...
    Sağlam dediğin 600 -800 lük olmasa da olur, Sağlam olsun yeter

2005 Ybr ile dünya turu = http://www.re-moto.com/index.php?lang=tr

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Geçenlerdde burada yazacaktım ama hiç fotoğraf çekmedim. telefonu saati almadan çıktım...

Geçen hafta sonu, Pazar sabahı saat 05:30... Uyku tutmadı o saate kadar. Hava tatlı tatlı esiyor, sabah serinliği. Gökyüzü muazzam bir mavi tonunda... yine burada takılıyordum, yeni başlıklara eski konulara bakıyordum. "mal mıyım lan böyle miskin miskin yatıp duruyorum!" dedim, Mp3 listemi yeniledim.Yol şarkılarını koydum ki ilk başa Whitesnake - Here I Go Again...

Açtım brandasını, sardım güzelce... Sokağın başına kadar çalıştırmadan çıktım (egzos sesi ), bir sigara yaktım, ilk şarkı başladı çalmaya o sırada, iki-üç dakika ısıttım motosu, ve vurdum Elazığ yoluna... Şarkılar, yoldaki çizgiler gibi peşpeşe çaldı geçti... Rüzgar sesi, en sevdiğim şarkılar ve ilk gözağrım oğlum Sputnik'in sesi... Giderken ardımda tüm dünyanın yükünü bırakmış gibiydim... Herşey, aptal saptal raporlar, tahammül edemediğiniz adamlar, yüzlerce mail... o an sadece Motosikletiniz, siz ve sabahın eşsiz doğa manzarı... Keban barajı yanında içtiğim o çayın tadı... İ na nıl maz dı... O sabah yaptığım tek şey; Elazığ merkeze 10 km kala geri Bingöl'e dönmekti... hepsi bu... Sadece sürmek... Yaşamak için sürmek ve sürmek için yaşamak...

Sabahları uyanamadığım için yolu uzatma gibi bir lüksüm olamıyor, ucu ucuna hatta çoğu zaman geç gidiyorum işe. Ama akşam olunca, gereksiz nedenler çıkarıyorum kendime. yok tost makinası alayım, hımm o zaman çarşıya gitmem gerekecek, yok buradaki atm'den değilde çarşıdakinden para çekeyim, yaa çıkışta biraz gezeyim, muş yoluna gireyim, hem yolda yeni asfaltlanmış, güzel olur... gibi bin ürlü bahane üretip onunla zaman geçirmek istiyorum ve yapıyorum da...

Hatta bu akşam gezilerinden sonra eve gelip Sput'u yerine park ettiğimde hemen kontağı kapatmıyorum, apartmanın altındaki cafe'den bir demli çay alıp, karşısına oturup sesini dinliyorum... Gösterge panelinin o hafif sarımtrak ışığının tonu... Sesi... V motorun en güzel yanlarından biri olan aksak ritimli o güzel sesi... Çayımı sigaramı içip, brandasını çekip, gidonu kilitleyip, alarmı aktif hale getirip yanından uzaklaşırken bile sevgilisi ile vedalaşmış biri gibi dönüp arkama bakıyorum...

Özel hayata etkisi baya bir var... Nişanlım inanılmaz tribini yapıyor... Geçen hafta yıllık izindeyken ses sistemi yaptırmıştım, 3-4 gün sırf bununla uğraştım. Hafta sonları cumartesilerim hep onundur... Onunla ilgilenir, zincirine, yağına bakarım, kendim yıkarım motorumu... Su zırhını çekerim, cilalarım... Orjinal deri çantalarını, selesini badem yağı ile siler temizlerim... Debriyajını yağlarım... Heryerini kontrol ederim...

Bıraksanız 10 günlüğüne 10 günün onunu da onunla geçiririm. Onunla yapacak birşeyleri mutlaka bulurum...

Arada beni korkutur... Ki benim ihmalim... Benzin koymayı unutuyorum 2'dir... İlkinde çok korktum bişey oldu diye, hele bu akşam... Giderken Bingöl çıkışının 20. kilometresi bir rampa çıkarken stop etti birden... Rezerv depoya aldım (aldığımı zannetmişim) yine çalışmadı... Hayırdır inşallah diyip, henüz geçtiğim PO istasyonuna doğru saldım aşağıya... Depoya bir baktım gram benzin yokmuş. Hemen orada fulledim, marşa bastım "tak" aldı ve Elazığ'daki Ali ustanın söylediği söz aklıma geldi... "Kolay kolay arıza yapmaz bunlar, taş gibi motoru vardır. Benzinini yağını eksik etme istediğin yere git" demişti... Baktıkça nazarım değecek diye bile korkuyorum. Çünkü muadillerine göre gerçekten çok bakımlı ve diri bir aslan benim oğlum...

Bu yaz 3000 km'lik bir route yaptım. İnşallah bu yolda bol bol fotoğraf çekip sizlerle paylaşacağım...

Motosiklet aşktır evet, ama sanırm chopper devlerin aşkı gibi birşey oluyor... En sağlam Rock'n Roll balladları gibi... Hisli ve güçlü...

Saygılar.
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

Scorfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pıonner 200 cc Chopper
    bn Alalı 1 Hafta Oldu Kere Tosladm Bi Yerlere Ama Hala İşi Gücü Bırakıp Gezmek İstiyorm

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bende herşey sezonluk yanlız yaz sezonunda baya bi aktivite kovalarım bu aralar balık işine taktım rüyamda bile balık tutuyorum
    ben de beyaz renkli balıklardan tutuyorum abi... yemek üstüne tatlı niyetine de yenebilir... o kadar tatlılar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de beyaz renkli balıklardan tutuyorum abi... yemek üstüne tatlı niyetine de yenebilir... o kadar tatlılar
    ferhat şerbetine limon sıkmayı unutma da şekerlenme yapmasın
    lefkoşa yı gördüm de aklıma geldi acaba bu yaz tatilde kıbras a mı çadır atsam ege bölgesinde yer bulamadım da
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferhat şerbetine limon sıkmayı unutma da şekerlenme yapmasın
    lefkoşa yı gördüm de aklıma geldi acaba bu yaz tatilde kıbras a mı çadır atsam ege bölgesinde yer bulamadım da
    tuzunu, biberini, limonunu bol bol sıkıyorum abi...merak etme...
    ciddi ciddi öyle planın varsa her zaman beklerim abi...
    ama 16-26 agustos tarihleri arasında ankarada olacağım...ona göre ayarla gendiii

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)